Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Trylogia: Sen; Mg│a; Koniec
Autor WiadomoŠ
Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-04-19, 19:30   Trylogia: Sen; Mg│a; Koniec

SEN
Autor: McMann Lisa
J??zyk orygina┬?u: angielski
J??zyk wydania: polski
Oprawa: mi??kka
Data premiery: 2009-05-12
Cena 18,99z┬?
Liczba stron: 176

Opis:
Mroczny paranormalny dar i mi┬?o┬??? dwojga nastolatk??w w pierwszej powie┬?ci bestsellerowej lirycznej i wywo┬?uj┬?cej dreszcz grozy trylogii.

Siedemnastoletnia Janie widzi cudze sny. Wci┬?gana w nie wbrew w┬?asnej woli, staje si?? przymusowym ┬?wiadkiem rozgrywaj┬?cych si?? w nich wydarze?? . Pewnego dnia do klasy przychodzi nowy ch┬?opak... kt??ry potrafi kontrolowa?? sny. Ale nawet on mo┬?e okaza?? si?? bezradny, gdy Janie trafi w ┬?rodek koszmaru. Po raz pierwszy jest kim┬? wi??cej ni┬? obserwatork┬? czyich┬? makabrycznych fantazji. Jest ich uczestniczk┬? ...

MG┬?A:
Autor:
Lisa McMann
Wydawnictwo:
Amber , Sierpie?? 2009
Liczba stron: 208
Cena: 21,49z┬?

Tom 2 mrocznej i lirycznej trylogii o mi┬?o┬?ci dwojga nastolatk??w obdarzonych paranormalnym darem

Niepokoj┬?ca zdolno┬??? prze┬?ywania cudzych sn??w coraz bardziej przera┬?a Janie i jej ch┬?opaka Caleba. Zw┬?aszcza teraz, gdy dziewczyna zostaje wci┬?gni??ta w wype┬?nione przemoc┬? koszmary kole┬?anki z klasy. Je┬?li nad nimi nie zapanuje, sama stanie si?? ich ofiar┬?. Znaleziony przypadkiem tajemniczy dziennik wyjawia Janie zatrwa┬?aj┬?c┬? prawd??: mo┬?na kontrolowa?? sny, lecz za straszliw┬? cen??.

KONIEC
Autor: Lisa McMann
Wydawnictwo Amber
Data wydania: 9 luty 2010r.
Liczba stron: 256
Cena:27,50z┬?

Siedemnastoletnia Janie i jej ch┬?opak Caleb maj┬? nadziej??, ┬?e podczas wakacji zdo┬?aj┬? zapomnie?? o swoim przekle??stwie: ┬?e nie b??d┬? ich prze┬?ladowa?? cudze sny. Ale romantyczn┬? sielank?? przerywa wiadomo┬??? z domu. Po latach zjawi┬? si?? ojciec Janie, kt??rego dziewczyna nigdy nie widzia┬?a. I nigdy nie przeczuwa┬?a, ┬?e na jakie niebezpiecze??stwo narazi j┬? to spotkanie...

M??j komentarz: Jest par?? niezgodno┬?ci w opisach: po pierwsz?? ucze?? nie jest nowy tylko " odmieniony" :-) , a po drugie nie ma ┬?adnych nadprzyrodzonych zdolno┬?ci ┬?eby kontrolowa?? sny tylko uczy si?? tego stopniowo.
Moje wra┬?enia po przeczytaniu: by┬?am mile zaskoczona. Ksi┬?┬?ka napisana jest bardzo fanie, szybko si?? j┬? czyta. Du┬?┬? zalet┬? jest to, i┬? w ksi┬?┬?ce nie ma ┬?adnej rywalizacji o g┬???wn┬? bohaterk??- jest tylko jeden kandydant do serca g┬???wnej bohaterki. Ksi┬?┬?ka niby opowiada o nadprzyrodzonych zdolno┬?ciach Janie, lecz ten dar jest dla niej przekle??stwem i ponosi ona bardzo przykre konsekwencje z tego powodu. Nie podoba┬?o mi si?? niestety zako??czenie -s┬?dz??, ┬?e mo┬?na je by┬?o bardziej rozwin┬???. :-)
Pomimo niekt??rych niedoci┬?gni???? i wad ksi┬?┬?ka jest naprawd?? warta polecenia. :-)

Rebus konkurs 3 kopia.jpg
Plik Âci▒gniŕto 30 raz(y) 459.77 KB

Rebus konkurs 3.jpg
Plik Âci▒gniŕto 32 raz(y) 456.28 KB

Rebus_konkurs.jpg
Plik Âci▒gniŕto 22 raz(y) 312.51 KB

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-21, 15:38   

Czyta┬?am t┬? seri?? i powiem tak... To jest kolejna z serii gdzie g┬???wna bohaterka swoje robi, ma faceta i jest super do czasu... Gdybym nie czyta┬?a wcze┬?niej wi??kszej ilo┬?ci tych tzw. Wampirystycznych kt??re wychodz┬? teraz ca┬?ymi seriami to by┬?abym pewnie zachwycona, a tak uwa┬?am, ┬?e da si?? ksi┬?┬?k?? przeczyta??, da si?? wci┬?gn┬??? je┬?li ma si?? chwilk?? wolnego...Lepsza ksi┬?┬?ka od nudy :-P

Selene 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 27 Pa╝ 2009
Sk▒d: z Gostynina
Wys│any: 2010-04-21, 16:35   

A mi si?? podoba┬?o, pomimo i┬? na pocz┬?tku nie mia┬?am zamiaru czyta??, bo powoli nudz┬? mnie te podobne w┬?tki: o nastolatce, kt??ra ma jaki┬? dar. Poleci┬?a mi j┬? kole┬?anka, wi??c postanowi┬?am przeczyta??. By┬?am naprawd?? zaskoczona, ┬?e ksi┬?┬?ka a┬? tak mnie wci┬?gn??┬?a. Przeczyta┬?am j┬? bardzo szybko. Akcja jest nawet ciekawa, a bohaterka przypad┬?a mi do gustu. Nie pozna┬?am jeszcze zako??czenia historii Janie, ale gdy tylko znajd?? troch?? czasu to przeczytam Koniec. I mam nadzieje, ┬?e si?? nie rozczaruje, bo Sen i Mg┬?a by┬?y naprawd?? fajne :)

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-04-21, 18:49   

Zacz??┬?am czyta?? pierwsz┬? cze┬??? (z braku laku ebooka) i musz?? przyzna??, ┬?e ca┬?kiem ciekawie si?? przez ni┬? przechodzi. I podoba mi si?? nawet styl pisania, cho?? w wi??kszej ilo┬?ci ksi┬?┬?ek chyba bym tego nie znios┬?a.

Asiak2206
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-22, 18:59   

Jak narazie przeczyta┬?am dwie cz??┬?ci, na przeczytanie trzeciej niestety brak czasu ;-)
Czyta si?? przyjemnie, fabu┬?a mo┬?e i troch?? oklepana, ale podoba mi si?? pomys┬? z tym "darem" bohaterki, a raczej jej przekle??stwem. I co jeszcze na plus to na pewno g┬???wna bohaterka, kt??ra da si?? lubi?? :-P i jak ju┬? wspomnia┬?a Weeronika63 tylko jeden adorator :mrgreen:

Ronni 

Wys│any: 2010-04-22, 19:40   

Hej a czy kto┬? ju┬? przeczyta┬? wszystkie cz??┬?ci? Ciekawi mnie co s┬?dzicie na temat zako??czenia tej trylogii :-) .

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-23, 09:24   

ja przeczyta┬?em, powiem tylko ┬?e jest troch?? do┬?uj┬?ce... ale ksi┬?┬?ki s┬? dobre, cho?? strasznie ponure.

Ronni 

Wys│any: 2010-04-23, 19:51   

Hej Gobur, a nie uwa┬?asz, ┬?e powinni oni rozwin┬??? bardziej spraw?? ze szpitalem- czyli ┬?e medycyna posun??┬?a si?? na prz??d i mo┬?na leczy?? skutki jej daru?

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-29, 17:24   

Te┬? przeczyta┬?am...
Je┬?eli chodzi o ko??c??wk?? to ujdzie :-P
Moim zdaniem jednak ta ksi┬?┬?ka by┬?a taka nie zako??czona. Zako??czona zosta┬?a w takim momencie, ┬?e czeka┬?abym na czwart┬? cz??┬??? gdyby nie tytu┬? trzeciej cz??┬?ci...

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-29, 17:32   

Ta ksi┬?┬?ka jest ca┬?a w bardzo ponurym tonie, wiec takie a nie inne zako??czenie bardzo pasuje. To ┬?a jest ponura nie jest zreszt┬? zarzut, tylko ja nie przepadam za tym, mo┬?e dlatego ┬?e w ┬?yciu napatrzy┬?em si?? na wystarczaj┬?co wiele ponurych rzeczy, a do pokolenia emo ewidentnie nie nale┬???. A te ksi┬?┬?ki w swojej wymowie s┬? troch?? jak ksi??ga Koheleta "Marno┬??? nad marno┬?ciami i wszystko marno┬???." Ka┬?dy prze┬?y┬? tragedi??, nikt si?? z niej nie podni??s┬? a cokolwiek wybierzesz b??dzie z┬?e. To nie dla mnie, ja tak nie potrafi??. Zawsze raczej wierzy┬?em w has┬?o "chcie?? to m??c"

Ronni 

Wys│any: 2010-04-29, 21:28   

Racja Gobur, te ksi┬?┬?ki mnie r??wnie┬? ┬?le nastraja┬?y,a podobnie jak ty nie lubi?? ponurych ksi┬?┬?ek. Uwa┬?am, ┬?e ┬?ycie samo w sobie jest wystarczaj┬?co ponure, dlatego zawsze stroni?? od ksi┬?┬?ek o dramatach i czytam fantastyk?? ┬?eby przenie┬??? si?? w inny lepszy ┬?wiat. :-D

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│a: 03 Lis 2009
Sk▒d: Z Google
Wys│any: 2010-05-01, 18:08   

Mnie si?? ksi┬?┬?ka pobada┬?a, zw┬?aszcza po ci┬?g┬?ych happy end'ach, kt??rymi ko??czy┬?y si?? prawie wszystkie ksi┬?┬?ki jakie wzi??┬?am do r??ki. My┬?l?? ┬?e tu jest opisana ca┬?kiem ciekawa historia. Jane dostaje praktycznie ca┬?y czas porz┬?dnego kopa od losu, a mimo wszystko si?? nie poddaje, i to w┬?a┬?nie w niej podziwiam. Ksi┬?┬?ka jest opisana dosy?? w ponurym klimacie, ale jest za to bardzo mobilizuj┬?ca do dzia┬?a?? :-P

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-06-19, 10:50   

Szczerze? My┬?la┬?am ┬?e spadn?? z krzes┬?a i zakrztusz?? si?? moj┬? kaw┬?...

Miley Cyrus w paranormalnym thrillerze

Miley Cyrus wyst┬?pi w paranormalnym thrillerze "Wake", b??d┬?cym adaptacj┬? powie┬?ci Lisy McMann. Film produkuj┬? wsp??lnie Paramount Pictures i MTV Films. Wsp??┬?scenarzysta "Niepokoju" Christopher Landon zaadaptuje ksi┬?┬?k?? na potrzeby filmu.

"Wake", w Polsce wydany w 2009 roku jako "Sen", jest pierwsz┬? z serii trzech ksi┬?┬?ek, kt??rej fabu┬?a koncentruje si?? na 17-letniej Janie, kt??ra widzi sny innych ludzi. Sny o spadaniu, sny erotyczne, ale r??wnie┬? koszmary. Pewnego razu Janie staje si?? ┬?wiadkiem przera┬?aj┬?cego snu, kt??ry odkrywa przed ni┬? czyj┬?┬? mroczn┬? i pe┬?n┬? tajemnic psychik??.

Produkcj┬? filmu zajm┬? si?? Ellen Goldsmith-Vein i Lindsay Williams z The Gotham Group, odpowiedzialnej za "Kroniki Spiderwick" wraz z Jodi Zuckerman i Tish Cyrus z Hope Town Entertainment oraz Stevenem Schneiderem i Jasonem Blumem, kt??rzy pracowali przy "Paranormal Activity"

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Do│▒czy│a: 14 Wrz 2009
Sk▒d: Festung Breslau
Wys│any: 2010-06-19, 15:13   

no commment...
system failure ...
error
...

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-06-19, 18:41   

:-? - to jest zdegustowanie.
Je┬?li maj┬? zamiar zrobi?? ekranizacj?? (kt??rej zreszt┬? jestem ciekawa), to kurde niech z tego nie wyjdzie filmik rodem dla ameryka??skich ma┬?olat. Ksi┬?┬?ka jest utrzymana w do┬??? powa┬?nym i troch?? mrocznym klimacie i to powinien oddawa?? film.
Jak dobrze pami??tam Janie jest blondynk┬?, ale mimo wszystko pasuje mi do niej Camille Belle. Szczeg??lnie po filmie "W ciszy". Jest bardzo ┬?adna i pasuje mi do cichej, ale odwa┬?nej i pyskatej kiedy trzeba Janie.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: