Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Inkwizytorski
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2014-05-27, 07:33   

Młot na czarownice

Musiałam się obejść smakiem jeżeli chodzi o Bicz Boży, bo okazało się, że biblioteka przegapiła tą cześć i jej po prostu nie zakupiła. A nie wiadomo czy i kiedy nadrobi to niedopatrzenie, może przy zakupie najnowszej części (pobożne życzenia). Pierwsze trzy opowiadania z Młota czarownic: Ogrody pamięci, Młot na czarownice i Mroczny krąg, mnie rozczarowały. Nic nie wniosły do fabuły i powiedziałabym nawet, że były nawet nudne. Czwarte mnie zaciekawiło Wąż i gołębica. Święte Officjum nie wieży w wampiry, Anioły też w nie nie wierzą. Jakim więc cudem po ziemi chodzi baron Haustoffer – wampir. Oto zagadka. Jest całkiem inny niż w znani mi z literatury jego krewniacy. Czy jest jedyny? Opowiadanie nie daje odpowiedzi. Może autor jeszcze do tego kiedyś wróci. Ukoronowaniem chyba jednak postaci cyklu Inkwizytorskiego jest ostatnie opowiadanie – Żar serca. Zło nie zawsze triumfuje. Dobro wygrywa tylko wtedy, kiedy ma szczęście, by mógł mu służyć taki naiwny skurwysyn jak Mordi. Czemu naiwny.
Spoiler:

Bo wierzy, że najtajniejszym Wewnętrznym kręgiem Inkwizytorium kierują Anioły. A uważałam Mordimera, za mądrego.

Odpowiedz do tematu