Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl demoniczny/Cykl Malowany Człowiek
Autor Wiadomość
Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 17:14   Cykl demoniczny/Cykl Malowany Człowiek

Loleczka napisał/a:

JuÂ? nie mówiąc o Kate Daniels bądź o Malowanym Człowieku (moje nowe odkrycie).

Będzie 3 część :-D kiedy?

Loleczka napisał/a:

A Wiedźma akurat wyjdzie tego samego dnia, kiedy jest zakończenie roku szkolnego więc prezent jak znalazł xD

Tylko odebrać świadectwo i lecieć do księgarni po książkę, żeby mi jej tylko nie wykupili :-P

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-06-02, 17:49   

Lily napisał/a:
B??dzie 3 cz??Â???? :-D kiedy?

18 czerwca:-D TytuÂ? to Pustynna WÂ???cznia cz.1 :-)

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 18:04   

Chyba czegoÂ? nie rozumiem :-/ 3 cz??Â??? podzielili na 2 ksiÂ?Â?ki tak jak w przypadku wiedÂ?my?

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-06-02, 18:10   

Pierwsza cz??Â??? teÂ? byÂ?a w dw??ch tomach. Malowany CzÂ?owiek tom 1 i 2. Teraz jest Pustynna WÂ???cznia tom 1 i 2.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-06-02, 18:12   

Dzieci drogie co to za offtop? Szkoda, Â?e nie mam takiej wÂ?adzy Â?eby Was tu do porzÂ?dku ustawi?? <chlip> :-P

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 18:14   

Przepraszam :oops: (juÂ? tylko taki maÂ?y ostatni offtop i koniec.)
Aaaa i juÂ? wszystko jasne. :-D Ja myÂ?laÂ?am, Â?e jak jest Malowany czÂ?owiek 1 i 2 to teraz czekamy na 3 czeÂ???. A nie pomyÂ?laÂ?am, Â?e jest tak samo jak w przypadku WiedÂ?my, Â?e kaÂ?dÂ? ksiÂ?Â?k?? rozbijÂ? na 2 :-/

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-06-02, 18:26   

No, niestety rozdzielili. Na stronie fabryki jest fragment podany, bodajÂ?e prolog.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-06-02, 19:38   

Malowanego czÂ?owieka dostaÂ?am w swoje Â?apy przez czysty przypadek. Nie wiedziaÂ?am czego mam si?? spodziewa?? po tym tytule ale po przeczytaniu stwierdziÂ?am, Â?e jest on REWELACYJNY. Podoba mi si?? zamysÂ? Â?wiata jaki stworzyÂ? autor oraz caÂ?a historia malujÂ?ca si?? na jego tle.
Czekam niecierpliwie na kolejne tomy. Na szcz??Â?cie kolejna cz??Â??? ukaÂ?e sis?? juÂ? wkr??tce :mrgreen:

Selene 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-06-02, 20:13   

Ja 1 tom Malowanego czÂ?owieka dostaÂ?am praktycznie za darmo dzi??ki ostatniej promocji w Empiku :mrgreen: i jeszcze go nie przeczytaÂ?am - oczywiÂ?cie z braku czasu, a ta ksiÂ?Â?ka tak na mnie patrzy z p??Â?ki :p Ale na szcz??Â?cie b??d?? miaÂ?a teraz kilka dni wolnego wi??c na pewno si?? za niego zabiore skoro piszecie, Â?e jest taki fajny. Najlepsze jest to, Â?e FS wyda jeszcze dwa tomy i juÂ? caÂ?kiem niedÂ?ugo. Jak przeczytam na pewno napisz?? co sÂ?dz?? o ksiÂ?Â?ce :)

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-06-15, 08:51   

Ja przyznam szczerze, Â?e w niekt??rych momentach mnie nudziÂ?, ale byÂ?y takie chyba tylko 2 momenty, wi??c nie ucierpiaÂ?am za bardzo.
Bardzo podoba mi si?? oryginalnoÂ??? tej ksiÂ?Â?ki. To po prostu dobra fantastyka i tyle. KaÂ?dy bohater jest r??Â?ny, nie ma dw??ch takich samych.
A! Podoba mi si?? stara zielarka. Jest Â?wietna!

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-13, 15:07   

Jestem fanką Malowanego człowieka. Trudno się dziwić, że obie książki podzielili na dwie części. Malowany człowiek w jednej może by jeszcze uszedł ale była by to książka bardzo obszerna. Pustynna włócznia jeszcze bardziej. Czytając te książki w 4 częściach nie odniosłam wrażenia, że mogły by być wydane w dwóch. Bardzo długo czekałam na Pustynną włócznię po Malowanym człowieku. Można zazdrościć tym, którzy sięgnęli po tą serię teraz.
Ta książka opisuje świat, z którym się do tej pory nigdzie nie spotkałam. Nawet podobnego. Bardzo trudno jest wymyślić dobre i niepowtarzalne fantazy.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2010-10-14, 10:53   

Wizja Â?wiata przedstawiona w Malowanym CzÂ?owieku, cho?? jest przeraÂ?ajÂ?ca, zachwyca oryginalnoÂ?ciÂ? i sp??jnoÂ?ciÂ?. WÂ?tki ciekawie zaz??biajÂ? si?? ze sobÂ?, cho?? niekt??re dopiero w drugiej cz??Â?ci - Pustynnej WÂ???czni. MoÂ?e i dobrze, Â?e Fabryka podzieliÂ?a kaÂ?dÂ? cz??Â??? na 2 tomy, bo trudno byÂ?oby takÂ? cegÂ??? utrzyma?? w r??kach i nie moÂ?na byÂ?o by jej wziÂ?Â??? w Â?adnÂ? podr??Â?. Niestety od czasu do czasu do powieÂ?ci wkradajÂ? si?? dÂ?uÂ?yzny. PodsumowujÂ?c: niecierpliwie czekam na 3 cz??Â???, mam nadzieje, Â?e b??dzie szybciej niÂ? Pustynna WÂ???cznia.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2011-09-02, 18:04   

Dla tych, którzy się tym interesują: wyszła kolejna książka z cyklu Malowany Człowiek. Czytał ktoś? Książka nosi nazwę: "Wielki Bazar, Złoto Brayana" Poniżej daje opis i link:

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.

Strach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy
Jeph Bales z Potoku Tibbeta. Ojciec Arlena

Arlen nie miał nic przeciwko cierpieniu, gdyż oznaczało ono, że przeżył tam, gdzie powinien zginąć. Tej nocy, kiedy spojrzał w ślepia demona, który miał istnieć tylko w legendach, kiedy życia nie chroniły mu zbawienne runy, tej nocy zmienił zdanie...

W Wielkim Bazarze zawarłem wszystko to, co kocham w Arlenie. Bez względu na to, czy jesteś nowym Czytelnikiem, czy też fanem serii, sądzę, że Wielki Bazar przypadnie ci do gustu
.

Wielki Bazar, Złoto Brayana

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-09-03, 05:40   

Wielki Bazar, Złoto Brayana to 2 krótkie opowiadania dziejące się chronologicznie w czasie pomiędzy poprzednimi tomami plus kilka wywalonych rozdziałów z tychże tomów. Na dodatek zdaje się, że ta cieniutka książeczka zwyczajowo już w Fabryce, została podzielona na pół. Czyli niezbyt gruby zbiór kilku opowiadań chronologicznie z przed Pustynnej Włóczni + wywalone rozdziały Pustynnej Włóczni i Malowanego Człowieka podzielono jeszcze na pół: to właśnie Wielki Bazar, Złoto Brayana. Osobiście czuję się wydymany przez Fabrykę bez mydła. Oświadczam uroczyście, że każdą następną ich pozycję, nawet objętościowo grubą, którą będą dzielić na dwie części, jak np. Mag Niezależny, nie kupię - tylko ukradnę np z Chomika. Dzielą na 2 części wszystko co się da, a jak czytelnicy się nie zbuntują, to będą niedługo dzielić na 3 lub 4 części. Do czasu :-/

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-09-03, 12:27   

To co wyczynia Wydawca woła o pomstę do nieba. Ale skoro kupiłeś i przeczytałeś to powiedz czy te opowiadania są dobre. Właśnie kupiłam całopak (2 części Malowanego Człowieka i Pustnnej Burzy za 121zł) a z tą pozycją się wstrzymałam bo nie wiedziałam czy warto. W mojej bibliotece jest i Malowany Człowiek i Pustynna Włócznia więc ta pozycja też niedługo się pojawi ale trochę trzeba poczekać.
Także będę wdzięczna za Twoją opinię Majster.

Odpowiedz do tematu