Zasady Ogólne KWK

Dla tych, dla których czytanie jest pasją, którą chcą się dzielić z innymi. Zapoznaj się z zasadami naszego KWK i dołącz do zabawy, której celem jest nie tylko poszerzanie horyzontów, ale i zacieśnianie więzi.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Posty: 2622
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:44

Zasady Ogólne KWK

Post autor: Kometa »

1. Do Klubu Wędrującej Książki (dalej zwanym KWK) może należeć każdy użytkownik, który ma na swym koncie 10 postów i regularnie odwiedza forum.


2. Ideą KWK jest dzielenie się naszą największą pasją - czyli książkami. Każdy chętny, spełniający powyższe kryterium, może przeznaczyć na rzecz Klubu dowolnie wybraną książkę lub zapisać się do kolejki po czyjąś. Bawimy się podobnie jak w "Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów", przesyłając daną książkę od osoby do osoby, w ramach kolejki.


3. Każda osoba, która przeznacza książkę na KWK jest zobowiązana założyć nowy temat, w którym określi własne zasady przesyłania książki, tj:

* Długość kolejki (może ją na przykład ograniczyć do max 5 osób. Lub ustalić, że będzie w niej maxymalnie 20 osób)

* Czas zapisów (termin do kiedy można zapisywać się do jej kolejki. Po upływie tego czasu kolejka zostaje zamknięta, a książka rusza w obieg.)

* Czas przez jaki jedna osoba może trzymać książkę (tydzień, dwa tygodnie, miesiąc), oraz karę za przetrzymanie książki (ma być to coś twórczego, na przykład zrobienie rysunku dla właściciela, czy napisanie wierszyka, lub czegoś podobnego i przesłanie razem z książką dalej).

* Inne, własne, dodatkowe zasady lub wskazówki dla osób w kolejce.


4. Jedna książka = jeden temat i jedna kolejka. Nigdy nie otwieramy kolejki dla więcej niż jednej książki. Staramy się też wybierać na potrzeby Klubu pozycje raczej w miękkich oprawach.


5. ZAWSZE przesyłamy książki priorytetem z potwierdzeniem odbioru. Zarówno potwierdzenie jak i kwit nadania paczki zachowujemy do końca trwania kolejki, aż właściciel nie da znaku, że książka do niego powróciła. To BARDZO ważne! W przypadku zagubienia książki przez pocztę te świstki udowadniają, że nikt z Was sobie książki nie przywłaszczył.


6. Traktujemy książki z szacunkiem! Nie jesteśmy w stanie nikomu udowodnić, że zniszczył książkę, ale jeśli właściciel da Administracji znać, że powieść wróciła do niego w opłakanym stanie, cała kolejka jest umieszczana w Galerii Hańby.


7. Osoba która aktualnie ma książkę jest zobowiązana skontaktować się z osobą następną w kolejce, celem uzyskania od niej adresu. Osoba następna ma obowiązek udzielić tej informacji. Jeśli odmówi zostanie pominięta w kolejce i siłą rzeczy książki nie otrzyma. Nie rozpowszechniamy nigdzie adresów współklubowiczów, są nam one powierzane jedynie na potrzeby przesyłania książek. Za złamanie ten zasady grozi ban na forum.


8. Osoba udostępniająca książkę może odrzucić kogoś przy zapisach do kolejki, jeśli nick tego użytkownika znajduje się na liście w Galerii Hańby.


9. Książkę, po powrocie, można rzucić w obieg jeszcze raz. Nie trzeba wtedy zakładać dla niej nowego tematu, można prowadzić zapisy do kolejki w starym.


10. Osoba, która udostępnia książkę jest zobowiązana do wypisania osób ze swojej kolejki w pierwszym poście tematu zapisów.


11. Klubowicze są zobowiązanie informować w temacie z zapisami, że otrzymali i że wysyłają książkę.To pierwsza, wstępna, wersja regulaminu. Mile widziane wasze uwagi i wskazówki. :)
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Blair
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia
Posty: 1472
Rejestracja: 26 mar 2011, 23:24

Post autor: Blair »

Zgodne z punktami regulaminu:

1. Czy będziemy Klub udostępniać osobom, które o to poproszą, czy po dziecięciu postach ktoś będzie pilnował tego szczegółu? Proponuję pierwszą opcję.

Jakiekolwiek informację o dostawaniu się do grupy trzeba zamieścić w regulaminie forum.

3. Proponuję, żeby takowa osoba wpisywała po kolei :
a)wstawienie okładki książki
b) streszczenie
c) własne zasady wysyłania, trzymania itd.
d) zrobiła pustą listę z wolnym miejscami np.
LISTA:
1.
2.
3.
Później edytowała swój post i wpisywała chętnych. Dzięki temu wyzbędziemy się kilku małych problemów.

5. W momencie, gdy książka powróci do właściciela, ten wpisuje post, że książka wróciła, wszystko jest ok, a temat jest zamykany. Jeśli właściciel będzie chciał jeszcze raz puścić książkę w obieg, na końcu komentarza pisze, że jest taka możliwość, a chętni piszą do niego/niej na PW. Jeśli zgłoszą się nowe osoby reaktywujemy temat.

6. Jest umieszczana, a kiedy może z niej wyjść?

7. Proponuję, żeby osoba chętna wysyłała swój adres na PW dwóm wcześniejszym użytkownikom, informując która jest w kolejce. W ten sposób będzie można napisać jej dane w adresie zwrotnym, gdyby ktoś książki nie odebrał oraz później jako prawowitą osobę następną. Właściciel pisze swój adres do dwóch ostatnich osób w kolejce.

10. Można to dodać do 3 punktu ;-)

Jak dla mnie jest ok. 8-)
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Posty: 974
Rejestracja: 07 sie 2010, 10:46

Post autor: destrakszyn »

Kometa pisze:1. Do Klubu Wędrującej Książki (dalej zwanym KWK) może należeć każdy użytkownik, który ma na swym koncie 10 postów i regularnie odwiedza forum.
Hm. Może odzywa się we mnie przezorność/cynizm, ale jednak zwiększyłabym tę granicę. Ktoś usłyszy o KWK i stwierdzi, że łatwo uda mu się orżnąć naiwne biedaczki, więc nabazgrze trochę postów i kiedy już dostanie książkę, nie prześle dalej.
Chyba że pod "regularnie odwiedza forum" rozumiemy jakiś dłuższy okres czasu. Miesiąc, dwa?
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Blair
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia
Posty: 1472
Rejestracja: 26 mar 2011, 23:24

Post autor: Blair »

destrakszyn pisze:Hm. Może odzywa się we mnie przezorność/cynizm, ale jednak zwiększyłabym tę granicę. Ktoś usłyszy o KWK i stwierdzi, że łatwo uda mu się orżnąć naiwne biedaczki, więc nabazgrze trochę postów i kiedy już dostanie książkę, nie prześle dalej.
Chyba że pod "regularnie odwiedza forum" rozumiemy jakiś dłuższy okres czasu. Miesiąc, dwa?
Czy ja wiem? Wychodzi na to, że przez dwa miesiące jedna osoba będzie bazgrała 10 postów i tyle. Nie pamiętam ile jest do fioletowych, ale może zróbmy tak, żeby do Klubu było więcej niż 10 ale mniej niż do gawronów.

+ jakiś określony czas. (np. dwa miesiące czynnego uczestniczenia w życiu forum od założenia konta)
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
kara663
Trzy Ćwierci Do Śmierci
Posty: 457
Rejestracja: 30 maja 2010, 01:03

Post autor: kara663 »

Dziewczyny, tak szczerze to jak komuś będzie zależało na tym by zwinąć książkę to te limity go nie powstrzymają a tylko zrazimy do siebie innych. Charakter człowieka nie ma nic do pracy na forum. Niestety...
- Wyglądasz, jakby palił ci się dom – zaobserwowała Rene.
- Po prostu myślę o tym, że kiedy Wszechświat decyduje dać ci w zęby, to nigdy nie
poprzestaje na tym – kopie cię jeszcze kilka razy w żebra i zrzuca ci błoto na głowę.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty
Posty: 257
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:06

Post autor: Majster »

Obserwując działalność KWK, muszę powiedzieć, że ten pomysł to świetne paliwo dla forum. Chlu - jesteś genialna. Nie dość, że generuje sporo postów "organizacyjnych", to jeszcze osoby które przeczytały daną książkę poczuwają się na ogół do do jakiegoś komentarza i wyrażają swoją opinię o pozycji. Krótko mówiąc ten pomysł to swojego rodzaju samograj, moim zdaniem rozkręca forum chyba lepiej niż tłumaczenia ;-) . Gdyby jeszcze wysyłki były tańsze, to pewnie zjawisko swoją masowością znacząco obniżyło by nakłady wydań, a nasi kochani wydawcy chcąc utrzymać poziom zysków zaczeliby najpierw dzielić książki na 3 części, a następnie w celu ochrony praw autorskich przeforsowaliby zakazanie pożyczania książek :mrgreen: Swoją drogą ciekawe czy można pożyczać w ten sposób kupione e-booki np Amazon Kindla przesyłając e-mailem tylko wersję elektroniczną? 8-)

Awatar użytkownika
attra
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2013, 16:51

Post autor: attra »

Hej dziewczyny,
Mam pytanie czy jeslibym chciała się "podzielić" jakąś swoją książką w ramach KWK to musze spełnic jakieś dodatkowe wymogi skoro na forum jestem "nowa"?
Mam kilka ciekawych wg mnie pozycji, a może komuś zależy żeby przeczytać w wersji papierowej a nie ebookach.
z góry dziekuję za info, a jeśli pisze tu gdzie nie trzeba to z góry przepraszam :-)
książki to mój jedyny nałóg

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Sophie
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia
Posty: 2883
Rejestracja: 24 sie 2010, 17:24

Post autor: Sophie »

Nie, nie musisz. Wymogi są tylko w stosunku do użytkowników, którzy by chcieli książkę pożyczyć od kogoś z forumowiczów. Jeśli masz jakieś książkowe propozycje, pisz śmiało chociażby w "Co chciałabym/chciałbym przeczytać". ;-)
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
attra
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2013, 16:51

Post autor: attra »

Ok rozumiem. Zapytałam, bo mogłabym sama pozyczyć w ten sposób jakieś moje książki :) A to co robicie w KWK moim zdaniem jest świetne. Przepatrzę jeszcze ten dział i ewentualnei będę pisała w tym co mi poleciłaś :-)
książki to mój jedyny nałóg

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Posty: 2622
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:44

Post autor: Kometa »

Ja dodam tyle że jeśli chciałabyś się zapisać do jakiejś kolejki żeby pożyczyć książkę, to właściwie głos decyzyjny ma osoba, która książkę daje w obieg. Jeśli ona wyrazi zgodę, pomimo że jesteś nowa i nie masz jeszcze 10 postów, to nie widzę przeszkód. ;-)
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub Wędrującej Książki”