E-booki i audiobooki

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

PoniewaÂ? dla mnie takie sprz??ty to czarna magia wi??c pytam Was. Czy na taki czytnik z e-papierem moÂ?na wrzuca?? e-booki Â?ciÂ?gni??te z neta ?
Bo czytnik -book??w oferowany na empiku ma chyba jakieÂ? zabezpieczenie Â?e odczytuje tylko te kupione w empiku (o ile si?? nie myl?? ) i ma sporo negatywnych opinii.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

A na jakiej zasadzie to niby rozpoznaje?
Wydaje mi si??, Â?e jeÂ?li czyta pliki pdf, txt czy doc to nie powinno by?? problemu. PrzecieÂ? czytnika moÂ?esz uÂ?ywa?? nie tylko do czytania ksiÂ?Â?ek, ale teÂ? np. przeglÂ?dania prywatnych dokument??w.
Cho?? oczywiÂ?cie nie pochwalamy korzystania ze Â?r??deÂ? innych niÂ? sklepy czy ksi??garnie.
Obrazek

Gobur

Post autor: Gobur »

ksiÂ?Â?ki z niekt??rych Â?r??deÂ? majÂ? zabezpieczenie przed kopiowaniem i to ono powoduje Â?e czasami nie moÂ?na jej otworzy??. U mnie (mam Kindla z prenumeratÂ?) dziaÂ?a to tak ze ksiÂ?Â?ki kupione i Â?ciÂ?gni??te na Kindla moÂ?na otworzy?? tylko na nim, nie mog?? przerzuci?? ich na przykÂ?ad na kompa czy drugi czytnik. Ale ksiÂ?Â?ki Â?ciÂ?gni??te z netu z "wyzwolonych" stron mog?? otwiera?? bez problemu.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

O, a jak Ci si?? Gobur tego Kindla uÂ?ywa? I co myÂ?lisz o tym modelu wstawionym przeze mnie i tak szeroko reklamowanym?
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Gobur

uÂ?ywa mi si?? bardzo dobrze, tego modelu nie kojarz??, jest nowszy/bardziej rozbudowany niÂ? m??j, swojego woÂ??? na wszystkie wyjazdy, ksiÂ?Â?ki mam na pami??ciach SD wi??c mieÂ?ci si?? caÂ?a moja biblioteka i jeszcze troch??, do tego tam gdzie si??ga AT&T mam Â?wieÂ?e gazety i dost??p do nowych ksiÂ?Â?ek.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

To Â?wietna sprawa z tymi czytnikami, bo chociaÂ? nic nie zastÂ?pi prawdziwej ksiÂ?Â?ki w r??kach to jednak zajmujÂ? one strasznie duÂ?o miejsca. A tak wszystkie ksiÂ?Â?ki moÂ?na zmieÂ?ci?? w jednym maÂ?ym urzÂ?dzeniu, gdyby jeszcze cena tak nie odstraszaÂ?a...

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

Ciekawe takie urzÂ?dzonko... chciaÂ?bym mie??. Ale powiedz Gobur dobrze sie z takiego czegoÂ? czyta?? Czy jak z zwyczajnego komputera? - chodzi mi o ten ekranik

Gobur

nie jak z komputera, ekran nie Â?wieci, wyglÂ?da jak zwykÂ?a kartka, na raz masz 1 stron?? i przerzucasz jak w ksiÂ?Â?ce

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Co do ceny to przeglÂ?daÂ?am allegro i nawet to nowe wydanie Kindla moÂ?na zdobywa?? juÂ? powoli za mniej niÂ? 700 zÂ? (wczeÂ?niej patrzyÂ?am to byÂ?o najcz??Â?ciej mi??dzy 700-800), wi??c sytuacja zaczyna si?? poprawia??. MyÂ?l??, Â?e jakieÂ? 2-3 miesiÂ?ce bezstresowego odkÂ?adania i pewnie si?? skusz?? :)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Obrazek

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

Ale mi promocja... to tylko 1000 zÂ?. Ehh. Nie wiele os??b na takie coÂ? sta??. Wola mie?? zwykÂ?Â? ksiÂ?Â?k??. ChociaÂ? z drugiej strony jest to niewielkie i moÂ?e duÂ?o pomieÂ?ci??. :-/

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Jestem osobÂ? kt??ra uwielbia r??Â?ne nowinki techniczne jednak nie umiem si?? przekona?? do ksiÂ?Â?ek elektronicznych. Akurat w tej kwestii jestem staroÂ?wiecka zdecydowanie preferuj?? papierowÂ? ksiÂ?Â?k?? niÂ? jej elektronicy odpowiednik. Nie chodzi nawet oto, Â?e jak wczeÂ?niej wspominaÂ?am bolÂ? mnie oczy od siedzenia i czytania e-book??w ale o to, Â?e takie pochÂ?anianie ksiÂ?Â?ki nie ma swojego uroku.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Anne pisze:Nie chodzi nawet oto, Â?e jak wczeÂ?niej wspominaÂ?am bolÂ? mnie oczy od siedzenia i czytania e-book??w ale o to, Â?e takie pochÂ?anianie ksiÂ?Â?ki nie ma swojego uroku.
Tak to prawda ,ja teÂ? wol?? czyta?? ksiÂ?Â?k?? ,gdy trzymam jÂ? w r??ce . Mam takie sentymentalne uczucie do przewracania kartek :-(
Jednak nie zawsze mam do nich dost??p ,wi??c zostaje stary dobry e-book .
Wbrew powszechnym opiniom ,elektroniczne ksiÂ?Â?ki nie sÂ? takie zÂ?e . W sumie o wiele lepsze niÂ? audiobooki . W ten spos??b nie przebrn?? nawet przez najgorszÂ? lektur?? :lol:
Nie potrafi?? wyobrazi?? sobie , tych wszystkich scen i sytuacji . Brak zabawy w wÂ?asnor??czne tworzenie filmu :-/
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

JakiÂ? czas temu zostaÂ?am zmuszona do zmiany telefonu(ukradziono mi poprzedni :-( ) - wybraÂ?am HTC HD2 kt??ry ma bardzo duÂ?y ekranik i Â?wietnie si?? na nim czyta E-booki. Dodatkowo dziaÂ?a na windowsie wi??c nie mam problemu z m-bookami i tworzeniem specjalnych format??w - dziaÂ?a kaÂ?dy doc. rtf. i pdf. ZrezygnowaÂ?am z zakupu czytnika, bo telefon mog?? mie?? zawsze w kieszeni (w kaÂ?dej sytuacji) i mog?? kaÂ?de wolne 5 min poÂ?wi??ci?? na czytanie :-D Teraz zawsze mam przy sobie maÂ?Â? bibliotek?? :mrgreen: Czytnik byÂ?by moÂ?e zdrowszy dla oczu ale za to mniej wygodny.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Kitikejt pisze:wybraÂ?am HTC HD2 kt??ry ma bardzo duÂ?y ekranik i Â?wietnie si?? na nim czyta E-booki.
CaÂ?kiem niezÂ?y pomysÂ? . MoÂ?e sama sobie taki sprawie ... :P
Kiedy znowu ktoÂ? si?? mnie zapyta co czytam nie b??d?? musiaÂ?a wygÂ?asza?? po raz setny obszernej przemowy na temat fabuÂ?y i autorki . :lol:
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”