Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowinki i zapowiedzi wydawnicze
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-02-01, 19:24   Nowinki i zapowiedzi wydawnicze

Założyłam ten temat głównie ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami premierę "wciskanej" nam przez kochanego wydawcę książki Ilona Andrews - Magia Kąsa. Jak patrzę na tę zapowiedź to aż mi się cisną na usta pytania: Czy im się wydaje, że nie umiemy czytać i ogólnie jesteśmy ślepi, że trzeba było takimi wołami wywalić nawiązanie do autorki i serii o Mercy? Czy fakt, że nie zdecydowali się na 'własną' okładkę wynika z tego, że chcieli nas jak najszybciej zatkać? I wreszcie najważniejsze pytanie - czy ta książka jest coś warta? Jestem bardzo ciekawa co tak naprawdę nam rzucili na pocieszenie. I dla tych co nastawiają się jednak optymistycznie jest dobra nowina - pokazali już okładkę do kontynuacji - Magia Parzy. Ta okładka wygląda już trochę lepiej,ale nadal wydają mi się takie... hm... pretensjonalne? No nie wiem, możliwe, że się troszkę przypierdalam.

Dalej wznowienia tego co dobre, czyli nowe odsłony starego, dobrego Kłamcy oraz Nocarskiej Trylogii. Jeśli chodzi o książki Kozak to nie widzę zmian ale troszku mnie wkurzyło to, co zrobili z Kłamcą. Zastanawiam się co teraz powinnam zrobić. Mam wszystkie trzy tomy Kłamcy w 'starej' oprawie graficznej. Pierwszego Kłamcę mam w ogóle podpisanego przez Kubę. Więc sprzedaż nie wchodzi w grę. Poza tym, to egzemplarze z pierwszego 'rzutu' więc na swój sposób wyjątkowe. A teraz dostanę 4 tom który mi nie będzie pasował do reszty, bo na pewno zrobią go pod wznowienia. Może niektórym to rybka, ale ja jestem cholernie pedantyczna jeśli chodzi o takie rzeczy. Zburzy to całą moją estetykę ułożenia książek na półce :/
A i tak btw, obstawiam, że 4 tom będzie miał niebieską cyferkę xD

To tyle z interesujących nowości dla mnie jeśli chodzi o fabrykę. A Wam co wpadło w oko?

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-02-01, 19:42   

Ta okładka do Magia Parzy to dla mnie wygląda jakby wzięli Photoshopa zrobili lustrzane odbicie postaci z pierwszej okładki trochę przygładzili i tło dali inne. Za bardzo to się ktoś nie napracował :roll:

Cytat:
A teraz dostanę 4 tom który mi nie będzie pasował do reszty, bo na pewno zrobią go pod wznowienia. Może niektórym to rybka, ale ja jestem cholernie pedantyczna jeśli chodzi o takie rzeczy. Zburzy to całą moją estetykę ułożenia książek na półce :/

Książek z tego cyklu nie znam( jeszcze :mrgreen: ) ale też mam takie "spaczenie" i też by mnie coś takiego wkurzyło. Najgorzej jeszcze jak książka jest rozmiarowo wyższa niż pozostałe jej części brrr. :evil:

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-02-02, 08:46   

Okładki do Magia Kąsa i Magia Parzy są oryginale tyle, że oczywiście musieli sami jeszcze coś w nich pokombinować. W okładce do drugiego tomu rozjaśnili kolory przez co są bardziej... hhm... jarzące. Podobno są one całkiem niezłe i czytałam wiele pozytywnych opinii na ich temat. Ale sama ich nie czytałam więc nie będę bawiła się w ocenę.

Wolałabym jakby wydali dalsze tomy Mercy, a nie wciskali nam coś innego, co Pati oceniła i wystawiła pozytywną ocenę. Oczywiście nie miałabym nic przeciwko jakby wydali jedno i drugie bez gadek, że dana książka jest specjalnie na fanów Mercy.

Zapewne zajrzę do jakiś Fabrycznych nowości jeśli będę miała możliwość. Ale nie mam żadnej listy z książkami które koniecznie chciałabym przeczytać.

Też nie lubię, kiedy dalsze tomy jakiegoś cyklu różnią się od poprzednich. Źle to wygląda na półce gdzie lubię jak wszystko idealnie do siebie pasuje.

Edit: Rozwalił mnie wpis Fabryki na ich stronce.

Wszyscy wielbiciele URBAN FANTASY już zacierają ręce. Bo już w piątek na polskim rynku pojawi się pierwsza z serii powieść o Kate Daniels. Powieść polecana przez samą Patricię Briggs - czyż trzeba lepszej rekomendacji niż polecanka autorki, która powołała do życia Mercedes Thompson?
Dziś przedstawiamy drugi fragment znakomitego debiutu Ilony Andrews "Magia kąsa" - pierwsze spotkanie Kate Daniels z Władcą Bestii

A od kiedy to Fabryka tak zachwala Briggs i Mercedes?? Żałośni są.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-03, 13:16   

Też widziałam to na ich stronie. Doprawdy, żałosne.

No, ale co do fabrycznych zapowiedzi...

Po pierwsze: "Wiedźma: Opiekunka" - Olga Gromyko - koniecznie muszę zakupić, jestem ciekawa okładki.

Po drugie: Cykl Kłamca - Jakub Ćwiek - ach, muszę kupić, bo na allegro to są jakieś szalone ceny, a tak kupię sobie po całkiem ludzkiej cenie :mrgreen:

Kometa napisał/a:
A teraz dostanę 4 tom który mi nie będzie pasował do reszty, bo na pewno zrobią go pod wznowienia. Może niektórym to rybka, ale ja jestem cholernie pedantyczna jeśli chodzi o takie rzeczy. Zburzy to całą moją estetykę ułożenia książek na półce :/

Wiesz, ja też jestem straszną pedantką co do takich rzeczy - moja półka z książkami ma być idealna, równiutka. Ba, ja nawet układam je tematycznie i osobno książki z twardymi i miękkimi okładkami - masakra jakaś - ale ile przy tym radochy :mrgreen:
Ale wracając do tej sprawy - ja już się martwię tym jak kiedyś tam w dalekiej świetlanej przyszłości wydadzą Iron Kissed... Pewnie przy okazji zrobią dodruk pierwszych części z nowymi okładkami... I wiadomo, nijak będzie mi pasować na półce. Ale co tam, ważne żeby wydali...

A po trzecie: "Magia kąsa" - Ilona Anderws - mimo, że tak mnie wkur*** tym, że starają się wcisnąć nam inny cykl, to mam naprawdę wielką ochotę sięgnąć po ten tytuł. I pewnie to zrobię :-P

Anne 
Junior Admin

Wysłany: 2010-02-03, 13:36   

Też się zastanawiałam nad cyklem o Kate Daniels ale fabryka tak mnie zniechęciła do siebie, że muszę się jeszcze zastanowić. Ne wiem czy chcę wydawać kolejne pieniądze na coś co może nie zostać skończone.
Moja mama co miesiąc mi jakąś książkę kupuje więc może jej podpowiem ten tytuł :mrgreen:

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-04, 00:39   

Mam nadzieję, że jeśli wyjdzie Iron Kissed po polsku, to nie zmienią okładek. Bo chociaż oryginalne okładki są o niebo ładniejsze, to nie chciałabym żeby ta część się różniła od już wydanych. Jestem pedantką w stosunku do książek, dlatego nie lubię nieładu na półce, w książkach czy okładkach :-P Zawsze twierdzę, że trzeba dbać o książki, ponieważ jak powiedział Jacques Vallee des Barreaux: "Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi" :mrgreen:

Jeśli chodzi o cykl Ilony Andrews, to chociaż złości mnie, że są to książki "wciśnięte" fanom Mercedes Thompson, to jakaś część mnie ciągnie do tego tytułu. Tak więc pewnie ją przeczytam, z samej ciekawości, czy aby jest taka dobra jak mówią, skoro nawet Patrycja ją poleca :mrgreen:

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-05, 09:20   

Fabryka dodała nowe zapowiedzi.
Będzie to wznowienie trylogii "Achaja" i jeszcze parę innych pozycji.

Jak widać to rok 2010 jest dla nich rokiem wznowień...

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2010-02-10, 09:21   Magia KÂ?sa

Jestem świeżo po lekturze. Książka nie jest zła, ale chciałem o czym innym: świat w którym żyje bohaterka książki "Magia kąsa" jest bardzo podobny do "Przynieście mi głowę wiedźmy". Ciekawe czy to przypadek, czy nie? :roll:

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-02-25, 20:02   

Oto Fabryka pokazała jak będzie wyglądać okładka do pierwszej części "Wiedźmy Opiekunki"

Co Wy na to?
Wg mnie jakaś taka pyzata ta Wolha. I jakoś tak przypomina mi z wizerunku postać Katherine z Gotowych na wszystko.

Luna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 22:01   

Oj pyza, pyza, zaiste...

No nic to, grunt, że w środku zapowiada się dobrze. Nie wytrzymałam i przeczytałam parę rozdziałów nieoficjalnego tłumaczenia. jak zwykle ubaw po pachy i akcja.

A tak na marginesie. Nie wiecie, czy Fabryka planuje dodruk wcześniejszych części? Przegapiłam sprawę i nie kupiłam:(

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 22:29   

Okładka byłaby ładna, gdyby nie to, że ilustrator postanowił pobawić się w Rubensa. Na oko BMI 30,a rączka szczupła ^^'

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-02-25, 22:42   

Lamia napisał/a:
a rączka szczupła ^^'

I wszystkie paluszki na kuli w jednej długości. :-P

Anne 
Junior Admin

Wysłany: 2010-02-26, 13:34   

Okładka może i byłaby ładna gdyby ten ktoś kto ja robił bardziej się przyłożył.
Wiedźma wygląda jak pyza :mrgreen: a co do palców to z tej perspektywy wyglądają jakby były jednakowej długości ale w tej grafice coś mi w nich nie pasuje. Niedopracowane są.
WereWolf, tam nie ma kuli. Ona trzyma rękę nad książką i poświata jest dookoła ręki.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-02-26, 13:48   

OMG !
Lifting jej trzeba i odsysanie tłuszczu zrobić :/
A ten z tyłu ... ten co gnoma przypomina to co ? niby Len ?
iiiikkkk....

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-02-26, 13:49   

Anne napisał/a:
WereWolf, tam nie ma kuli. Ona trzyma rękę nad książką i poświata jest dookoła ręki.

Faktycznie :mrgreen: Nie wiem skąd mi się ta kula tam upatrzyła. Ale tak czy inaczej z tą łapką coś nie tak jest. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu