Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
That '70s show
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-11-23, 10:18   That '70s show

Serial "That '70s Show" opowiada o życiu i losach kilku nastolatków z Point Place, w Wisconsin od roku 1976 do 1979. Liderem grupy jest Eric Forman - powiedzmy (Topher Grace), który mieszka pod twardą dyscypliną swoich rodziców Red'a i Kitty (Kurtwood Smith oraz Debra Jo Rupp). Obok Formanów mieszka rodzina Pinciotti, w skład której wchodzi Donna - dziewczyna Eric'a (Laura Prepon) oraz jej lekko "inni" rodzice Bob i Midge (Don Stark oraz Tanya Roberts). Resztę grupy tworzą: Fez (Wilmer Valderrama) - student z wymiany zagranicznej, który wchłania kulturę amerykańską niczym gąbka. Głupiutka Jackie Burkhart (Mila Kunis), solidnie nierozgarnięty (i to bardzo!) Michael Kelso (Ashton Kutcher) oraz Steven Hyde (Danny Masterson), który wszędzie węszy spisek rządu. Grupa tych przyjaciół zazwyczaj spędza czas w piwnicy u Eric'a, myśląc o ich życiu, rodzicach oraz przyszłości.

Moja opinia: Kocham ten serial miłością nieodwzajemnioną, a to ze względu na 8 sezon, który był tragiczny i zrujnował zakończenie tego świetnego sitcomu. Myślę, że scenarzyści pisząc tekst do ostatniego sezonu naprawdę nienawidzili jego fanów.

Ale o tym później. Fabuła nie jest najważniejsza w tym serialu, niektóre wydarzenia są wręcz tak absurdalne i abstrakcyjne (pewnie jakieś abs- jeszcze by się znalazło), że nie można ich traktować w inny sposób niż z przymrużeniem oka. Pełno jest w nim świetnych tekstów i sytuacji, nie raz wywołujących we mnie wybuchy śmiechu aż do łez, bo to taki idealny i nieskomplikowany "poprawiacz humoru" XD Trudno jest mi też wskazać ulubionego bohatera, każdy z nich ma w sobie "coś" takiego, że po prostu uwielbiam ich jako grupę.
Chociaż podoba mi się każdy sezon (oprócz wspomnianego 8), to muszę przyznać, że moje ulubione to 5 i 6, gdzie
Spoiler:

Jackie i Hyde zaczynają być ze sobą. Kto by pomyślał, że tak kompletnie niepasujące do siebie osoby mogą stworzyć tak dopasowany związek. I chyba nie jestem w tym sama, bo czytałam mnóstwo komentarzy o tym, że stworzyli chyba nawet ciekawszy duet niż Eric i Donna. Jak dla mnie owszem :mrgreen:

Ten serial przypomina mi też trochę "Przyjaciół", chociaż tam bywa jednak bardziej poważnie. No i oczywiście tu mamy do czynienia z nastolatkami. Ale niewątpliwą zaletą obydwu jest prawdziwa widownia podczas kręcenia scen, widać nawet, że aktorzy nieraz zachowują się trochę jak w teatrze - czekają chwilę ze swoją kwestią, aż ucichną śmiechy na sali :) Jak się człowiek dobrze przypatrzy, to można też zauważyć sporo scen, w których aktorzy gdzieś w tle albo nawet na pierwszym planie wybuchają śmiechem, nie mogąc już wytrzymać i to też według mnie działa na widza. Można odnieść wrażenie, że i oni się dobrze przy tym bawili i tak być powinno :)

Naprawdę polecam wszystkim, którzy chcieliby sobie poprawić humor i nie przeszkadzają im absurdy w fabule ;-)
Tylko ostrzegam, jeśli ktoś naprawdę pokocha ten serial - nie oglądajcie sezonu 8!
Spoiler:

Nie ma tam już Erica ani Michaela, i chociaż reszta grupy jest niewątpliwie interesująca, to już po prostu nie jest to samo i nigdy nie będzie. Poza tym zerwanie Jackie i Hyde'a oraz związanie jej na końcu z Fezem, który przez cały ten sezon ze zboczonego napaleńca staje się nagle playbojem...??

To tak jakby scenarzyści wzięli danych bohaterów i nie zwracając uwagi na ich dotychczasowe życie, osiągnięcia oraz zmiany w charakterach wrzucili ich w sytuacje pasujące do ich wydumanych widzimisię. Ja obejrzałam do połowy i ostatni odcinek, na pewno nie nadrobię reszty, bo dla mnie ten sezon zwyczajnie nie istnieje.

Roza 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-11-23, 20:04   

Spróbuje serial znaleźć i pooglądać chyba, że będzie wersja tylko po angielsku ;) Generalnie nie przepadam za wszelkim tasiemcami, ale zdarzają się takie, które mnie wciągają (np. dr. House), więc mam nadzieje, że tutaj będzie podobie ;-)

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2011-11-23, 22:55   

Roza, HBO Comedy jakiś rok temu puszczało ten serial, miej więcej o tej samej porze co teraz Trzecia Planeta od Słońca.

Co do Różowych lat, jak się to zwie u nas, to powiem, że serial niesamowicie wymiata. Uwielbiam stare, amerykańskie sitcomy, ale ten pobił wszystkie. I zgodzę się z autorką postu, że 8 sezon był do bani.... Szkoda słów nawet na to...

Najbardziej podobały mi się motywy w kręgu, gdzie byli na 'haju':D
A Kitty? Mama Erica? Niesamowita kobieta :mrgreen:

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-11-24, 09:21   

Roza, no cóż mogę dodać, po prostu polecam jeszcze raz i tyle ;-) ale ostrzegam, że lepiej ściągać odcinki z lektorem, bo masa napisów jest po prostu strasznie kiepska i bardzo dużo się traci. Ja np. oglądam z napisami angielskimi, bo przynajmniej wiernie oddają to, co tam ktoś powie...

Ilir, jak dla mnie jednym z najlepszych zwrotów w akcji, jeśli chodzi o Kitty
Spoiler:

był wątek z jej menopauzą. Zajebiście rozdmuchali tę jej "dolegliwość" i zrobili z tego problem, z którym musi sobie radzić całe jej otoczenie :lol:

Okrąg... ach tak. I ilość totalnych głupot, które tam gadają XD Od pierwszego sezonu na przykład co jakiś czas się przewija tekst Hyde'a, że dzieś tam rząd posiada i ukrywa samochód na wodę :-D

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2011-11-24, 16:39   

Oksa, serial mistrzostwo. Nie da się tego opowiedzieć, bo jeśli ktoś by nawet chciał, to pewnie musiałby książkę napisać. Warto obejrzeć, na prawdę :-D

Roza 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-11-24, 20:28   

Odnalazłam owy serial i spróbuje go obejrzeć z tym, że niestety skutecznie mi to utrudnia mój piesek zżerający mi pięty xD

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-11-24, 20:35   

Kopa psu i niech nie przeszkadza! No dobra, rzuć mu kość :-P
Jak przeglądam początkowe odcinki, to widzę ten jeszcze niewielki brak wprawy i wczucia się w role, więc jeśli coś takiego zauważysz i Cię to zrazi, to nalegam - wytrwaj i nie daj się :)
A tak w ogóle to Mila Kunis, aktorka grająca Jackie miała 14 lat, kiedy zaczęła grać w tym serialu. Producenci szukali 18-latki, ale się nie przyznała i tak im spodobała, że została do końca :) W sumie to nie wyobrażam sobie nikogo innego.

Roza 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-11-24, 20:55   

Nie no serial zaczepisty. Uśmiałam się i wcale mnie tak ta gra aktorów nie raziła, wręcz przeciwnie zupełnie mi nie przeszkadzała. Doszłam do końca i nie żałuję - na pewno jeszcze go będę oglądać, chociaż z systematycznością u mnie nie jest najlepiej ;-)
A pieskowi kości nie dam, bo to jeszcze 3 miesięczny dzieciak, który połyka wszystko w całości ;))

Odpowiedz do tematu