Cykl Łowcy Gildii

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

@lma

Cykl Łowcy Gildii

Post autor: @lma »

Autor: Nalini Singh
TytuÂ?: Krew AnioÂ???w
Cykl: Â?owcy Gildii
Tom: I
TÂ?umaczenie: Krystyna Chodorowska
J??zyk oryginaÂ?u: angielski
Liczba stron: 352
Rok wydania: 2009
Oprawa: mi??kka
Wymiary: 125 x 195 mm
Wydawca: Dw??jka Bez Sternika

Obrazek

Opis:
Elena Deveraux, zawodowy Â?owca wampir??w, zostaje wynaj??ta przez wzbudzajÂ?cego powszechny respekt archanioÂ?a Rafaela. Jednak tym razem jej celem nie staje si?? zbÂ?Â?kany wampir... lecz zbuntowany archanioÂ?. Zlecenie zawiedzie Â?owczyni?? w sam Â?rodek masakry, jakiej nie oglÂ?daÂ?a nawet w najgorszych koszmarach i doprowadzi jÂ? do granic poÂ?Â?dania. R??wnie Â?atwo moÂ?e zginÂ??? z r??ki Â?miertelnie groÂ?nego przeciwnika, jak i od uwodzicielskiego dotyku Rafaela. Co dla anioÂ?a jest tylko zabawÂ?, Â?miertelnika moÂ?e kosztowa?? Â?ycie Nalini Singh wprowadza czytelnik??w do swego fascynujÂ?cego Â?wiata, peÂ?nego pi??knych istot i Â?Â?dzy krwi, w kt??rym anioÂ?owie Â?elaznÂ? r??kÂ? kontrolujÂ? wampirzÂ? spoÂ?ecznoÂ???...

Opinia:
DÂ?ugo czekaÂ?am na wydanie tej ksiÂ?Â?ki i juÂ? niestety jestem po lekturze :(
Bardzo fajnie i niezaprzeczalnie ciekawie autorka zaczyna seri?? "Â?owcy Gildii".

MyÂ?l??, Â?e warto na poczÂ?tku mojej opinii zaznaczy??, Â?e anioÂ?owie, archanioÂ?owie wyst??pujÂ?cy w tej ksiÂ?Â?ce wcale nie sÂ? tacy... anielscy. Daleko im do naszego og??lnego wyobraÂ?eniu o anioÂ?kach. W wi??kszoÂ?ci sÂ? zepsuci, pr??Â?ni, okrutni, wÂ?adczy. Taki sam jest teÂ? ArchanioÂ? Rafael - niebezpieczny, bezwzgl??dny, pewny siebie i arogancki.

To wÂ?aÂ?nie za sprawÂ? archanioÂ???w powstajÂ? wampiry, kt??re majÂ? sÂ?uÂ?y?? swoim panom. No, wampiry chciaÂ?yby oczywiÂ?cie Â?y?? na "wolnoÂ?ci" i doÂ??? cz??sto buntujÂ? si?? swoim panom, po czym dajÂ? nog??. Wampir jak to wampir - bywa gÂ?odny, zatem stanowi niebezpiecze??stwo dla ludzi. Tym wÂ?aÂ?nie zajmuje si?? Gildia Â?owc??w, wytropieniem zbuntowanych wampir??w i "zwr??ceniem" ich do wÂ?aÂ?cicieli. Jednym z najlepszych Â?owc??w jest gÂ???wna bohaterka, Elena Deveraux. Elena to sympatyczna dziewczyna, niezwykle utalentowana, Â?wietna w swoim fachu, a do tego oczywiÂ?cie Â?adna :)

Talenty i niezwykÂ?e umiej??tnoÂ?ci Eleny zostajÂ? zauwaÂ?one przez Rafaela, kt??ry zleca Elenie nowe, specjalne zadanie. Tym razem celem Eleny nie b??dzie wytropienie wampira, a archanioÂ?a... bardzo niebezpiecznego archanioÂ?a. Przy czym ci??Â?ko okreÂ?li?? co jest gorsze: wykonanie zadania czy sam zleceniodawca? Wkr??tce Elena sama si?? przekona.

Rafael jest zachwycony Â?owczyniÂ?, Elena no c??Â?... naszym archanioÂ?em. JednakÂ?e, Elena nie jest potulnÂ? owieczkÂ?, co nie raz wkurzy Rafaela. Ich relacje sÂ? naprawd?? ciekawe.

Akcja troszk?? wolno si?? rozkr??ca, ale absolutnie nie nudzi. Â?wiat jest Â?wietnie skonstruowany. Sama fabuÂ?a moÂ?e dziwna, pokr??cona, ale za to jaka ciekawa. Czyta si?? szybko i przyjemnie. Jest odrobina humoru, sarkazmu i ironii, zwÂ?aszcza u Eleny i jej przyjaci??Â?ki Sary, kt??rÂ? de facto uwielbiam.

Sama ksiÂ?Â?ka jest taka "hot". DuÂ?o wzmianek erotycznych, wi??kszoÂ?ci bohaterom tylko jedno na myÂ?li. Autorka Â?wietnie buduje napi??cie erotyczne mi??dzy ElenÂ? a Rafaelem, cho?? musz?? przyzna?? - MaÂ?y spoiler:
ubolewam nad tym, Â?e Elena tak kr??tko opieraÂ?a si?? Rafaelowi i by?? moÂ?e w kolejnych cz??Â?ciach zabraknie juÂ? tego napi??cia.
JeÂ?li chodzi o bohater??w.
Elena jest sympatycznÂ? bohaterkÂ?, Â?adna mimoza. Potrafi walczy?? o swoje, nie jest ulegÂ?a. Szkoda, Â?e tak maÂ?o o niej wiemy. Wiadomo, Â?e jej przeszÂ?oÂ??? jest niewesoÂ?a, wszak rodzina si?? jej wyrzekÂ?a, dostajemy teÂ? przebÂ?yski nieprzyjemnych wydarze?? z przeszÂ?oÂ?ci. Mam nadziej??, Â?e w kolejnej cz??Â?ci autorka zdradzi nam nieco wi??cej.
Co do Rafaela... To dupek. Seksowny, pociÂ?gajÂ?cy, ale jednak dupek. Jednak z czasem si?? zmienia. Z bohater??w drugoplanowych to oczywiÂ?cie - Sara. Jest przekomiczna, mimo, Â?e nie ma jej za duÂ?o, to jest jednÂ? z moich ulubionych bohater??w tej serii. Mam nadziej??, Â?e w kolejnej cz??Â?ci b??dzie jej wi??cej. Co do tych anielskich bohater??w to lubi?? Illiuma. Zdecydowanie bardziej wol?? go od Rafaela.

Zako??czenie, czyli mam na myÂ?li jakby zako??czenie zlecenia jest satysfakcjonujÂ?ce, jednak samo zako??czenie + epilog lekko mnie rozczarowaÂ?o i pozostawiÂ?o maÂ?e uczucie niedosytu. Uff, caÂ?e szcz??Â?cie, Â?e jest druga cz??Â???. A kontynuacja zapowiada si?? ciekawie. JuÂ? nie mog?? si?? doczeka?? :D

PodsumowujÂ?c: KsiÂ?Â?ka jest Â?wietna, czyta si?? przyjemnie, bohaterowie ok. Czego chcie?? wi??cej?
Ocena ko??cowa: 9/10
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 16:23 przez @lma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

KsiÂ?Â?ka jest rewelacyjna. PrzeczytaÂ?am obie cz??Â?ci, ale pierwsza podobaÂ?a mi si?? bardziej. CaÂ?y czas trzymaÂ?a w napi??ciu. Najbardziej poruszyÂ?a mnie jednak przemiana Rafaela, kt??ry niby nikogo by nie pokochaÂ? a na ko??cu woÂ?aÂ?: Eleno Â?yj!!!!
PierwszÂ? cz??Â??? czytaÂ?am par?? razy i za kaÂ?dym razem poruszaÂ?a i rozÂ?mieszaÂ?a mnie tak samo. :-D
Bardzo podobaÂ?o mi si?? teÂ? uj??cie Rafaela, jako faceta bezwzgl??dnego, apodyktycznego, ale majÂ?cego w sobie takie przyciÂ?ganie......... tacy faceci podobajÂ? si?? kobietÂ? najbardziej.Przynajmniej mi...... :-D
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Czekałam na ta książkę bardzo długo i kiedy wreszcie ją kupiłam i zaczęłam czytać, rozczarowały mnie literówki, błąd ciągle powtarzający się w imieniu jednego z bohaterów, to już wstyd dla edytorów.

Mimo wszystko nadal warto kupić tą książkę, historia Eleny, Rafaela, Dymitra, Iliuma(Bluebell) jest jedną z najciekawszych jakie ostatnio czytałam.
Anioły opisane przez Nailini Singh nie są upadłymi biedactwami szukającymi miłości na ziemi, ani opiekunami dzieci, czy niezdolnymi do seksualnych odruchów istotami.To stworzyciele i władcy wampirów o wiele bardziej okrutni niż ich pupile. Przekonani o swej niemal boskości, aroganccy, niebezpiecznie nieludzcy, seksowni i piękni. Nie pisze tu o ich ślicznych buźkach, ale o ich aurze i skrzydłach, np. o błękitno-srebrnych należących do Bluebella, gdy czytałam ich opis to miałam ochotę zobaczy coś tak pięknego w realnym życiu.
Niesamowite jest też to, jak ewoluują w stronę czegoś nie tylko potężnego ponad miarę, ale też bardzo odległego od jakiegokolwiek człowieczeństwa. Co w rezultacie może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, tak jak to się stało w przypadku Urama.
Tego właśnie w głębi serca(? ) obawia się Rafael. Wtedy w jego wielowiekowym życiu, pojawia się Łowca Gildii, Elena. Doprowadza do tego, że Archanioł Nowego Jorku staje się bardziej śmiertelny. Będzie się musiał zastanowić czy przypadkiem nie uratowała go przed wynaturzeniem i losem zrodzonego z krwi, oraz przed tym, że gdyby do tego doszło, Kadra Dziesięciu ścigała by go jak wściekłego psa.
Tylko jaką cenę, przyjdzie jej za to zapłacić ? Bo są gorsze rzeczy niż śmierć, które mogą cię spotkać z rąk nieśmiertelnego, który znudził się swoją zabawką, lub takiego który zrobi z ciebie marionetkę w rozgrywkach między archaniołami.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 10:01 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Czytałam tłumaczenie chomikowe Clamare I tomu i może z połowę II (tłumaczenia przestały się ukazywać. O ile pierwszy tom mnie zachwycił to drugi nie koniecznie. Zachwyt wziął się oczywiście z innego ujęcia Aniołów nie mających nic z Bogiem, ich świętością czy upadkiem. Z kolei rozczarowanie wzięło się z przekształceniem książki w romans. Może dlatego, że nie przeczytałam w całości. W rozdziałach, które przeczytałam jest mało intrygi a na pierwszym planie: seks, uczucia i miłość.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 09:08 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

hlukaszuk pisze:O ile pierwszy tom mnie zachwyciÂ? to drugi nie koniecznie
Zgodz?? si?? z tobÂ?, iÂ? pierwszy tom jest lepszy. Ja podobnie jak ty czytaÂ?am tÂ?umaczenie 2 cz??Â?ci do poÂ?owy na chomikuj, ale kiedy si?? sko??czyÂ?o zacz??Â?am czyta?? dalej po angielsku. Og??lnie drugi tom nie jest zÂ?y, jest ciekawy, duÂ?o wyjaÂ?nia si?? z przeszÂ?oÂ?ci Eleny, ale niestety uwaÂ?am, iÂ? zako??czenie mogÂ?o by?? lepsze. Jak dla mnie byÂ?o nijakie.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

R??wnieÂ? jestem po lekturze pierwszego tomu i wszystko byÂ?oby ok, tylko, Â?e jednak czegoÂ? mi brakowaÂ?o.
KsiÂ?Â?k?? przeczytaÂ?am w jeden wiecz??r, wi??c jest jak najbardziej wciÂ?gajÂ?ca. Elena i Rafael utworzyli caÂ?kiem niezÂ?y duet, ale mimo wszystko fajnie by byÂ?o gdyby wÂ?tek gÂ???wny (powiedzmy) odnoÂ?nie poszukiwanego "zbiega" zajmowaÂ? troch?? wi??cej stron niÂ? wÂ?tek miÂ?osny.
Sama tw??rczoÂ??? Patrici Briggs czy Ilony Andrews pokazuje, Â?e czasami im mniej - ale dobitniej - niÂ? wi??cej rozterek miÂ?osnych moÂ?e da?? wi??cej satysfakcji z czytania.
BrakowaÂ?o mi po prostu bardziej zawiÂ?ej zagwozdki kryminalnej 8-)

Nie zmienia to faktu, Â?e jest to fajna pozycja, kt??rÂ? polecam ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

CzytaÂ?am 1 cz??Â??? jakiÂ? czas temu tyle Â?e nieoficjalne tÂ?umaczenie i musz?? przyzna??, Â?e bardzo mi si?? spodobaÂ?a. Akcja ciekawa zar??wno jak i wÂ?tek. Â?wiat gdzie rzÂ?dzÂ? przystojni archanioÂ?owie (mmm ;D) to naprawd?? coÂ? nowego. Akcja jest dynamiczna, wi??c czyta jÂ? si?? z zapartym tchem do ostatniej linijki. Tak wi??c polecam, tym co si?? nad niÂ? zastanawiajÂ? :-P

atlanta

Post autor: atlanta »

Jestem mniej wi??cej w poÂ?owie pierwszej cz??Â?ci i chyba spasuje. Jak do tej pory nie byÂ?o nic ciekawego i ksiÂ?Â?ka zacz??Â?a mnie m??czy??. Elena to Â?owca wampir??w a ja tu nie widz?? Â?adnej akcji tylko opisy napi??cia seksualnego mi??dzy bohaterami. CoÂ? mi nie do ko??ca pasuje w kreacji tej postaci. Jest dorosÂ?Â? osobÂ? z bardzo niebezpiecznÂ? pracÂ? a jednak w sytuacjach podbramkowych traci panowanie nad sobÂ? i zachowuje si?? troch?? dziecinnie. Dostaje zlecenie na archanioÂ?a i zamiast obiecanej pomocy musi si?? ukrywa?? przed zleceniodawcÂ? :shock: Dziewczyny, czy kt??raÂ? powie mi czy mam to dalej czyta??? Zrobi si?? ciekawie czy tylko b??dÂ? sceny Elena kontra Raphael?

Ale_sandra

Post autor: Ale_sandra »

Ja mam mieszane uczucia. Tom pierwszy bardzo mi si?? podobaÂ?. Elena Â?owczyni, i zaborczy Rafael. No i do tego Dimitri:) Tom drugi natomiast zawi??dÂ? mnie, w szczeg??lnoÂ?ci fabuÂ?a. Nudna jak flaki z olejem. MAm nadziej?? Â?e trzecia cz??Â??? b??dzie bardziej bliska pierwszej. No i oczywiÂ?cie wielkie dzi??ki dla Clamare za tÂ?umaczenie:) Boskie.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

atlanta pisze:Dziewczyny, czy któraś powie mi czy mam to dalej czytać? Zrobi się ciekawie czy tylko będą sceny Elena kontra Raphael?
To główny wątek tej serii, reszta owszem jest ale to wątki poboczne. Jest wiele ciekawszych książek. Ale jak w danej chwili nie masz czego czytać to może być. Autorka cały czas podsyca nadzieję na jakiś ciekawy wątek, który ostatecznie się wlecze jak falki z olejem. Pierwsza część kończy się tak, że myślisz, że to koniec. Ale nie autorka wpada na genialny plan. Ale znów wszystko rozwleka i masz tego dość.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 09:10 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

WÂ?aÂ?nie tego si?? obawiaÂ?am, w zwiÂ?zku z tym jeszcze nie wiem czy zakupi?? 2 cz??Â???. CaÂ?kiem fajnie si?? to czyta, ale caÂ?y czas czÂ?owiekowi krÂ?Â?y w gÂ?owie: "Dajcie jakÂ?Â? fajnÂ? akcj??, wciÂ?gajÂ?cÂ? fabuÂ??? i zagadk??, kt??rej rozwiÂ?zanie sprawia, Â?e nie moÂ?esz si?? oderwa?? od ksiÂ?Â?ki". WÂ?aÂ?ciwie zaraz po przeczytaniu byÂ?am zadowolona (stÂ?d raczej pozytywna opinia powyÂ?ej), ale jednak po pewnym czasie wracajÂ?c do niej myÂ?lami stwierdziÂ?am, Â?e coÂ? tu jest nie tak. I to b??dzie chyba to o czym napisaÂ?a hlukaszuk,
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

red_head

Post autor: red_head »

Pierwszy tom to rewelacja na k??Â?kach, jestem mega ciekawa co b??dzie w trzecim tomie, a druga cz??Â??? wydaje si?? takim rozciÂ?gni??tym prologiem do czegoÂ? wi??kszego i mam nadzieje, Â?e juÂ? niedÂ?ugo b??dzie si?? moÂ?na co do tego przekona??.
Mi teÂ? bardzo podoba si?? podj??cie tematu anioÂ???w w ten spos??b, czyli jako inny, arogancki i okrutny gatunek. RozwalajÂ? mnie te melodramatyczne kawaÂ?ki, gdy z Rafaela wychodzi uczuciowiec- to tak jakby dobermanowi zaÂ?oÂ?y?? r??Â?owÂ? obroÂ??? z Hello Kitty :lol:
Z tego co wiem to Nalini Singh napisaÂ?a kilka dobrych ksiÂ?Â?ek i jest doÂ??? nieÂ?le utytuÂ?owanÂ? autorkÂ? i szkoda, Â?e u nas zostaÂ?y wydane tylko dwie pierwsze z serii Â?owcy Gildii, ch??tnie przeczytaÂ?abym coÂ? wi??cej od niej.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

PrzeczytaÂ?am obie cz??Â?ci i na Â?adnej si?? nie zawiodÂ?am .Pierwsza byÂ?a ciekawsza pod wzgl??dem wÂ?tku ,ale druga miaÂ?a "to coÂ?" ze wzgl??du na pierwsze kroki Eleny jako anioÂ?a. BrakowaÂ?o mi troszeczk?? moment??w kiedy byÂ?a Â?owcÂ? w akcji ...
JuÂ? nie mog?? doczeka?? si?? trzeciej cz??Â?ci ! :lol:
MoÂ?e ma ktoÂ? dost??p do nieoficjalnego tÂ?umaczenia ?
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

Nie b??d?? oryginalny, mi teÂ? bardziej podobaÂ?a si?? pierwsza cz??Â???, druga byÂ?a za bardzo rozwodniona. R??wnieÂ? mam nadziej??, ze to tylko wprowadzenie i przygrywka do 3 cz??Â?ci, MaÂ?Â?onki ArchanioÂ?a, kt??rÂ? wÂ?aÂ?nie zacz??Â?a tÂ?umaczy?? Clamare.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Majster, łącznie zmieniany 1 raz.

@lma

Post autor: @lma »

red_head pisze:Z tego co wiem to Nalini Singh napisaÂ?a kilka dobrych ksiÂ?Â?ek i jest doÂ??? nieÂ?le utytuÂ?owanÂ? autorkÂ? i szkoda, Â?e u nas zostaÂ?y wydane tylko dwie pierwsze z serii Â?owcy Gildii, ch??tnie przeczytaÂ?abym coÂ? wi??cej od niej.
Najprawdopodobniej w przyszÂ?ym roku (a moÂ?e jeszcze w tym) Wydawnictwo Dw??jka Bez Sternika zacznie wydawa?? jej innÂ? seri?? "Psy-Changelings" ;-) Przynajmniej takie sÂ? plany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”