Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę przeczytać
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-10, 19:04   Chcę przeczytać

To nowy temat z pytaniami. Bo potrzebuję rady - chciałabym przeczytać jakąś książkę. Wymagania: dużo humoru. Gatunek : obojętny. Najważniejsze żeby można się było przy niej pośmiać. Może mi coś poradzicie - i przy okazji innym, i to niekoniecznie akurat w takim kierunku na jakim mi zależy. Może ktoś chce czytać krwawe dramaty, może romantyczne komedia itp. itp. Opisujemy tu dużo książek, ale nie wszystkie które nam wpadną w ręce. Więc samo "polecamy" nie wystarczy. Może takiej książki o jaką mi chodzi ktoś nie poleca - a mnie się właśnie spodoba. Akurat teraz zależy na dużej dawce humoru - bo przyznaję, że humor muszę sobie trochę poprawić.. Zaznaczam, że czytałam Chmielewską, Doncową, Pilipika, Moora, Pratchetta.
Ale przecież to nie jedyni autorzy. Liczę na Waszą pomoc!!!!!

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-04-10, 19:41   

Ksenia Basztowa - Wampir z przypadku.
Przeczytane przezemnie na lekkim rauszu daÂ?o bardzo pozytywny rezultat. MoÂ?e nie powalajÂ?cy, ale bardzo przyzwoity Â?miech. :lol:

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-10, 19:46   

Sasanko, zgadzam si?? z Ton?? - bo niestety juÂ? to czytaÂ?am. Podejrzewam, Â?e sporo propozycji b??dzie maiÂ?o taki sam komentarz, poniewaÂ? trudno jest wymieni?? wszystkie przeczytane pozycje. Ale wszystkich ksiÂ?Â?ek nikt nie przeczyta i na pewno polecicie coÂ?, czego nie czytaÂ?am.

Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-04-10, 20:05   

No to pech... moÂ?e w takim razie nie tyle ksiazka, co film ogladnij ?
Kac Vegaz u mnie daÂ? podobny efekt :D

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-10, 23:12   

Ja ostatnio dobrze si?? bawiÂ?am czytajÂ?c Invocato A.Tomaszewskiej. ZamieÂ?ciÂ?am par?? cytat??w w wÂ?tku Ulub.ks.cyt.
RudowÂ?osa J.Wells teÂ? mnie bardzo rozbawiÂ?a.
Moim odstresowaczem uÂ?miechaczem jest seria Sparks Kerrelyn - Love At Stake. Takie typowe paranormal romance. Ale za to Â?wietny humor, Â?wietne teksty i Â?wietni bohaterowie. Nawet mi nie przeszkadza, Â?e w kaÂ?dej cz??Â?ci praktycznie ta sama fabuÂ?a. Zawsze jest si?? z czego poÂ?mia?? :mrgreen:

Kac Vegas teÂ? polecam :-)

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2011-04-11, 08:15   

Proponuje klasyk?? - "Dobry Omen" duetu Pratchett Terry & Gaiman Neil. JakbyÂ? to juÂ? czytaÂ?aÂ? to polecam cykl barrayarski autorstwa Lois McMaster-Bujold - lekkie i przyjemne i z elementami humoru. Fakt, Â?e najwi??cej humoru jet w tomie "A Civil Campaign" kt??ry w Polsce si?? nie ukazaÂ?. Z tom??w kt??re si?? ukazaÂ?y u nas to najzabawniejszy to chyba "Ethan z planety Athos"

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-11, 16:56   

Dzi??kuj?? za propozycje. Chyba skorzystam z propozycji Sasanki - Kac Vegas i z propozycji Atlanty. Bo Dobry Omen i cykl barrayarski czytaÂ?am - teÂ? mam o tych pozycjach dobrÂ? opini?? - i dlatego je kupiÂ?am. Nie czytaÂ?am cz??Â?ci po angielsku, ale sama tÂ?umaczÂ?c pewnie straciÂ?abym poÂ?ow?? dowcipu.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-04-11, 18:04   

Zdecydowanie przyÂ?Â?czam si?? do propozycji Sasanki - Kac Vegas to porzÂ?dny odsmutowiacz :mrgreen:
Z literatury poleciÂ?abym r??wnieÂ? Connie Willis - Nie liczÂ?c psa. Bardzo sobie ceni?? t?? autork?? fantastyki, a ta pozycja jest jednÂ? z lepszych, kt??re czytaÂ?am z wnikliwym i na wysokim poziomie dowcipem. W ksi??garniach juÂ? jej nie spotkasz, raczej w bibliotekach. Ja z sentymentu zakupiÂ?am jÂ? na allegro, jak coÂ? to uderzaj, ch??tnie przeÂ?l?? i podziel?? si?? z kimÂ? Â?wietnÂ? ksiÂ?Â?kÂ? ;-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-11, 22:21   

Nie czytaÂ?am tego, spr??buj?? znaleÂ??? w bibliotece. Ale z kolei, jeÂ?li to jest coÂ? o psach to polecam Ci ksiÂ?Â?k?? "Marley i ja". Bardzo mi si?? podobaÂ?a. I jest jeszcze taka przedpotopowa ksiÂ?Â?ka Meissnera "OpowieÂ??? pod psem a nawet pod dwoma". TeÂ? do dostania tylko w bibliotekach, bo to staro??. Ale nic w stylu dzielnych lotnik??w, itp, tylko opis przyjaÂ?ni z psami - Capem i Startem.

Wolf 

Wysłany: 2011-04-12, 08:05   

w "Nie liczÂ?c psa" pies wyst??puje ale jako bohater czwartorz??dny, ale ksiÂ?Â?k?? na polepszenie humoru zdecydowanie polecam. Zaraz na poczÂ?tku poznajemy gÂ???wnego bohatera kt??ry wykonaÂ? zbyt duÂ?o skok??w w czasie po sobie przez co cierpi na dyschronie temporalnÂ? kt??ra objawie sie omanami sÂ?uchowymi i skÂ?onnoÂ?ciami do dygresji. JeÂ?li ktoÂ? sÂ?yszy co innego niÂ? to, co do niego m??wiÂ?, a dodatkowo myÂ?li bardzo niestandardowo, to moÂ?e dojÂ?c do ciekawych i (zabawnych) wniosk??w. JeÂ?li dodatkowo zostaje wysÂ?any na misje, a ze wzgl??du na swoja chorobe po chwili juz nie pami??ta na czym ta misja miaÂ?a polega?? to zabaw?? mamy zapewnionÂ?.
Z tego universum tej autorki polecam teÂ? "Ksi??g?? Sadu Ostatecznego" i oowiadanie "Praktyka dyplomowa". Te pozycje sÂ? napisane juÂ? caÂ?kiem na powaÂ?nie, ale Â?a r??wnie dobre jak "Nie liczac psa" choc caÂ?kiem w inny spos??b.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-04-12, 08:42   

O tak "Ksi??ga SÂ?du Ostatecznego" to jest coÂ? pi??knego, zdecydowanie powaÂ?niejsza, ale znajdzie si?? w niej teÂ? Â?wietnie wywaÂ?ony humor. Z opowiada?? przyznaj??, Â?e Â?rednio je znam, zresztÂ? nie przepadam za tÂ? formÂ?, a ostatnio Willis wychodzÂ? jedynie one. W gÂ???wnie powaÂ?niejszym klimacie utrzymane jest niezwykÂ?e "PrzejÂ?cie" tej autorki, nieÂ?le mnÂ? ta powieÂ??? wstrzÂ?sn??Â?a.

Wolf 

Wysłany: 2011-04-13, 12:09   

TeÂ? nie znam opowiada?? zbyt dokÂ?adnie, praktycznie kojarz?? dwa, oba z starej "Fantastyki" WÂ?aÂ?nie "Praktyka dyplomowa" i "Nawet Kr??lowa". Obydwa opowiadania sÂ? bardzo dobre i mog?? je poleci??, (sÂ? teÂ? dost??pne na chomiku)
JeÂ?li jesteÂ?my przy opowiadaniach to bardzo teÂ? polecam opowiadanie "Po bitwie" Lois McMaser-Bujold.
Dzieje si?? universum Milesa Vorkosigana i cho?? on, ani nikt z gÂ???wnych bohater??w nie wyst??puje, to opowiadanie zapada w pami????. I jeszcze jedno, to opowiadanie napisane jest zdecydowanie na powaÂ?nie.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-13, 18:25   

No tak, ale ja na razie szukam czegoÂ? lekkiego i juÂ? si?? nastawiÂ?am na "Nie liczÂ?c psa" Naprawd?? musz?? poprawi?? sobie humor. Teraz czytam RudowÂ?osÂ? i juÂ? mi troch?? lepiej. Ale stwierdzam, Â?e takich lekkich, dowcipnych ksiÂ?Â?ek wcale nie ma za duÂ?o. Albo ja juÂ? wi??kszoÂ??? znam.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-04-13, 21:11   

Czarownica, a moÂ?esz cos z cyklu LÂ?iP (Lekkie Â?atwe i Przyjemne) poleci?? ?
Ja bym sobie chetnie coÂ? takiego przegryzÂ?a. W dese?? Wampira z Przypadku vel WiedÂ?my :)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-13, 21:40   

Mnie si?? podobajÂ? ksiÂ?Â?ki Pratchetta ze Â?wiata Dysku, ale to pewnie znasz. NiezÂ?y jest "Arcymag" Rudazowa, "OdnaleÂ??? swojÂ? drog??" Rudej, a jeÂ?li lubisz kobiece kryminaÂ?ki w stylu Chmielewskiej, to polecam ksiÂ?Â?ki Darii Doncowej. Ale pewnie to czytaÂ?aÂ?.

Odpowiedz do tematu