Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Cykl úowcy Gildii
Autor WiadomoŠ
@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-10-06, 13:23   Cykl úowcy Gildii

Autor: Nalini Singh
Tytu┬?: Krew Anio┬???w
Cykl: ┬?owcy Gildii
Tom: I
T┬?umaczenie: Krystyna Chodorowska
J??zyk orygina┬?u: angielski
Liczba stron: 352
Rok wydania: 2009
Oprawa: mi??kka
Wymiary: 125 x 195 mm
Wydawca: Dw??jka Bez Sternika

Opis:
Elena Deveraux, zawodowy ┬?owca wampir??w, zostaje wynaj??ta przez wzbudzaj┬?cego powszechny respekt archanio┬?a Rafaela. Jednak tym razem jej celem nie staje si?? zb┬?┬?kany wampir... lecz zbuntowany archanio┬?. Zlecenie zawiedzie ┬?owczyni?? w sam ┬?rodek masakry, jakiej nie ogl┬?da┬?a nawet w najgorszych koszmarach i doprowadzi j┬? do granic po┬?┬?dania. R??wnie ┬?atwo mo┬?e zgin┬??? z r??ki ┬?miertelnie gro┬?nego przeciwnika, jak i od uwodzicielskiego dotyku Rafaela. Co dla anio┬?a jest tylko zabaw┬?, ┬?miertelnika mo┬?e kosztowa?? ┬?ycie Nalini Singh wprowadza czytelnik??w do swego fascynuj┬?cego ┬?wiata, pe┬?nego pi??knych istot i ┬?┬?dzy krwi, w kt??rym anio┬?owie ┬?elazn┬? r??k┬? kontroluj┬? wampirz┬? spo┬?eczno┬???...

Opinia:
D┬?ugo czeka┬?am na wydanie tej ksi┬?┬?ki i ju┬? niestety jestem po lekturze :(
Bardzo fajnie i niezaprzeczalnie ciekawie autorka zaczyna seri?? "┬?owcy Gildii".

My┬?l??, ┬?e warto na pocz┬?tku mojej opinii zaznaczy??, ┬?e anio┬?owie, archanio┬?owie wyst??puj┬?cy w tej ksi┬?┬?ce wcale nie s┬? tacy... anielscy. Daleko im do naszego og??lnego wyobra┬?eniu o anio┬?kach. W wi??kszo┬?ci s┬? zepsuci, pr??┬?ni, okrutni, w┬?adczy. Taki sam jest te┬? Archanio┬? Rafael - niebezpieczny, bezwzgl??dny, pewny siebie i arogancki.

To w┬?a┬?nie za spraw┬? archanio┬???w powstaj┬? wampiry, kt??re maj┬? s┬?u┬?y?? swoim panom. No, wampiry chcia┬?yby oczywi┬?cie ┬?y?? na "wolno┬?ci" i do┬??? cz??sto buntuj┬? si?? swoim panom, po czym daj┬? nog??. Wampir jak to wampir - bywa g┬?odny, zatem stanowi niebezpiecze??stwo dla ludzi. Tym w┬?a┬?nie zajmuje si?? Gildia ┬?owc??w, wytropieniem zbuntowanych wampir??w i "zwr??ceniem" ich do w┬?a┬?cicieli. Jednym z najlepszych ┬?owc??w jest g┬???wna bohaterka, Elena Deveraux. Elena to sympatyczna dziewczyna, niezwykle utalentowana, ┬?wietna w swoim fachu, a do tego oczywi┬?cie ┬?adna :)

Talenty i niezwyk┬?e umiej??tno┬?ci Eleny zostaj┬? zauwa┬?one przez Rafaela, kt??ry zleca Elenie nowe, specjalne zadanie. Tym razem celem Eleny nie b??dzie wytropienie wampira, a archanio┬?a... bardzo niebezpiecznego archanio┬?a. Przy czym ci??┬?ko okre┬?li?? co jest gorsze: wykonanie zadania czy sam zleceniodawca? Wkr??tce Elena sama si?? przekona.

Rafael jest zachwycony ┬?owczyni┬?, Elena no c??┬?... naszym archanio┬?em. Jednak┬?e, Elena nie jest potuln┬? owieczk┬?, co nie raz wkurzy Rafaela. Ich relacje s┬? naprawd?? ciekawe.

Akcja troszk?? wolno si?? rozkr??ca, ale absolutnie nie nudzi. ┬?wiat jest ┬?wietnie skonstruowany. Sama fabu┬?a mo┬?e dziwna, pokr??cona, ale za to jaka ciekawa. Czyta si?? szybko i przyjemnie. Jest odrobina humoru, sarkazmu i ironii, zw┬?aszcza u Eleny i jej przyjaci??┬?ki Sary, kt??r┬? de facto uwielbiam.

Sama ksi┬?┬?ka jest taka "hot". Du┬?o wzmianek erotycznych, wi??kszo┬?ci bohaterom tylko jedno na my┬?li. Autorka ┬?wietnie buduje napi??cie erotyczne mi??dzy Elen┬? a Rafaelem, cho?? musz?? przyzna?? - Ma┬?y spoiler:
Cytat:
ubolewam nad tym, ┬?e Elena tak kr??tko opiera┬?a si?? Rafaelowi i by?? mo┬?e w kolejnych cz??┬?ciach zabraknie ju┬? tego napi??cia.

Je┬?li chodzi o bohater??w.
Elena jest sympatyczn┬? bohaterk┬?, ┬?adna mimoza. Potrafi walczy?? o swoje, nie jest uleg┬?a. Szkoda, ┬?e tak ma┬?o o niej wiemy. Wiadomo, ┬?e jej przesz┬?o┬??? jest nieweso┬?a, wszak rodzina si?? jej wyrzek┬?a, dostajemy te┬? przeb┬?yski nieprzyjemnych wydarze?? z przesz┬?o┬?ci. Mam nadziej??, ┬?e w kolejnej cz??┬?ci autorka zdradzi nam nieco wi??cej.
Co do Rafaela... To dupek. Seksowny, poci┬?gaj┬?cy, ale jednak dupek. Jednak z czasem si?? zmienia. Z bohater??w drugoplanowych to oczywi┬?cie - Sara. Jest przekomiczna, mimo, ┬?e nie ma jej za du┬?o, to jest jedn┬? z moich ulubionych bohater??w tej serii. Mam nadziej??, ┬?e w kolejnej cz??┬?ci b??dzie jej wi??cej. Co do tych anielskich bohater??w to lubi?? Illiuma. Zdecydowanie bardziej wol?? go od Rafaela.

Zako??czenie, czyli mam na my┬?li jakby zako??czenie zlecenia jest satysfakcjonuj┬?ce, jednak samo zako??czenie + epilog lekko mnie rozczarowa┬?o i pozostawi┬?o ma┬?e uczucie niedosytu. Uff, ca┬?e szcz??┬?cie, ┬?e jest druga cz??┬???. A kontynuacja zapowiada si?? ciekawie. Ju┬? nie mog?? si?? doczeka?? :D

Podsumowuj┬?c: Ksi┬?┬?ka jest ┬?wietna, czyta si?? przyjemnie, bohaterowie ok. Czego chcie?? wi??cej?
Ocena ko??cowa: 9/10

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-10-06, 18:37   

Ksi┬?┬?ka jest rewelacyjna. Przeczyta┬?am obie cz??┬?ci, ale pierwsza podoba┬?a mi si?? bardziej. Ca┬?y czas trzyma┬?a w napi??ciu. Najbardziej poruszy┬?a mnie jednak przemiana Rafaela, kt??ry niby nikogo by nie pokocha┬? a na ko??cu wo┬?a┬?: Eleno ┬?yj!!!!
Pierwsz┬? cz??┬??? czyta┬?am par?? razy i za ka┬?dym razem porusza┬?a i roz┬?miesza┬?a mnie tak samo. :-D
Bardzo podoba┬?o mi si?? te┬? uj??cie Rafaela, jako faceta bezwzgl??dnego, apodyktycznego, ale maj┬?cego w sobie takie przyci┬?ganie......... tacy faceci podobaj┬? si?? kobiet┬? najbardziej.Przynajmniej mi...... :-D

Tula 
Weteran
Noaida

Do│▒czy│a: 12 Wrz 2009
Sk▒d: od siebie
Wys│any: 2010-10-15, 15:13   

Czeka│am na ta ksi▒┐kŕ bardzo d│ugo i kiedy wreszcie j▒ kupi│am i zaczŕ│am czytaŠ, rozczarowa│y mnie literˇwki, b│▒d ci▒gle powtarzaj▒cy siŕ w imieniu jednego z bohaterˇw, to ju┐ wstyd dla edytorˇw.

Mimo wszystko nadal warto kupiŠ t▒ ksi▒┐kŕ, historia Eleny, Rafaela, Dymitra, Iliuma(Bluebell) jest jedn▒ z najciekawszych jakie ostatnio czyta│am.
Anio│y opisane przez Nailini Singh nie s▒ upad│ymi biedactwami szukaj▒cymi mi│oÂci na ziemi, ani opiekunami dzieci, czy niezdolnymi do seksualnych odruchˇw istotami.To stworzyciele i w│adcy wampirˇw o wiele bardziej okrutni ni┐ ich pupile. Przekonani o swej niemal boskoÂci, aroganccy, niebezpiecznie nieludzcy, seksowni i piŕkni. Nie pisze tu o ich Âlicznych bu╝kach, ale o ich aurze i skrzyd│ach, np. o b│ŕkitno-srebrnych nale┐▒cych do Bluebella, gdy czyta│am ich opis to mia│am ochotŕ zobaczy co tak piŕknego w realnym ┐yciu.
Niesamowite jest te┐ to, jak ewoluuj▒ w stronŕ czego nie tylko potŕ┐nego ponad miarŕ, ale te┐ bardzo odleg│ego od jakiegokolwiek cz│owiecze˝stwa. Co w rezultacie mo┐e doprowadziŠ do nieodwracalnych zmian, tak jak to siŕ sta│o w przypadku Urama.
Tego w│aÂnie w g│ŕbi serca(? ) obawia siŕ Rafael. Wtedy w jego wielowiekowym ┐yciu, pojawia siŕ úowca Gildii, Elena. Doprowadza do tego, ┐e Archanio│ Nowego Jorku staje siŕ bardziej Âmiertelny. Bŕdzie siŕ musia│ zastanowiŠ czy przypadkiem nie uratowa│a go przed wynaturzeniem i losem zrodzonego z krwi, oraz przed tym, ┐e gdyby do tego dosz│o, Kadra Dziesiŕciu Âciga│a by go jak wÂciek│ego psa.
Tylko jak▒ cenŕ, przyjdzie jej za to zap│aciŠ ? Bo s▒ gorsze rzeczy ni┐ ÂmierŠ, ktˇre mog▒ ciŕ spotkaŠ z r▒k nieÂmiertelnego, ktˇry znudzi│ siŕ swoj▒ zabawk▒, lub takiego ktˇry zrobi z ciebie marionetkŕ w rozgrywkach miŕdzy archanio│ami.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Do│▒czy│a: 29 Sie 2010
Sk▒d: z nicoÂci
Wys│any: 2010-10-15, 18:44   

Czyta│am t│umaczenie chomikowe Clamare I tomu i mo┐e z po│owŕ II (t│umaczenia przesta│y siŕ ukazywaŠ. O ile pierwszy tom mnie zachwyci│ to drugi nie koniecznie. Zachwyt wzi▒│ siŕ oczywiÂcie z innego ujŕcia Anio│ˇw nie maj▒cych nic z Bogiem, ich ÂwiŕtoÂci▒ czy upadkiem. Z kolei rozczarowanie wziŕ│o siŕ z przekszta│ceniem ksi▒┐ki w romans. Mo┐e dlatego, ┐e nie przeczyta│am w ca│oÂci. W rozdzia│ach, ktˇre przeczyta│am jest ma│o intrygi a na pierwszym planie: seks, uczucia i mi│oŠ.

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-10-18, 18:50   

hlukaszuk napisa│/a:
O ile pierwszy tom mnie zachwyci┬? to drugi nie koniecznie

Zgodz?? si?? z tob┬?, i┬? pierwszy tom jest lepszy. Ja podobnie jak ty czyta┬?am t┬?umaczenie 2 cz??┬?ci do po┬?owy na chomikuj, ale kiedy si?? sko??czy┬?o zacz??┬?am czyta?? dalej po angielsku. Og??lnie drugi tom nie jest z┬?y, jest ciekawy, du┬?o wyja┬?nia si?? z przesz┬?o┬?ci Eleny, ale niestety uwa┬?am, i┬? zako??czenie mog┬?o by?? lepsze. Jak dla mnie by┬?o nijakie.

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-10-31, 20:31   

R??wnie┬? jestem po lekturze pierwszego tomu i wszystko by┬?oby ok, tylko, ┬?e jednak czego┬? mi brakowa┬?o.
Ksi┬?┬?k?? przeczyta┬?am w jeden wiecz??r, wi??c jest jak najbardziej wci┬?gaj┬?ca. Elena i Rafael utworzyli ca┬?kiem niez┬?y duet, ale mimo wszystko fajnie by by┬?o gdyby w┬?tek g┬???wny (powiedzmy) odno┬?nie poszukiwanego "zbiega" zajmowa┬? troch?? wi??cej stron ni┬? w┬?tek mi┬?osny.
Sama tw??rczo┬??? Patrici Briggs czy Ilony Andrews pokazuje, ┬?e czasami im mniej - ale dobitniej - ni┬? wi??cej rozterek mi┬?osnych mo┬?e da?? wi??cej satysfakcji z czytania.
Brakowa┬?o mi po prostu bardziej zawi┬?ej zagwozdki kryminalnej 8-)

Nie zmienia to faktu, ┬?e jest to fajna pozycja, kt??r┬? polecam ;-)

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│a: 03 Lis 2009
Sk▒d: Z Google
Wys│any: 2010-11-01, 19:50   

Czyta┬?am 1 cz??┬??? jaki┬? czas temu tyle ┬?e nieoficjalne t┬?umaczenie i musz?? przyzna??, ┬?e bardzo mi si?? spodoba┬?a. Akcja ciekawa zar??wno jak i w┬?tek. ┬?wiat gdzie rz┬?dz┬? przystojni archanio┬?owie (mmm ;D) to naprawd?? co┬? nowego. Akcja jest dynamiczna, wi??c czyta j┬? si?? z zapartym tchem do ostatniej linijki. Tak wi??c polecam, tym co si?? nad ni┬? zastanawiaj┬? :-P

atlanta
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-19, 14:28   

Jestem mniej wi??cej w po┬?owie pierwszej cz??┬?ci i chyba spasuje. Jak do tej pory nie by┬?o nic ciekawego i ksi┬?┬?ka zacz??┬?a mnie m??czy??. Elena to ┬?owca wampir??w a ja tu nie widz?? ┬?adnej akcji tylko opisy napi??cia seksualnego mi??dzy bohaterami. Co┬? mi nie do ko??ca pasuje w kreacji tej postaci. Jest doros┬?┬? osob┬? z bardzo niebezpieczn┬? prac┬? a jednak w sytuacjach podbramkowych traci panowanie nad sob┬? i zachowuje si?? troch?? dziecinnie. Dostaje zlecenie na archanio┬?a i zamiast obiecanej pomocy musi si?? ukrywa?? przed zleceniodawc┬? :shock: Dziewczyny, czy kt??ra┬? powie mi czy mam to dalej czyta??? Zrobi si?? ciekawie czy tylko b??d┬? sceny Elena kontra Raphael?

Ale_sandra
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-19, 22:30   

Ja mam mieszane uczucia. Tom pierwszy bardzo mi si?? podoba┬?. Elena ┬?owczyni, i zaborczy Rafael. No i do tego Dimitri:) Tom drugi natomiast zawi??d┬? mnie, w szczeg??lno┬?ci fabu┬?a. Nudna jak flaki z olejem. MAm nadziej?? ┬?e trzecia cz??┬??? b??dzie bardziej bliska pierwszej. No i oczywi┬?cie wielkie dzi??ki dla Clamare za t┬?umaczenie:) Boskie.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Do│▒czy│a: 29 Sie 2010
Sk▒d: z nicoÂci
Wys│any: 2011-01-20, 07:29   

atlanta napisa│/a:
Dziewczyny, czy ktˇra powie mi czy mam to dalej czytaŠ? Zrobi siŕ ciekawie czy tylko bŕd▒ sceny Elena kontra Raphael?

To g│ˇwny w▒tek tej serii, reszta owszem jest ale to w▒tki poboczne. Jest wiele ciekawszych ksi▒┐ek. Ale jak w danej chwili nie masz czego czytaŠ to mo┐e byŠ. Autorka ca│y czas podsyca nadziejŕ na jaki ciekawy w▒tek, ktˇry ostatecznie siŕ wlecze jak falki z olejem. Pierwsza cz੠ko˝czy siŕ tak, ┐e myÂlisz, ┐e to koniec. Ale nie autorka wpada na genialny plan. Ale znˇw wszystko rozwleka i masz tego doŠ.

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-01-20, 08:23   

W┬?a┬?nie tego si?? obawia┬?am, w zwi┬?zku z tym jeszcze nie wiem czy zakupi?? 2 cz??┬???. Ca┬?kiem fajnie si?? to czyta, ale ca┬?y czas cz┬?owiekowi kr┬?┬?y w g┬?owie: "Dajcie jak┬?┬? fajn┬? akcj??, wci┬?gaj┬?c┬? fabu┬??? i zagadk??, kt??rej rozwi┬?zanie sprawia, ┬?e nie mo┬?esz si?? oderwa?? od ksi┬?┬?ki". W┬?a┬?ciwie zaraz po przeczytaniu by┬?am zadowolona (st┬?d raczej pozytywna opinia powy┬?ej), ale jednak po pewnym czasie wracaj┬?c do niej my┬?lami stwierdzi┬?am, ┬?e co┬? tu jest nie tak. I to b??dzie chyba to o czym napisa┬?a hlukaszuk,

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-04, 11:30   

Pierwszy tom to rewelacja na k??┬?kach, jestem mega ciekawa co b??dzie w trzecim tomie, a druga cz??┬??? wydaje si?? takim rozci┬?gni??tym prologiem do czego┬? wi??kszego i mam nadzieje, ┬?e ju┬? nied┬?ugo b??dzie si?? mo┬?na co do tego przekona??.
Mi te┬? bardzo podoba si?? podj??cie tematu anio┬???w w ten spos??b, czyli jako inny, arogancki i okrutny gatunek. Rozwalaj┬? mnie te melodramatyczne kawa┬?ki, gdy z Rafaela wychodzi uczuciowiec- to tak jakby dobermanowi za┬?o┬?y?? r??┬?ow┬? obro┬??? z Hello Kitty :lol:
Z tego co wiem to Nalini Singh napisa┬?a kilka dobrych ksi┬?┬?ek i jest do┬??? nie┬?le utytu┬?owan┬? autork┬? i szkoda, ┬?e u nas zosta┬?y wydane tylko dwie pierwsze z serii ┬?owcy Gildii, ch??tnie przeczyta┬?abym co┬? wi??cej od niej.

Blair 
Junior Admin

Do│▒czy│a: 26 Mar 2011
Sk▒d: I tak nie trafisz
Wys│any: 2011-03-17, 00:58   

Przeczyta┬?am obie cz??┬?ci i na ┬?adnej si?? nie zawiod┬?am .Pierwsza by┬?a ciekawsza pod wzgl??dem w┬?tku ,ale druga mia┬?a "to co┬?" ze wzgl??du na pierwsze kroki Eleny jako anio┬?a. Brakowa┬?o mi troszeczk?? moment??w kiedy by┬?a ┬?owc┬? w akcji ...
Ju┬? nie mog?? doczeka?? si?? trzeciej cz??┬?ci ! :lol:
Mo┬?e ma kto┬? dost??p do nieoficjalnego t┬?umaczenia ?

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│: 10 Lut 2010
Sk▒d: Piastˇw
Wys│any: 2011-03-17, 06:56   

Nie b??d?? oryginalny, mi te┬? bardziej podoba┬?a si?? pierwsza cz??┬???, druga by┬?a za bardzo rozwodniona. R??wnie┬? mam nadziej??, ze to tylko wprowadzenie i przygrywka do 3 cz??┬?ci, Ma┬?┬?onki Archanio┬?a, kt??r┬? w┬?a┬?nie zacz??┬?a t┬?umaczy?? Clamare.

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-17, 10:33   

red_head napisa│/a:
Z tego co wiem to Nalini Singh napisa┬?a kilka dobrych ksi┬?┬?ek i jest do┬??? nie┬?le utytu┬?owan┬? autork┬? i szkoda, ┬?e u nas zosta┬?y wydane tylko dwie pierwsze z serii ┬?owcy Gildii, ch??tnie przeczyta┬?abym co┬? wi??cej od niej.

Najprawdopodobniej w przysz┬?ym roku (a mo┬?e jeszcze w tym) Wydawnictwo Dw??jka Bez Sternika zacznie wydawa?? jej inn┬? seri?? "Psy-Changelings" ;-) Przynajmniej takie s┬? plany.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: