Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Nocna Łowczyni
Autor Wiadomość
Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 20:19   Jeaniene Frost

Nocna ?owczyni 01 - W pó? drogi do grobu - Jeaniene Frost

Pó? wampirzyca Catherine Crawfield poluje na nieumar?ych szukaj?c zemsty i maj?c nadzieje, ?e pewnego dnia jedna z tych ?mierciono?nych bestii oka?e si? jej ojcem. Tym, który jest odpowiedzialny za zrujnowanie ?ycia jej matki.
Podczas jednego z wypadów zostaje pojmana przez Bones'a "Ko?ci" wampirzego ?owce nagród i jest zmuszona do zawi?zania z nim uk?adu.
W zamian za pomoc w odnalezieniu ojca, Cat zgadza si? trenowa? pod okiem seksownego nocnego ?owcy a? jej refleks b?dzie tak szybki jak szybko wampir mo?e wgry?? si? w szyj? ofiary.
Sama Cat jest zdziwiona, ?e nie zosta?a jego obiadem - czy jest prawdopodobne istnienie dobrych wampirów? W nied?ugim czasie Bonsowi udaje si? j? przekona?, ?e bycie w pó? nie?yw? nie jest wcale takie z?e, a wr?cz przeciwnie mo?e by? zalet?. Ale zanim Cat mo?e si? nacieszy? swoim nowym statusem "kick-ass" wymiataj?cej pogromczyni demonów musi wraz z Bonsem stawi? czo?a prze?laduj?cej ich grupie wampirów. Teraz nadejdzie czas, w którym Cat b?dzie musia?a wybra? stron? po której b?dzie walczy?...., a na domiar tego Bones okazuje si? tak samo kusz?cy jak ka?dy przystojny m??czyzna z bij?cym sercem.

To krótki opis ;-) Lubi? niemal tak bardzo jak seri? o Kate Daniels. Szybka, przemy?lana akcja, dowcipne dialogi i brak rozwodzenia si? bohaterki nad jej "jak?e wa?nymi problemami", które czytelnika w efekcie ma?o obchodz?. Bardzo dobrze napisana i czyta si? szybko. Baaaardzo polecam.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-01-12, 20:28   

Owszem czytałam. Pierwsza część mi się podobała. To było coś nowego. Półwampir. Przeczytałam drugą i trzecią już nie do końca. Czegoś mi zabrakło. Z książki zrobią się paranormalny romans a to już nie to co lubię najbardziej. Więc przestałam to czytać. Pomysł był świetny ale kiedy Bons przeszedł na stronę "policji" to już nie był to.

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 20:46   

hlukaszuk koniecznie doko?cz! Naprawd? my?lisz, ?e Bones kiedykolwiek by przeszed? tak w pe?ni na stron? policji? Równie dobrze, mo?na powiedzie?, ?e Curran nagle postanowi zacz?? ?wiczy? ballet w swojej formie bojowej ;-)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-01-12, 20:49   

A więc to podpucha. Dobrze doczytam może .. za .. jakieś pół roku. Jak znajdę czas. Ale to nie zmienia faktu, że ten cykl przeistoczył się w paranormalny romans. Co kto lubi. Z braku laku ujdzie wszystko.

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 00:17   

Czyta?am wszystkie cz??? i powiem ?e pierwsze podoba?a mi si? chyba najbardziej:) Bones to jeden z moich ulubionych bohaterów (m?skich oczywi?cie). Spoko si? czyta tylko jako? zako?czenie pierwszej cz??? nie doko?ca mi le?y.

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 16:06   

Osobi?cie czyta?am dawno, ale faktycznie Bones powali? mnie na kolana. Jest to nie najgorsza pozycja (patrz?c na ch?amy, które zostaj? bestsellerami).
A kto? mi mo?e przypomni jak si? ko?czy pierwszy tom?

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 16:34   

Przeczyta?am trzy cz??ci i czwart? ( bez jednego rozdzia?u). Ksi??ka jest troszk? inna od pozosta?ych "wampirystycznych". Jest pe?no ciekawych zwrotów akcji. Pyskata, ma?o boj?ca si? g?ówna bohaterka, która umie o siebie zadba? i skopa? innym ty?ki, oraz pi?kny ( podobno :P) wampir, który umie postawi? na swoje. By?y momenty gdzie mia?am ochot? si? po?mia?, ale te? pow?cieka?, ?e tak a nie inaczej jest napisana. Czytam ci?gle z zapartym tchem czekaj?c na kolejny rozdzia?, ale to tylko dlatego, ?e nie chc? zgadywa? co b?dzie pó?niej i wiele rzeczy mnie przez to zaskakuje, oraz licz? na t?umaczenie chomikowe, wi?c czasami trzeba sobie d?ugo poczeka? zanim pojawi si? kolejny rozdzia?... Ksi??k? polecam, ale nie ka?demu si? pewnie spodoba, a? tak bardzo jak mi :-)

Dla M_and_M - Koniec pierwszej cz??ci. Zaznaczam na bia?o, bo mog? si? znale?? osoby, które nie przeczyta?y i nie chc? wiedzie?...
Pierwsza cz??? ko?czy si? tym, ?e g?ówna bohaterka ucieka od Bonesa zostawiaj?c mu li?cik i s?yszy w g?owie ci?gle jego "obietnic?" : "Ucieknij ode mnie, a b?d? ci? goni?. I znajd? ci?…"

Night_Huntress
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 17:36   

Kotek wymiata :mrgreen: poza tym macie racj? troszk? ksi??ka si? popsu?a, ale nadal trzyma poziom. Jest akcja jest mi?o??, czyli to samo co by?o wcze?niej:P

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-14, 12:49   

Bardzo mi si? podoba ten cykl. ;-) Szybko si? czyta, akcja jest wci?gaj?ca i oczywi?cie mamy w?tek mi?osny. W pierwszej cz??ci urzek?a mnie posta? Timmiego i jego rozmowa z matk? Cat, haha. :mrgreen: Do dzisiaj nie mog? si? przesta? ?mia? z tej rozmowy.

Emily__Rose
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-14, 17:44   

Ta seria jest jedn? z moich ulubionych. Co prawda najbardziej podoba mi si? pierwsza cz??? to inne te? lubi?. To prawda, ?e ten cykl przypomina paranormalny romans, ale mi to nie przeszkadza, o ile tre?? jest ciekawa.

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-14, 20:56   

Dzi?kuje natka8 za przypomnienie :)
I tu si? dziewczyny z wami zgodz?, ?e momentów gdzie si? ?mia?am nie brakuje. Ale by? tak?e jeden taki moment gdzie p?aka?am i p?aka?am i p?aka?am....
A ile cz??ci ma ta seria?

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-01-15, 16:21   Cykl Nocna Łowczyni

Cz??Â??? 1

P??Â? wampirzyca Catherine Crawfield poluje na nieumarÂ?ych szukajÂ?c zemsty i majÂ?c nadzieje, Â?e pewnego dnia jedna z tych Â?miercionoÂ?nych bestii okaÂ?e si?? jej ojcem. Tym, kt??ry jest odpowiedzialny za zrujnowanie Â?ycia jej matki.

Podczas jednego z wypad??w zostaje pojmana przez Bones'a "KoÂ?ci" wampirzego Â?owce nagr??d i jest zmuszona do zawiÂ?zania z nim ukÂ?adu.

W zamian za pomoc w odnalezieniu ojca, Cat zgadza si?? trenowa?? pod okiem seksownego nocnego Â?owcy aÂ? jej refleks b??dzie tak szybki jak szybko wampir moÂ?e wgryÂ??? si?? w szyj?? ofiary.

Sama Cat jest zdziwiona, Â?e nie zostaÂ?a jego obiadem - czy jest prawdopodobne istnienie dobrych wampir??w? W niedÂ?ugim czasie Bonsowi udaje si?? jÂ? przekona??, Â?e bycie w p??Â? nieÂ?ywÂ? nie jest wcale takie zÂ?e, a wr??cz przeciwnie moÂ?e by?? zaletÂ?. Ale zanim Cat moÂ?e si?? nacieszy?? swoim nowym statusem "kick-ass" wymiatajÂ?cej pogromczyni demon??w musi wraz z Bonsem stawi?? czoÂ?a przeÂ?ladujÂ?cej ich grupie wampir??w. Teraz nadejdzie czas, w kt??rym Cat b??dzie musiaÂ?a wybra?? stron?? po kt??rej b??dzie walczy??...., a na domiar tego Bones okazuje si?? tak samo kuszÂ?cy jak kaÂ?dy przystojny m??Â?czyzna z bijÂ?cym sercem.

Cykl skÂ?ada si?? z 5 cz??Â?ci:

1. HALFWAY TO THE GRAVE
2. ONE FOOT IN THE GRAVE
3. AT GRAVE'S END
4. DESTINED FOR AN EARLY GRAVE
5. THIS SIDE OF THE GRAVE (premiera 22.02.11 eng.)

Dla tych wybrednych mam dobrÂ? wiadomoÂ???: Jest tÂ?umaczenie na chomiku wie?? jak chcecie to czytajcie.

A komenta nie daje bo juÂ? mi si?? pisa?? nie chce ;)

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-15, 23:06   

Uwielbiam tÂ? seri??. Pani Frost znakomicie wykreowaÂ?a postacie w tej ksiÂ?Â?ce. W gÂ???wnych bohaterach moÂ?na si?? po prostu zakocha?? :-) Cat to istny pogromca wampir??w :-) Zanim spotkaÂ?a Bonsa chodziÂ?a na polowania tylko z koÂ?kiem i o dziwo udawaÂ?o jej si?? zabija?? krwiopijc??w dzi??ki sprytowi. To bardzo niegrzeczna dziewczynka z bardzo ci??tym j??zykiem. Natomiast Bones to najemnik i kochanek wszechczas??w :-P Umie sobie poradzi?? z zadziornÂ? i pyskatÂ? panienkÂ?. Ich zwiÂ?zek jest bardzo wybuchowy i nami??tny.
W kaÂ?dej cz??Â?ci jest duÂ?o akcji i zagadek do rozwiÂ?zania. Pojawia si?? mn??stwo ciekawych postaci do kt??rych czytelnik si?? przywiÂ?zuje.
JeÂ?li ktoÂ? jeszcze nie czytaÂ? to polecam :-)

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-15, 23:07   

Jak na razie cztery wydane, ale prawdopodobnie b?dzie ich wi?cej. Pierwsze dwa rozdzia?y pi?tej cz??ci ju? si? pojawi?y, jako promocja nast?pnej cz??ci.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-01-16, 13:49   

Najpierw te ksi??ki tak strasznie mi sie podoba?y! Serio, super si? je czyta?o, Cat i Bones byli ?wietn? par?. Ale.. moim zdaniem pani frost powinna zako?czy? seri? 'Nocna ?owczyni". Co za du?o to niezdrowo. Czwarta cz??? jest kiepska. Tak jakby ci?gni?ta na si??. Nie wiem czy si?gn? po pi?t?. Mo?e z nudów.

Odpowiedz do tematu