E-booki i audiobooki

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Kiedy znowu ktoÂ? si?? mnie zapyta co czytam nie b??d?? musiaÂ?a wygÂ?asza?? po raz setny obszernej przemowy na temat fabuÂ?y i autorki .
Taka maÂ?a dygresja na ten temat - kiedy pracowaÂ?am w koÂ?chozie telefonicznym (call center) przerwa to byÂ?a taka chwila wolnoÂ?ci, w kt??rej rzucaÂ?am si?? na obecnie czytanÂ? ksiÂ?Â?k??. Nie wiem jakie sprawiaÂ?am wraÂ?enie, ale ludziom chyba si?? wydawaÂ?o, Â?e czuÂ?am si?? samotna, wi??c przyÂ?azili i zaczynali gadkÂ? albo pytali co czytam. Doceniam gest, ale prawda byÂ?a taka, Â?e zacz??Â?am ucieka?? na klatk?? schodowÂ?, Â?eby uniknÂ??? tych uprzejmoÂ?ci i spokojnie doko??czy?? rozdziaÂ?.

Mam wraÂ?enie, Â?e ludzie czujÂ? si?? zobligowani do zagadania/zapytania takiego mola ksiÂ?Â?kowego, bo nie wiem - wsp??Â?czucie, litoÂ???, Â?al? a raczej niezrozumienie, Â?e bardzo cz??sto akurat w tej konkretnej chwili ta osoba czuje si?? wystarczajÂ?co dobrze (przyznaj?? - naleÂ??? do takich os??b) w swoim wÂ?asnym towarzystwie i ksiÂ?Â?kÂ? w Â?apkach.

MiaÂ?a by?? maÂ?a dygresja, a wyszÂ?a troszk?? dÂ?uÂ?sza :-P

Ale Â?eby nie odbiega?? za bardzo od tematu :mrgreen: dopisz??, Â?e ostatnio czytaÂ?am ciekawy artykuÂ? na temat tego, gdzie najbardziej opÂ?aca si?? kupi?? czytnik (i to nie na Allegro) http://swiatczytnikow.pl/nie-warto-prze ... i-allegro/

Polecam lektur?? tym, kt??rzy jak ja odkÂ?adajÂ? grosiwa na czytnik (w moim przypadku Kindle 3 ;-) )
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Heh, teÂ? to ostatnio czytaÂ?am. C??Â? Polak potrafi.
A dla zainteresowanych zakupem Kindla polecam jeszcze: http://kindle.eksiazki.org/Strona-glowna. Na stronie moÂ?na znaleÂ??? opis r??Â?nic mi??dzy modelami czy teÂ? przewodnik jak zam??wi?? urzÂ?dzenie na Amazon.com.
A tu forum dla poczÂ?tkujÂ?cych uÂ?ytkownik??w: http://forum.eksiazki.org/amazon-com-ki ... t9384.html
Obrazek

Gobur

Post autor: Gobur »

komentujÂ?c oftop :-P Trzeba uwaÂ?a?? z takim p??dem do czytania. Ostatnio w lokalnej TV m??wili o pewnej pani kt??ra tak nie mogÂ?a si?? doczeka?? przeczytania ulubionego romansu Â?e zaczeÂ?a go czyta?? w drodze do domu. Problem w tym Â?e jednoczeÂ?nie prowadziÂ?a samoch??d i sko??czyÂ?o si?? to sporym karambolem na wyjeÂ?dzie z obwodnicy DC :-D
(chociaÂ? z drugiej strony mieszkam w kraju gdzie 15% ankietowanych przyznaje si?? do uprawiania seksu podczas prowadzenia samochodu :-P)

Awatar użytkownika
Oksa

Ok um??wmy si??, Â?e miaÂ?am na myÂ?li zdrowy, caÂ?kiem nieszkodliwy dla otoczenia p??d do czytania :-P BoÂ?e co te zbereÂ?ne, grzeszne romanse robiÂ? z tych bidulek nie mogÂ?cych si?? doczeka?? przeczytania kolejnego rozdziaÂ?u :mrgreen:
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

MyÂ?laÂ?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mogÂ?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie. Tak Â?e na razie zrezygnuje z tego zakupu (cho?? troch?? Â?aÂ?uj??).

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

Czarownica pisze:MyÂ?laÂ?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mogÂ?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie
Dlatego tak bardzo jestem zadowolona z mojej kom??rki – mog?? odtworzy?? wszystkie pliki, kt??re standardowo moÂ?na odtworzy?? za pomocÂ? Worda lub Acrobat readera – czyli praktycznie wszystkie moÂ?liwe pliki tekstowe. JeÂ?eli mog?? coÂ? przeczyta?? na laptopie mog?? to teÂ? przeczyta?? na kom??rce.
Gobur pisze:komentujÂ?c oftop :-P Trzeba uwaÂ?a?? z takim p??dem do czytania. Ostatnio w lokalnej TV m??wili o pewnej pani kt??ra tak nie mogÂ?a si?? doczeka?? przeczytania ulubionego romansu Â?e zaczeÂ?a go czyta?? w drodze do domu. Problem w tym Â?e jednoczeÂ?nie prowadziÂ?a samoch??d i sko??czyÂ?o si?? to sporym karambolem na wyjeÂ?dzie z obwodnicy DC :-D

Wprawdzie nie jest to pow??d do dumy, ale zdarzyÂ?o mi si?? juÂ? czyta?? w samochodzie np. stojÂ?c w korku lub czekajÂ?c na zmian?? Â?wiatÂ?a na skrzyÂ?owaniu. Nie wspominajÂ?c o tym, Â?e regularnie sÂ?ucham audiobook??w w samochodzie. Na swojÂ? obron?? mam tylko fakt, Â?e nie sÂ? to romanse – nie przepadam za nimi ;-)

Neria

Post autor: Neria »

Ja akceptuj?? e-booki tylko dlatego, Â?e sÂ? dla mnie alternatywÂ? dla ksiÂ?Â?ek, na kt??re mnie po prostu nie sta??. Owszem, mam par?? ksiÂ?Â?ek, ale nie doÂ???, Â?e do ksi??garni daleko (zadupie rulez) to jeszcze fundusze mam nikÂ?e, jak na 17-latk??.
Audiobook? Tak. Ale tylko ksiÂ?Â?ki, kt??rÂ? wczeÂ?niej czytaÂ?am i miaÂ?am w Â?apkach. To dobry spos??b na zasypianie, nudnÂ? drog?? do szkoÂ?y czy podr??Â? pociÂ?giem. Obecnie mam wgrane tylko r??Â?ne cz??Â?ci Harrego Pottera, wi??c jak ktoÂ? ma jakieÂ? strony z kt??rych moÂ?na Â?ciÂ?gnÂ??? inne audiobooki byÂ?o by Â?wietnie :D

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

W zasadzie najlepszym Â?r??dÂ?em e-book??w, audiobook??w i wszelkiego innego typu plik??w ( w j??zyku polskim zwÂ?aszcza) jest chomik. Wpisujesz w kt??rejkolwiek wyszukiwarce tytuÂ?, kt??ry Ci?? interesuje i dodajesz ".chomikuj" - wyÂ?wietlÂ? Ci si?? linki do chomik??w, kt??re posiadajÂ? danÂ? pozycj??. Sporo ksiÂ?Â?ek (zwÂ?aszcza obcoj??zycznych) moÂ?na znaleÂ??? r??wnieÂ? na 4shared.com. DoÂ?wiadczenie nauczyÂ?o mnie, Â?e jeÂ?eli czegoÂ? nie ma na tych dw??ch portalach to w og??le bardzo ci??Â?ko jest to zdoby?? w sieci.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Taa, nie ma jak promocja piractwa i okradania autor??w. Wiem, Â?e duÂ?y odsetek os??b tak robi, no ale prosz?? Was, nie trzeba si?? z tym aÂ? tak obnosi??.
A p??Â?niej nie ma si?? co dziwi??, Â?e seria niedoko??czona, itp. skoro wydawcy si?? nie opÂ?aca gdyÂ? nie ma Â?adnych zysk??w.
Obrazek

red_head

Post autor: red_head »

Czarownica pisze:MyÂ?laÂ?am o kupnie czytnika.Ale to troch?? drogie. I nie jestem pewna czy mogÂ?abym na takim czyta?? ebooki, kt??re mam na pendrivie. Tak Â?e na razie zrezygnuje z tego zakupu (cho?? troch?? Â?aÂ?uj??).
ja mam tablet do czytania, taki iPad tylko bez jabÂ?uszka (m??j jest na podzespoÂ?ach samsunga i na Androidzie 2.1) ;-)

kosztowaÂ? troch??, ale mog?? z r??kÂ? na sercu stwierdzi??, Â?e to jeden z moich najlepszych zakup??w ostatnimi czasy i nie Â?aÂ?uj?? wydanych na niego pieni??dzy- nie musz?? nosi?? lapa na uczelnie albo drukowa?? kaÂ?dego jednego projektu, a do czytania ebook??w nadaje si?? genialnie-przekÂ?tna 10 cali to format Â?redniej wielkoÂ?ci ksiÂ?Â?ki, a czyta wszystkie najpopularniejsze formaty (PDF, MWorks, Jpg itp itd co byÂ?cie tam jeszcze chcieli), bateria trzyma spokojnie kilka godzin, czyta?? moÂ?na ksiÂ?Â?ki z podÂ?Â?czonego pendrivea albo z wÂ?oÂ?onej karty pami??ci, moÂ?na teÂ? zgra?? teÂ? materiaÂ?y bezpoÂ?rednio z kompa, jest lekki i elegancko wyglÂ?da, mieÂ?ci si?? w damskiej torebce- CUD MI??D MALINA!!! :mrgreen:

Korzystam z niego praktycznie codziennie, baardzo praktyczne i uÂ?yteczne urzÂ?dzenie :)

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

red_head pisze:ja mam tablet do czytania, taki iPad tylko bez jabÂ?uszka (m??j jest na podzespoÂ?ach samsunga i na Androidzie 2.1) ;-)
Jak byÂ? mogÂ?a jeszcze napisa?? jakiego typu czytnika uÂ?ywasz, bo wÂ?aÂ?nie myÂ?l?? o zakupie. W postach powyÂ?ej wychwalajÂ? kindle pod niebiosa, ale kt??ry jest najlepszy? Bo czytanie ksiÂ?Â?ek na telefonie np HTC czy iphonie to dla mnie nieporozumienie. Z kolei od ekranu siada mi wzrok :(

red_head

ja uÂ?ywam zwykÂ?ego tabletu, tak zwanego bezmareksa, jakiÂ? typ epada;-)

wejdÂ? w allegro i tam jest tego peÂ?no. UprzedzajÂ?c pytanie: nie kupowaÂ?am iPada Apple'a bo to wyrzucanie kasy w bÂ?oto a dokÂ?adniej w logo, a na dodatek nie zapominajmy o tych Â?miesznych formatach plik??w... Summa summarum to jest ten sam typ urzÂ?dzenia (taki wielki telefon dotykowy), a wystarczy si?? na prawd?? tylko odrobin?? zna?? na sprz??cie, Â?eby nie da?? si?? oszuka?? i wyÂ?owi?? sprz??t o dobrych parametrach jeÂ?li chodzi o bebechy 8-)

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

Masz Samsung Galaxy Tab czyli odpowiedz Samsunga na Ipada, kt??ry nie do ko??ca jest "czytnikiem" ksiÂ?Â?ek, podobnie jak Ipad. Owszem moÂ?na na nim czyta?? ksiÂ?Â?ki podobnie jak na kom??rkach ale ekran dziaÂ?a na innej zasadzie i na pewno o wiele bardziej m??czy/szkodzi oczom. To generalnie jak sama napisaÂ?aÂ? jest taka duÂ?o kom??rka do gadania sobie z ludÂ?mi z podÂ?Â?czonym video, oglÂ?dania film??w i szpanowania w knajpach... coÂ? zresztÂ? pi??knego jak ludzie potem siedzÂ? i w jednej Â?apie pad w drugiej zwykÂ?a kom??rka... i jedzÂ? obiad w restauracji ;)

Do wielogodzinnego czytania ksiÂ?Â?ek polecam jednak czytniki przystosowane tylko do tego.
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

Awatar użytkownika
Oksa

W postach powyÂ?ej wychwalajÂ? kindle pod niebiosa, ale kt??ry jest najlepszy?
PorzÂ?dne portale podajÂ? jak jeden mÂ?Â?, Â?e wszystko zaleÂ?y od Twoich oczekiwa?? wobec tego czytnika. I tak np. dla mnie jak najbardziej wystarczajÂ?cy b??dzie Kindle 3 WiFi (bez 3G), kt??ry jak ostatnio zaglÂ?daÂ?am (w piÂ?tek) wyni??sÂ?by mnie bez koszt??w przesyÂ?ki troch?? ponad 400 zÂ?. Dlatego proponuj?? poczyta?? artykuÂ?y pomagajÂ?ce w wyborze np na stronie http://kindle.eksiazki.org/

ZajrzaÂ?am sobie ostatnio na Amazon, Â?eby sprawdzi?? jeszcze jak stojÂ? ceny za ebooki, no i nie jest za dobrze. PrzeglÂ?daÂ?am jedynie wersje przystosowane do Kindle i niestety takie ebooki sÂ? droÂ?sze niÂ? papierowe wydanie :-? U nas w empiku, cho?? jest bardzo maÂ?o pozycji to przynajmniej taki ebook jest ta??szy. Jak informuje Amazon zar??wno w UK jak i USA na ksiÂ?Â?ki takie jest naÂ?oÂ?ony VAT (w przeciwie??stwie do wydrukowanych). Kiepsko...

red_head

Panthera pisze:Masz Samsung Galaxy Tab czyli odpowiedz Samsunga na Ipada, kt??ry nie do ko??ca jest "czytnikiem" ksiÂ?Â?ek, podobnie jak Ipad. Owszem moÂ?na na nim czyta?? ksiÂ?Â?ki podobnie jak na kom??rkach ale ekran dziaÂ?a na innej zasadzie i na pewno o wiele bardziej m??czy/szkodzi oczom. To generalnie jak sama napisaÂ?aÂ? jest taka duÂ?o kom??rka do gadania sobie z ludÂ?mi z podÂ?Â?czonym video, oglÂ?dania film??w i szpanowania w knajpach... coÂ? zresztÂ? pi??knego jak ludzie potem siedzÂ? i w jednej Â?apie pad w drugiej zwykÂ?a kom??rka... i jedzÂ? obiad w restauracji ;)

Do wielogodzinnego czytania ksiÂ?Â?ek polecam jednak czytniki przystosowane tylko do tego.
Potwierdzam, Â?e to ten typ urzÂ?dzenia, ale gdybym chciaÂ?a kupi?? Galaxy z logo Samsunga o takiej przekÂ?tnej to zapÂ?aciÂ?abym trzy razy tyle. To jest coÂ? w rodzaju mini-notebooka dotykowego a nie stricte czytnik ebook??w, moÂ?na go uÂ?ywa?? do miliona innych rzeczy :-)
Czy m??czÂ? si?? oczy? Mam wad?? wzroku i musz?? niestety nosi?? okulary do kompa czy ksiÂ?Â?ki, ale pada mam tak wyregulowanego do czytania, Â?e do tego celu lepiej mi si?? go uÂ?ywa niÂ? mojego kompa, a oczy mi si?? m??czÂ? tak jak przy zwykÂ?ej ksiÂ?Â?ce.
Musz?? si?? przyzna??, Â?e czasem jak nie mog?? si?? oderwa?? od ksiÂ?Â?ki to wyciÂ?gam go gdzieÂ? w miejscu publicznym i czytam, ale ja to odczuwam jako niepotrzebne Â?ciÂ?ganie na siebie uwagi a nie szpan ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”