Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Diety rozmaite
Autor WiadomoŠ
Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-12, 16:59   

Cytat:
Co do 4-5 posi┬?k??w dziennie to owszem ale nie mog┬? by?? to du┬?e zwyk┬?e posi┬?ki :)

Nieprawda. To zale┬?y od zapotrzebowania energetycznego poszczeg??lnych os??b. Je┬?li kto┬? ma ca┬?kowit┬? przemian?? energetyczn┬? na poziomie 1600 kcal to mo┬?e i rzeczywi┬?cie to b??d┬? ma┬?e posi┬?ki. Por??wnuj┬?c to do ekstremum np. do kolarza szosowego, kt??ry przechodzi mniej intensywny trening si┬?owy poza sezonem i dla kt??rego zapotrzebowanie wynosi 5400 kcal - roz┬?o┬?enie to na 5 posi┬?k??w bez wykorzystania suplement??w oznacza porcje jak dla plutonu wojska.
Podsumowuj┬?: ┬?niadanie - 25% ca┬?kowitej energii, 2 ┬?niadanie - 10% ca┬?kowitej energii, obiad - 30% ca┬?kowitej energii, podwieczorek - 10% ca┬?kowitej energii, kolacja - 25 % ca┬?kowitej energii. Dopasowa?? indywidualnie i b??dzie git :)

oleczka
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-12, 17:46   

Nie stosuje ┬?adnej diety ( nie potrzebuje jej)
nie lubi?? biega??, wol?? je┬?dzi?? rowerem i p┬?ywa??.... Ewentualnie p??j┬??? z m┬?odsz┬? cz??┬?ci┬? rodziny na plac zabaw (...kiedy┬? zrobi┬?am 76 okr┬?┬?e?? w ok??┬? zje┬?d┬?alni z bardzo ┬?ywio┬?ow┬? trzylatk┬?.... a to by┬? dopiero pocz┬?tek)

PS. Moja babcia cz??sto powtarza ┬?e linia ma by?? gruba i wyrazista :mrgreen:

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-04-12, 19:46   

Ja przez d┬?ugi czas nie mog┬?am si?? przem??c do biegania a w szkole wr??cz tego nienawidzi┬?am. Ostatnio jednak mocno si?? zmotywowa┬?am i zacz??┬?am biega??- na razie s┬? to kr??tkie dystansy, ale z czasem mam je zamiar wyd┬?u┬?a??. Wcze┬?niej stosowa┬?am r??┬?ne diety i efekty by┬? raczej kr??tkotrwa┬?y :-( . Zauwa┬?y┬?am prawid┬?owo┬???, i┬? lepiej uprawia?? sport i normalnie je┬??? ni┬? odchudza?? si?? i nie ??wiczy?? bo wtedy si?? raczej nie schudnie, a je┬?li wam to si?? uda, to kiedy wr??cicie do starych nawyk??w ┬?ywieniowych to i tak przytyjecie.

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-14, 16:25   

Gobur ja nawet mog┬?abym si?? zmusi?? do biegania. Siln┬? wol?? posiadam, gorzej z tym, ┬?e nie jestem typem samotnika, wi??c musia┬?abym znale┬??? sobie kogo┬? z kim mog┬?abym biega?? i tu jest problem... Kole┬?anki mieszkaj┬?ce w pobli┬?u nie maj┬? ochoty, a moja mama si┬?y i ch??ci... A tak samemu biega?? to ca┬?kowicie nie w moim stylu, Znudzi┬?oby mi si?? to szybko...

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-14, 18:16   

Natka8 napisa│/a:
Gobur ja nawet mog┬?abym si?? zmusi?? do biegania. Siln┬? wol?? posiadam, gorzej z tym, ┬?e nie jestem typem samotnika, wi??c musia┬?abym znale┬??? sobie kogo┬? z kim mog┬?abym biega?? i tu jest problem... Kole┬?anki mieszkaj┬?ce w pobli┬?u nie maj┬? ochoty, a moja mama si┬?y i ch??ci... A tak samemu biega?? to ca┬?kowicie nie w moim stylu, Znudzi┬?oby mi si?? to szybko...

Sk┬?d ja to znam. Pare miech??w przed t┬? zim┬? uda┬?o mi si?? nam??wi?? koleg?? do biegania, no i do czasu a┬? zacze┬?y si?? przymrozki nie┬?le nam sz┬?o, nom a teraz jak mu m??wie ┬?e przyda┬?oby si?? wr??ci?? do biegania, he to przyznaje mi racj?? no ale zebra?? si?? nie mo┬?emy, rozleniwili┬?my si?? :-/

A mamusia oczywi┬?cie te┬? m??wi┬?a ┬?e zacznie ze mn┬? biega??, tiaa i jak zwyle sko??czy┬?o si?? tylko na s┬?owach.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-04-14, 18:20   

Od kilku lat biegam stosunkowo regularnie (chyba, ┬?e jestem wypompowana po zaj??ciach). Moim zdaniem takie ??wiczenia s┬? idealnym sposobem na uzupe┬?nienie diety. Efekty przychodz┬? szybciej. Nie ┬?ebym ja musia┬?a si?? odchudza??, jest zupe┬?nie przeciwnie. Ja po prostu lubi?? ruch i sport :-D

Szept 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 05 Kwi 2010
Sk▒d: Zza ?ciany
Wys│any: 2010-04-14, 22:27   

Hm, sama te┬? biegam, chocia┬? nie ze wzgl??du na diet??, a dla towarzystwa. Wiatr we w┬?osach, wyg┬?upy znajomych... Cos pi??knego:) Szkoda, tylko, ┬?e w moim wypadku nie daje efektu w wygl┬?dzie fizycznym, tylko (lub a┬?) psychicznym.
Og??┬?em o dietach mo┬?na pisa?? i pisa??. Ciekawi mnie, czy faktycznie skuteczne s┬? diety typu np. grupy krwi? I z ciekawo┬?ci zapytam, co s┬?dzicie o u┬?ywaniu tak┬?e dodatk??w do diet w postaci r??┬?norakiej chemii - jak na przyk┬?ad tabletek odchudzaj┬?cych, jaki┬? kaw, czy jeszcze co tam jest innego?:)

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-15, 19:11   

Uwaga! Wypowie si?? dietetyk.

Cytat:
Og??┬?em o dietach mo┬?na pisa?? i pisa??. Ciekawi mnie, czy faktycznie skuteczne s┬? diety typu np. grupy krwi?

Nie. Nie ma czego┬? takiego jak cudowna dieta na kt??rej da si?? schudn┬??? kilkana┬?cie kilo w miesi┬?c. Tzn. da si??, tylko ja bym tego nie nazwa┬?a odchudzaniem a wyniszczaniem swojego organizmu. Jak kto┬? ma ochot?? zamiast tk. t┬?uszczowej odwadnia?? si?? , traci?? mas?? mi??┬?niow┬? i kostn┬? oraz w┬?osy to jak najbardziej polecam wszelkie diety Kopenhaskie, kapu┬?ciane, sokowe i inne.
Og??lnie tzw. "diety gazetowe" dziel?? na: diety ┬?mierci i diety nieszkodliwe. Diety ┬?mierci to wszystkie diety, kt??re polecaj┬? jeden sk┬?adnik, albo produkt, a inne eliminuj┬?. Diety nieszkodliwe to takie kt??re wyciskaj┬? z naszych portfeli pieni┬?dze, zalecaj┬?c jakie┬? wymy┬?lne produkty i marnuj┬? nasz czas, karz┬?c przestrzega?? jaki┬? dziwacznych regu┬?. Doskona┬?y przyk┬?ad - dieta zgodna z grup┬? krwi. Absolutna bzdura. Podobnie jak wszystkie diety nie┬?┬?czeniowe. Nie ┬?┬?czy?? bia┬?ek z t┬?uszczem, t┬?uszczu z w??glowodanami, w??glowodan??w z bia┬?kiem. Kto to wymy┬?la?
Jest oczywi┬?cie wyj┬?tek: dieta ┬?r??dziemnomorska i dieta DASH. Te polecam gor┬?co.

Cytat:

I z ciekawo┬?ci zapytam, co s┬?dzicie o u┬?ywaniu tak┬?e dodatk??w do diet w postaci r??┬?norakiej chemii - jak na przyk┬?ad tabletek odchudzaj┬?cych, jaki┬? kaw, czy jeszcze co tam jest innego?:)

To zale┬?y od u┬?ytego zwi┬?zku.
Chocia┬?by Alli - to co tak ┬?adnie reklamuj┬?. To stary dobry Orlistat. Dzia┬?a jak cholera. Tylko dzia┬?a tak, ┬?e pacjenci go nie chc┬? stosowa??. I nie dziwi?? si?? im. Ja bym na pewno nie poleci┬?a go nikomu. Dost??pna do tej pory na recept?? Meridia, kt??ra dzia┬?a podobnie, ale mocniej zosta┬?a niedawno wycofana z rynku. Obawiam si??, ┬?e Alli te┬? mo┬?e znikn┬?c nam z oczu.
Co do herbatek, batonik??w i innych. Zazwyczaj maj┬? one L-karnityn?? w sk┬?adzie lub ekstrakt z zielonej herbaty lub co┬? na przeczyszczenie. L-karnityna: super teoria, kt??ra nie przek┬?ada si?? na praktyk??. Zielona herbata: jasne, jak si?? wypije 8 fili┬?anek bardzo mocnego naparu. Co┬? na przeczyszczenie: jak kto┬? lubi. Ja nie lubi??.
To tylko dodatki. Cz??sto dzia┬?aj┬? jako placebo i nic wi??cej. Nic nie zast┬?pi zdroworozs┬?dkowego ┬?ywienia.

Szept 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 05 Kwi 2010
Sk▒d: Zza ?ciany
Wys│any: 2010-04-15, 19:25   

O w mord??, prawie jak wyk┬?ad. Dzi??ki:)

My┬?la┬?am podobnie, je┬?li chodzi o te wszystkie diety "naj", kt??re bardziej si?? nadaj┬? dla osoby marz┬?cej o statusie ko┬?ciotrupa w pracowni biologicznej, ni┬? normalnej osoby. Niedawno pozna┬?am os??bk??, kt??ra ┬?ywi┬?c si?? samymi jajkami (tj. niewa┬?ne w jakiej ilo┬?ci i formie) podobno schud┬?a kilkana┬?cie kilo. Co prawda nie w czasie bardzo szybkim, ale twierdzi┬?a, ┬?e przynajmniej dzi??ki temu nie traci┬?a jaki┬? minera┬???w i ca┬?ej tej reszty, co by┬?a potrzebna organizmowi. No nie wiem, czy to w og??le mo┬?liwe.
Przyznaj??, ┬?e sama czepiam si?? takich diet, ale podejrzewam, ┬?e to sprawa zwi┬?zana z ton┬?cym, co si?? brzytwy ┬?apie, skoro inne dzia┬?ania zawodz┬?.

Co do specyfik??w. O meridii s┬?ysza┬?am. Sama u┬?ywa┬?am zamiennika - Zelixa - niestety niewiele mi pomog┬?a, chocia┬? dopiero potem wykryto u mnie niedoczynno┬??? tarczycy i lekarz mi powiedzia┬?, ┬?ebym nie wariowa┬?a, bo i tak nawet dzi??ki temu wiele nie zrzuc??... C??┬?, szkoda.

Hm, zdroworozs┬?dkowe ┬?ywienie, ┬?wietny pomys┬?. Jednak chyba jednym z wymog??w jest jedzenie o okre┬?lonych porach?

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-15, 19:59   

Cytat:
Niedawno pozna┬?am os??bk??, kt??ra ┬?ywi┬?c si?? samymi jajkami (tj. niewa┬?ne w jakiej ilo┬?ci i formie) podobno schud┬?a kilkana┬?cie kilo. Co prawda nie w czasie bardzo szybkim, ale twierdzi┬?a, ┬?e przynajmniej dzi??ki temu nie traci┬?a jaki┬? minera┬???w i ca┬?ej tej reszty, co by┬?a potrzebna organizmowi.

Jajka rzeczywi┬?cie zawieraj┬? mn??stwo sk┬?adnik??w od┬?ywczych, ale nie wszystkie, wi??c na pewno mia┬?a niedobory. Zreszt┬? ┬???┬?tko jaja zawiera mn??stwo cholesterolu. Co prawda ju┬? od d┬?u┬?szego czasu sugeruje si??, ┬?e cholesterol spo┬?yty nie wp┬?ywa na pul?? cholesterolu kr┬?┬?┬?c┬? we krwi - jednak nie jeste┬?my pewni na 100%. I tak jaja s┬? produktem bogatot┬?uszczowym, a to nie wp┬?ynie dobrze na uk┬? sercowo-naczyniowy. Zreszt┬? ta osoba b??dzie mia┬?a efekt jo-jo ┬?e hoho! Problem z takimi dietami jest taki, ┬?e trzeba umie?? z nich m┬?drze wyj┬???, a to si?? nie uda bez bardzo do┬?wiadczonego dietetyka.

Cytat:

Hm, zdroworozs┬?dkowe ┬?ywienie, ┬?wietny pomys┬?. Jednak chyba jednym z wymog??w jest jedzenie o okre┬?lonych porach?

Okre┬?lone pory - to jeden z kluczy do sukcesu. Jednak nie ma co si?? tego ba??. Da si?? u┬?o┬?y?? ┬?wietn┬? diet?? tak┬?e dla os??b, kt??re nie maj┬? regularnego trybu ┬?ycia i nie mog┬? zje┬??? normalnych 5 posi┬?k??w. Nie jest to naj┬?atwiejsze i wymaga te┬? ch??ci wsp??┬?pracy od pacjenta, ale mia┬?am ju┬? takich 'klient??w' i dawa┬?o rad??.

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-15, 20:25   

Lamia napisa│/a:
Uwaga! Wypowie si?? dietetyk.

No to spad┬?a┬? mi z nieba. S┬?ysza┬?a┬? mo┬?e o diecie niejakiego dr Ducana, ostatnio co kogo┬? nie spytam co ┬?adnie schud┬? to m??wi ┬?e jest na tej diecie. Moja mama jako kasjerka w hiper te z cz??sto jak widzi ┬?e ludzie kupuj┬? jakies otr??by owsiane i do tego du┬?o mi??sa itp pyta si?? czy s┬? na diecie dr Ducana- heh ich reakcja jest zabawna bo przewa┬?nie mama trafia w 10.
Chcia┬?abym j┬? przetestowac na sobie- na razie czytam :P, co o niej sadzisz?

PS a propo L-karnityny kiedy┬? chcia┬?am j┬? sobie kupi?? i du┬?o o niej sie naczyta┬?am, du┬?o os??b pisa┬?o ┬?e to nic nie pomaga. Jedna kolesinka zrobi┬?a nawet do┬?wiatczenie, chud┬?a i ??wicz┬?a regularnie zacze┬?a jako wspomagacz bra?? co┬? z L-karnityn┬? (ju┬? nie pami??tam czy to by┬?y herbatki czy co) i co?..... chud┬?a dalej w tym t??pie co dotychczas

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-15, 21:02   

Cytat:
No to spad┬?a┬? mi z nieba. S┬?ysza┬?a┬? mo┬?e o diecie niejakiego dr Ducana, ostatnio co kogo┬? nie spytam co ┬?adnie schud┬? to m??wi ┬?e jest na tej diecie. Moja mama jako kasjerka w hiper te z cz??sto jak widzi ┬?e ludzie kupuj┬? jakies otr??by owsiane i do tego du┬?o mi??sa itp pyta si?? czy s┬? na diecie dr Ducana- heh ich reakcja jest zabawna bo przewa┬?nie mama trafia w 10.

Przykro mi, ale nie mam nic dobrego do powiedzenia na temat tej diety. Dieta wysokobia┬?kowa jest polecana niezwykle rzadko w nielicznych jednostkach chorobowych, nawet sportowcom nie zaleca si?? spo┬?ywania wi??cej ni┬? 2 g bia┬?ka na kilogram masy cia┬?a. Niew┬?tpliwie dieta Duncana to dieta wysokobia┬?kowa, gdzie przekroczymy wszystkie normy i wp??dzimy si?? w niedobory.
Czemu poza tym jestem przeciw?
Produkty bogatobia┬?kowe zazwyczaj s┬? te┬? bogate w t┬?uszcze. Du┬?o t┬?uszczu - kwasica ketonowa. Dochodzi do zakwaszenia organizmu. Osoby na takiej diecie zazwyczaj trac┬? apetyt i tu le┬?y sekret tych diet. Pozornie mo┬?esz je┬??? do syta, a nie jesz bo nie jeste┬? g┬?odny. Kwasica ketonowa to jednak stan niepo┬?┬?dany. Mo┬?e prowadzi?? do zaburze?? ┬?wiadomo┬?ci, wymiot??w, wysypki, a w ostrych przypadkach do ┬?pi┬?czki. Nie sugeruj??, ┬?e jak kto┬? b??dzie na tej diecie to zapadnie w ┬?pi┬?czk??. Nie, chc?? tylko u┬?wiadomi??, ┬?e to nie jest do ko??ca bezpieczne.
Poza tym w diecie tej ograniczenie w??glowodan??w: pieczywa, kasz, warzyw i owoc??w. Jest to absolutne kuriozum! W??glowodany powinny stanowi?? ┬?r??d┬?o ok 55% energii i jest w nich ca┬?e mn??stwo wa┬?nych sk┬?adnik??w. Witamin gr B, magnezu, b┬?onnika, antyoksydant??w. Ja ju┬? sobie wyobra┬?am, jaki si?? ma zatwardzenia na tej diecie, jak wypadaj┬? w┬?osy i ┬?ami┬? si?? paznokcie.
Niew┬?tpliwie pozytywne jest to, ┬?e s┬? te 3 etapy, dzi??ki czemu ┬?agodniej wychodzimy z diety. Dzi??ki temu by?? mo┬?e efekty jo-jo b??d┬? mniejsze, albo ich nie b??dzie. To jednak za ma┬?o, ┬?eby poleci?? t┬? diet??.

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-04-16, 08:32   

Hej zgadzam si?? z LAMI┬?. Ta diata nie jest dobra, poniewa┬? ┬?eby dostarczy?? 2-2,5g bia┬?ka na ka┬?dy kilogram swojego cia┬?a musia┬?aby┬? bardzo du┬?o je┬??? w ci┬?gu dnia. Nie wiem czy dobrze to interpretuj?? ale tak by┬?o napisane w necie.

tusia13pl 
Weteran

Do│▒czy│a: 19 Maj 2010
Sk▒d: Kutno ;)
Wys│any: 2010-04-16, 15:09   

A co s┬?dzisz o diecie South Beach?

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-16, 15:11   

oho to raczej zaniecham wypr??bowania jej ;) Lamia tw??j post skutecznie wybija z g┬?owy takie pomys┬?y a zw┬?aszcza jak si?? czyta o mo┬?liwych skutkach <szok>

[ Dodano: 2010-04-16, 15:16 ]
tusia13pl napisa│/a:
A co s┬?dzisz o diecie South Beach?

kiedy┬? spr??bowa┬?am, jak dla mnie zwyk┬?ego laika wydawa┬?a si?? fajna i wprowadzi┬?a mi now┬? klasyfikacje prod??kt??w - to ju┬? nie by┬?y kcal tilko IG :-D , ale w pewnym momencie kaski by┬?o mi szkoda na takie ┬?arcie :-P a jeszcze dodam ┬?e dlatego ┬?e wymy┬?la┬?am niestworzone rzeczy :-P

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: