Diety rozmaite

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Lamia

Post autor: Lamia »

Co do 4-5 posiÂ?k??w dziennie to owszem ale nie mogÂ? by?? to duÂ?e zwykÂ?e posiÂ?ki :)
Nieprawda. To zaleÂ?y od zapotrzebowania energetycznego poszczeg??lnych os??b. JeÂ?li ktoÂ? ma caÂ?kowitÂ? przemian?? energetycznÂ? na poziomie 1600 kcal to moÂ?e i rzeczywiÂ?cie to b??dÂ? maÂ?e posiÂ?ki. Por??wnujÂ?c to do ekstremum np. do kolarza szosowego, kt??ry przechodzi mniej intensywny trening siÂ?owy poza sezonem i dla kt??rego zapotrzebowanie wynosi 5400 kcal - rozÂ?oÂ?enie to na 5 posiÂ?k??w bez wykorzystania suplement??w oznacza porcje jak dla plutonu wojska.
PodsumowujÂ?: Â?niadanie - 25% caÂ?kowitej energii, 2 Â?niadanie - 10% caÂ?kowitej energii, obiad - 30% caÂ?kowitej energii, podwieczorek - 10% caÂ?kowitej energii, kolacja - 25 % caÂ?kowitej energii. Dopasowa?? indywidualnie i b??dzie git :)

oleczka

Post autor: oleczka »

Nie stosuje Â?adnej diety ( nie potrzebuje jej)
nie lubi?? biega??, wol?? jeÂ?dzi?? rowerem i pÂ?ywa??.... Ewentualnie p??jÂ??? z mÂ?odszÂ? cz??Â?ciÂ? rodziny na plac zabaw (...kiedyÂ? zrobiÂ?am 76 okrÂ?Â?e?? w ok??Â? zjeÂ?dÂ?alni z bardzo Â?ywioÂ?owÂ? trzylatkÂ?.... a to byÂ? dopiero poczÂ?tek)

PS. Moja babcia cz??sto powtarza Â?e linia ma by?? gruba i wyrazista :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Ja przez dÂ?ugi czas nie mogÂ?am si?? przem??c do biegania a w szkole wr??cz tego nienawidziÂ?am. Ostatnio jednak mocno si?? zmotywowaÂ?am i zacz??Â?am biega??- na razie sÂ? to kr??tkie dystansy, ale z czasem mam je zamiar wydÂ?uÂ?a??. WczeÂ?niej stosowaÂ?am r??Â?ne diety i efekty byÂ? raczej kr??tkotrwaÂ?y :-( . ZauwaÂ?yÂ?am prawidÂ?owoÂ???, iÂ? lepiej uprawia?? sport i normalnie jeÂ??? niÂ? odchudza?? si?? i nie ??wiczy?? bo wtedy si?? raczej nie schudnie, a jeÂ?li wam to si?? uda, to kiedy wr??cicie do starych nawyk??w Â?ywieniowych to i tak przytyjecie.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

natka8

Post autor: natka8 »

Gobur ja nawet mogÂ?abym si?? zmusi?? do biegania. SilnÂ? wol?? posiadam, gorzej z tym, Â?e nie jestem typem samotnika, wi??c musiaÂ?abym znaleÂ??? sobie kogoÂ? z kim mogÂ?abym biega?? i tu jest problem... KoleÂ?anki mieszkajÂ?ce w pobliÂ?u nie majÂ? ochoty, a moja mama siÂ?y i ch??ci... A tak samemu biega?? to caÂ?kowicie nie w moim stylu, ZnudziÂ?oby mi si?? to szybko...

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Natka8 pisze:Gobur ja nawet mogÂ?abym si?? zmusi?? do biegania. SilnÂ? wol?? posiadam, gorzej z tym, Â?e nie jestem typem samotnika, wi??c musiaÂ?abym znaleÂ??? sobie kogoÂ? z kim mogÂ?abym biega?? i tu jest problem... KoleÂ?anki mieszkajÂ?ce w pobliÂ?u nie majÂ? ochoty, a moja mama siÂ?y i ch??ci... A tak samemu biega?? to caÂ?kowicie nie w moim stylu, ZnudziÂ?oby mi si?? to szybko...
SkÂ?d ja to znam. Pare miech??w przed tÂ? zimÂ? udaÂ?o mi si?? nam??wi?? koleg?? do biegania, no i do czasu aÂ? zaczeÂ?y si?? przymrozki nieÂ?le nam szÂ?o, nom a teraz jak mu m??wie Â?e przydaÂ?oby si?? wr??ci?? do biegania, he to przyznaje mi racj?? no ale zebra?? si?? nie moÂ?emy, rozleniwiliÂ?my si?? :-/

A mamusia oczywiÂ?cie teÂ? m??wiÂ?a Â?e zacznie ze mnÂ? biega??, tiaa i jak zwyle sko??czyÂ?o si?? tylko na sÂ?owach.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Od kilku lat biegam stosunkowo regularnie (chyba, Â?e jestem wypompowana po zaj??ciach). Moim zdaniem takie ??wiczenia sÂ? idealnym sposobem na uzupeÂ?nienie diety. Efekty przychodzÂ? szybciej. Nie Â?ebym ja musiaÂ?a si?? odchudza??, jest zupeÂ?nie przeciwnie. Ja po prostu lubi?? ruch i sport :-D
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Szept

Post autor: Szept »

Hm, sama teÂ? biegam, chociaÂ? nie ze wzgl??du na diet??, a dla towarzystwa. Wiatr we wÂ?osach, wygÂ?upy znajomych... Cos pi??knego:) Szkoda, tylko, Â?e w moim wypadku nie daje efektu w wyglÂ?dzie fizycznym, tylko (lub aÂ?) psychicznym.
Og??Â?em o dietach moÂ?na pisa?? i pisa??. Ciekawi mnie, czy faktycznie skuteczne sÂ? diety typu np. grupy krwi? I z ciekawoÂ?ci zapytam, co sÂ?dzicie o uÂ?ywaniu takÂ?e dodatk??w do diet w postaci r??Â?norakiej chemii - jak na przykÂ?ad tabletek odchudzajÂ?cych, jakiÂ? kaw, czy jeszcze co tam jest innego?:)

Lamia

Uwaga! Wypowie si?? dietetyk.
Og??Â?em o dietach moÂ?na pisa?? i pisa??. Ciekawi mnie, czy faktycznie skuteczne sÂ? diety typu np. grupy krwi?
Nie. Nie ma czegoÂ? takiego jak cudowna dieta na kt??rej da si?? schudnÂ??? kilkanaÂ?cie kilo w miesiÂ?c. Tzn. da si??, tylko ja bym tego nie nazwaÂ?a odchudzaniem a wyniszczaniem swojego organizmu. Jak ktoÂ? ma ochot?? zamiast tk. tÂ?uszczowej odwadnia?? si?? , traci?? mas?? mi??Â?niowÂ? i kostnÂ? oraz wÂ?osy to jak najbardziej polecam wszelkie diety Kopenhaskie, kapuÂ?ciane, sokowe i inne.
Og??lnie tzw. "diety gazetowe" dziel?? na: diety Â?mierci i diety nieszkodliwe. Diety Â?mierci to wszystkie diety, kt??re polecajÂ? jeden skÂ?adnik, albo produkt, a inne eliminujÂ?. Diety nieszkodliwe to takie kt??re wyciskajÂ? z naszych portfeli pieniÂ?dze, zalecajÂ?c jakieÂ? wymyÂ?lne produkty i marnujÂ? nasz czas, karzÂ?c przestrzega?? jakiÂ? dziwacznych reguÂ?. DoskonaÂ?y przykÂ?ad - dieta zgodna z grupÂ? krwi. Absolutna bzdura. Podobnie jak wszystkie diety nieÂ?Â?czeniowe. Nie Â?Â?czy?? biaÂ?ek z tÂ?uszczem, tÂ?uszczu z w??glowodanami, w??glowodan??w z biaÂ?kiem. Kto to wymyÂ?la?
Jest oczywiÂ?cie wyjÂ?tek: dieta Â?r??dziemnomorska i dieta DASH. Te polecam gorÂ?co.
I z ciekawoÂ?ci zapytam, co sÂ?dzicie o uÂ?ywaniu takÂ?e dodatk??w do diet w postaci r??Â?norakiej chemii - jak na przykÂ?ad tabletek odchudzajÂ?cych, jakiÂ? kaw, czy jeszcze co tam jest innego?:)
To zaleÂ?y od uÂ?ytego zwiÂ?zku.
ChociaÂ?by Alli - to co tak Â?adnie reklamujÂ?. To stary dobry Orlistat. DziaÂ?a jak cholera. Tylko dziaÂ?a tak, Â?e pacjenci go nie chcÂ? stosowa??. I nie dziwi?? si?? im. Ja bym na pewno nie poleciÂ?a go nikomu. Dost??pna do tej pory na recept?? Meridia, kt??ra dziaÂ?a podobnie, ale mocniej zostaÂ?a niedawno wycofana z rynku. Obawiam si??, Â?e Alli teÂ? moÂ?e zniknÂ?c nam z oczu.
Co do herbatek, batonik??w i innych. Zazwyczaj majÂ? one L-karnityn?? w skÂ?adzie lub ekstrakt z zielonej herbaty lub coÂ? na przeczyszczenie. L-karnityna: super teoria, kt??ra nie przekÂ?ada si?? na praktyk??. Zielona herbata: jasne, jak si?? wypije 8 filiÂ?anek bardzo mocnego naparu. CoÂ? na przeczyszczenie: jak ktoÂ? lubi. Ja nie lubi??.
To tylko dodatki. Cz??sto dziaÂ?ajÂ? jako placebo i nic wi??cej. Nic nie zastÂ?pi zdroworozsÂ?dkowego Â?ywienia.

Awatar użytkownika
Szept

Post autor: Szept »

O w mord??, prawie jak wykÂ?ad. Dzi??ki:)

MyÂ?laÂ?am podobnie, jeÂ?li chodzi o te wszystkie diety "naj", kt??re bardziej si?? nadajÂ? dla osoby marzÂ?cej o statusie koÂ?ciotrupa w pracowni biologicznej, niÂ? normalnej osoby. Niedawno poznaÂ?am os??bk??, kt??ra Â?ywiÂ?c si?? samymi jajkami (tj. niewaÂ?ne w jakiej iloÂ?ci i formie) podobno schudÂ?a kilkanaÂ?cie kilo. Co prawda nie w czasie bardzo szybkim, ale twierdziÂ?a, Â?e przynajmniej dzi??ki temu nie traciÂ?a jakiÂ? mineraÂ???w i caÂ?ej tej reszty, co byÂ?a potrzebna organizmowi. No nie wiem, czy to w og??le moÂ?liwe.
Przyznaj??, Â?e sama czepiam si?? takich diet, ale podejrzewam, Â?e to sprawa zwiÂ?zana z tonÂ?cym, co si?? brzytwy Â?apie, skoro inne dziaÂ?ania zawodzÂ?.

Co do specyfik??w. O meridii sÂ?yszaÂ?am. Sama uÂ?ywaÂ?am zamiennika - Zelixa - niestety niewiele mi pomogÂ?a, chociaÂ? dopiero potem wykryto u mnie niedoczynnoÂ??? tarczycy i lekarz mi powiedziaÂ?, Â?ebym nie wariowaÂ?a, bo i tak nawet dzi??ki temu wiele nie zrzuc??... C??Â?, szkoda.

Hm, zdroworozsÂ?dkowe Â?ywienie, Â?wietny pomysÂ?. Jednak chyba jednym z wymog??w jest jedzenie o okreÂ?lonych porach?

Lamia

Niedawno poznaÂ?am os??bk??, kt??ra Â?ywiÂ?c si?? samymi jajkami (tj. niewaÂ?ne w jakiej iloÂ?ci i formie) podobno schudÂ?a kilkanaÂ?cie kilo. Co prawda nie w czasie bardzo szybkim, ale twierdziÂ?a, Â?e przynajmniej dzi??ki temu nie traciÂ?a jakiÂ? mineraÂ???w i caÂ?ej tej reszty, co byÂ?a potrzebna organizmowi.
Jajka rzeczywiÂ?cie zawierajÂ? mn??stwo skÂ?adnik??w odÂ?ywczych, ale nie wszystkie, wi??c na pewno miaÂ?a niedobory. ZresztÂ? Â???Â?tko jaja zawiera mn??stwo cholesterolu. Co prawda juÂ? od dÂ?uÂ?szego czasu sugeruje si??, Â?e cholesterol spoÂ?yty nie wpÂ?ywa na pul?? cholesterolu krÂ?Â?Â?cÂ? we krwi - jednak nie jesteÂ?my pewni na 100%. I tak jaja sÂ? produktem bogatotÂ?uszczowym, a to nie wpÂ?ynie dobrze na ukÂ? sercowo-naczyniowy. ZresztÂ? ta osoba b??dzie miaÂ?a efekt jo-jo Â?e hoho! Problem z takimi dietami jest taki, Â?e trzeba umie?? z nich mÂ?drze wyjÂ???, a to si?? nie uda bez bardzo doÂ?wiadczonego dietetyka.
Hm, zdroworozsÂ?dkowe Â?ywienie, Â?wietny pomysÂ?. Jednak chyba jednym z wymog??w jest jedzenie o okreÂ?lonych porach?
OkreÂ?lone pory - to jeden z kluczy do sukcesu. Jednak nie ma co si?? tego ba??. Da si?? uÂ?oÂ?y?? Â?wietnÂ? diet?? takÂ?e dla os??b, kt??re nie majÂ? regularnego trybu Â?ycia i nie mogÂ? zjeÂ??? normalnych 5 posiÂ?k??w. Nie jest to najÂ?atwiejsze i wymaga teÂ? ch??ci wsp??Â?pracy od pacjenta, ale miaÂ?am juÂ? takich 'klient??w' i dawaÂ?o rad??.

pyczunia

Lamia pisze:Uwaga! Wypowie si?? dietetyk.
No to spadÂ?aÂ? mi z nieba. SÂ?yszaÂ?aÂ? moÂ?e o diecie niejakiego dr Ducana, ostatnio co kogoÂ? nie spytam co Â?adnie schudÂ? to m??wi Â?e jest na tej diecie. Moja mama jako kasjerka w hiper te z cz??sto jak widzi Â?e ludzie kupujÂ? jakies otr??by owsiane i do tego duÂ?o mi??sa itp pyta si?? czy sÂ? na diecie dr Ducana- heh ich reakcja jest zabawna bo przewaÂ?nie mama trafia w 10.
ChciaÂ?abym jÂ? przetestowac na sobie- na razie czytam :P, co o niej sadzisz?

PS a propo L-karnityny kiedyÂ? chciaÂ?am jÂ? sobie kupi?? i duÂ?o o niej sie naczytaÂ?am, duÂ?o os??b pisaÂ?o Â?e to nic nie pomaga. Jedna kolesinka zrobiÂ?a nawet doÂ?wiatczenie, chudÂ?a i ??wiczÂ?a regularnie zaczeÂ?a jako wspomagacz bra?? coÂ? z L-karnitynÂ? (juÂ? nie pami??tam czy to byÂ?y herbatki czy co) i co?..... chudÂ?a dalej w tym t??pie co dotychczas

Lamia

No to spadÂ?aÂ? mi z nieba. SÂ?yszaÂ?aÂ? moÂ?e o diecie niejakiego dr Ducana, ostatnio co kogoÂ? nie spytam co Â?adnie schudÂ? to m??wi Â?e jest na tej diecie. Moja mama jako kasjerka w hiper te z cz??sto jak widzi Â?e ludzie kupujÂ? jakies otr??by owsiane i do tego duÂ?o mi??sa itp pyta si?? czy sÂ? na diecie dr Ducana- heh ich reakcja jest zabawna bo przewaÂ?nie mama trafia w 10.
Przykro mi, ale nie mam nic dobrego do powiedzenia na temat tej diety. Dieta wysokobiaÂ?kowa jest polecana niezwykle rzadko w nielicznych jednostkach chorobowych, nawet sportowcom nie zaleca si?? spoÂ?ywania wi??cej niÂ? 2 g biaÂ?ka na kilogram masy ciaÂ?a. NiewÂ?tpliwie dieta Duncana to dieta wysokobiaÂ?kowa, gdzie przekroczymy wszystkie normy i wp??dzimy si?? w niedobory.
Czemu poza tym jestem przeciw?
Produkty bogatobiaÂ?kowe zazwyczaj sÂ? teÂ? bogate w tÂ?uszcze. DuÂ?o tÂ?uszczu - kwasica ketonowa. Dochodzi do zakwaszenia organizmu. Osoby na takiej diecie zazwyczaj tracÂ? apetyt i tu leÂ?y sekret tych diet. Pozornie moÂ?esz jeÂ??? do syta, a nie jesz bo nie jesteÂ? gÂ?odny. Kwasica ketonowa to jednak stan niepoÂ?Â?dany. MoÂ?e prowadzi?? do zaburze?? Â?wiadomoÂ?ci, wymiot??w, wysypki, a w ostrych przypadkach do Â?piÂ?czki. Nie sugeruj??, Â?e jak ktoÂ? b??dzie na tej diecie to zapadnie w Â?piÂ?czk??. Nie, chc?? tylko uÂ?wiadomi??, Â?e to nie jest do ko??ca bezpieczne.
Poza tym w diecie tej ograniczenie w??glowodan??w: pieczywa, kasz, warzyw i owoc??w. Jest to absolutne kuriozum! W??glowodany powinny stanowi?? Â?r??dÂ?o ok 55% energii i jest w nich caÂ?e mn??stwo waÂ?nych skÂ?adnik??w. Witamin gr B, magnezu, bÂ?onnika, antyoksydant??w. Ja juÂ? sobie wyobraÂ?am, jaki si?? ma zatwardzenia na tej diecie, jak wypadajÂ? wÂ?osy i Â?amiÂ? si?? paznokcie.
NiewÂ?tpliwie pozytywne jest to, Â?e sÂ? te 3 etapy, dzi??ki czemu Â?agodniej wychodzimy z diety. Dzi??ki temu by?? moÂ?e efekty jo-jo b??dÂ? mniejsze, albo ich nie b??dzie. To jednak za maÂ?o, Â?eby poleci?? tÂ? diet??.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Hej zgadzam si?? z LAMIÂ?. Ta diata nie jest dobra, poniewaÂ? Â?eby dostarczy?? 2-2,5g biaÂ?ka na kaÂ?dy kilogram swojego ciaÂ?a musiaÂ?abyÂ? bardzo duÂ?o jeÂ??? w ciÂ?gu dnia. Nie wiem czy dobrze to interpretuj?? ale tak byÂ?o napisane w necie.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

A co sÂ?dzisz o diecie South Beach?

pyczunia

oho to raczej zaniecham wypr??bowania jej ;) Lamia tw??j post skutecznie wybija z gÂ?owy takie pomysÂ?y a zwÂ?aszcza jak si?? czyta o moÂ?liwych skutkach <szok>

[ Dodano: 2010-04-16, 15:16 ]
tusia13pl pisze:A co sÂ?dzisz o diecie South Beach?
kiedyÂ? spr??bowaÂ?am, jak dla mnie zwykÂ?ego laika wydawaÂ?a si?? fajna i wprowadziÂ?a mi nowÂ? klasyfikacje prod??kt??w - to juÂ? nie byÂ?y kcal tilko IG :-D, ale w pewnym momencie kaski byÂ?o mi szkoda na takie Â?arcie :-P a jeszcze dodam Â?e dlatego Â?e wymyÂ?laÂ?am niestworzone rzeczy :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”