Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
E-booki i audiobooki
Autor WiadomoŠ
Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-03-24, 09:24   

Cytat:
Kiedy znowu kto┬? si?? mnie zapyta co czytam nie b??d?? musia┬?a wyg┬?asza?? po raz setny obszernej przemowy na temat fabu┬?y i autorki .

Taka ma┬?a dygresja na ten temat - kiedy pracowa┬?am w ko┬?chozie telefonicznym (call center) przerwa to by┬?a taka chwila wolno┬?ci, w kt??rej rzuca┬?am si?? na obecnie czytan┬? ksi┬?┬?k??. Nie wiem jakie sprawia┬?am wra┬?enie, ale ludziom chyba si?? wydawa┬?o, ┬?e czu┬?am si?? samotna, wi??c przy┬?azili i zaczynali gadk┬? albo pytali co czytam. Doceniam gest, ale prawda by┬?a taka, ┬?e zacz??┬?am ucieka?? na klatk?? schodow┬?, ┬?eby unikn┬??? tych uprzejmo┬?ci i spokojnie doko??czy?? rozdzia┬?.

Mam wra┬?enie, ┬?e ludzie czuj┬? si?? zobligowani do zagadania/zapytania takiego mola ksi┬?┬?kowego, bo nie wiem - wsp??┬?czucie, lito┬???, ┬?al? a raczej niezrozumienie, ┬?e bardzo cz??sto akurat w tej konkretnej chwili ta osoba czuje si?? wystarczaj┬?co dobrze (przyznaj?? - nale┬??? do takich os??b) w swoim w┬?asnym towarzystwie i ksi┬?┬?k┬? w ┬?apkach.

Mia┬?a by?? ma┬?a dygresja, a wysz┬?a troszk?? d┬?u┬?sza :-P

Ale ┬?eby nie odbiega?? za bardzo od tematu :mrgreen: dopisz??, ┬?e ostatnio czyta┬?am ciekawy artyku┬? na temat tego, gdzie najbardziej op┬?aca si?? kupi?? czytnik (i to nie na Allegro) http://swiatczytnikow.pl/...lepy-i-allegro/

Polecam lektur?? tym, kt??rzy jak ja odk┬?adaj┬? grosiwa na czytnik (w moim przypadku Kindle 3 ;-) )

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2011-03-24, 13:38   

Heh, te┬? to ostatnio czyta┬?am. C??┬? Polak potrafi.
A dla zainteresowanych zakupem Kindla polecam jeszcze: http://kindle.eksiazki.org/Strona-glowna. Na stronie mo┬?na znale┬??? opis r??┬?nic mi??dzy modelami czy te┬? przewodnik jak zam??wi?? urz┬?dzenie na Amazon.com.
A tu forum dla pocz┬?tkuj┬?cych u┬?ytkownik??w: http://forum.eksiazki.org...cych-t9384.html

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-25, 12:00   

komentuj┬?c oftop :-P Trzeba uwa┬?a?? z takim p??dem do czytania. Ostatnio w lokalnej TV m??wili o pewnej pani kt??ra tak nie mog┬?a si?? doczeka?? przeczytania ulubionego romansu ┬?e zacze┬?a go czyta?? w drodze do domu. Problem w tym ┬?e jednocze┬?nie prowadzi┬?a samoch??d i sko??czy┬?o si?? to sporym karambolem na wyje┬?dzie z obwodnicy DC :-D
(chocia┬? z drugiej strony mieszkam w kraju gdzie 15% ankietowanych przyznaje si?? do uprawiania seksu podczas prowadzenia samochodu :-P )

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2011-03-25, 12:13   

Ok um??wmy si??, ┬?e mia┬?am na my┬?li zdrowy, ca┬?kiem nieszkodliwy dla otoczenia p??d do czytania :-P Bo┬?e co te zbere┬?ne, grzeszne romanse robi┬? z tych bidulek nie mog┬?cych si?? doczeka?? przeczytania kolejnego rozdzia┬?u :mrgreen:

Czarownica 
Gawron

Do│▒czy│a: 23 Cze 2010
Sk▒d: z planety Ziemia
Wys│any: 2011-03-25, 17:35   

My┬?la┬?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mog┬?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie. Tak ┬?e na razie zrezygnuje z tego zakupu (cho?? troch?? ┬?a┬?uj??).

S│owianie nie gŕsi, swoj▒ mitologiŕ maj▒!
Przekonaj siŕ sam jak najpotŕ┐niejsi potomkowie s│owia˝skich bˇstw
radz▒ sobie we wspˇ│czesnym Gda˝sku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwied╝ Âwiat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Je┐eli fascynuje Ciŕ mitologia wszelakiej maÂci, alchemia i przygodowa, niezobowi▒zuj▒ca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieÂci▒ w│aÂnie dla Ciebie!

Kitikejt
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-25, 20:46   

Czarownica napisa│/a:
My┬?la┬?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mog┬?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie

Dlatego tak bardzo jestem zadowolona z mojej kom??rki – mog?? odtworzy?? wszystkie pliki, kt??re standardowo mo┬?na odtworzy?? za pomoc┬? Worda lub Acrobat readera – czyli praktycznie wszystkie mo┬?liwe pliki tekstowe. Je┬?eli mog?? co┬? przeczyta?? na laptopie mog?? to te┬? przeczyta?? na kom??rce.

Gobur napisa│/a:
komentuj┬?c oftop :-P Trzeba uwa┬?a?? z takim p??dem do czytania. Ostatnio w lokalnej TV m??wili o pewnej pani kt??ra tak nie mog┬?a si?? doczeka?? przeczytania ulubionego romansu ┬?e zacze┬?a go czyta?? w drodze do domu. Problem w tym ┬?e jednocze┬?nie prowadzi┬?a samoch??d i sko??czy┬?o si?? to sporym karambolem na wyje┬?dzie z obwodnicy DC :-D

Wprawdzie nie jest to pow??d do dumy, ale zdarzy┬?o mi si?? ju┬? czyta?? w samochodzie np. stoj┬?c w korku lub czekaj┬?c na zmian?? ┬?wiat┬?a na skrzy┬?owaniu. Nie wspominaj┬?c o tym, ┬?e regularnie s┬?ucham audiobook??w w samochodzie. Na swoj┬? obron?? mam tylko fakt, ┬?e nie s┬? to romanse – nie przepadam za nimi ;-)

Neria
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-27, 10:38   

Ja akceptuj?? e-booki tylko dlatego, ┬?e s┬? dla mnie alternatyw┬? dla ksi┬?┬?ek, na kt??re mnie po prostu nie sta??. Owszem, mam par?? ksi┬?┬?ek, ale nie do┬???, ┬?e do ksi??garni daleko (zadupie rulez) to jeszcze fundusze mam nik┬?e, jak na 17-latk??.
Audiobook? Tak. Ale tylko ksi┬?┬?ki, kt??r┬? wcze┬?niej czyta┬?am i mia┬?am w ┬?apkach. To dobry spos??b na zasypianie, nudn┬? drog?? do szko┬?y czy podr??┬? poci┬?giem. Obecnie mam wgrane tylko r??┬?ne cz??┬?ci Harrego Pottera, wi??c jak kto┬? ma jakie┬? strony z kt??rych mo┬?na ┬?ci┬?gn┬??? inne audiobooki by┬?o by ┬?wietnie :D

Kitikejt
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-27, 11:35   

W zasadzie najlepszym ┬?r??d┬?em e-book??w, audiobook??w i wszelkiego innego typu plik??w ( w j??zyku polskim zw┬?aszcza) jest chomik. Wpisujesz w kt??rejkolwiek wyszukiwarce tytu┬?, kt??ry Ci?? interesuje i dodajesz ".chomikuj" - wy┬?wietl┬? Ci si?? linki do chomik??w, kt??re posiadaj┬? dan┬? pozycj??. Sporo ksi┬?┬?ek (zw┬?aszcza obcoj??zycznych) mo┬?na znale┬??? r??wnie┬? na 4shared.com. Do┬?wiadczenie nauczy┬?o mnie, ┬?e je┬?eli czego┬? nie ma na tych dw??ch portalach to w og??le bardzo ci??┬?ko jest to zdoby?? w sieci.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2011-03-27, 12:06   

Taa, nie ma jak promocja piractwa i okradania autor??w. Wiem, ┬?e du┬?y odsetek os??b tak robi, no ale prosz?? Was, nie trzeba si?? z tym a┬? tak obnosi??.
A p??┬?niej nie ma si?? co dziwi??, ┬?e seria niedoko??czona, itp. skoro wydawcy si?? nie op┬?aca gdy┬? nie ma ┬?adnych zysk??w.

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-27, 13:58   

Czarownica napisa│/a:
My┬?la┬?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mog┬?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie. Tak ┬?e na razie zrezygnuje z tego zakupu (cho?? troch?? ┬?a┬?uj??).

ja mam tablet do czytania, taki iPad tylko bez jab┬?uszka (m??j jest na podzespo┬?ach samsunga i na Androidzie 2.1) ;-)

kosztowa┬? troch??, ale mog?? z r??k┬? na sercu stwierdzi??, ┬?e to jeden z moich najlepszych zakup??w ostatnimi czasy i nie ┬?a┬?uj?? wydanych na niego pieni??dzy- nie musz?? nosi?? lapa na uczelnie albo drukowa?? ka┬?dego jednego projektu, a do czytania ebook??w nadaje si?? genialnie-przek┬?tna 10 cali to format ┬?redniej wielko┬?ci ksi┬?┬?ki, a czyta wszystkie najpopularniejsze formaty (PDF, MWorks, Jpg itp itd co by┬?cie tam jeszcze chcieli), bateria trzyma spokojnie kilka godzin, czyta?? mo┬?na ksi┬?┬?ki z pod┬?┬?czonego pendrivea albo z w┬?o┬?onej karty pami??ci, mo┬?na te┬? zgra?? te┬? materia┬?y bezpo┬?rednio z kompa, jest lekki i elegancko wygl┬?da, mie┬?ci si?? w damskiej torebce- CUD MI??D MALINA!!! :mrgreen:

Korzystam z niego praktycznie codziennie, baardzo praktyczne i u┬?yteczne urz┬?dzenie :)

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│: 10 Lut 2010
Sk▒d: Piastˇw
Wys│any: 2011-03-27, 22:04   

red_head napisa│/a:
ja mam tablet do czytania, taki iPad tylko bez jab┬?uszka (m??j jest na podzespo┬?ach samsunga i na Androidzie 2.1) ;-)

Jak by┬? mog┬?a jeszcze napisa?? jakiego typu czytnika u┬?ywasz, bo w┬?a┬?nie my┬?l?? o zakupie. W postach powy┬?ej wychwalaj┬? kindle pod niebiosa, ale kt??ry jest najlepszy? Bo czytanie ksi┬?┬?ek na telefonie np HTC czy iphonie to dla mnie nieporozumienie. Z kolei od ekranu siada mi wzrok :(

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-27, 22:16   

ja u┬?ywam zwyk┬?ego tabletu, tak zwanego bezmareksa, jaki┬? typ epada;-)

wejd┬? w allegro i tam jest tego pe┬?no. Uprzedzaj┬?c pytanie: nie kupowa┬?am iPada Apple'a bo to wyrzucanie kasy w b┬?oto a dok┬?adniej w logo, a na dodatek nie zapominajmy o tych ┬?miesznych formatach plik??w... Summa summarum to jest ten sam typ urz┬?dzenia (taki wielki telefon dotykowy), a wystarczy si?? na prawd?? tylko odrobin?? zna?? na sprz??cie, ┬?eby nie da?? si?? oszuka?? i wy┬?owi?? sprz??t o dobrych parametrach je┬?li chodzi o bebechy 8-)

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Koto│ak

Do│▒czy│a: 28 Lis 2009
Sk▒d: Gliwice/Bangkok
Wys│any: 2011-03-28, 08:37   

Masz Samsung Galaxy Tab czyli odpowiedz Samsunga na Ipada, kt??ry nie do ko??ca jest "czytnikiem" ksi┬?┬?ek, podobnie jak Ipad. Owszem mo┬?na na nim czyta?? ksi┬?┬?ki podobnie jak na kom??rkach ale ekran dzia┬?a na innej zasadzie i na pewno o wiele bardziej m??czy/szkodzi oczom. To generalnie jak sama napisa┬?a┬? jest taka du┬?o kom??rka do gadania sobie z lud┬?mi z pod┬?┬?czonym video, ogl┬?dania film??w i szpanowania w knajpach... co┬? zreszt┬? pi??knego jak ludzie potem siedz┬? i w jednej ┬?apie pad w drugiej zwyk┬?a kom??rka... i jedz┬? obiad w restauracji ;)

Do wielogodzinnego czytania ksi┬?┬?ek polecam jednak czytniki przystosowane tylko do tego.

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2011-03-28, 08:53   

Cytat:
W postach powy┬?ej wychwalaj┬? kindle pod niebiosa, ale kt??ry jest najlepszy?

Porz┬?dne portale podaj┬? jak jeden m┬?┬?, ┬?e wszystko zale┬?y od Twoich oczekiwa?? wobec tego czytnika. I tak np. dla mnie jak najbardziej wystarczaj┬?cy b??dzie Kindle 3 WiFi (bez 3G), kt??ry jak ostatnio zagl┬?da┬?am (w pi┬?tek) wyni??s┬?by mnie bez koszt??w przesy┬?ki troch?? ponad 400 z┬?. Dlatego proponuj?? poczyta?? artyku┬?y pomagaj┬?ce w wyborze np na stronie http://kindle.eksiazki.org/

Zajrza┬?am sobie ostatnio na Amazon, ┬?eby sprawdzi?? jeszcze jak stoj┬? ceny za ebooki, no i nie jest za dobrze. Przegl┬?da┬?am jedynie wersje przystosowane do Kindle i niestety takie ebooki s┬? dro┬?sze ni┬? papierowe wydanie :-? U nas w empiku, cho?? jest bardzo ma┬?o pozycji to przynajmniej taki ebook jest ta??szy. Jak informuje Amazon zar??wno w UK jak i USA na ksi┬?┬?ki takie jest na┬?o┬?ony VAT (w przeciwie??stwie do wydrukowanych). Kiepsko...

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-28, 10:14   

Panthera napisa│/a:
Masz Samsung Galaxy Tab czyli odpowiedz Samsunga na Ipada, kt??ry nie do ko??ca jest "czytnikiem" ksi┬?┬?ek, podobnie jak Ipad. Owszem mo┬?na na nim czyta?? ksi┬?┬?ki podobnie jak na kom??rkach ale ekran dzia┬?a na innej zasadzie i na pewno o wiele bardziej m??czy/szkodzi oczom. To generalnie jak sama napisa┬?a┬? jest taka du┬?o kom??rka do gadania sobie z lud┬?mi z pod┬?┬?czonym video, ogl┬?dania film??w i szpanowania w knajpach... co┬? zreszt┬? pi??knego jak ludzie potem siedz┬? i w jednej ┬?apie pad w drugiej zwyk┬?a kom??rka... i jedz┬? obiad w restauracji ;)

Do wielogodzinnego czytania ksi┬?┬?ek polecam jednak czytniki przystosowane tylko do tego.

Potwierdzam, ┬?e to ten typ urz┬?dzenia, ale gdybym chcia┬?a kupi?? Galaxy z logo Samsunga o takiej przek┬?tnej to zap┬?aci┬?abym trzy razy tyle. To jest co┬? w rodzaju mini-notebooka dotykowego a nie stricte czytnik ebook??w, mo┬?na go u┬?ywa?? do miliona innych rzeczy :-)
Czy m??cz┬? si?? oczy? Mam wad?? wzroku i musz?? niestety nosi?? okulary do kompa czy ksi┬?┬?ki, ale pada mam tak wyregulowanego do czytania, ┬?e do tego celu lepiej mi si?? go u┬?ywa ni┬? mojego kompa, a oczy mi si?? m??cz┬? tak jak przy zwyk┬?ej ksi┬?┬?ce.
Musz?? si?? przyzna??, ┬?e czasem jak nie mog?? si?? oderwa?? od ksi┬?┬?ki to wyci┬?gam go gdzie┬? w miejscu publicznym i czytam, ale ja to odczuwam jako niepotrzebne ┬?ci┬?ganie na siebie uwagi a nie szpan ;-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: