Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Nocna Łowczyni
Autor Wiadomość
klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 19:38   

Czyli jeszcze troch? Cat i Bones b?d? z nami. To dobra wiadomo??. Jedno mnie tylko martwi, ?e reszta ksi??ek mo?e by? pisana "na si??" i oby tak si? nie sta?o. Czas poka?e jak to b?dzie.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-20, 13:00   

Ja jak ju? 4 cz??c czyta?am, to mia?am wra?enie, ?e by?a ona napisana na si?e. Serio, doko?czy?a t? ksi??k? z sympatii do t?umacz?cej - Raine i pierwszej cz??ci. Moim zdaniem ca?a historia w 4 cz?sci kompletnie si? kupy nie trzyma?a. Wprowadzenie Gregora by?o pora?k?. Nie wiem czy si?gn? po 5 cz??c. W?tpie.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-20, 16:01   

W?tek Gregora te? za bardzo nie przypad? mi do gustu. Mo?e autorka mia?a pomys? na dalsz? cz???, lecz skutki z poprzedniej musia?y doprowadzi? dopiero do niej i wysz?a taka historia.

scarlett 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
Evocator

Wysłany: 2011-03-20, 16:32   

Ja uwa?am ?e w?tek Gregora nie by? jeszcze taki z?y. Dla mnie najgorsz? cz??ci? by?a 3 cz??? z Petr?. Tam to dopiero historia si? kupy nie trzyma?a.

variola 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-21, 14:34   

dla mnie te? ta 3 cz??? z Petr? najgorsza, du?o b??dów merytorycznych no autorka jakby si? pogubi?a w akcji. Ogólnie podoba mi si? klimat tej ksi??ki ale pó?niejsze w?tki s? naci?gane, to przewidywanie przysz?o?ci i latanie mi si? nie podoba. My?l? ?e Kate powinna szybciej zosta? wampirem czy czym tam zosta?a, wnosi to powiew ?wie?o?ci i jaki? nowy cel do tej sagi.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-26, 23:39   

A co my?licie o ok?adkach tej serii? Moim zdaniem s? ca?kiem fajne i interesuj?ce. Zdecydowanie lepsze od naszych ukochanych ksi??kach o Kate. Szczególnie nowa ok?adka szóstej cz??ci mi si? podoba.

http://www.jeanienefrost....TimeBlogPic.jpg

Ten czarny kociak w tle jest ?wietny! :mrgreen:

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-27, 11:54   

Ok?adka pierwszej cz??ci dla mnie by?a troche .. kiczowata. Te czarne kozaki odstraszaj?, na pierwszy rzut oka.
Druga jest troche lepsza, ale przeszkadza mi twarz Cat. Na ok?adce ma takie t?pe spojrzenie.
Trzecia - znów te buty najpierw rzucaj? si? w oczy, ale nie jest ?le.
Czwarta - ta dziewczyna zupe?nie nie przypomina Cat! Znów ta dziwna twarz i ten kolczyk w p?pku. To jako? nie pasuje mi do jej stylu.
Pi?ta - znów ta dziewczyna.
Szósta - najlepsza ok?adka ze wszystkich. Doczeka?am si? nowej modelki - nareszcie rudej! Szkoda tylko, ?e ju? pewnie po ni? nie si?gn? ;p

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 18:29   

PrzeczytaÂ?am cztery cz??Â?ci, pierwsza i druga naleÂ?Â? do moich ulubionych. P??Â?niej zacz??Â?o si?? psu??, mam wraÂ?enie, Â?e z kaÂ?dÂ? nowÂ? cz??Â?ciÂ? Bones to juÂ? nie ten sam Bones co na poczÂ?tku... Uwielbiam Cat, za to nie znosz?? jej matki i wszystkich wÂ?tk??w z niÂ? zwiÂ?zanych, oby byÂ?o ich jak najmniej. Og??lnie seria jak dla mnie caÂ?kiem dobra i mog?? z czystym sumieniem jÂ? poleci??, ale i tak jakoÂ? tak szkoda, Â?e kolejne cz??Â?ci nie sÂ? takie jak te pierwsze.

naja1985
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-16, 11:39   

Lubie ta seri??, bardzo wciÂ?gajÂ?ca. Pierwsza czeÂ??? doprowadziÂ?a mnie do Â?ez, w zasadzie druga teÂ? (scena z Davem). Trzecia to czysty galimatias, ale za to jaki romantyczny. No czwarta zaskakuje totalnie i jest troszk?? bardziej czary-mary:) Zobaczymy co przyniesie nam 5:)

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-05-26, 18:19   

Rzucił mi się w oczy czwarty tom i stwierdziłam "Czemu nie?". Zaczęłam czytać - moją pierwszą myślą było "co to jest, do diabła?". Jak ja to mogłam czytać kiedyś? Dotrwałam do 22 strony i już dalej nie mogę. Absurd, głupota, pseudoromantyczna otoczka, zwyczajnie męcząca, płytka książka. I ci bohaterowie... błe <otrząsa się ze wstrętem> Nie mogę uwierzyć jak bardzo przez rok zmienił mi się gust. Nie wiem, czy to skończę. Może, kiedyś. Dla dobra książki nie powinnam pisać po tym komentarza.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 18:29   

No cóż, ja jak na razie przeczytałam wszystko co mi do tej pory wpadło w ręce łącznie z czwartym tomem i książkami powiązanymi z serią i niestety muszę przyznać, że poziom trochę więdnie w porównaniu z moim zdaniem fenomenalnym początkiem, ale bez przesady- nie jest to chyba aż tak wielka różnica- może mi już d*py nie urywa, ale nadal fajnie się czyta, więc ja mimo wszystko czekam na tłumaczenie 5 części ;-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-05-26, 23:11   

Czy ja wiem? Pierwszą część czytałam bardzo dawno temu - jeszcze przed polską premierą. Podobało mi się. Podobnie było z kolejnymi częściami, chociaż muszę przyznać, że spadający poziom jest znaczny. Większość jest skutkiem zabiegu autorki, która bardziej postawiła na życie romantyczne bohaterów niż daną sprawę. Wgłębiając się w to dalej, napisałabym, że zazdrość Cat jest żałosna i zaczyna męczyć, ale wtedy musiałabym także poruszyć kilka innych kwestii, które zaczynają mnie męczyć, gdy wracam do tej serii, więc robić tego nie będę. :roll:

Obecnie jestem w połowie piątej, a utknęłam w tym miejscu już gdzieś w styczniu, tak więc same widzicie, że coś się dzieje :twisted:

Szkoda. Naprawdę podobała mi się "Nocna Łowczyni". Mag całkiem żwawo wydaje polską wersję, może przeczytam w ojczystym języku...?

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-05-27, 01:31   

Ja byłam bardzo zadowolona po przeczytaniu 1 i 2 części. Schemat został ten sam, zero oryginalności, ale historia była opowiedziana tak fajnie, a bohaterowie tak sympatyczni, że z miejsca ich polubiłam. Problemy zaczęły się przy 3 tomie. Jestem prawie przy końcu i nie mogę ruszyć dalej. Już od dawna właściwie tkwię w tym miejscu. Być w pobliżu kulminacyjnej sceny i nie czuć potrzeby, żeby czytać dalej to bardzo poważny zarzut dla książki. Nie czekam ani z wielkim utęsknieniem na inne tomy, ani nie jestem ich jakoś zabójczo ciekawa. A jednak mam zamiar wrócić do świata Cat ponownie. Myślę, że przeczytam sobie 3 jeszcze raz, ale już w polskim wydaniu i może coś ruszy. A tak, dla odprężenia :)

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2012-05-27, 13:08   

Nie czytałam tych książek w oryginale więc nie będę się odnosić do nich. Sięgnęłam po tę serię dopiero kiedy zabrał się za nią MAG. Byłam jej bardzo ciekawa gdyż wcześniej naczytałam się opinii fanek Cat i Bones'a i musiałam ją przeczytać. Już po pierwszym tomie miałam pewne obawy, że seria może nie okazać się tym czego oczekiwałam. I chociaż wspomniany pierwszy tom nawet mi się podobał to później jest coraz gorzej. Nie dokończyłam nawet trzeciej części ponieważ po prostu nie mam do niej cierpliwości.Zamiast dobrej akcji dostałam marudzenie głównej bohaterki. Mam serdecznie dosyć takich książek gdzie główni bohaterowie myślą tylko o jednym a reszta spada na dalszy plan. Nie ma możliwości abym sięgnęła po kolejne tomy. Chyba, że będę już tak zdesperowana i nie będę miała zupełnie co czytać...

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-05-28, 07:48   

Minęło już chyba 2 lata, jak czytałam tę serię. Wtedy jeszcze nie było oficjalnych tłumaczeń. Pierwsze 2 tomy bardzo mi się podobały. Naprawdę oryginalny pomysł na serię. Niestety od 3 części było już gorzej. Utknęłam gdzieś w połowie czwartej. Nie dałam rady tego nadal czytać. Niby słyszałam gdzieś, że to co wyczyniał Bons to podpucha, ale i tak nie mogłam się przemóc, żeby skończyć 4 część. I jakoś nie mam ochoty do tego wracać.

Odpowiedz do tematu