Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Akademia Wampirów
Autor Wiadomość
Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-12-17, 23:37   

WÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta?? ostatniÂ? cz??Â??? i musz?? przyzna??, Â?e byÂ?a najlepsza z wszystkich-najwi??cej si?? dziaÂ?o :mrgreen: . Bardzo zaskoczyÂ?o mnie kto okazaÂ? si?? mordercÂ? Tatiany, nie wpadÂ?abym na to na pewno. Par?? rzeczy mi si?? nie podobaÂ?o, mianowicie: [color=white]byÂ?a ostatnia scena z Adrianem; sprawa Ediego(wedÂ?ug mnie powinien by?? straÂ?nikiem Lissy razem z Ros, i oczywiÂ?cie Sydney- autorka mogÂ?a to troszeczk?? lepiej zaÂ?atwi?? :-( [/color]Czy ktoÂ? juÂ? teÂ? sko??czyÂ? Â?eby podzieli?? si?? wraÂ?eniami?

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-12-21, 07:07   

Niestety nie znam angielskiego, żeby przeczytać ostatnią część. Czekam na tłumaczenie forum.

Sagi 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-21, 07:30   

hlukaszuk, wystarczy tylko troche poszukać i nie trzeba sie męczyć z angielskim: http://chomikuj.pl/Ludka6...+Last+Sacrifice za niedługo powinno się też pojawić tłumaczenie BadAssGirls

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-12-22, 07:51   

Dzięki Sagi. Nawet nie pomyślałam, że od 7.12 oficjalnej premiery ktoś już się za to zabrał.

Let_Me_In
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 16:12   

WÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta?? caÂ?Â? serie i musze przyzna?? Â?e si?? nie zawiodÂ?am, ani na jot??. PeÂ?no ciekawych wÂ?tk??w, wciÂ?gajÂ?ca fabuÂ?a...nie moÂ?na si?? nudzi?? :-) Teraz czekam na saquel, kt??ry najprawdopodobniej b??dzie o Adrianie.

Ronni 

Wysłany: 2011-02-05, 16:45   

Let_Me_In napisał/a:
Teraz czekam na saquel, kt??ry najprawdopodobniej b??dzie o Adrianie.

Ta cz??Â??? b??dzie gÂ???wnie o Sydney, poniewaÂ? to ona b??dzie narratorem, ale b??dÂ? w niej wyst??powa?? Jill i prawdopodobnie Adrian skoro b??dzie Jill :mrgreen: . Zobacz sobie na stronie oficjalnej autorki.

Let_Me_In
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 22:20   

Z twojej wypowiedzi wynika jokoby Jill miaÂ?a si?? spiknÂ??? z Adrianem...NIE!!! Ja tego nie chce, podejrzewam Â?e Adrian b??dzie si?? kr??ciÂ? raczej za Sydney, teraz kiedy biedak ma zÂ?amane serducho. Jest tam teÂ? napisane, Â?e b??dzie sporo wÂ?tk??w z Rose, na co r??wnieÂ? mam ogromnÂ? nadzieje, bo dalsze ciÂ?gni??cie tej histori bez niej byÂ?oby bez sensu.

Ronni 

Wysłany: 2011-02-07, 20:16   

Let_Me_In napisał/a:
Z twojej wypowiedzi wynika jokoby Jill miaÂ?a si?? spiknÂ??? z Adrianem...NIE!!!

Musz?? ci?? zmartwi?? ale tak z pewnoÂ?ciÂ? b??dzie. Adrian na pewno nie b??dzie z Sydney. Przypuszczam, Â?e Sydney b??dzie kr??ciÂ?a z tym swoim kolegÂ? alchemikiem, kt??ry byÂ? z niÂ? w ostatniej cz??Â?ci AW.

Sagi 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-02-07, 20:50   

Ronni napisał/a:
Adrian na pewno nie będzie z Sydney. Przypuszczam, że Sydney będzie kręciła z tym swoim kolegą alchemikiem, który był z nią w ostatniej części AW.

Również nie sądzę żeby coś było między Sydney i Adrainem, może i przełamuje swoją niechęć do wampir?ów ale raczej nie do tego stopnia żeby się z którymś umawiać. A co do kolegi alchemika to ciekawi mnie czy autorka rozwinie ten wątek bo w AW ta znajomość wyglądała dosyć jednostronnie.

Let_Me_In
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-10, 15:58   

Sagi napisał/a:
R??wnieÂ? nie sÂ?dz?? Â?eby coÂ? byÂ?o mi??dzy Sydney i Adrainem, moÂ?e i przeÂ?amuje swojÂ? niech???? do wampir??w ale raczej nie do tego stopnia Â?eby si?? z kt??rymÂ? umawia??. A co do kolegi alchemika to ciekawi mnie czy autorka rozwinie ten wÂ?tek bo w AW ta znajomoÂ??? wyglÂ?daÂ?a dosy?? jednostronnie.

Ja wÂ?aÂ?nie lubie czyta?? ksiÂ?Â?ki w kt??rych takie "przeÂ?amania" nast??pujÂ?.Moje nadzieje opadÂ?y, poniewaÂ? nie lubie Jill, ale si?? jeszcze nie zaÂ?amuje.Ciekawi mnie jakÂ? intryge planuje zamieÂ?ci?? autorka w swojej nowej seri :-P

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-12, 15:59   

CaÂ?a seria byÂ?a boska . Niekt??rzy oceniajÂ? ,Â?e byÂ?o za maÂ?o Dymitra i Rose razem ,ale sÂ?dz?? ,Â?e jak za duÂ?o napi??cia seksualnego to nie zdrowo ;)
Warto wraca?? . Dobrze napisane dialogi , tragedia przepasana humorem ,a na to wszystko oczywiÂ?cie zakazana miÂ?oÂ??? . Z Â?alem i pewnÂ? nostalgia przeczytaÂ?am "Ostatnie poÂ?wi??cenie" .
Ostatnio znalazÂ?am jakiÂ? wpis na forum autorki ,Â?e majÂ? by?? jeszcze osobne opowiadania ,dziejÂ?ce si?? w Â?wiecie Rose i Lisy ,ale to nie ona b??dzie gÂ???wnÂ? bohaterkÂ? .
Zastanawia mnie teÂ? zako??czenie ostatniego tomu .
ByÂ?o troch?? sadystyczne . Wiecie ,
Spoiler:

wszyscy b??dÂ? Â?yli dÂ?ugo i szcz??Â?liwie , ale Rose zostawiÂ?a za sobÂ? przyjaci??Â? ,kt??rzy dla niej wpakowali si?? w kÂ?opoty.

Pewnie to autorka b??dzie wyjaÂ?niaÂ?a. :-/

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-08-22, 19:34   

Jak na razie skończyłam pierwszy tom, a na półce czekają kolejne dwa (lecz nie mam pojęcia kiedy się za nie zabiorę). Z początku nie zachwyciła mnie - ot, kolejna książka o głupiutkich nastolatkach i ich intrygach, ale nie była też najgorsza z najgorszych. Całkiem dobrze się bawiłam przy czytaniu, nawet mnie wciągnęła. Postacie raz wydają mi się interesujące, raz płytkie jak kałuża. Autorka przesadziła troszkę z wiekiem bohaterek - powinny być starsze. Ogólnie, mam kilka zarzutów co do tej książki, ale zła nie była.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-08-25, 18:18   

W pozostałych tomach akcja się rozkręca. Przeczytałam je jakiś już czas temu, jednym ciągiem i trochę mi się już zlały. Pierwsza część to jakby wstęp. Zarys postaci, zrozumienie świata choć niektóre rzeczy zostały zapomniane przez sam świat i zostaną "wskrzeszone" na końcu. Dalej akcja się rozwija (choć najlepsze chyba od 3 części). Zwalnia i pędzi że nie nadąży się czytać. Nie chcę psuć zabawy tym co jeszcze nie czytali. Powiem tak nie kupię tej serii (bo jak to Sophie określiła) małolaty ale czytało mi się bardzo przyjemnie. Porwania. Zamiana w strzygi. "Zmartwychwstanie". Ojciec.Syberia. Alchemicy. Ucieczka z więzienia. Królobójstwo. Po prostu przygoda za przygodą w wykonaniu nastolatków "z innej bajki".

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-11-24, 19:35   

Wydaje mi się, że Akademia Wampirów to jeden z lepszych cykli z tematyki akademii dla odmieńców genetycznych. Przeczytałam „W szponach mrozu” (zabawny tytuł w porównaniu do tego, co jest w książce) i (uwaga, uwaga) podobał mi się. Akcja jest co prawda szczątkowa, nierozwinięta i skupia się na tych wszystkich zawiłościach między bohaterami, ale co dziwne nie przeszkadzało mi to. Czytało się miło, szybko, przyjemnie i muszę przyznać, że mnie wciągnęło. No serio! Richelle Mead ma przyjemny dla oka styl i potrafi zainteresować czytelnika. Wbrew pozorom, bohaterki nie są płytkie (...aż tak bardzo jak to może się wydawać), mają coś do powiedzenia, a także, mam tu na myśli głównie Rose, iskrę i świadomość popełnionych błędów. Konkretnie chciałam przez to powiedzieć, że pani Mead się starała zrobić z bohaterek coś więcej niż głupiutkie nastolatki. Najbardziej żałuję braku szybszej i bardziej ekstremalnej akcji. Ogólnie rzecz biorąc, dobre czytadło na wieczór.

Roza 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-11-24, 20:22   

Przeczytałam 3 z 4 wydanych do tej pory książek i jak dal mnie z każdą kolejną pozycją było coraz gorzej. Ta książka mi się nieodmiennie kojarzy ze "Zmierzchem", bo Rose tak się zmieniła, że do złudzenia przypomina Bellę.
Chociaż na początku była taką rozrabiarą, dziewczyną, która łamie wszelkie zasady (i taka mi się podobała) to potem doszedł wątek miłosny i niestety nie byłam w stanie przebrnąć przez 4 tom.
Podsumowując książka zmieniła się w tandetny bzdet, jak dla mnie oczywiście.

Odpowiedz do tematu