Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria Maximum Ride
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-08-01, 21:52   Seria Maximum Ride

Maximum Ride #1 - Eksperyment "Anioł"
Autor: James Patterson

Oto bestseller Jamesa Pattersona: przygoda, tajemnica i sensacyjna akcja spod pióra mistrza!

Oto szóstka nieprzeciętnych dzieci, które nie mają rodziców, domu ani problemów - może z wyjątkiem tego, że potrafią latać i ściga ich ktoś, kto chce z nich uczynić wymarły gatunek. Max, Kieł, Iggy, Kuks, Gazownik i Angela nie potrzebują mioteł, żeby latać wysoko nad drapaczami chmur i górami. Zostali stworzeni jako najdoskonalsze istoty świata. Ale odkąd uciekli z laboratorium, w którym przyszli na świat, muszą nieustannie uciekać. Ich misją jest uratowanie świata i, jeśli im się uda, ocalenie własnego życia.

Maximum Ride #2 - Żegnaj szkoło - na zawsze

Maximum Ride to historia nastolatki Max, która potrafi latać, i piątki jej niezwykłych przyjaciół, którzy po wielu eksperymentach uciekli z laboratorium i próbują poznać historię swojego istnienia.

Żegnaj, szkoło – na zawsze to druga część przygód tej niezwykłej szóstki. Podczas szukania śladów swojego pochodzenia trafiają na agentów FBI. Jedna z nich, agentka Anne, proponuje im schronienie we własnym domu. Skuszeni domową atmosferą i codziennym posiłkiem, ulegają agentce. Zaraz po zamieszkaniu w luksusowej posiadłości z prywatnym stawem, okazuje się, że Anne zapisała ich do szkoły... Jak się niedługo okaże, nawet tu nie jest bezpiecznie, bo ciągle są obserwowani...

Maximum Ride #3 - Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne

W trzeciej części Max i reszta skrzydlatych dzieciaków trafiają do Szkoły, czyli laboratorium, w którym naukowcy ("fartuchy") przetrzymywali ich przez 4 lata i poddawali ich różnym eksperymentom. W końcu latającej gromadce udaje się wydostać ze Szkoły! Obierają sobie nowy cel - ratowanie świata, żeby nie doszło do zakażenia chorobą, którą mają rozprzestrzenić naukowcy.

Stado rusza w podróż do Europy. Max zarządza, że polecą do Wielkiej Brytanii, gdzie ich głównym celem jest siedziba szalonych naukowców.

Komentarz: Seria ta docelowo skierowana jest do młodzieży, ale opinie pokazują, że czytelnicy z wielu grup wiekowych mogą się w niej odnaleźć. Jest tu oczywiście prosta fabuła, rozwiązania, które bardziej dorosłemu mogą się wydać mało logiczne oraz szerzenie pewnych mile widzianych wartości i zachowań. Ale są też wzbudzający sympatię bohaterowie, szczególnie narratorka Max, fajny humor, szybka akcja i mimo wszystko całkiem ciekawa fabuła. To jest pozycja do odprężenia się, bardzo szybko się ją czyta, ale jednak nie koniecznie równie szybko o niej zapomina ;-) Dla mnie to była świetna odskocznia od mroczniejszej literatury i nawet teraz wracam do niektórych co bardziej śmiechowych fragmentów :)

Patterson wydał już 6 części a u nas ani widu ani słychu o 4... Napisałam w tej sprawie do wydawnictwa i zobaczymy...

Naprawdę polecam, bo jest to jedna z lepszych młodzieżowek jakie czytałam, więc proponuję ją Wam z czystym sumieniem :-)

Smile_ 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-08-02, 15:37   

Ja r??wnieÂ? mog?? poleci?? t?? seri??. Trzy cz??Â?ci dumnie stojÂ? u mnie na p??Â?ce. Jest to mÂ?odzieÂ???wka, ale nie z nurtu " Och, ach, jestem bezsilnÂ? nastolatkÂ?, kt??ry przystojny chÂ?opak mi pomoÂ?e?". Wr??cz przeciwnie, bohaterka jest silna, musi sobie radzi?? ze wszystkimi swoimi problemami sama i caÂ?kiem nieÂ?le jej to wychodzi.

"We are such stuff as dreams are made on. "

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-09-24, 23:08   

Kurcze z braku papier??wek dorwaÂ?am, na swa zgub??, jakiegoÂ? nieszcz??snego niedoko??czonego e- booka. No i mnie pokaraÂ?o.
WciÂ?gn??Â?am si??, nie powiem XD (cho?? fabuÂ?a ma par?? minus??w, to jednak czyta si?? szybko, Â?atwo i przyjemnie)
I teraz nie dosy?? Â?e uganiam si?? po sieci za ko??c??wka 1 tomu i 2 kolejnymi, to jeszcze natrafiÂ?am na info, Â?e coÂ? si?? w 5 cz??Â?ci z KÂ?em staÂ?o...
CO si?? staÂ?o ???
KtoÂ? wie ???

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-09-25, 12:57   

http://chomikuj.pl/Satori_?fid=255017984 - co prawda po hameryka??sku, ale sÂ?dz??, iÂ? nie powinno by?? to dla Ciebie problemem :-P

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-09-25, 15:33   

Taaa juz znalazlam i czekaja na przeczytanie...
tylko, ze tÂ?umaczenie na doko??czenie teÂ? czeka :roll:

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 16:08   

CzytaÂ?am ... Â?wietne ksiÂ?Â?ki. Naprawd?? polecam. Tylko czekam aÂ? wydadzÂ? kolejne cz??Â???i. Cholerne wydawnictwa zawsze przerywajÂ? w Â?rodku serii!
GÂ?owna bohaterka jest genialna pod wieloma wzgl??dami. Podoba mi sie jej humorek i odzywki. KsiÂ?Â?ke si?? czyta lekko i naprawd?? wciÂ?ga. :-D

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-09-26, 16:32   

KupiÂ?am sobie pierwszÂ? cz??Â???, zacz??Â?am czyta?? i nie mog?? przebrnÂ??? przez niÂ? .Gdy tylko przeczytam kilka stron to zaraz porzucam ja na rzecz jakiejÂ? innej ksiÂ?Â?ki, nawet e-booka .
Nie potrafi?? dostrzec w niej tego co wy,niestety.Chyba sprzedam jÂ? bo czytanie jej idzie mi ci??Â?ko .

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-04-21, 21:47   

Mi seria si?? podoba. W og??le to zacz??Â?am od drugiej ,a p??Â?niej poszÂ?o !:p
Niestety doszÂ?y mnie sÂ?uchy,Â?e wydawnictwo nie wyda juÂ? czwartej cz??Â?ci bo si?? seria nie sprzedaje :(

Odpowiedz do tematu