Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:57
Cykl o Meredith Gentry
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-09, 18:44   Cykl o Meredith Gentry

"Pocałunek ciemności"

Laurell K. Hamilton

Nazywam się Meredith Gentry, ale rzecz jasna, nie jest to moje prawdziwe nazwisko. Nie odważę się wyszeptać swojego prawdziwego imienia nawet po zmroku, z obawy, że jedno wypowiedziane w ciszy słowo może dotrzeć - niesione na skrzydłach wiatru - do uszu mojej ciotki, Królowej Powietrza i Ciemności. To ona zaprzysięgła moją śmierć. Nie wiem dlaczego.
Zbiegłam z Dworu Faerie trzy lata temu i od tej pory się ukrywam. Uciekłam tak daleko, jak tylko sięgała ziemia. Zatrzymał mnie dopiero brzeg Pacyfiku i fakt, że jeśli posłużyłabym się swoim paszportem, Biuro Ewidencji Ludzi i Elfów mogłoby powiadomić o tym moich krewnych. A moi krewni zabiliby mnie.
Jako Merry Gentry pracuję w Agencji Detektywistycznej Greya, zajmującej się sprawami paranormalnymi oraz magią. Moje magiczne umiejętności, lekceważone na Dworze Faerie, są niezwykle cenione w ludzkim świecie. Moja magia nie jest krzykliwa. I całe szczęście: krzykliwość przykuwa uwagę, a ja nie mogę sobie na to pozwolić. Ludzie częściej teraz spotykają księżniczkę Meredith niż Elvisa.
Chodzą słuchy, że księżniczka nie żyje. Niezupełnie. Księżniczka Meredith NicEssus to ja. Jeśli przeczytasz to imię po zmroku, możesz nagle usłyszeć pukanie do drzwi. To ktoś, kto może cię zabić jednym dotknięciem ręki.
Ja sama byłam ostrożna - do czasu. Cienie znalazły mnie i chcą zabrać do domu, w taki czy inny sposób.
Ucieczka dobiegła końca. Walka dopiero się rozpoczyna...

Wejdź w ekscytujący, zmysłowy świat, świat przerażający i piękny zarazem, świat pełen trawionych namiętnościami nieśmiertelnych istot, którym niegdyś oddawano cześć jako bogom lub demonom. Pełen ziemskich rozkoszy i olśniewającej magii "Pocałunek ciemności" rzuci na ciebie hipnotyzujące zaklęcie.

Tak wydawca opisuje drugi z popularnych cykli autorstwa L.Hamilton. Muszę przyznać, że ja go lubię. Szkoda tylko że w Polsce wyszły tylko dwa tomy. Na szczęście jak zwykle są Chomiki.
Ale dawno nie widziałam takiej przesady jeśli chodzi o seks - książka w nim po prostu tonie - w końcu główna bohaterka ma ród przodków bogów płodności. Ale poza przesadą z seksem to podoba mi się pomysł na legendarne postacie z mitów i legend, mieszkające w Ameryce. Przynajmniej nie jest oklepany, a o tym ta książka opowiada.

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-08-09, 19:43   

Przeczyta?am 2 cz??ci i uzna?am, ?e nawet moje szalej?ce, nastoletnie hormony nie znios? wi?cej takiej przesady je?li chodzi o seks. Tam jest go du?o za du?o.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-08-09, 19:55   

A ja przeczyta?am wszystkie dwie i trzeci? nieoficjaln?. Podoba?o mi si?. Ogólnie ?eby seks tak nie przeszkadza?, trzeba zrozumie?, ?e dla sidhe dotyk jest bardzo wa?ny. Chocia? jak pierwszy raz to czyta?am, jakie? dwa lata temu, to mi si? nie podoba?o, ale teraz... :-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-09, 20:09   

Ja te? przeczyta?am 3 cz??ci po polsku, , a t?umaczka zapowiada t?umaczenie 4. Musz? przyzna?, ?e poniewa? wi?kszo?? ksi??ek o Merry ko?czy si? w takim momencie, ?e chcesz wiedzie? co b?dzie dalej, to przeczyta?am je a? do 7 tomu. Na razie utkn??am na 8 - ale Merry ju? nie powi?ksza haremu. Natomiast jest te? ju? zapowied? 9 tomu na przysz?y rok.
Nie mog? si? wypowiedzie? o jako?ci ksi??ek które sobie przet?umaczy?am, bo t?umacz? za s?abo i traci na tym tekst. Ale po ka?dej ksi??ce by?am ciekawa - co dalej? I tak to usi?uj? czyta? dalej. A t?umaczenie z chomika naprawd? jest dobre.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-08-18, 16:20   

Podobnie ja Wy czyta?am dwie pierwsze cz??ci oficjalne i czytam te t?umaczone na chomiku przez Rissaye (bardzo dobre) .dorota7677 ja mam tak samo ,ka?da cz??? ko?czy si? tak ?e chc? dowiedzie? si? co dalej .Mi osobi?cie ca?y ten seks nie przeszkadza ,to chyba taka specyfika magicznych istot (przynajmniej nie tak perwersyjna i brutalna jak u goblinów) .
Podoba mi si? w ksi??kach o Mery ta ca?a lawirowanie pomi?dzy prawd? a czym? do nie podobnym ,bo ci co czytali wiedz? ?e shitke (tak si? pisze?) nie mog? k?ama? .

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-28, 23:27   

Cytat:
Podoba mi si? w ksi??kach o Mery ta ca?a lawirowanie pomi?dzy prawd? a czym? do nie podobnym ,bo ci co czytali wiedz? ?e shitke (tak si? pisze?) nie mog? k?ama? .

Chyba pisze si? Sithe. Kim sa - http://blog-fantasy.blog....2,ID304233423,n
http://www.mojefantasy.fo...ltycka,150.html
Z tym k?amaniem to spara jest ciekawa , bo w?a?ciwie nie jest wyja?nione dlaczego nie mog? k?ama?. Czy ich organizmy na to nie pozwalaj?? Czy nie pozwala na to magia Czy te? nie pozwala na to kultura i obyczaj?. wydaje si?, ?e nie pozwala na to ich magia i Meredith która ju? w pe?ni nie jest Sithe k?ama? mo?e.
Ale zastanawia?am si? dlaczego ona by?a ?miertelna, je?li mia?a w ?y?ach tylko 1/4 ludzkiej krwi, a Sithe które mia?y 1/2 ludzkiej krwi by?y nie?miertelne?

Maddie
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 08:05   

Ja niestety przezczyta?am tylko dwie pierwsze cz??ci :-( .
Czy która? z Was mog?aby mi poda? adres chomika na którym znajduj? si? pozosta?e- ch?tnie przeczytam!!
Zgadzam si? z Tula, ?e ca?y tan seks nie przeszkadza, mo?e dlatego ?e kiedy? przeczyta?am star? wersje Anne Rice -Przebudzenie ?pi?cej królewny.
A co do bohaterów m?skich: który jest waszym faworytem??

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-08-29, 22:33   

Ogólnie w ka?dej ksi??ce o Sidhe jest napisane, ?e nie mog? oni k?ama? bo ich magia zaniknie. Tak samo jest w ksi??ce o Merry. A moim faworytem jest Doyle, Ciemno?? Królowej, teraz sama Ciemno??.

kara663 
Weteran
vampiria

Wysłany: 2010-08-29, 23:41   

tłumaczenie 3 i 4 części można znaleźć na chomiku Rissaya :-)
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-08-30, 16:27   

Chyba ka?dy z nas to wie. Uwielbiam jej t?umaczenia. S? przewa?nie poprawne i do?? cz?sto dodaje nowe rozdzia?y.
Swoj? drog?, gdyby tak podliczy? wszystkie ksi??ki, jakie ludzie z chomika przet?umaczyli to by si? okaza?o, ?e jest to wi?cej ni? wydawnictwo t?umaczy w ci?gu roku. Gdyby kto? tak zebra? wszystkich ludzi t?umacz?cych te ksi??ki i otworzy? wydawnictwo lub baz? t?umacze?, zarabia? by krocie.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-08-30, 17:11   

Również przeczytałam 3 części i jestem w trakcie czytania czwartej (korzystam z chomika). Wnioski podobne do waszych: zbyt dużo seksu ale pomiędzy nim jest samo sedno książki tj. postacie z legend mogące żyć i zajmować się magią na terytorium Ameryki - ostatniego bastionu "nieludzi".

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-30, 19:18   

Cytat:
A co do bohaterów m?skich: który jest waszym faworytem??

No, oczywi?cie wspania?y Doyle. Ale tak naprawd? bardzo lubi? Rhysa. Jestem tak? jego cich? wielbicielk?. Im wi?cej o nim czyta?am tym bardziej mi si? podoba?. Jego humor, podej?cie do ?ycia, nawet zachwyt filmami i pozowanie na detektywa - po prostu mnie rozbraja.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-08-30, 19:58   

Nie wiem, kogo lubię najbardziej. W Ciemności coś się czai. Mróz cały czas się obraża, trzeba się cały czas trzymać za język i oko. Rhys jest bezproblemowy. I tak źle i tak nie dobrze. Kobiecie nie dogodzisz.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-30, 20:05   

Wcale nie jest taki bezproblemowy. Ma swoje uprzedzenia, prze?yte tragedie - jak cho?by utrat? oka. Ale te? ma w sobie "co?" co sprawia ?e mi si? podoba.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-08-30, 20:07   

A ja mam pytanie do tych, którzy ju? przeczytali trzeci? i zacz?li czwart? cz???. Który z nowych bohaterów wam si? podoba, a którego nie znosicie? Prawd? mówi?c, ja a? si? boj? tego co si? stanie kiedy Cel sko?czy swoj? kar?.

Odpowiedz do tematu