Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wampiry z Morganville
Autor Wiadomość
Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-04-08, 15:11   Wampiry z Morganville

Wampiry z Morganville Księga I Przeklęty Dom
Bal Umarłych Dziewczyn

Opis:Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione świeżej krwi…

Siedemnastoletnia Claire coraz lepiej radzi sobie w Morganville - mieście, którym rządzą wampiry. Coraz lepiej dogaduje się ze współlokatorami - chociaż nie są całkiem żywi. Coraz lepiej się bawi - dostaje nawet zaproszenie na studencki bal. Ale kiedy odkrywa, dlaczego została zaproszona, zaczyna się śmiertelnie bać ...

Wampiry z Morganville. Księga 2
Nocna Aleja Maskarada Szaleńców

Opis:Claire pogodził a się z faktem, że miastem, w którym studiuje, rządzą wampiry.

Złożył a nawet przysięgę na wierność najpotężniejszej wampirzycy. Wkrótce jednak zaczyna wątpić, czy ten kontrakt rzeczywiście ją ochroni. Jej podejrzenia zmieniają się w koszmarną pewność, gdy odkrywa przerażającą tajemnicę wampirów z Morganville…

Nad Morganville zbierają się cienie... Siedemnastoletnia Claire pogodziła się z tym, że miastem, w którym studiuje rządzą wampiry. Złożyła nawet przysięgę na wierność najpotężniejszej wampirzycy. Jednak gdy odkrywa przerażającą tajemnicę nieumarłych z Morganville, zaczyna wątpić, czy ten kontrakt rzeczywiście ją ochroni...

Do Morganville wrócił Bishop, potężny wampir, który zamierza przejąć władzę i zaprowadził nowy krwawy porządek. Myśli siedemnastoletniej Claire zaprząta jednak coś innego: piękna i niebezpieczna wampirzyca
ze świty Bishopa zapragnęła jej chłopaka i robi wszystko, żeby go zdobyć. Lecz prawdziwy koszmar zaczyna się, gdy Claire odkrywa, jakie zamiary ma Bishop wobec żywych i umarłych. I jaką potworną pułapkę zastawił na śmiertelnych mieszkańców Morganville…

Teraz kilka słów od siebie :
Zaczynając czytać tę serie nie myślałam że będzie tak fajna .Bo po pierwsze zaczynają mnie nudzić książki młodzieżowe a po drugie to temat wampirów zaczyna być już co najmniej wypalony .Jednak główni bohaterowie są niesamowici, zupełnie inni i nieszablonowi a moim ulubionym wampirem z serii wcale nie jest Michael(jeden z głównych bohaterów) a Myrynin co prawda młody z wyglądu lecz bardzo stary wampir .Jest inteligentny i niebezpieczny ... i jest chory .Ta choroba dotyka wampiry mieszkające w Morganville i powoduje że nie mogą stwarzać kolejnych .Mało tego popadają w szaleństwo .Właśnie to szaleństwo jest tak urzekające w Myryninie ,bo nigdy nie wiadomo kiedy mu odbije .
Z każdą częścią (a czytam też fanowskie tłumaczenia) lubię jego postać coraz bardziej .To przez jego geniusz wymieszany z całkowitym obłędem ,bo tak na prawdę on chyba zawsze był z lekka pokręcony a choroba tylko to uwydatniła .

Aivin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-09, 10:40   

CzytaÂ?am doÂ??? dawno i przyznam, Â?e co nieco zapami??taÂ?am, chociaÂ? na mnie nie zrobiÂ?a ta seria wi??kszego wraÂ?enia. MoÂ?e to poirytowanie tym, Â?e trzeba czeka?? na nast??pne tomy. Wiem zawsze mog?? przeczyta?? fanowskie tÂ?umaczenia i pewnie bym to zrobiÂ?a, gdyby ksiÂ?Â?ka na tyle mnie wciÂ?gn??Â?a - chociaÂ? wtedy jeszcze tÂ?umacze?? raczej nie byÂ?o. Chyba si?? starzeje, albo po prostu za duÂ?o wampirzych ksiÂ?Â?ek si?? pojawiÂ?o. Trzeba jednak przyzna??, Â?e gÂ???wna bohaterka jest doÂ??? ciekawa i wÂ?tek wampir??w popadajÂ?cych w szale??stwo mnie zaskoczyÂ?, ale nie chce spoilerowac, wi??c tym co majÂ? cierpliwoÂ??? i lubiÂ? te klimaty polecam. KaÂ?dy znajdzie coÂ? dla siebie;)

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-09, 20:47   

Powiem tak ja przeczytaÂ?am wszystkie dost??pne w internecie cz??Â?ci ( tymczasowo )...
PrzeczytaÂ?am cztery ksiÂ?Â?ki normalne. PiÂ?tÂ? cz??Â??? tÂ?umaczonÂ? nieoficjalnie i sz??stÂ? bez jednego rozdziaÂ?u...

KsiÂ?Â?ka bardzo mnie wciÂ?gn??Â?a, ale czytanie polegaÂ?o na tym, Â?e poczÂ?tek ciekawy, w Â?rodku zaczynaÂ?am si?? nudzi??, a pod koniec znowu rozwija si?? akcja i musisz przeczyta?? nast??pnÂ? cz??Â??? , aby nie zjadÂ?a ciekawoÂ??? :-D

Zdj??cie i opis trzeciej cz??Â?ci ( opis jest na biaÂ?o, aby nie psu?? czytania :-) )

Claire pogodziÂ?a si?? z faktem, Â?e miastem, w kt??rym studiuje, rzÂ?dzÂ? wampiry. ZÂ?oÂ?yÂ?a nawet przysi??g?? na wiernoÂ??? najpot??Â?niejszej wampirzycy. Wkr??tce jednak zaczyna wÂ?tpi??, czy ten kontrakt rzeczywiÂ?cie jÂ? ochroni. Jej podejrzenia zmieniajÂ? si?? w koszmarnÂ? pewnoÂ???, gdy odkrywa przeraÂ?ajÂ?cÂ? tajemnic?? wampir??w z Morganville...

Zdj??cie i opis czwartej cz??Â?ci ( opis jest na biaÂ?o, aby nie psu?? czytania)

Nad Morganville zbierajÂ? si?? cienie… Wkr??tce rozpocznie si?? walka, kt??ra zdecyduje o losach miasta i jego mieszka??c??w…

Do Morganville wr??ciÂ? Bishop, pot??Â?ny wampir, kt??ry zamierza przejÂ??? wÂ?adz?? i zaprowadzi?? nowy krwawy porzÂ?dek. MyÂ?li siedemnastoletniej Claire zaprzÂ?ta jednak coÂ? innego: pi??kna i niebezpieczna wampirzyca ze Â?wity Bishopa zapragn??Â?a jej chÂ?opaka i robi wszystko, Â?eby go zdoby??.

Lecz prawdziwy koszmar zaczyna si??, gdy Claire odkrywa, jakie zamiary ma Bishop wobec Â?ywych i umarÂ?ych. I jakÂ? potwornÂ? puÂ?apk?? zastawiÂ? na Â?miertelnych mieszka??c??w Morganville…

Do piÂ?tej i sz??stej cz??Â?ci okÂ?adek nie b??d?? wklejaÂ?a ( bo nie ma polskich wersji)
Opisu do piÂ?tej nie mam, ale wklejam do sz??stej ( na biaÂ?o...)

Bez zÂ?ego wampira Bishop’a rzÂ?dzÂ?cego miastem Morganville, Â?ycie zmieniÂ?o sie — dramatycznie. ZamieszkaÂ?e wampiry zrobiÂ?y ogromne ust??pstwa co do ludzkiej populacji. Z ich nowoodkryta wolnoÂ?ciÂ?, Claire Danvers i jej przyjaciele prawie zaczynajÂ?c czu?? si?? swobodnie — prawie.
Teraz, Claire moÂ?e wÂ?aÂ?ciwie skoncentrowa?? si?? na jej studiach a jej przyjaci??Â?ka Eve doÂ?Â?cza si?? do miejscowego teatru. Lecz, kiedy jeden z Eve teatralnych koleg??w znika po rozpocz??ciu pracy nad kr??tkim filmem dokumentalnym, Eve podejrzewa najgorsze.
Ale Claire i Eve wkr??tce uÂ?wiadamiajÂ? sobie, Â?e projekt filmu jest o wiele wi??kszy — i bardziej niebezpieczny — niÂ? ktokolwiek podejrzewa....

Ps: Przepraszam, Â?e takie duÂ?o okÂ?adki ...

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-04-09, 21:43   

Nie jest powalajÂ?ce, ale jakoÂ? mnie wciÂ?gn??Â?o.
No na pewno lepsze niÂ? "Pami??tniki" :-?

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-04-10, 11:54   

Od Pami??tnik??w to zdecydowanie jest lepsze ale i tak mnie nie wciÂ?gn??Â?o.
Zapewne to przez ten przesyt wampiryzmu w ksiÂ?Â?kach. Gdzie nie spojrzysz widzisz wampiry dla maÂ?olat??w.
PrzeczytaÂ?am na kompie ale ... sama nie wiem ... nie jestem zachwycona.

Asiak2206
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 13:20   

Mam kt??rÂ?Â? cz??Â??? i przeczytaÂ?am r??wnieÂ? fanowskie tÂ?umaczenia, ale jak dla mnie bez rewelacji.
Troch?? mnie nudzi, pierwsze cz??Â?ci jakoÂ? bardziej mi si?? podobaÂ?y.

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 18:03   

To byÂ?a jedna z moich najwi??kszych kl??sk Â?yciowych. Nie wiem co mnie tak zmyliÂ?o? Opisy, okÂ?adki czy opinie czytelnik??w. ZaliczyÂ?am strasznÂ? wtop??, mianowicie kupiÂ?am od razu trzy cz??Â?ci! Po przeczytaniu z dw??ch rozdziaÂ???w zachciaÂ?o mi si?? pÂ?aka??. Seria o niebo lepsza od ,,Pami??tnik??w" (kt??rych nie znosz??) ale i tak nie warta moich pieni??dzy :evil: tak strasznie Â?aÂ?uje tego zakupu. Do trzeciej cz??Â?ci musiaÂ?am si?? zmusza??... Od tamtej pory dokÂ?adniej sprawdzam, kt??re ksiÂ?Â?ki warto mie?? na p??Â?ce.

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2010-04-14, 19:35   

Ja po prostu braÂ?am cz??Â?ci i nawet nie zauwaÂ?aÂ?am Â?e to juÂ? koniec ksiÂ?Â?ki. Jak dla mnie czyta si?? doÂ??? lekko i jest dobra na zabicie czasu ;-)

sybel 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-05-25, 18:30   

Cytat:
Ja po prostu braÂ?am cz??Â?ci i nawet nie zauwaÂ?aÂ?am Â?e to juÂ? koniec ksiÂ?Â?ki. Jak dla mnie czyta si?? doÂ??? lekko i jest dobra na zabicie czasu ;-)

MiaÂ?am dokÂ?adnie to samo:P Czyta si?? zaskakujÂ?co dobrze a i kreacja wampir??w nie jest przesÂ?odzona jak w niekt??rych ksiÂ?Â?kach. SÂ? momenty kiedy to moÂ?na si?? ich naprawd?? ba??, ale r??wnieÂ? z nich poÂ?mia??.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-27, 13:23   

Ja mam jak na razie 3 Ksi??gi Wampir??w z Morganville w domu i jak tylko b??d?? w Polsce kupie czwarta Â?eby byÂ?o do kompletu. Jak dla mnie bardzo fajna i lekka seria. Podoba mi si??, ze z Clare autorka zrobiÂ?a maÂ?ego geniusz. CaÂ?y czas czekam na jakiÂ? romansik Clare z Myrninem :mrgreen: Ich dw??jka zalicza si?? do najciekawszych bohater??w tej serii. A tak z innej beczki, zazdroszcz?? bohaterom tego ich wsp??lnego domku :-D Czw??rka nastolatk??w i jeden wielki dom...

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-03-02, 12:21   

anita_cz napisał/a:
CaÂ?y czas czekam na jakiÂ? romansik Clare z Myrninem

Tylko nie to :shock:
Myrynin powinien by?? nietykalny, jest to zdecydowanie m??j ulubiony bohater caÂ?ej tej serii, reszta to tÂ?o.
Jest caÂ?kowicie nieprzewidywalny i szalony :roll: Co jest cudne.
Nigdy nie wiadomo po czyjej jest stronie (nie liczÂ?c swojej wÂ?asnej) i czy pomoÂ?e i zaszkodzi. Do tego jest geniuszem (co dla mnie czyni go niesamowicie seksownym).
anita_cz napisał/a:
A tak z innej beczki, zazdroszcz?? bohaterom tego ich wsp??lnego domku :-D Czw??rka nastolatk??w i jeden wielki dom.

Fakt coÂ? w tym jest :mrgreen: Do tego umiejÂ? robi?? tylko jedno danie i kaw??.

P.S. Wie ktoÂ? ile dokÂ?adnie jest cz??Â?ci? Bo kiedyÂ? tam przerwaÂ?am czytanie i wydaje mi si??, Â?e coÂ? zostaÂ?o jeszcze wydane, ale nie orientuj?? si?? co dokÂ?adnie a Â?e le?? jestem wi??c pytam Was :mrgreen:

Odpowiedz do tematu