Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2013-11-20, 11:06
Odnależć Swą Drogę
Autor Wiadomość
Luna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 14:31   Odnaleźć swą drogę

Tytuł: Odnaleźć swą drogę
Autor: Aleksandra Ruda
Wymiary: 125 x 205
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka
Seria: Obca Krew
Cena: 34.90

Opis ze stronki FS
SOLIDNA PORCJA MAGII I HUMORU
Ze szczyptą lubczyku

"Nic nie jest proste, gdy pochodzisz z maleńkiej mieściny, aspirujesz do ukończenia renomowanego Uniwersytetu Nauk Magicznych, a twoje imię jest kompletnie niemagiczne.
Tymczasem...
Ola Lacha – dziewczyna o ciętym języku i wyjątkowym wdzięku – wyrasta na mistrzynię magii wykreślnej.

Trochę pieprzu, ciut mięty, sporo erotyki, wielka przyjaźń i duża łycha magii.
Z Olgą Lachą, półkrasnoludem Ottonem, uzdrowicielką Lirą, nekromantą Irgą i trollami żądnymi hardcore’owych przygód nie można się nudzić."

Moim zdaniem:
Książeczka przyjemna, czyta się szybko, ale pachnie mi nieco podróbką "Wiedźmy". Fabuła niby ciekawa i zabawna, lecz trochę za bardzo poszatkowana. Wygląda toto jak zbiór scenek z życia magicznej studentki.
Główna bohaterka - postać barwna lecz zakompleksiona.
Jest zapowiadany przez wydawcę nekromanta i półkrasnolud - fajne postaci. Trolli za to jak na lekarstwo. Jak dla mnie trochę za słabe są czarne charaktery. Mocny za to jest trunek, który Ola wlewa w siebie hektolitrami :)
Podsumowanie - w ramach rozrywki można przeczytać.

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-09, 12:36   Odnależć Swą Drogę

"Odnaleźć swą drogę"

Autor: Aleksandra Ruda
Tytuł oryginału: "Найти свою дорогу"
Data wydania w Fabryce: lipiec 2010

Opis *z Fabryki*:
"Nic nie jest proste, gdy pochodzisz z maleńkiej mieściny, aspirujesz do ukończenia renomowanego Uniwersytetu Nauk Magicznych, a twoje imię jest kompletnie niemagiczne.
Tymczasem...
Ola Lacha – dziewczyna o ciętym języku i wyjątkowym wdzięku – wyrasta na mistrzynię magii wykreślnej.

Trochę pieprzu, ciut mięty, sporo erotyki, wielka przyjaźń i duża łycha magii.
Z Olgą Lachą, półkrasnoludem Ottonem, uzdrowicielką Lirą, nekromantą Irgą i trollami żądnymi hardcore’owych przygód nie można się nudzić."

Czekam na wasze zdanie. Seria jest podobnie napisana do "Wiedźmy" Gromyko tylko z dodatkową dawką "erotyzmu".

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-09, 16:33   

No w?a?nie te? chcia?am poczyta? jakie? opinie. bo troch? mnie kusi ta ksi??ka, a mam ju? inne upatrzone. Chyba na chomikach pojawi?y si? jakie? rozdzia?y. Jak b?d? ciekawe to kupi?.

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-10, 13:05   

Na chomikach s? ju? przepisane rozdzia?y. I naprawd? warto przeczyta? cho?by ze wzgl?du na ?ycie studenta, picie i g?upie ?arty Oli.

Mo?e wstawi? nied?ugo jakie? fragmenty z trzech tomów. Tylko sko?cz? t?umaczy? pi?te opowiadanie (tej ksi??ki).

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-12, 17:52   

Przeczyta?am dost?ne opowiadania i podj??am decyzje - kupuj? ksi??k?.
Mo?e troch? kojarzy si? z seri? o Wolsze, ale jednak jest inna. A na pewno poprawia mi humor. Jestem tylko ciekawa ile tych ksi??ek jest (w oryginale), a jak s? to czy wszystkie s? w formie opowiada?. Czy te? mo?e jest jaka? jedna z d?ug? fabu??. Ja tak w ogóle to dosy? lubi? literatur? fantastyczn? - rosyjsk? i ukrai?sk?.
Mi?o?? zacz??a si? od Bu?aczowa - opowie?ci z Wielkiego Guslaru i Strugackich - Poniedzia?ek zaczyna si? w sobot?.
A teraz mamy w Fabryce Gromyko, Rudazowa, Sadowa, Bielanina - ?y? nie umiera?. ?eby tylko jeszcze szybko wydawali kontynuacje

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-08-13, 00:01   

Przeczyta?am 1 cz???. Fajna ksi??ka, ale nie zachwyca. "Zawód: Wied?ma" wed?ug mnie du?o lepszy. Ma?o momentów przy których wybuch?am ?miechem. Ola mnie troch? denerwowa?a. ?wietny, przystojny i zainteresowany ni? ch?opak, a ona si? za innymi ogl?da. Za bardzo lubi zwraca? na siebie uwag? i wybucha? p?aczem publicznie. Irg? lubi?, ale nie rozumiem
Cytat:
jak mo?na czeka? 5 albo nawet 6 lat na dziewczyn?, któr? si? kocha i poprosi? j? o r?k? nawet jej nie poca?owawszy.
Ale ogólnie ksi??ka do?? ciekawa i czyta si? j? jednym tchem ;-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-13, 18:46   

To odwied? chomika Kuszumai - mo?e po przeczytaniu jej t?umacze? zmienisz troch? zdanie o Oli i jej stosunkach z Irg?.
Ola mo?e denerwowa?- ale przecie? by?a troch? zakompleksiona - szczególnie w sprawie uk?adów damsko-m?skich. I my?l? ?e tylko ona nie wiedzia?a ?e Irga traktuje j? powa?nie.
A i on zacz?? j? tak traktowa? nie od razu. Chyba najpierw go troch? bawi?a i rozczula?a.

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-08-13, 19:06   

Czyta?am te 5 opowiada? co jest, ale nadal troch? to dziwne jak dla mnie. Nawet jej stosunki mnie tak nie denerwuj? jak to, ?e przy ka?dej okazji wybucha p?aczem i to publicznie :-P .

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-08-13, 20:21   

Mo?e autorka chcia?a pokaza?, ?e Ola to nie twarda magiczka i ?e jest taka wra?liwa.
Ale ksi??k? i tak czyta si? przyjemnie.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-08-18, 13:23   

Ksi??ka mi si? podoba?a i czekam na nast?pne tomy. (Kiedy maj? si? pojawi????)
G?ówna bohaterka faktycznie p?aczliwa ale ten jej p?acz pasuje do niej, tak mi si? wydaj. Ten p?acz jakby tworzy? jej charakter - gdyby nie wybucha?a p?aczem przy ka?dej lepszej okazji nie by?aby Ol?. I bardzo podobaj? mi si? te jej przekomarzania z przyjació?mi. Je?li chodzi o jej adoratora to te? si? dziwie ?e tyle na ni? czeka?... Ale tworz? dobr? par? - uzupe?niaj? si? ona roztrzepana ba?aganiara a on pouk?adany gentelmen

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-18, 21:54   

Przeczytałam książkę i muszę stwierdzić, że podobała mi się. Ma wiele zabawnych sytuacji i jest humorystycznie napisana.
Główna bohaterka jest... specyficzna i właśnie za to da się lubić. W żadnej, z do tej pory przeczytanej przez mnie książek, nie spotkałam się z bohaterką pijącą w takich ilościach procentowe płyny :mrgreen:
Zgodzę się z AISĄ, że jej płacz i użalanie się nad sobą tworzy jej charakter.

Co do jej adoratora czekającego na nią przez długi czas, to da się wyjaśnić. Tak jest dlatego, że chłopak nie miał odwagi powiedzieć co do niej czuje, ale w zamian wysyłał sygnały, które dziewczyna ignorowała :-P
Książka lekka i przyjemna. Warta polecenia.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-09-01, 03:41   

Wreszcie przeczyta?am. Nie powiem, ?ebym si? akurat tego spodziewa?a, ale nie by?o z?e :-D

Ola faktycznie, przez wi?kszo?? czasu p?acz?, jednak nie jest jedynie beks?. Bardzo podoba?o mi si?, ?e umia?a si? odgry??. Je?li chodzi o jej kompleksy, to raczej mog? j? zrozumie?. Nie wyleczone, narastaj?. A z ksi??ki wynika, ?e ona mia?a je od d?u?szego ju? czasu.

Irga, có?, nie powiem, uwielbiam tego faceta. Ironiczny, z poczuciem humoru, cierpliwy, troskliwy i kochaj?cy. A jak przesadzasz to kopnie ci? w dup?. Czy?, nie idea?? Có?, mo?e przesadzi?am. Idea?em nie jest, ale faktycznie blisko mu do tego. Poza tym, nie s?dz?, ?e w prawdziwym ?yciu m??czyzna by czeka? tyle na kobiet?. Zw?aszcza na studiach, gdzie tyle ch?tnych. I ?eby od razu wyja?ni?: nie s?dz?, ?e on nie mia? odwagi powiedzie? co do niej czuj?. Raczej czeka?, a? ona b?dzie w stanie zrozumie?, ?e takie uczucie istnieje i jest na ni? skierowane.

Otto, tak samo jak Lira bardzo mi si? podobali, ale na t? drug? zwraca?am mniejsz? uwag?. Otto ma doskona?y zmys? je?li chodzi o pieni?dze. I jest dobrym przyjacielem.

Nie powiem, faktycznie zacz??o mnie wkurza?, ?e tak si? nad ni? wszyscy trz??li. Taka "biedna panienka z okienka", która p?aczem zba?amuci?a by nie jednego.

Ogólnie ksi??ka dobra, fajnie si? j? czyta?o - g?ównie ze wzgl?du na Irg? - ale nie jest to jaki? cud. Mam coraz powa?niejsze obawy, ?e ju? autorzy nie pisz? ambitnych ksi??ek, które ??czy?by wszystkie te elementy, które znajduj? si? w ksi??kach, wydawanych w tej chwili.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-01, 10:53   

Ksi??ka jest "lekka" i przyjemnie si? j? czyta bo ci?gle co? si? tam dzieje. Takie ksi??ki te? s? cenne bo pozwalaj? odpocz?? w?a?nie od tych ambitnych tomów, lektur szkolnych i studenckich oraz innych ksi??ek ( szacowne pozycje bibliografii pracy ko?cowej),do których czytania ja osobi?cie musz? si? zmusza? :-D

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-09-13, 18:08   

Anthien napisał/a:
Główna bohaterka jest... specyficzna i właśnie za to da się lubić. W żadnej, z do tej pory przeczytanej przez mnie książek, nie spotkałam się z bohaterką pijącą w takich ilościach procentowe płyny

Nie wyobrażam sobie, że bohaterka pije więcej od Achai. Ponadto jakoś nie mogę zabrać się za przeczytanie "według mnie" podróby W. Rednej. Kiedy próbuję znaleźć coś do poczytania na chomiku to ciągle w oko wpada mi okładka tej książki. Pewnie dlatego, że spis jest w układzie alfabetycznym. Opis jak odbicie Wolhy w "polskim zwierciadle". No i nie mogę się przemóc. Żadna z powyższych wypowiedzi nie zainspirowała mnie, że warto przeczytać. Ciągle mam wrażenie, że ta książka to naśladownictwo. Może i udane ale według mnie to naśladownictwo.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-13, 18:40   

A ja my?l?, ?e to nie jest typowe na?ladownictwo, tylko tworzenie na fali popularno?ci gatunku. Bo je?li czytelnicy zachwycaj? si? czym? dowcipnym, zwi?zanym z magi? to dlaczego im tego nie da??
A ksi??ka nie jest plagiatem i nawet nie nazwa?abym jej na?ladownictwem A ma jedn? du?? zalet? - dobrze si? czyta, mo?na si? przy niej odpr??y? i po?mia?.

Odpowiedz do tematu