Invocato Księga 1

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Invocato Księga 1

Post autor: Seand96 »

Obrazek

JeÂ?li myÂ?laÂ?eÂ? kiedyÂ? o zaÂ?oÂ?eniu sobie stryczka, strzeleniu w skro?? bÂ?dÂ? zanurzeniu si?? w gorÂ?cej kÂ?pieli z brzytwÂ? – zastan??w si?? jeszcze... bo Oni mogÂ? nie zdÂ?Â?y??. JeÂ?li jednak twoja desperacja zwyci??Â?y i wypchniesz krzesÂ?o spod n??g, nie zdziw si??, jeÂ?li przywitajÂ? ci?? strzaÂ?y i wst??gi Â?arzÂ?cych si?? liter Inwokacji. Wtedy moÂ?esz zaczÂ??? si?? ba??, bo oto przybyli ci od Samob??jc??w, a im jest wszystko jedno, czy przeÂ?yjesz. Istnieje bowiem pozazmysÂ?owa rzeczywistoÂ???, dzika i nieustannie gÂ?odna, a ty, Samob??jco, jesteÂ? w tym Â?wiecie astralnym mi??sem. Tu nie ma bohater??w – sÂ? kule kontra kÂ?y i pazury. Tu liczy si?? spryt, siÂ?a i doÂ?wiadczenie. Nikt nie pochyli czoÂ?a nad twoim marnym losem, nikt nie uroni Â?zy, bo jesteÂ? jednym z tysi??cy. Wi??c skoro stryczek zacisnÂ?Â? si?? wystarczajÂ?co mocno i trafiÂ?eÂ? juÂ? do Miasta Samob??jc??w, pami??taj o dw??ch rzeczach. Pierwsza – nie traktuj lekko Â?adnej modlitwy, bo ma wielkÂ? moc sprawczÂ?. Druga – Â?mier?? dotyka r??wnieÂ? nieÂ?miertelnych. Inne prawa obowiÂ?zujÂ?ce po tamtej stronie znajdziesz na kartach tej historii.

KsiÂ?Â?ka to wspaniaÂ?a opowieÂ??? chyba jednak UF z elementami SF, o wyjÂ?tkowej, niezwykÂ?ej dziewczynie, kt??ra znalazÂ?a si?? w pozazmysÂ?owej rzeczywistoÂ?ci Miasta Samob??jc??w . A historie o jej losach, o losach jej zniewalajÂ?cych przyjaci??Â?, jakÂ?e wyjÂ?tkowych i interesujÂ?cych; mroÂ?Â?ca krew w Â?yÂ?ach akcja, niesamowite zdarzenia, dokonywane wybory i odkryte tajemnice sprawiajÂ?, Â?e czytamy z zapartym tchem.

KsiÂ?Â?ka posiada w sobie bardzo duÂ?o Â?wietnego humoru, tak wi??c polecam na fatalne samopoczucie, natychmiastowa poprawa humoru gwarantowana.

Fragment:

OparÂ?a si?? bokiem o Â?cian?? i poczuÂ?a na skroni jej chÂ???d. Odwr??ciÂ? si?? do niej ale nie podniosÂ?a oczu.
— Zanim dostaniemy pozwolenie i nacisn?? guzik, uprzedzam ,Â?e to doÂ??? osobliwe odczucie — mruknÂ?Â?
— To nie jest m??j pierwszy raz — powiedziaÂ?a spokojnie
UÂ?miechnÂ?Â? si?? p??Â?g??bkiem zÂ?oÂ?liwie.
— DuÂ?o masz ostatnio tych pierwszych raz??w.
— Z chamstwem teÂ? spotykam si?? nie po raz pierwszy, wi??c nie sil si?? na oryginalnoÂ???
PrzestaÂ? si?? Â?mia?? i gdyby wzrok dziaÂ?aÂ? jak trzaska w pudeÂ?ku od zapaÂ?ek, spÂ?on??Â?aby Â?ywcem. Wida?? nie byÂ? przyzwyczajony do takich odzywek

JeÂ?eli potrzebujecie wi??kszej zach??ty to podaje link do dÂ?uÂ?szego fragmentu ;)

Kliknij tutaj
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 16:23 przez Seand96, łącznie zmieniany 3 razy.

atlanta

Post autor: atlanta »

O, ja dzisiaj zam??wiÂ?am w ksi??garni i jak dobrze p??jdzie to w piÂ?tek zaczn?? czyta??. W pewnym znanym mi gronie ksiÂ?Â?ka wywoÂ?aÂ?a istnÂ? sensacj??. Niekt??re dziewczyny juÂ? czwarty raz jÂ? czytajÂ? takie sÂ? zachwycone :-) Jak przeczytam to coÂ? naskrobie :-)

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

Ja teÂ? juÂ? czytaÂ?am ze 4 razy i absolutnie nie jestem zawiedziona ;) Najbardziej podobajÂ? mi si?? riposty Burej, nie ma co dziewczyna nie da sobÂ? pomiata?? ^^

[ Dodano: 2011-03-06, 17:29 ]
Hej, jak ktoÂ? chce to na chomikach znalazÂ?am ksiÂ?Â?k?? w postaci pdf'u, TUTAJ wklejam linka ;)

red_head

Post autor: red_head »

Baaardzo chciaÂ?abym dosta?? w swoje Â?apy, ale Â?aÂ??? po ksi??garniach i nie mog?? znaleÂ???... :evil:

ZnajÂ?c Â?ycie jeÂ?li nie doczekam si?? chomikowej wersji to zostaje zam??wienie przez internet, a ostatnio na stronie empiku byÂ?a wyprzedana :-/

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

red_head pisze:Baaardzo chciałabym dostać w swoje łapy, ale łażę po księgarniach i nie mogę znaleźć... :evil:

Znając życie jeśli nie doczekam się chomikowej wersji to zostaje zamówienie przez internet, a ostatnio na stronie empiku była wyprzedana :-/
Możesz ja znaleźć tu: http://selkar.pl/advanced_search_result ... s=Invocato
Jeśli masz kod rabatowy (ostatnio rozsyłali z okazji dna kobiet) to przesyłkę masz gratis
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 09:03 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 2 razy.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Hlu, nie wprowadzaj ludzi w bÂ?Â?d. Kod rabatowy z okazji bojkotowanego przez Ci?? Dnia Kobiet dziaÂ?aÂ? tylko wczoraj :-P
Obrazek

red_head

Ooooo nie, juÂ? z Selkar nie zamawiam nic!

Jak kupowaÂ?am Czarne Kamienie to nie doÂ???, Â?e szÂ?y ponad miesiÂ?c, to jeszcze pomylili si?? i wysÂ?ali mi podw??jnie ten sam tom zamiast peÂ?nego kompletu, wymiana potem trwaÂ?a kolejny miesiÂ?c :/

Ale i tak dzi??ki, musz?? poszuka?? na Allegro albo czeka??, aÂ? m??j Empik ja sprowadzi :-)

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

WereWolf pisze:Hlu, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kod rabatowy z okazji bojkotowanego przez Cię Dnia Kobiet działał tylko wczoraj :-P
Za niedługo Wielkanoc i pewnie znów będą jakieś kody.
red_head pisze:Jak kupowałam Czarne Kamienie to nie dość, że szły ponad miesiąc, to jeszcze pomylili się i wysłali mi podwójnie ten sam tom zamiast pełnego kompletu, wymiana potem trwała kolejny miesiąc :/
Och. przykro mi z tego powodu. Ale wszędzie pracują ludzie. Na kogoś musiało trafić taki "wypadek przy pracy", szkoda że na Ciebie. Ja lubię tą księgarnię z kilku powodów:
- dobra cena,
- dostawa gratis bo to moje miasto,
- a jeśli zamawiam to mam na drugi dzień, chyba, że sezon "świąteczny lub szkolny" lub ogólnopolska promocja, że aż siada serwer.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 09:05 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

atlanta

Post autor: atlanta »

JuÂ? jestem po lekturze. Przez pierwsze 2-3 rozdziaÂ?y miaÂ?am mieszane uczucia odnoÂ?nie ksiÂ?Â?ki. RozdziaÂ? Miasto wog??le nie przypadÂ? mi do gustu. ByÂ?am zachwycona pomysÂ?em Â?wiata r??wnolegÂ?ego z astralnymi ciaÂ?ami jako mieszka??cami a tu autorka w tak okrutny spos??b wszystko chce zachowa?? w tajemnicy do nast??pn??j Ksi??gi. To m??j jedyny maÂ?y minusik odnoÂ?nie maÂ?o wykreowanego Â?wiata. Og??lnie to musiaÂ?am si?? przyzwyczai?? do nietypowego stylu Tomaszewskiej. W miar?? czytania podobaÂ?o mi si?? coraz bardziej i uwaÂ?am ksiÂ?Â?k?? za bardzo dobrÂ?. Te wszystkie hieny, oÂ?miornice, iskry i nne potwory Â?ywiÂ?ce si?? duszami ludzi byÂ?y Â?wietnie opisane. Pierwsza poÂ?owa ksiÂ?Â?ki to szybka akcja, duÂ?o zabijania i Bura wdraÂ?ajÂ?ca si?? do staÂ?ej paczki kumpli. Potem klimat nieco si?? zmienia i mamy jakieÂ? imprezy, intrygi i romanse. Wszystko przeplatane super dialogami i Â?wietnym humorem. CzytajÂ?c uwolniÂ?a si?? ze mnie masa emocji od Â?miechu do Â?ez. Autorka nie zagÂ???biaÂ?a si?? w uczucia bohater??w i nie rozsipywaÂ?a si?? odnoÂ?nie ich relacji pozwalajÂ?c czytelnikowi na wÂ?asne przemyÂ?lenia. To sprawiÂ?o, Â?e caÂ?a ekipa Â?winek wraz z Kaztezem siedzi mi w gÂ?owie i nie mog?? ich przegoni??.
DuÂ?o niewyjaÂ?nonych tajemnic czeka na rozwiÂ?zanie w Ksi??dze II. Kim sÂ? Mnisi, kim jest Bura , co planuje Mag, co to Invocato? Ciekawa teÂ? jestem kim byÂ? czÂ?owiek z Prologu, kt??ry nam??wiÂ? BurÂ? na napisanie Invocato?

red_head

Â?ciÂ?gn??Â?am ebooka, kt??rego w ko??cu dorwaÂ?am i czeka na przeczytanie w weekend ;-)

jeÂ?eli jest tak dobra jak piszecie, to szkoda tylko, Â?e na drugÂ? ksi??g?? b??dziemy czeka?? zapewne jeszcze rok... :-/

bizonicatoja

Post autor: bizonicatoja »

atlanta pisze:DuÂ?o niewyjaÂ?nonych tajemnic czeka na rozwiÂ?zanie w Ksi??dze II. Kim sÂ? Mnisi, kim jest Bura , co planuje Mag, co to Invocato? Ciekawa teÂ? jestem kim byÂ? czÂ?owiek z Prologu, kt??ry nam??wiÂ? BurÂ? na napisanie Invocato?
PrzeczytaÂ?am i mam dokÂ?adnie takie same pytania. A skoro je mam, to znaczy, Â?e ksiÂ?Â?ka mnie zainteresowala.
Z pewnoscia si??gn?? po 2 tom, uwaÂ?am, Â?e to caÂ?kiem udany debiut.
ChociaÂ? przyznam, Â?e poczÂ?tek mnie draÂ?niÂ?, zainteresowaÂ?a mnie historia, ale za choler?? nie mogam zaÂ?apa?? kto jest kim i kto co powiedziaÂ?, a Â?e pamieci do imion nie mam, to trzech pan??w na K kompletnie mi si?? poki??kaÂ?o :-/
KsiÂ?Â?ka troch?? przypomina mi Fiolet Kozakowej, tylko w odr??Â?nieniu od wspomnianego Fioletu tutaj jest to, czego mi zabrakÂ?o u Kozakowej - barwne tÂ?o, caÂ?a alternatywna rzeczywistoÂ???, kt??rej Agnieszka Tomaszewska poÂ?wi??ciÂ?a sporo miejsca i kt??ra mnie przekonaÂ?a.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Prawie same dobre opinie o ksiÂ?Â?ce, wi??c i ja si?? za niÂ? w ko??cu zabraÂ?am, dotarÂ?am do poÂ?owy... i zaczn?? od minus??w :) Jednym z nich jest posta?? Burej. Mimo posiadania wielu wad, jak kaÂ?dy normalny czÂ?owiek, znajduje si?? teÂ? niebezpiecznie blisko granicy nazwania jej idealnÂ?. Idealne wyczucie chwili do podrzucenia idealnego pomysÂ?u, kt??rego rozwiÂ?zanie okazuje si?? by?? oczywiÂ?cie idealne. Troch?? tego za duÂ?o.
ByÂ?y teÂ? przeskoki czasowe, kt??re utrudniaÂ?y uÂ?oÂ?enie sobie pewnego toku wydarze?? w gÂ?owie - mogÂ?y by?? troch?? zgrabniej i bardziej przyst??pnie dla czytelnika poprowadzone. CoÂ? jest teÂ? w tej caÂ?ej konstrukcji Â?wiata, Â?e czuj?? pewne zgrzyty, ale nie umiem tego do ko??ca nazwa??, moÂ?e dlatego Â?e za maÂ?o miejsca byÂ?o poÂ?wi??cone na jego opis, podstawy, zasady, itp?

Ale co z tego, skoro i tak przeczytaÂ?am jÂ? migiem :) Jest akcja, jest ciekawa fabuÂ?a, odpowiednia dawka tajemnicy, rozbrajajÂ?ce dialogi i Â?adna okÂ?adka ;-) Jednym zdaniem jest przy niej Â?wietna zabawa i mimo, Â?e jeszcze nie sko??czyÂ?am to juÂ? niecierpliwie czekam na tom drugi, kt??ry autorka ma dopiero zaczÂ??? pisa??.

Trzeba byÂ?o troch?? si?? teÂ? przestawi?? ze stylu innych autor??w na styl Tomaszewskiej, na poczÂ?tku strasznie si?? przez to gubiÂ?am, ale nie odbieram tego akurat jako negatyw. Wr??cz przeciwnie, Â?eby przypisa?? odpowiedniemu bohaterowi czynnoÂ???, kt??ra jest akurat opisywana trzeba byÂ?o uwaÂ?nie i ze zrozumieniem Â?ledzi?? tekst. Aczkolwiek zdarzaÂ?y si?? zdania takie troch??... nielogiczne. Kilka razy musiaÂ?am przeczyta?? o co dokÂ?adnie chodziÂ?o :)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

red_head

A wiadomo coÂ? kiedy jest kontynuacja w planach do wydania czy dopiero si?? pisze???

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

CzytaÂ?am na forum paranormal romance, Â?e ma zamiar zaczÂ??? na wiosn?? (t?? oczywiÂ?cie :-P) czy jakoÂ? tak, wi??c przy dobrych wiatrach juÂ? si?? pisze.

A ja wÂ?aÂ?nie doko??czyÂ?am czyta?? i no c??Â? tak gdzieÂ? od poÂ?owy ksiÂ?Â?ka nie byÂ?a tak zajebista jak jej pierwsza cz??Â???, ale mimo to caÂ?oÂ??? okreÂ?lam jako dobrze wydane pieniÂ?dze ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”