Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Seria Krˇlowa Betsy
Autor WiadomoŠ
@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-24, 20:33   Seria Krˇlowa Betsy

Autor: MaryJanice Davidson
Tytu┬?: I cz - Nieumar┬?a i niezam??┬?na
Cykl: Kr??lowa Betsy
Tom: I
T┬?umaczenie: Ewa Spirydowicz
J??zyk orygina┬?u: angielski
Liczba stron: 304
Rok wydania: 2011 (w PL)
Oprawa: mi??kka
Wymiary: 125 x 195 mm
Wydawca: Amber

Opis wydawcy:
Seks w wielkim mie┬?cie w wampirycznym wydaniu.

Po ┬?mierci najgorsza jest ┬?wiadomo┬???, ┬?e sp??dzisz wieczno┬??? w tandetnych pantoflach. A twoje Blahniki i Jimmy Choo zagarnie wredna j??dza…

Dzie??, w kt??rym umar┬?am, zacz┬?┬? si?? kiepsko i z ka┬?d┬? chwil┬? stawa┬? si?? coraz gorszy…

Jednego dnia wylecie?? z pracy i wpa┬??? pod samoch??d to doprawdy frustruj┬?ce. Ale nie to najbardziej przybija Betsy Taylor – by┬?┬? sekretark??… i ┬?wie┬?o upieczon┬? wampirzyc??. Jej najwi??kszym problemem nie jest nowy stan cia┬?a i ducha, ale fakt, ┬?e ma na nogach tanie, paskudne buty…

To jednak dopiero pocz┬?tek k┬?opot??w. W┬?r??d wampir??w kr┬?┬?┬? plotki, ┬?e w┬?a┬?nie ona ma zosta?? now┬? kr??low┬?. A Betsy odkrywa, ┬?e w nowym ┬?yciu (po ┬?yciu) ma do wype┬?nienia niebezpieczn┬? misj??. A do pomocy – zab??jczo przystojnego i irytuj┬?co staro┬?wieckiego nieumar┬?ego…

Ode mnie:
Zanim si??gn??┬?am po t┬? ksi┬?┬?k??, d┬?ugo si?? waha┬?am. Wszystko przez por??wnania do "Jak po┬?lubi?? wampira milionera" (seria "Love at stake") autorstwa Kerrelyn Sparks, kt??ra raczej ┬?rednio przypad┬?a mi do gustu. Jednak gdy przeczyta┬?am fragmenty tej ksi┬?┬?ki od razu postanowi┬?am przeczyta?? ca┬?o┬???.

Elizabeth Taylor (tak w┬?a┬?nie), nazywana po prostu Betsy, to trzydziestoletnia kobieta, by┬?a modelka o imponuj┬?cym wzro┬?cie (190cm), pracuj┬?ca jako sekretarka w do┬??? kiepsko zarz┬?dzanej firmie. W dniu jej trzydziestych urodzin wszystko si?? sypie. Zostaje zwolniona z pracy z powod??w ci??cia koszt??w, jej ojciec wraz z macoch┬? (MPR - macocha z piek┬?a rodem) nie mog┬? przyby?? na jej przyj??cie, w dodatku jej w┬?asny kot nie przepada za ni┬?. Koniec ko??c??w ginie potr┬?cona przez samoch??d...
Budzi si??, ku jej zaskoczeniu, w domu pogrzebowym, w trumnie wy┬?o┬?onej r??┬?ow┬? satyn┬? (Fuj!), ubran┬? w brzydki r??┬?owy (!) kostium (Fuj!) a na stopach ma tandetne, tanie i stare pantofle swojej znienawidzonej macochy (Fuj!). To ostatnie boli j┬? najbardziej, bo nasza bohaterka ma kompletnego hopla na punkcie markowych but??w.
Biedna Betsy uwa┬?a, ┬?e nie jest do ko??ca martwa, czyli, ┬?e jest zombie?! Postanawia doko??czy?? sw??j i tak martwy ┬?ywot. Jednak kto powiedzia┬?, ┬?e b??dzie ┬?atwo? Ile┬? to r??┬?nych metod pope┬?nienia samob??jstwa podj??┬?a si?? Betsy...
Skok z dachu trzypi??trowego budynku ko??czy si?? rozp┬?aszczeniem na chodniku, gdzie przypadkiem przejecha┬?a j┬? ┬?mieciarka...Pr??ba utopienia si?? r??wnie┬? sko??czy┬?a si?? kompletnym fiaskiem a trzymanie kabla pod napi??ciem jedynie zniszczy┬? jej fryzur??. Nie pomog┬?o nawet wypicie substancji chemicznej, po kt??rej tylko bardziej chcia┬?o si?? pi??. A n??┬? wbity w serce nie spowodowa┬? nawet b??lu. Dziewczynie ko??czy┬?y si?? ju┬? pomys┬?y na pozbawienie ┬?ycia. Przy okazji te┬? zostaje u┬?wiadomiona, i┬? jest wampirzyc┬?. Jednak po kolejnych pr??bach zamach??w na tym razem wampirzy ┬?ywot (kt??re i tak ko??cz┬? si?? fiaskiem) postanawia... jako┬? ┬?y??. Ale co to za ┬?ycie, gdy Tw??j w┬?asny ojciec woli Ci?? unika??, porz┬?dnie naje┬??? si?? nie mo┬?na a jacy┬? dziwni kolesie wmawiaj┬? Ci, ┬?e jest kr??low┬?? W dodatku pewien przystojny, diabelnie seksowny i okropnie arogancki wampir oferuje si?? jej jako mentor. Tak si?? zaczyna ta komedia o wampirzycy, kt??ra nie jest te┬? tak┬? zwyk┬?┬? wampirzyc┬?.
Dawno nie ┬?mia┬?am si?? tak czytaj┬?c ksi┬?┬?k??. Nie wiem czy autorka jest taka zabawna na co dzie??, czy ta ksi┬?┬?ka jest po prostu efektem za┬?ycia jakich┬? specjalnych ┬?rodk??w, ale wysz┬?o jej to zabawnie. Bo czytaj┬?c t┬? ksi┬?┬?k?? nie mo┬?na si?? nudzi??. Oczywi┬?cie, fabu┬?a jest p┬?ytka, naiwna i momentami infantylna, ale jest to ┬?wietna pozycja na odreagowanie stres??w. Jest to lekka i przyjemna propozycja sp??dzenia wiosennego wieczoru. Paplanina g┬???wnej bohaterki jest przezabawna, a┬? chcia┬?o si?? zapisywa?? jej niekt??re teksty.
Nie pami??tam te┬? kiedy ostatni raz tak si?? wci┬?gn??┬?am czytaj┬?c ksi┬?┬?k??. Niestety mo┬?na te┬? zanotowa?? momenty nu┬?┬?ce, kompletnie bez sensu, moim zdaniem niepotrzebne. A gdyby nie momenty i aluzje seksualne ksi┬?┬?ka nadawa┬?aby si?? idealnie dla m┬?odzie┬?y. Czytaj┬?c mia┬?am dziwne wra┬?enie, ┬?e to taka Meg Cabot bardziej dla doros┬?ych.
Dialogi, zw┬?aszcza pomi??dzy Betsy i Sinclarem to po prostu rewelacja. Mo┬?na niekiedy boki zrywa??.
Bohaterowie to kompletnie odjechani i nierealni ludzie. Betsy jest rozbrajaj┬?ca ale i niekiedy irytuj┬?ca. Jessica i Marc, wierni przyjaciele Betsy, s┬? tak samo postrzeleni, obydwoje neurotycy. Trafi┬? sw??j na swego. Jedynie mog?? si?? przyczepi?? o brak konkretnego czarnego humoru. Bo ten w ksi┬?┬?ce jest taki, no niemrawy.
"Nieumar┬?┬? i niezam??┬?n┬?" nale┬?y przyjmowa?? z przymru┬?eniem oka, nawet jako parodi??. Cho?? niestety uwa┬?am, ┬?e jest to lektura na jeden raz. Zapewne si??gn?? po nast??pne ksi┬?┬?ki o Kr??lowej Betsy, ale i z ma┬?ym niepokojem, czy autorka da rad?? poci┬?gn┬??? ten temat przy tym samym zabawnym poziomie. Pierwsza cz??┬??? bardzo mi si?? podoba┬?a, chyba w┬?a┬?nie za pocz┬?tki Betsy bycia ┬?wie┬?┬? wampirk┬? i jej przystosowanie do nowych warunk??w. Jak b??dzie w dalszych cz??┬?ciach? Przekonam si??, gdy si??gn?? po kolejn┬? cz??┬???, na kt??r┬? czekam niecierpliwie. Nie mog?? jednak poleci?? ksi┬?┬?ki tak z czystym sumieniem, ze wzgl??du na jej p┬?ytko┬???.

Ocena ko??cowa: 6,5/10

Kt??ra┬? z Was czyta┬?a t┬? cz??┬???? ;-)

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-03-24, 21:14   

Ech uprzedzi┬?a┬? mnie, bo mia┬?am za┬?o┬?y?? te┬? ten temat ;-)

Od siebie dodam (poza tym, ┬?e zgadzam si?? z powy┬?sz┬? opini┬?), ┬?e dok┬?adnie w ten spos??b traktuj?? t?? seri?? - z przymru┬?eniem oka, troch?? jak parodi?? i przede wszystkim romans paranormalny. Naprawd?? mi si?? podoba┬?a i nie ┬?a┬?uj??, ┬?e po ni┬? si??gn??┬?am.

Obawiam si?? tylko jednego - seria liczy ju┬? sobie 9 sztuk, a z opinii na amazonie na przyk┬?ad wynika, ┬?e z ka┬?d┬? cz??┬?ci┬? by┬?o raczej coraz gorzej ni┬? lepiej. I kr??cej. Ksi┬?┬?ki sprawia┬?y wra┬?enie bardziej opowiada?? ni┬? powie┬?ci. Troch?? si?? z tego powodu obawia┬?am wchodzi?? w ten temat, ale c??┬? zobaczymy jak to b??dzie. Jest zabawna i szkoda, ┬?e najprawdopodobniej nie trzyma p??┬?niej poziomu.

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-30, 14:53   

Oksa napisa│/a:
Obawiam si?? tylko jednego - seria liczy ju┬? sobie 9 sztuk, a z opinii na amazonie na przyk┬?ad wynika, ┬?e z ka┬?d┬? cz??┬?ci┬? by┬?o raczej coraz gorzej ni┬? lepiej. I kr??cej. Ksi┬?┬?ki sprawia┬?y wra┬?enie bardziej opowiada?? ni┬? powie┬?ci. Troch?? si?? z tego powodu obawia┬?am wchodzi?? w ten temat, ale c??┬? zobaczymy jak to b??dzie. Jest zabawna i szkoda, ┬?e najprawdopodobniej nie trzyma p??┬?niej poziomu.

No dok┬?adnie. Po nast??pn┬? cz??┬??? si??gn?? na pewno, cho??by po to ┬?eby si?? przekona?? jak autorka poprowadzi dalej ten temat :-) Cho?? my┬?l??, ┬?e pierwsza cz??┬??? sko??czy┬?a si?? na tyle ok, ┬?e mo┬?na by ja potraktowa?? jako samodzieln┬? ksi┬?┬?k?? (a nie seri??).
Co do tego, ┬?e mamy tutaj tendencj?? spadkow┬?... Kurde, patrzy┬?am na opinie na amazonie i ta ostatnia cz??┬??? ma tak nisk┬? ┬?redni┬?, ┬?e strach czyta?? :-/

Czarownica 
Gawron

Do│▒czy│a: 23 Cze 2010
Sk▒d: z planety Ziemia
Wys│any: 2011-03-30, 17:08   

Zach??cona Waszymi opiniami te┬? po to si??gn??┬?am - i nie ┬?a┬?uj??. Zgadzam si?? te┬? z Wasz┬? ocen┬?. Szkoda, ┬?e wi??cej tom??w na razie nie ma, i ju┬? z przykro┬?ci┬? my┬?l?? o tym, ┬?e poziom serii si?? obni┬?a. C??┬? - takie jest ┬?ycie - a szkoda.

S│owianie nie gŕsi, swoj▒ mitologiŕ maj▒!
Przekonaj siŕ sam jak najpotŕ┐niejsi potomkowie s│owia˝skich bˇstw
radz▒ sobie we wspˇ│czesnym Gda˝sku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwied╝ Âwiat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Je┐eli fascynuje Ciŕ mitologia wszelakiej maÂci, alchemia i przygodowa, niezobowi▒zuj▒ca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieÂci▒ w│aÂnie dla Ciebie!

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-30, 17:10   

Mnie w pierwszej cz??┬?ci podoba┬?o si?? najbardziej sam fakt, ┬?e Betsy zosta┬?a w┬?pierzem. To by┬?o takie zabawne i troch?? si?? obawiam jak to b??dzie w dalszych cz??┬?ciach, czy nadal b??dzie zabawnie :-)

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-03-30, 17:13   

A mnie podoba┬?a si?? jej filozofia - wampir nie wampir - na modzie trzeba si?? zna??, a ju┬? zw┬?aszcza na butach. I reakcja jej mamy - te┬? by┬?a niez┬?a.

Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwied╝ Âwiat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Je┐eli fascynuje Ciŕ mitologia wszelakiej maÂci, alchemia i przygodowa, niezobowi▒zuj▒ca fantastyka

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-30, 17:17   

Jej fio┬? na punkcie but??w by┬? najlepszy :-) I to jak ┬?atwo by┬?o j┬? przekona?? do czego┬? podsuwaj┬?c pod nos jej wymarzone szpilki :mrgreen:
Mam nadziej??, ┬?e w nast??pnej cz??┬?ci pojawi si?? MPR (macocha z piek┬?a rodem) :mrgreen:

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-03-30, 17:19   

Te┬? mam nadziej??. Ta ksi┬?┬?ka poprawi┬?a mi humor i mo┬?e poprawi go jeszcze w przysz┬?o┬?ci. Im wi??cej ┬?miechu - tym lepiej.

Blair 
Junior Admin

Do│▒czy│a: 26 Mar 2011
Sk▒d: I tak nie trafisz
Wys│any: 2011-03-30, 20:47   

Przeczyta┬?am to w ubieg┬?ym tygodniu :P
Ca┬?kiem niez┬?a. Ju┬? dawno si?? tak nie ┬?mia┬?am.
Najlepszy by┬? ten tekst z ┬?ani┬? i bambi. Ma┬?o si?? wtedy nie pop┬?aka┬?am :)
Raczej nie s┬?dz??, ┬?eby by┬?a nast??pna cz??┬???. Chocia┬? mog┬?oby to by?? ciekawe do┬?wiadczenie :P

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-30, 22:13   

Blair napisa│/a:
Najlepszy by┬? ten tekst z ┬?ani┬? i bambi. Ma┬?o si?? wtedy nie pop┬?aka┬?am :)

Hihi to te┬? by┬?o dobre :-D Kurcze, dochodz?? do wniosku, ┬?e ca┬?a ksi┬?┬?ka to kopalnia powalaj┬?cych tekst??w, szkoda, ┬?e nie zapisywa┬?am ich.

No prosz??, ile ju┬? os??b przeczyta┬?o przygody Betsy Taylor :-P

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Koto│ak

Do│▒czy│a: 28 Lis 2009
Sk▒d: Gliwice/Bangkok
Wys│any: 2011-03-31, 08:56   

Ja nie przeczyta┬?am, ale ostatnio znalaz┬?am tej audobooka na swojej kom??rce i sobie s┬?ucha┬?am w metrze, ca┬?kiem ciekawie i nawet pani czytaj┬?ca nie ma wkurzaj┬?cego g┬?osu :)

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-03-31, 10:50   

Zaraz po tej ksi┬?┬?ce kontynuowa┬?am trzeci┬? cz??┬??? Chloe Neill "Twice Bitten", kt??rej bohaterka - Merit - bardzo ale to bardzo przypad┬?a mi do gustu. I nie mog┬?am si?? uwolni?? od por??wna??, bo obydwie ksi┬?┬?ki rozpoczynaj┬? si?? przemian┬? w wampirzyce, bohaterki okazuj┬? si?? ka┬?da na sw??j (ale ca┬?kiem podobny) spos??b wyj┬?tkowe w┬?r??d nowych pobratymc??w, mamy oczywi┬?cie o wiele starszego i przystojnego wampira (Ethan - Sinclair). Przez ci┬?g┬?e por??wnywanie zachowania Betsy i Merit ta pierwsza zacz??┬?a mnie cholernie irytowa?? i sprawia?? wra┬?enie jeszcze p┬?ytszej ni┬? jest. P??┬?niej jednak wr??ci┬?am sobie do "Nieumar┬?ej..." i fragment??w, kt??re mnie szczeg??lnie roz┬?mieszy┬?y i przestrzeg┬?am sam┬? siebie przed podobnym zabiegiem w przysz┬?o┬?ci, bo mo┬?na si?? zrazi?? do kolejnych tom??w. A przeczyta?? mam zamiar je na pewno (przynajmniej dop??ki nie b??d┬? totalnie do dupy, jak przestrzegaj┬? czytelnicy), bo jest to szybka, ┬?mieszna i odpr??┬?aj┬?ca lektura, a i tak┬? trzeba si?? od czasu do czasu "nakarmi??" ;-)
Jeden z moich fragment??w
Spoiler:

to moment kiedy na ko??cu Betsy wyp┬?ywa na powierzchni?? wody w basenie, a wok??┬? stoj┬? wampiry. Nurkuje z powrotem, ale kiedy wraca oni wci┬?┬? tam tkwi┬?. ┬?wiry.
I oczywi┬?cie rozmowa, kt??ra po tym nast┬?pi┬?a. ┬?wietne :mrgreen:

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-31, 11:50   

Oksa napisa│/a:
A przeczyta?? mam zamiar je na pewno (przynajmniej dop??ki nie b??d┬? totalnie do dupy, jak przestrzegaj┬? czytelnicy), bo jest to szybka, ┬?mieszna i odpr??┬?aj┬?ca lektura, a i tak┬? trzeba si?? od czasu do czasu "nakarmi??" ;-)

O, i takie rozumowanie mi si?? podoba :-)

Teraz czytam bardziej "normaln┬?" ksi┬?┬?k?? i naprawd?? p┬?ytko┬??? Betsy strasznie razi, chyba bez wzgl??du na to jak┬? ksi┬?┬?k?? potem zaczniemy czyta??... Ale komedie lubi?? czyta??, nawet p┬?ytkie.

A jak widzicie podobie??stwo do "Jak po┬?lubi?? wampira milionera"? Wydawnictwo tak jakby por??wnywa┬?o te ksi┬?┬?ki...

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-31, 17:13   

No fakt, je┬?li chodzi o g┬???bi??, to basen olimpijski to to nie jest, ale potwierdzam, przyjemnie si?? czyta.

Ca┬?kiem mi si?? podoba┬?o, du┬?o humoru i dobre riposty, czasem warto sobie poczyta?? co┬? tak lekkiego i zabawnego :-)

Blair 
Junior Admin

Do│▒czy│a: 26 Mar 2011
Sk▒d: I tak nie trafisz
Wys│any: 2011-06-21, 17:27   

Poszuka┬?am troch?? w internecie, ale nadal nie ma informacji na temat kontynuacji. Zastanawiam si?? czy to nie by┬? tylko taki jednorazowy wybieg. Nie powiem, bo ksi┬?┬?k?? bardzo fajnie mi si?? czyta┬?o, ale jak┬? fabu┬??? mo┬?na by by┬?o przedstawi?? w drugim tomie?

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: