Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2013-11-20, 11:06
Odnależć Swą Drogę
Autor Wiadomość
tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-09-13, 19:33   

I to nie jest polska ksi??ka. Ja bym poleci?a j?, ale jako lekk? lektur? :-P

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-14, 10:41   

Zgadzam si? z dorot?7677 ... Dok?adnie ksi??ka ta nie jest plagiatem, podrób? czy na?ladownictwem i tak w?a?ciwie oprócz tego, ?e rzecz dzieje si? na Uniwersytecie Magicznym i g?ówna bohaterka jest "magiczk?" nie przypomina serii o W .Rednej ... Ola ma inne przygody innych znajomych i zupe?nie inny charakter :-D
Ksi??ka warta polecenia mo?na si? przy niej odstresowa?...

kara663 
Weteran
vampiria

Wysłany: 2010-10-04, 16:38   

AISA napisał/a:
Książka warta polecenia można się przy niej odstresować...

To prawda jednak przez dłuższy czas strasznie mnie irytowała postawa Oli. Za każdym razem jak coś szło nie tak to ona zaczyna płakać, nie mówiąc już o tej nieszczęsnej próbie samobójczej. Zdenerwowałam się też pod koniec po tym jak potraktowała Irgę :evil: No bo takiego faceta to ze świecą szukać a ona tak go traktuje.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

monika78
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-06, 19:47   

Mi te? si? bardzo podoba?a ksi??ka "Odnale?? Sw? Drog?". Ola z Wolh? ma tylko to wspólne, ?e obydwie s? magiczkami, ale charaktery maj? zupe?nie ró?ne. Olga Gromyko i Aleksandra Ruda maj? zupe?nie inny styl, ??czy je jedynie element magi w ich powie?ciach. W?a?nie czytam amatorskie t?umaczenie drugiego tomu "Wybór", polecam.

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-06, 19:11   

Uwielbiam t?? ksiÂ?Â?k??. Teraz jak zobacz?? nekromant?? to nie b??d?? ucieka?? ze strachu, a sama pogoni?? za facetem w czerni.

I absolutnie nie jest to podr??bka. Po prostu ksiÂ?Â?ki rosyjskie majÂ? taki klimat - ze wszystkich tylko o jednej mogÂ?abym powiedzie??, Â?e jest jakby "ameryka??ska".

I jakby ktoÂ? chciaÂ? poczyta?? drugÂ? cz??Â???, to znajdzie jÂ? na moim chomiku.

Polecam Irg??, znaczy "OdnaleÂ??? swÂ? drog??", chciaÂ?am powiedzie??. :mrgreen:

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 22:57   

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami, książka jest ciekawa i wciągająca. Czytając opis zastanawiałam czy nie jest to kopia Gromyko, ale na szczęście nie. Może trochę podobne są światy i miejsce akcji, ale różni się całą resztą. Są zabawne dialogi i różne przygody. Podoba mi się postać Irgi i Otta. No i Olga, która nie byłaby sobą, jakby wiecznie się nad sobą nie rozczulała :mrgreen:
Polecam ;-)

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 16:57   

Wg mnie jest podobie?stwo do W.Rednej w?a?nie w stylu, no i t?o jest nico podobne, jednak nie ?miem pos?dza? jej o na?ladownictwo, czy co? , bo jednak posz?a swoj? drog?. Ola faktycznie mnie czasami doprowadza?a mnie do sza?u, ale umia?a to zrekompensowa?, np prób? samobójcz? ;D Irge po prostu uwielbiam, odda?abym mu swoje serce, gdy nie nale?a?o juz do kogo? innego. Ksi??ke czyta si? ca?kiem przyjemnie, jednak s? momenty monotoniczne, mia?am wra?enie, ze w niektórych fragmentach autorka na si?? wymusza?a komizm, co sprawia?o, ze sytuacja nie by?a zabawna, ale wprost ?mieszna. Jednak oczywi?cie o wiele wi?cej razy wybucha?a nie pochamowanym i nie wymuszonym ?miechem. Je?li o mnie chodzi to wol? Wolh? ;p Ale te? Irga spodoba? mi sie bardziej od Lena, to jego po?wi?cenie... W ka?dym razie polecam.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2011-04-14, 21:41   

Bardzo miła lektura, sprawia, że można się uśmiać. Chociaż proces przeistaczania się Oli z zahukanej prowincjuszki w obrotnego przedsiębiorcę magicznego, kobitę i magiczkę momentami nieco kuleje.
W ostatecznym rozrachunku jednak zdecydowanie na plus. Faktycznie Irga ma niezłe wejścia :-P

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 18:50   

Irg? uzna?abym za kolejny cud ?wiata - lojalny, przystojny, kocha Ol? i nie patrzy na inne kobitki. A Olka? Zachowuje si? jak niewy?yta seksualnie naiwna nastolatka. Ale b?d? co b?d? zejd? si?, ?adnej zdrady nie b?dzie...

Widzieli?cie ju? rosyjsk? ok?adk? do trzeciego tomu?

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-15, 19:14   

Tam ju? trzecia cz???, a my nie mamy drugiej. A kiedy ma ta trzecia cz??? wyj??. I czy mo?esz poda? jakiego? linka do tej ok?adki? Bo ta ksi??ka naprawd? mi si? podoba. I nawet ok?adka do pierwszej cz??ci ( ta polska) wed?ug mnie nie by?a z?a.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 19:37   

Póki wyjdzie druga to ja swoim ?ó?wim tempem i trzeci? zd??? przet?umaczy?.

A oto trzeci tom:

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-04-15, 22:50   

Kot jest za "łyskasowaty" a panienka za "dzisiejsza". A poza tym okładka fajna. I fajne jest to, że to nie koniec serii. Ciekawe ile autorka zamierza napisać części.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-09-03, 18:59   

Też bym to chciała wiedzieć. Bo podoba mi się książka. Niby to opowiadania jest oddzielne, ale widać chronologię. Najlepszy w książce jest humor - no i to, że nie jest to romans międzygatunkowy ;-) . Choć jeden romansik taki był :-)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-09-03, 19:31   

W końcu znalazłam czas i przeczytałam "Odnaleźć swą drogę" i "Wybór". Wydaje mi się, że pierwszy tom był zdecydowanie lepszy. Akcja cały czas pędzi do przodu nie daje odetchnąć. W drugim.. gdzieniegdzie powiało nudą ale to były małe odcinki. W drugim tomie raziły mnie niektóre dialogi. To jak Ola rozmawiała z Krasnoludem i z Irgą. Zażyłość zażyłością ale miałam wrażenie, że brakuje jej czasem taktu (szpila za szpilą). Może to co ją spotykało "kopy od życia" w pewnym sensie ją znieczuliły. Poznajemy główną bohaterkę jak jest szarym łabądkiem. Wszystko co ją spotyka kształtuje jej charakter nie zawsze w dobrą stronę. Nauczyła się, że bycie inną może być atutem. Ale jeszcze się "nie wyszumiała" jak Irga. Wiek rządzi się swoimi prawami. Odważna? Głupia? ..nie raczej "szalona". Ciekawi mnie co autorka wymyśli w sprawie: jakiej przysługi zażąda od niej Blondas w zamian za uratowanie reputacji Oli i krasnoluda jako Mistrzów Artefaktów? Pewnie znów przez to dojdzie do konfliktu między Olą i Irgą.
Ponadto trzeci tom wskazuje, że jak w przypadku wiedźmy czytelnicy towarzyszą bohaterce w jej przygodach, które są luźne i ze sobą niepowiązane "na pierwszy rzut oka". Ale jak się temu bardziej przyjrzeć zachodzi podejrzenie, że na końcu serię zepnie do kupy coś co było mottem przewodnim dobrze ukrytym. Ktoś robił wszytko bo miał jakiś cel.

Gdzieś na forum przy opisie jednej z serii ktoś się zastanawiał, że już w kilku seriach które czytał nie ma nic na temat zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. W tej serii również tak jest. A przecież występuje tu zawód Uzdrowiciela i Domy Uzdrowień. Są przeróżne przypadki do wyleczenia. Ale o antykoncepcji nic nie ma choć życie "miłosne" studentów wre choć nie ma gorących scen.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-01-16, 21:32   

Dobra wiadomośc dla wielbicieli . Ponoć ma sie ukazać tom 2.
http://katedra.nast.pl/ks...eksandra-Wybor/

Oby tylko na obietnicach się nie skończyło. A może i trzeci tom wyjdzie?
Co prawda na stronie Fabryki nic jeszcze nie widziałam, ale kto tam może wiedzieć, co w trawie piszczy :-)

Odpowiedz do tematu