Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
E-booki i audiobooki
Autor Wiadomość
Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-12-03, 19:29   

PoniewaÂ? dla mnie takie sprz??ty to czarna magia wi??c pytam Was. Czy na taki czytnik z e-papierem moÂ?na wrzuca?? e-booki Â?ciÂ?gni??te z neta ?
Bo czytnik -book??w oferowany na empiku ma chyba jakieÂ? zabezpieczenie Â?e odczytuje tylko te kupione w empiku (o ile si?? nie myl?? ) i ma sporo negatywnych opinii.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-12-03, 19:37   

A na jakiej zasadzie to niby rozpoznaje?
Wydaje mi si??, Â?e jeÂ?li czyta pliki pdf, txt czy doc to nie powinno by?? problemu. PrzecieÂ? czytnika moÂ?esz uÂ?ywa?? nie tylko do czytania ksiÂ?Â?ek, ale teÂ? np. przeglÂ?dania prywatnych dokument??w.
Cho?? oczywiÂ?cie nie pochwalamy korzystania ze Â?r??deÂ? innych niÂ? sklepy czy ksi??garnie.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-03, 20:13   

ksiÂ?Â?ki z niekt??rych Â?r??deÂ? majÂ? zabezpieczenie przed kopiowaniem i to ono powoduje Â?e czasami nie moÂ?na jej otworzy??. U mnie (mam Kindla z prenumeratÂ?) dziaÂ?a to tak ze ksiÂ?Â?ki kupione i Â?ciÂ?gni??te na Kindla moÂ?na otworzy?? tylko na nim, nie mog?? przerzuci?? ich na przykÂ?ad na kompa czy drugi czytnik. Ale ksiÂ?Â?ki Â?ciÂ?gni??te z netu z "wyzwolonych" stron mog?? otwiera?? bez problemu.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-03, 20:15   

O, a jak Ci si?? Gobur tego Kindla uÂ?ywa? I co myÂ?lisz o tym modelu wstawionym przeze mnie i tak szeroko reklamowanym?

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-03, 20:26   

uÂ?ywa mi si?? bardzo dobrze, tego modelu nie kojarz??, jest nowszy/bardziej rozbudowany niÂ? m??j, swojego woÂ??? na wszystkie wyjazdy, ksiÂ?Â?ki mam na pami??ciach SD wi??c mieÂ?ci si?? caÂ?a moja biblioteka i jeszcze troch??, do tego tam gdzie si??ga AT&T mam Â?wieÂ?e gazety i dost??p do nowych ksiÂ?Â?ek.

Sagi 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-03, 22:21   

To Â?wietna sprawa z tymi czytnikami, bo chociaÂ? nic nie zastÂ?pi prawdziwej ksiÂ?Â?ki w r??kach to jednak zajmujÂ? one strasznie duÂ?o miejsca. A tak wszystkie ksiÂ?Â?ki moÂ?na zmieÂ?ci?? w jednym maÂ?ym urzÂ?dzeniu, gdyby jeszcze cena tak nie odstraszaÂ?a...

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-03, 22:49   

Ciekawe takie urzÂ?dzonko... chciaÂ?bym mie??. Ale powiedz Gobur dobrze sie z takiego czegoÂ? czyta?? Czy jak z zwyczajnego komputera? - chodzi mi o ten ekranik

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-03, 23:19   

nie jak z komputera, ekran nie Â?wieci, wyglÂ?da jak zwykÂ?a kartka, na raz masz 1 stron?? i przerzucasz jak w ksiÂ?Â?ce

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-04, 11:48   

Co do ceny to przeglÂ?daÂ?am allegro i nawet to nowe wydanie Kindla moÂ?na zdobywa?? juÂ? powoli za mniej niÂ? 700 zÂ? (wczeÂ?niej patrzyÂ?am to byÂ?o najcz??Â?ciej mi??dzy 700-800), wi??c sytuacja zaczyna si?? poprawia??. MyÂ?l??, Â?e jakieÂ? 2-3 miesiÂ?ce bezstresowego odkÂ?adania i pewnie si?? skusz?? :)

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-12-04, 16:07   

Dla zainteresowanych:
http://www.czytio.pl/
http://wieza.org/kindle-3-kontra-onyx-boox-60/

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-04, 19:50   

Ale mi promocja... to tylko 1000 zÂ?. Ehh. Nie wiele os??b na takie coÂ? sta??. Wola mie?? zwykÂ?Â? ksiÂ?Â?k??. ChociaÂ? z drugiej strony jest to niewielkie i moÂ?e duÂ?o pomieÂ?ci??. :-/

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-12-05, 16:52   

Jestem osobÂ? kt??ra uwielbia r??Â?ne nowinki techniczne jednak nie umiem si?? przekona?? do ksiÂ?Â?ek elektronicznych. Akurat w tej kwestii jestem staroÂ?wiecka zdecydowanie preferuj?? papierowÂ? ksiÂ?Â?k?? niÂ? jej elektronicy odpowiednik. Nie chodzi nawet oto, Â?e jak wczeÂ?niej wspominaÂ?am bolÂ? mnie oczy od siedzenia i czytania e-book??w ale o to, Â?e takie pochÂ?anianie ksiÂ?Â?ki nie ma swojego uroku.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-19, 19:23   

Anne napisał/a:
Nie chodzi nawet oto, Â?e jak wczeÂ?niej wspominaÂ?am bolÂ? mnie oczy od siedzenia i czytania e-book??w ale o to, Â?e takie pochÂ?anianie ksiÂ?Â?ki nie ma swojego uroku.

Tak to prawda ,ja teÂ? wol?? czyta?? ksiÂ?Â?k?? ,gdy trzymam jÂ? w r??ce . Mam takie sentymentalne uczucie do przewracania kartek :-(
Jednak nie zawsze mam do nich dost??p ,wi??c zostaje stary dobry e-book .
Wbrew powszechnym opiniom ,elektroniczne ksiÂ?Â?ki nie sÂ? takie zÂ?e . W sumie o wiele lepsze niÂ? audiobooki . W ten spos??b nie przebrn?? nawet przez najgorszÂ? lektur?? :lol:
Nie potrafi?? wyobrazi?? sobie , tych wszystkich scen i sytuacji . Brak zabawy w wÂ?asnor??czne tworzenie filmu :-/

Kitikejt
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 23:21   

JakiÂ? czas temu zostaÂ?am zmuszona do zmiany telefonu(ukradziono mi poprzedni :-( ) - wybraÂ?am HTC HD2 kt??ry ma bardzo duÂ?y ekranik i Â?wietnie si?? na nim czyta E-booki. Dodatkowo dziaÂ?a na windowsie wi??c nie mam problemu z m-bookami i tworzeniem specjalnych format??w - dziaÂ?a kaÂ?dy doc. rtf. i pdf. ZrezygnowaÂ?am z zakupu czytnika, bo telefon mog?? mie?? zawsze w kieszeni (w kaÂ?dej sytuacji) i mog?? kaÂ?de wolne 5 min poÂ?wi??ci?? na czytanie :-D Teraz zawsze mam przy sobie maÂ?Â? bibliotek?? :mrgreen: Czytnik byÂ?by moÂ?e zdrowszy dla oczu ale za to mniej wygodny.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-23, 20:19   

Kitikejt napisał/a:
wybraÂ?am HTC HD2 kt??ry ma bardzo duÂ?y ekranik i Â?wietnie si?? na nim czyta E-booki.

CaÂ?kiem niezÂ?y pomysÂ? . MoÂ?e sama sobie taki sprawie ... :P
Kiedy znowu ktoÂ? si?? mnie zapyta co czytam nie b??d?? musiaÂ?a wygÂ?asza?? po raz setny obszernej przemowy na temat fabuÂ?y i autorki . :lol:

Odpowiedz do tematu