Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Military fantasy
Autor WiadomoŠ
Czarownica 
Gawron

Do│▒czy│a: 23 Cze 2010
Sk▒d: z planety Ziemia
Wys│any: 2011-01-17, 17:28   

Cytat:
Niestety po odej┬?ciu G. Szulca z ISY ta praktycznie przesta┬?a wydawa?? ksi┬?┬?ki, a w ma┬?o jest serii military w innych wydawnictwach. Co prawda G. Szulc pr??buje na nowo w wydawnictwie Dw??jka Bez Sternika, ale prawa do zacz??tych serii pewnie ma ISA i nie ma wi??kszych nadziei na ci┬?gi dalsze
.
Na stronie ich forum, pisz┬?, ┬?e nie b??d┬? si??gali po ksi┬?┬?ki do kt??rych ISA wykupi┬?a prawa, tylko skoncentruj┬? si?? na nowych cyklach.
Pod koniec tamtego roku mia┬?am nadziej??, ┬?e ISA ruszy troch?? z wydawaniem ksi┬?┬?ek. Na stronie Katedry jest nawet zapowied┬? kilku ksi┬?┬?ek. Ale np. Belizariusza nie ma. Zreszt┬?, to te┬? plany nie do ko??ca sprecyzowane, daty wydania - gdzie┬? w 2011r., bli┬?ej nieokre┬?lona.
http://katedra.nast.pl/zapowiedzi/2011/19/
Szczerze m??wi┬?c, nie wierz?? zbytnio w kontynuacj?? moich ulubionych cykli i chyba po prostu przerzuc?? si?? na nowe. Dw??jka bez sternika" poleca nowy cykl "Starfist" - czy kto┬? z Was to czyta┬??

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-17, 17:49   

Starfist czy Starfire? Ten drugi znam

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-01-17, 18:13   

Ja te┬? znam Starfire. A oni zapowiadaj┬? Starfist
http://www.wydawnictwo2bs.pl/drupal/?q=node/2
Sterfire czyta┬?am zdaje si?? ca┬?y - 5 tom??w, cho?? ostatni pisany ju┬? bez Webera. I Exodus ju┬? mi tak do gustu nie przypad┬?. Najbardziej podoba┬?o mi si?? Powstanie.
A tego Starfist nie znam.

S│owianie nie gŕsi, swoj▒ mitologiŕ maj▒!
Przekonaj siŕ sam jak najpotŕ┐niejsi potomkowie s│owia˝skich bˇstw
radz▒ sobie we wspˇ│czesnym Gda˝sku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwied╝ Âwiat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Je┐eli fascynuje Ciŕ mitologia wszelakiej maÂci, alchemia i przygodowa, niezobowi▒zuj▒ca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieÂci▒ w│aÂnie dla Ciebie!

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│: 26 Pa╝ 2009
Wys│any: 2011-01-18, 08:04   

Czarownica napisa│/a:
Dw??jka bez sternika" poleca nowy cykl "Starfist" - czy kto┬? z Was to czyta┬??

Czyta┬?em i nie jestem zachwycony, cho?? z drugiej strony da si?? przeczyta??. Czytaj┬?c mia┬?em wra┬?enie ┬?e to taki wprowadzenie do cyku i nowego universum i ┬?e du┬?o lepiej ksi┬?┬?ka by wysz┬?a na tym jakby zamkn??┬?a sie w 100 stronach.
Co do samej ksi┬?┬?ki to jak dla mnie za du┬?o jest opis??w jak funkcjonuje samo wojsko a za ma┬?o akcji. W┬?a┬?nie najlepsze fragmenty "Pierwszych w boju" to te gdy w ko??cu co┬? si?? zaczyna dzia??. Najwi??ksz┬? wad┬? ksi┬?┬?ki s┬? jednak postacie - ┬?li s┬? ┬?li, a dobrzy tak dobrzy, ze a┬? z??by bol┬?. ┬?li to tch??rze, i chciwe kanalie na niczym sie nie znaj┬?ce, natomiast ci dobrzy s┬? przez nich wykorzystani, mog┬? zgina??, ale zrobi┬? to co do nich nale┬?y.
Mimo wszystko pewnie kupi?? jeszcze 2 drugi tom, ┬?eby zobaczy?? czy autorzy zmienia troch?? styl, je┬?li nie, to drugi tom b??dzie dla mnie ostatnim

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-01-20, 19:23   

To ja si?? na razie z tym wstrzymam. Szczerze przyznam, ┬?e wol?? ksi┬?┬?ki w kt??rym jest wi??cej akcji i wi??cej szaro┬?ci. A g┬???wni bohaterowie nie s┬? ┬?wi??toszkami. Ale nie wiem teraz, po jak┬? ksi┬?┬?k?? si??gn┬???
Ostatnia ksi┬?┬?ka jak┬? czyta┬?am z military fantasy (bo chyba mo┬?na j┬? do tego zaliczy??)to cykl Drake o poruczniku Learym. "Jak b┬?yskawice", "Po drugiej stronie gwiazd" i "Porucznik Leary dowodzi". I nie ma tu kryszta┬?owych charakter??w. Ka┬?dy ma swoje s┬?abostki. ale w razie potrzeby wychodz┬? na jaw te po┬?┬?dane cechy - lojalno┬???, wierno┬???, po┬?wi??cenie, odwaga itp.

Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwied╝ Âwiat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Je┐eli fascynuje Ciŕ mitologia wszelakiej maÂci, alchemia i przygodowa, niezobowi▒zuj▒ca fantastyka

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-20, 20:20   

mnie cykl o Larym jako┬? nie podszed┬?, przeczyta┬?em, ale czego┬? mi brakowa┬?o, poza tym jako┬? te ich statki nie le┬?┬?, nie wiem czemu. Z militarnego SF to ostatnio po raz kolejny czyta┬?em "Ku Gwiazdom" Harisona, polecam wszystkim

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│: 10 Lut 2010
Sk▒d: Piastˇw
Wys│any: 2011-01-21, 13:53   

Gobur napisa│/a:
Z militarnego SF to ostatnio po raz kolejny czyta┬?em "Ku Gwiazdom" Harisona,

Lubi?? Harry Harrisona, ten cykl ledwie pami??tam, chyba czyta┬?em tylko 1 cz??┬???. Moim ulubionym cyklem militarnym, tego autora, a w┬?a┬?ciwie antywojennym, jest Bill bohater galaktyki. Wojna jest tu postrzegana bardziej jak w Cienkiej czerwonej linii Jamsa Jonesa, pokazane s┬? jej ciemne strony: pod┬?o┬???, okrucie??stwo, znieczulica, cwaniactwo itd. Czyta si?? mi┬?o i przyjemnie, bo losy wsiowego przyg┬?upa Billego, s┬? pokazane w spos??b pe┬?en specyficznego humoru. pe┬?no jest sarkazmu i ironii.
Polecam.

Wolf 

Wys│any: 2011-02-03, 11:19   

Wczoraj na katedrze pojawi┬?a sie recenzja "Pierwszych w boju" autorstwa Shadowmaga, wiec jak kogo┬? interesuje to daje odnosnik do odpowiedniej strony.

Majster przeczyta┬?e┬? ju┬? 1632? Je┬?li tak to jakie odnios┬?e┬? wra┬?enie?

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│: 10 Lut 2010
Sk▒d: Piastˇw
Wys│any: 2011-02-03, 12:12   

W niedziele sko??czy┬?em 1633. Wra┬?enia? Zdenerwowa┬?em si??, ┬?e nie ma wydanego dalszego ci┬?gu :-( Niestety to nie paranormal romans, i nie ma co chyba szuka?? nieoficjalnych t┬?umacze?? na chomiku czy gdzie┬?. Jak si?? zdenerwuj??, to si?? zabior?? za orygina┬?, ale niestety czytanie w angielskim to dla mnie mord??ga, w szczeg??lno┬?ci 1 tom danego autora.
Tak przy okazji przypomnia┬?o mi si?? jeszcze o 2 seriach militarnych. 1-sza to Genera┬?, napisana przez duet Stirling & Drake . Nie jest to nic wybitnego, a nawet jest momentami odrobin?? g??wniane. ale nie wiedzie?? czemu mi si?? podoba┬?o. Seria opowiada o podnoszeniu si?? z ruin cywilizacji ludzkiej na jednej z koloni. Nasz bohater jest wspomagany przez sztuczn┬? inteligencj?? z dawnych czas??w specjalizowan┬? do wspomagania dzia┬?a?? militarnych. Bitwy kt??re stacza, s┬? wzorowane na najs┬?ynniejszych kampaniach z dawnej Ziemi.
Jako┬? zosta┬? mi sentyment do tej serii.
2-ga napisana przez Johna Scalzi, Wojna Starego Cz┬?owieka. Jest to ksi┬?zka napisana ┬?ywym i barwnym j??zykiem, z dynamiczn┬? fabu┬?┬?. Ciekawe pomys┬?y i dobrze osadzone zapo┬?yczenia od innych pisarzy sprawiaj┬?, ┬?e lektura jest mi┬?a i przyjemna. Kontynuacja zwie si?? Brygad┬? Duch??w, i jest przyk┬?adem jak mo┬?na nie wykorzysta?? dobrego pomys┬?u, dobrej fabu┬?y przez jej z┬?e przedstawienie. Mianowicie wszystko jest ┬?opatologicznie wyt┬?umaczone na kilku pierwszych stronach, a dalej akcja toczy si?? swoim torem, dalej b??d┬?c ciekawa, ale ju┬? troch?? przewidywalna, bo mo┬?e nas zaskoczy?? tylko w detalach. Marzy┬?a by mi si?? narracja a la To┬?samo┬?ci Bourna, ale to ju┬? chyba przeros┬?o warsztatowo Johna Scalziego.
Obie serie nie s┬? niczym wybitnym i nie maj┬? takich aspiracji, ale jako┬? tak przyjemnie mi si?? je czyta┬?o :-)

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-06, 05:04   

Ja jak wspomina│am w innym temacie tak te┐ zrobi│am: wziŕ│am siŕ za siebie i przeczyta│am Placˇwkŕ Basilisk. To pierwsza moja ksi▒┐ka w tym gatunku... i moje wra┐enia s┐ jak najbardziej pozytywne, sko˝czy│am j▒ ju┐ jaki czas temu (parŕ miesiŕcy :-P ) i w sumie emocje ju┐ trochŕ opad│y, ale to nie jest taka ksi▒┐ka, ktˇr▒ siŕ przeczyta a potem doŠ szybko zapomina; w▒tki bardzo interesuj▒ce, wiŕkszoŠ typowo fachowych zwrotˇw itp. krˇtko opisane tak aby ka┐dy wiedzia│ o co kaman, ksi▒┐ka naprawdŕ wci▒gaj▒ca. Tak na marginesie, tylko tego treecata(?) nie mog│am sobie wyobraziŠ :-P .

Zamierzam siŕ po│akomiŠ na nastŕpne czŕÂci i jak tylko czas pozwoli na inne pozycje, aby mieŠ porˇwnanie

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-02-06, 06:42   

Ksi┬?┬?ki s┬? na bardzo r??┬?nym poziomie, ale ja w ka┬?dej znalaz┬?am co┬? dla siebie. Je┬?li chodzi o treecaty, to Ci si?? nie dziwi?? - ci??┬?ko wyobrazi?? sobie rysia z 6 ┬?apami. A je┬?li zainteresowa┬?y ci?? one jako┬? bardziej , to w zbiorze opowiada?? "Nie tylko Honor" mo┬?na si?? troch?? wi??cej dowiedzie?? o ich kulturze i pierwszym spotkaniu z cz┬?owiekiem.

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-07, 13:43   

ja z wyobrazeniem sobie treecata nie mia┬?em problemu, po domu biega mi taki jeden, tylko dwie ┬?apy gdzie┬? zgubi┬? :-P Cykl jest w miare niez┬?y i trzyma poziom, gorzej prezentuj┬? si?? dwa cykle poboczne, ale te┬? da sie przeczyta??. jako ciekawostk?? mog?? powiedzie?? ┬?e pierwotnie autor chcia┬? u┬?mierci?? Honor w "Za wszelk┬? cen??" tak jak Nelson zgin┬?┬? w swojej najwa┬?niejszej bitwie. Ale fani podnie┬?li za du┬?y krzyk i oberwa┬?o si?? komu┬? innemu.

Wolf 

Wys│any: 2011-02-11, 08:26   

Wczoraj na Katedzre pojawi┬?a si?? zapowied┬? 2 nowych ksi┬?zek Webera kt??re o dziwo ma wyda?? ISA. Piewsza z nich to "Z furii zrodzona", ksi??ga druga - pierwsz┬? cz??┬??? czyta┬?o sie ca┬?kiem przyjemnie, cho?? w oryginale wydaje mi si??, ┬?e by┬?a to tylko jedna ksi┬?┬?ka, a podzia┬? na tomy to juz chyba wymys┬? ISY
Drugi tytu┬? to "Alternatywa Ekskalibura" wnioskuj┬?c z opisu mo┬?e by?? ca┬?kiem fajne, oczywi┬?cie jesli kto┬? lubi styl Webera. Mam pytanie czy kto┬? to czyta┬?? Najwi??ksze szanse pewnie mai┬? Gobur, je┬?li tak to mo┬?esz napisa?? jakie wra┬?enia?

Czarownica 
Gawron

Wys│any: 2011-03-15, 17:12   

Te┬? przy┬?┬?czam si?? do pro┬?by. Lubi?? Webera, ale niestety nie wszystkie jego ksi┬?┬?ki. Wi??c ch??tnie przeczytam niezale┬?n┬? recenzj??. Ale te ksi┬?┬?ki to chyba znak, ┬?e ISA znowu zaczyna wydawa?? ksi┬?┬?ki.

Nie doczeka┬?am si?? recenzji wi??c sama przeczyta┬?am. tom pierwszy uda┬?o mi si?? wypo┬?yczy?? w bibliotece, a po drugi od razu po sko??czeniu pierwszego pobieg┬?am do ksi??garni. Podoba┬?a mi si?? ta ksi┬?┬?ka - cho?? rozbita na dwa tomy. Mo┬?e momentami troch?? nieprawdopodobna, ale wed┬?ug wyr??┬?nia ja to w┬?r??d innych. Mo┬?e posta?? g┬???wnej bohaterki jest troch?? przekoloryzowana, zbyt doskona┬?a, mnie jednak to nie przeszkadza┬?o. Lubie czasem poczyta?? o pozytywnych bohaterach.

Wolf 

Wys│any: 2011-03-16, 08:10   

Czarownica napisa│/a:

Nie doczeka┬?am si?? recenzji wi??c sama przeczyta┬?am. tom pierwszy uda┬?o mi si?? wypo┬?yczy?? w bibliotece, a po drugi od razu po sko??czeniu pierwszego pobieg┬?am do ksi??garni. Podoba┬?a mi si?? ta ksi┬?┬?ka - cho?? rozbita na dwa tomy. Mo┬?e momentami troch?? nieprawdopodobna, ale wed┬?ug wyr??┬?nia ja to w┬?r??d innych. Mo┬?e posta?? g┬???wnej bohaterki jest troch?? przekoloryzowana, zbyt doskona┬?a, mnie jednak to nie przeszkadza┬?o. Lubie czasem poczyta?? o pozytywnych bohaterach.

Nie ma du┬?o wi??cej do dodania, przyjemna, lekka i niezapadaj┬?ca w pami???? a lektura. Troch?? szkoda niewykorzystanych w┬?tk??w, ale og??lnie jestem na plus.
Co do "Alternatywy Excalibura" to ksi┬?┬?ka jest na przeci??tnym poziomie Webera - nie zachwyca, ale z drugiej strony czyta si?? bardzo sprawnie i cz┬?owiek nawet sie nie zorientuje a ju┬? przewraca ostatni┬? stron??. I jeszcze jedna sprawa - podczas lektury mia┬?em wra┬?enie, ┬?e ju┬? to czyta┬?em i w ko??cu przypomnia┬?em sobie - kiedy┬? (chyba w w "Fantastyce") by┬?a powie┬??? w odcinkach "Podniebna Krucjata" Poula Andersona. Nie pami??tam ju┬? szczeg??┬???w, wiec nie ocenie, kt??ra ksi┬?┬?ka jest lepsza, ale za┬?o┬?enia wyj┬?ciowe s┬? takie same.
Jeszce wracaj┬?c do ksi┬?┬?ki, mo┬?e zaczyna si?? od angielskich ┬?ucznik??w, ale ko??czy sie jak to u Webera kosmiczn┬? bitw┬? :)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: