Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze nicki
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-07-08, 23:55   Wasze nicki

Dobra, ten temat to wÂ?aÂ?ciwie formalnoÂ???...

Zatem skÂ?d si?? wzi??Â?y wasze nicki?

JeÂ?li chodzi o mnie...

Kometa to przezwisko bohaterki ksiÂ?Â?ek Anny Onichimowskiej - Hera Moja MiÂ?oÂ???, Lot Komety i Demony Na Smyczy. ByÂ?a to pierwsza literacka kobieca posta?? kt??ra w peÂ?ni (i w nowiu) mnie urzekÂ?a. Tak na dobrÂ? spraw?? maÂ?o w tej dziewczynie pozytyw??w, ale jest w tym taka ludzka. Taka po prostu zagubiona jak kaÂ?dy czÂ?owiek moÂ?e by??. I ja NAPRAWD?? rozumiem tÂ? dziewczyn?? i w pewnych kwestiach si?? z niÂ? nawet utoÂ?samiam. Wi??c...

Poza tym fajnie brzmi xD Kr??tkie, polskie i chwytliwe

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 00:29   

M??j to pozostaÂ?oÂ??? po burzliwej przeszÂ?oÂ?ci sp??dzonej na RPGach, larpach i konwentach. KiedyÂ? to byÂ?o imie jednej z moich postaci, ale gdzieÂ? do mnie przylgneÂ?o i juÂ? tak zostaÂ?o.

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 00:54   

U mnie z nikiem nie ma tak jakiÂ? zawiÂ?ych historii. NajproÂ?ciej powiedzie?? Â?e wziÂ?Â? si?? z nazwiska, lecz przebyÂ? lekkÂ? transformacj?? bo od nazwiska wymyÂ?lili mi przezwisko a m??j nik to jego zmi??kczenie, kt??rym woÂ?aÂ?a do mnie koleÂ?anka a Â?e mi si?? spodobaÂ? to uÂ?ywam go tu i ??wdzie

Hazaja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 02:04   

Nad moim teÂ? nie byÂ?o duÂ?o myÂ?lenia... po prostu w czasie chwilowej fascynacji r??Â?nymi hebrajskimi rzeczmi.... trafiÂ?am na kilka interesujÂ?cych sÂ???wek... i tak jakoÂ? si?? potoczyÂ?o, Â?e zacz??Â?am wsz??dzie posÂ?ugiwa?? si?? nikiem Hazaja -po hebrajsku- sen... moÂ?e maÂ?o wymyÂ?lne, ale przyzwyczajenie robi swoje :-P

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 09:10   

Dawno, dawno temu (b??dzie myÂ?l?? z 8 lat co najmniej) rejestrowaÂ?am si?? na jakieÂ? forum i rozpaczliwie potrzebowaÂ?am nicka i wtedy pomyÂ?laÂ?am sobie, Â?e Lamia fajnie brzmi. P??Â?niej wpadÂ?am na pomysÂ? cyklu opowiada?? z gatunku angel fantasy i tym razem rozpaczliwie potrzebowaÂ?am imienia dla gÂ???wnej bohaterki. DorwaÂ?am ksiÂ?Â?k?? ze spisem imion anielskich i znalazÂ?am w niej imi?? Lamiel. PomyÂ?laÂ?am, Â?e to nie przypadek. OdtÂ?d w kaÂ?dym moim opowiadaniu/powieÂ?ci/itd. jedna z bohaterek na imi?? ma Lamia lub podobnie, a ja cz??sto uÂ?ywam tego nicku (ku mojemu rozczarowaniu cz??sto jest juÂ? zaj??ty :-( ).
DuÂ?o ludzi pyta mnie, czy to od Seksmisji, bo tam jedna z bohaterek si?? nazywaÂ?a. Nie! JeÂ?li skÂ?dÂ? mi si?? wzi??Â?a Lamia, to raczej z mitologii. :mrgreen:

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 10:07   

Dalhia- to dalia na polski. A Â?e ten kwitek mi sie podoba to sie tak nazwaÂ?am. Taki sam nick mam mniej-wi??cej wsz??dzie, nawet w Metinie :-D
I nie kombinowaÂ?am nic z mitologiami, tak ot poprostu wpado mi na myÂ?l.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-07-09, 12:32   

Pomimo, Â?e mam na imi?? Aneta moja babcia zawsze m??wiÂ?a na mnie Ania. Pami??tam, Â?e czasem si?? denerwowaÂ?am z tego powodu ale kiedy jej zabrakÂ?o zat??skniÂ?am za tym imieniem. Tak wiem, Â?e to takie strasznie sentymentalne ale moja babcia wiele dla mnie znaczyÂ?a.
Anne to odpowiednik Anny wi??c w sieci wysypuje pod wÂ?aÂ?nie takim nickiem.

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 16:37   

Cytat:
Pomimo, Â?e mam na imi?? Aneta moja babcia zawsze m??wiÂ?a na mnie Ania.

Ja si?? zawsze zastanawiaÂ?am skÂ?d si?? biorÂ? takie precedensy. Mam kuzyna, kt??ry ma na imi?? Artur, a wszyscy woÂ?ajÂ? go Bartek. Ja teÂ?... Dlaczego? Nie mam poj??cia. To straszne :-/

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-07-09, 18:44   

Niby Aneta jest pochodnym od Anny ale obecnie to dwa r??Â?ne imiona.
Ale dzi??ki temu mam sw??j nick w sieci :mrgreen: i nie musiaÂ?am si?? zbytnio nad nim zastanawia??

ewunia75
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-10, 21:17   

M??j nick oczywiÂ?cie od imienia pochodzi "Ewunia tylko nie pso??" to najcz??Â?ciej w domu sÂ?yszaÂ?am ;-) od mojego dziadunia i tak jakoÂ? zostaÂ?o,latka lecÂ? a ja dalej dla domownik??w i znajomych Ewunia jestem. :->

Onyks 
Weteran

Wysłany: 2010-07-11, 13:30   

Heh. Grywam online w r??Â?ne gry i na jednej z nich zacz??to mnie nazywa?? Tysia. Niby od mojego imienia - Justyna. MÂ?Â? to podÂ?apaÂ? i zostaÂ?am TysiÂ? i TyÂ?kiem na co dzie??. Jako Â?e Tysia byÂ?a zaj??ta to padÂ?o na Tysiek. :P Gdybym teraz zakÂ?adaÂ?a konto to bym wybraÂ?a Onyks. :)

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-11, 13:37   

M??j nick, jest kombinowany. Cz??Â??? pochodzi od mojego imienia Aneta (tylko literki poprzestawiane), a cz??Â??? jest pozostaÂ?oÂ?ciÂ? po byÂ?ej fascynaci nazwami elfickimi z WÂ?adcy PierÂ?cieni. I w ten oto spos??b powstaÂ? nick Anthien, kt??rego uÂ?ywam w sieci.

ChociaÂ?, ciekawie si?? zÂ?oÂ?yÂ?o, bo jak si?? ostatnio dowiedziaÂ?am, to istnieje maÂ?a malownicza miejscowoÂ??? we Francji, wÂ?aÂ?nie o takiej samej nazwie :-P

JoKaVi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-19, 16:21   

A ja mam dwie pierwsze literki nazwiska mojego ulubionego piosenkarza, mojego imienia i mojego ulubionego piÂ?karza. I koniec zawiÂ?ej historii :-D

Selene 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-07-20, 18:07   

Ja sw??j nick Selene wzi??Â?am od imienia matki gÂ???wnej bohaterki trylogii "Wojna Czarownic". Od poczÂ?tku bardzo mi si?? spodobaÂ?o. A poza tym Selene to moje wampirze imi??, wi??c zacz??Â?am go uÂ?ywa?? :mrgreen: Cz??Â?ciej jednak pojawiam si?? pod nickiem Lily, ale w wypadku tego forum byÂ? juÂ? zaj??ty, wi??c padÂ?o na Selene :)

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-20, 19:41   

Moj zaÂ? naturalnie skr??t od kostki Rubika. Chyba winnam by?? mniej matematyczna , ale w sumie dzi??ki bratu nawet znajomi zacz??li mnie tak nazywa?? lub co jest bardziej prawdopodobne Â?e jak si?? nad czymÂ? zastanawiam to ukÂ?adam kostk??. Wiec padÂ?o na[b] Rubi .

Odpowiedz do tematu