Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Szeptem
Autor Wiadomość
Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-10-06, 19:12   

Przeczytam, ba nawet kupi?am i niestety ?a?uje bo to zwyk?e czytad?o na nudny wieczór, gdy nie masz nic innego do czytania.
Temat oklepany, bo mam ju? do?? historii o nastolatkach zakochuj?cych si? w tajemniczych facetach. Wszystko to by?o.
Ma?o tego ko?cówka wygl?da?a jak z serialu dla nastolatków z lat dziewi??dziesi?tych. Drugiej cz??ci na pewno nie kupi?.

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 00:50   

Czyta?am "Szeptem" jaki? czas temu. Przyjemna, szybko si? czyta. Nie jest to jakie? arcydzie?o które zapada w pami??. Mimo to polecam jako zabijacz czasu, albo jako lektur? do autobusu. Po nast?pn? cz??? pewnie si?gne z ciekawo?ci, natomiast do "szeptem" zapewne ju? nie wróc?.

aneta91
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-11, 18:41   

Sympatyczna lektura, ?atwa do czytania, czyta?am j? jaki? czas temu, ale musze przyzna? ?e ksi?zka by?a przyjemna.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-25, 14:19   

Ujdzie w tloku. Nic specjalnego, do czego moglabym jeszcze wrocic. Co prawda szybko i przyjemnie sie ja czyta ale tak jak Ale_sandra polecam ja (tylko i wylacznie) jako zabijacz czasu i lekture do autobusu. Jak wyjdzie druga czesc z ciekawosci przeczytam. A co do okladki ,,Szeptem'' ladniejszej nie widzialam- cudowna.

Noir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-29, 15:54   

Niedawno j? przeczyta?am i ciesz? si?, ?e j? nie kupi?am. Niczym mnie jako? specjalnie nie zaskoczy?a (chocia? mo?e mam za wysokie wymagania), taka ksi??ka na zimowy wieczór. Najciekawsze jak dla mnie w tej ksi??ce by?y lekcje biologii :-D

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-05, 20:10   

Koleja ksi??ka. Tylko tam mog? j? okre?li?. Dziewczyna, ch?opak, on nie z tego ?wiata, wieczna mi?o??. Przyjemnie si? czyta, ale jak ju? mówi?am (pisa?am), jedna z wielu.
Ale musz? przyzna?, ?e ok?adka jest strasznie fajna :)

Carmen
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 11:25   

Przyjemnie si? czyta t? ksi??k?, kilka razy do niej wraca?am, ?eby jeszcze raz przeczyta? rozmowy bohaterów : p , z tego co wiem nied?ugo (chyba 13 stycznia) ma wyj?? druga cz???, na pewno kupi? : )

marika
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 22:23   

Ksi??ka nawet mnie si? podoba?a. Czyta si? j? bardzo szybko. Napisana w bardzo fajny sposób. Niby kolejna historia o nastolatkach, ale jednak wyczuwamy napi?cie bohaterów, ich rozterki. Troch? akcji, która na pewno trzyma w napi?ciu. Dobra ksi??ka na zabicie czasu.

hag_esmeralda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 11:32   

Widz?, ?e podzielono si? na 2 obozy: jeden na tak (co? w tym jest), drugi na nie(do atobusu).Zdecydowanie nale?? do tego ostatniego.Temat jak dla mnie w sam raz,ale nie mam poj?cia dlaczego wydaje mi si? nudna i nieciekaw? ksi?zk?.Denerwuj? mnie zw?aszcza niektóre u?ywane tam zwroty( nie przytocz? bo za daleko do komody :-P ).Przeczyta?am raz i nie moge do niej powróci? nijak cho? wielokrotnie próbowa?am.Poza tym ogólna tre?? jest napisana 'innym' j?zykiem i nie mog? doj?c do tego czy to wina autorki,czy t?umaczki (albo moich wygórowanych i zdziwacza?ych amibicji).Tote? polecam jako 'zapychacz czasu' ale nic ponadto.

Mila 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2011-01-09, 11:48   

Przeczytać- przeczytałam, czy mi się spodobało- zbyt długo się rozpisywać. W pewnym stopniu podobała mi się. Jak już wcześniej wspomnieliście książka dla zabicia czasu. Drugi raz bym jej nie przeczytała.

Kometa: Rozpisa? si?, rozpisa?!

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-01-09, 14:40   

No to jak drogie panie? Mam czyta? t? ksi??k? czy nie? Kr?c? si? ko?o niej od kilku miesi?cy ale boj? si? jak diabli ?e natkn? si? na drugi Zmierzch. Prosz? mnie przekona? - czyta? czy nie czyta?? Bo póki co to nic konkretnego z tych waszych postów nie wyczyta?am. Kto? si? pokusi i ?adn? recenzj??

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

hag_esmeralda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 19:05   

Spróbuj? ja ale jak wyjdzie nie taka jak trzeba i kogo? obra?? ze wzgl?du na upodobania nie zabija? i nie wiesza? mnie na palu(ale mog? umrze? np.w obj?ciach Currana serio nie przeszkadza mi to).
Szeptem to 1 ksi??ka pani Fitzpatrick, która porzuci?a prac? w szpitalu na rzecz czytania i pisania ksi???k i innych "rozrywek" nie ?ebym co? sugerowa?a. Czyta si? dosy? ?atwo ?adne komplikacje w postaci uruchomienia procesów my?lowych nad szczególnie skomplikowanym albo metaforycznym zdaniem nie wyst?pi? z pewno?ci?.
Bohaterowie
Nora to skryta 'grey' myszka.Ma psiapsió?e Vee(kocham jej texty),która lubi jedzenie i facetów co nie oznacza ze oni ja lubi?. Nora jawi si? nam jako? tak przyt?oczona jej energi?.
Patch to ten z?y dra? do którego czuje oczywisty poci?g chocia? próbuje go zignorowa?. Ta posta? podoba mi si? nie tylko ze wzgl?du na okladk?,która jest pi?kna.Jest te? czarny charakter, który próbuje zabi? myszk? ale za chol*** nie mog? sobie przypomnie? jak si? zwa? a mo?? to ten Patch?no nie wiem. Ach troch? nie na temat wracam do recenzji
Ksi??ka tr?ci nowo?ci? na pó?kach dzi?ki anielskiej tematyce i szczegó?ach z ni? zwi?zanych jednak poza tym nic nowego nie objawia si?.Mo?na przeczyta? raz ale kolejny to ma?a przesada.Nie ma tam nic na tyle interesuj?cego bywraca? tam po latach albo po bodaj?e tygodniu.Poza tym banalne charaktery a? mi zmierzchem tr?c?.Reasumuj?c ksi??ka dla fragmentów jak lekcje biologii i rozmowy z Vee - tak jako ciekawa lektura- zdecydowanie nie.

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 21:36   

Ujdzie w tloku. Nic specjalnego, do czego moglabym jeszcze wrocic. Co prawda szybko i przyjemnie sie ja czyta ale polecam ja (tylko i wylacznie) jako zabijacz czasu i lekture do autobusu. Jak wyjdzie druga czesc z ciekawosci przeczytam. A co do okladki ,,Szeptem'' cudowna, do ksiazki przekona?a okladka.

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-01-15, 15:25   Szeptem

Cz??Â??? 1

“Szeptem” to pierwsza ksiÂ?Â?ka autorki, kt??ra od razu znalazÂ?a si?? na liÂ?cie bestseller??w „The New York Times”.
Patch jest tajemniczy i zab??jczo przystojny. Nic dziwnego, Â?e 16-letnia Nora ulegÂ?a jego urokowi. Niemal natychmiast w jej zyciu zacz??Â?y sie dzia?? rzeczy, kt??rych nie da si?? wytÂ?umaczy??. Chyba, Â?e...
Chyba, Â?e ktoÂ? wie, Â?e znalazÂ? si?? w samym Â?rodku bitwy. Bitwy, kt??rÂ?, od wiek??w toczÂ? Upadli z NieÂ?miertelnymi. o twoje Â?ycie.

Ale cicho sza... SÂ? tajemnice, o kt??rych m??wi si?? tylko szeptem.

Komentarz:

Nora jest atrakcyjnÂ? i inteligentnÂ? mÂ?odÂ? dziewczynÂ?, r??wnieÂ? wyjÂ?tkowÂ? co sama nie wiedziaÂ?a praktycznie do ostatniej chwili. PrzyjaÂ?niÂ?a si?? z Vee, r??wieÂ?niczkÂ? z ogromnym poczuciem humoru.
Patch z wyglÂ?du jak ulubione ciacho, niestety ze sÂ?odkÂ? truciznÂ? w Â?rodku. UpadÂ?y anioÂ? o czarnych oczach z mrocznÂ? przeszÂ?oÂ?ciÂ? i zÂ?y z natury. Jest biedny utrzymuje si?? przede wszystkim z hazardu, oraz ma jeden cel: zabi?? Nor??.

KsiÂ?Â?ka bardzo ciekawa i trzyma w napi??ciu do samego ko??ca. KsiÂ?Â?ce nie brakuje bardzo duÂ?o humoru (co jest bardzo waÂ?ne ;-) ). Nie dowiedziaÂ?am si?? o istotnych faktach, do kiedy p??ki autorka ksiÂ?Â?ki sama ich nie zdradziÂ?a (co jest wielkim plusem).

Ocena: 8/10

Cz??Â??? 2

Crescendo to kontynuacja bestsellerowej powieÂ?ci Becki Fitzpatrick Szeptem.
Patch to wielka miÂ?oÂ??? Nory. To takÂ?e jej AnioÂ? Str??Â?.
On uratowaÂ? jej Â?ycie, ona wyrwaÂ?a go z otchÂ?ani pot??pionych. SÂ? sobie przeznaczeni.
Jednak Patch wydaje si?? zamieszany w niewyjaÂ?nionÂ? Â?mier?? ojca Nory. Dziewczynie grozi Â?miertelne niebezpiecze??stwo…
Tajemnice budzÂ? niepok??j, niepewnoÂ??? przeradza si?? w strach.

Komentarz: Jestem w trakcie czytania wi??c na razie nic nie zdrad?? :-D [/u]

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 17:23   

KsiÂ?Â?ka napisana w caÂ?kiem innym wymiarze ;P Na pierwszy rzut oka jest normalnÂ? typowÂ? ksiÂ?Â?kÂ? jak kaÂ?da inna, ale szybko moÂ?na si?? wkr??ci?? w ciekawÂ? akcj?? i zaskakujÂ?cÂ? fabuÂ???. Nie ma tutaj wampir??w, wilkoÂ?ak??w i pojawia si?? nowy "gatunek" anioÂ?y. O co chodzi z tymi anioÂ?ami ? Co do tego wszystkiego ma ten przystojny chÂ?opak, kt??rego Nora spotyka ? Oraz czy anioÂ?y mogÂ? by?? w trakcie jakiejÂ? wojny ? A jeÂ?li tak, to co to za wojna musi by??, Â?e anioÂ?y sÂ? w niÂ? wkr??cone... O tym wszystkim moÂ?na dowiedzie?? si?? w tej ksiÂ?Â?ce, a takÂ?e z niecierpliwoÂ?ciÂ? czeka?? na tom drugi po przeczytaniu pierwszego...

Odpowiedz do tematu