Cykl Nieśmiertelni

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

@lma

Post autor: @lma »

Anne pisze:Dla mnie jest to kolejne czytadÂ?o do poduchy dla maÂ?olat.
Hmm, wiesz, to jest ksiÂ?Â?ka dla maÂ?olat, pardon, dla nastolatek... Nie wiem czego si?? tak naprawd?? spodziewaÂ?aÂ? si??gajÂ?c po tÂ? ksiÂ?Â?k??.
Ale jeÂ?li jÂ? dostaÂ?aÂ?, to faktycznie dobrze, Â?e nie wydaÂ?aÂ? na niÂ? kasy. Ja sw??j egzemplarz sprzedam, a nast??pnÂ? cz??Â??? przeczytam jak juÂ? to na ebooku (albo i wcale).

Bohaterka, m??wi o sobie medium. Zawsze rozumiaÂ?am "medium" jako osob?? kontaktujÂ?cÂ? si?? ze zmarÂ?ymi (duchami). A tu autorka dodaÂ?a widzenie aury i sÂ?yszenie myÂ?li innych, a nawet poznanie szczeg??Â???w z przeszÂ?oÂ?ci danej osoby. Za duÂ?o tego, stanowczo. Super mix. A wyszÂ?o jak wyszÂ?o.

Ale a propo. Skoro Ever widzi zmarÂ?ych... To opr??cz jednego ducha
SPOILER
swojej siostry
nie przypominam sobie Â?adnego innego. Chyba Â?e coÂ? przegapiÂ?am. NaciÂ?gane to strasznie moim zdaniem. Bo jakoÂ? nie chc?? mi si?? wierzy??, Â?e nie byÂ?o Â?adnego innego bÂ?Â?kajÂ?cego si?? ducha. Autorka jest niekonsekwentna, no chyba, Â?e w dalszych cz??Â?ciach pojawi si?? wi??cej duch??w, w co wÂ?tpi??.
TeÂ? irytujÂ?ce byÂ?y te tulipany. Na poczÂ?tku jeszcze ok, ale wyst??pujÂ?ce w zastraszajÂ?cej iloÂ?ci niestety denerwowaÂ?y.

KsiÂ?Â?ka nie jest zÂ?a, ale nie jest teÂ? dobra.
W skali od 1 do 6 oceniam jÂ? na tr??jk??. Raczej nie zechc?? do niej wr??ci??, tak wi??c w moim przypadku jest to ksiÂ?Â?ka na jeden raz, ale waÂ?ne Â?eby to nastolatkom si?? spodobaÂ?a (ale w granicach rozsÂ?dku, jeden Zmierzch juÂ? mamy :-? )

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Nie spodziewaÂ?am si?? niczego po tym tytule ale nie sÂ?dziÂ?am, Â?e b??dzie to aÂ? tak przewidywalna ksiÂ?Â?ka. Naprawd?? miaÂ?am nadziej??, Â?e coÂ? mnie w niej zaskoczy pomimo, Â?e miaÂ?am Â?wiadomoÂ???, Â?e ta ksiÂ?Â?ka b??dzie podobna do wiadomo czego.
Co do medium to wydaje mi si??, Â?e to jest lekkie naciÂ?gniecie. To, Â?e ktoÂ? widzi jednego ducha nie oznacza, Â?e zaraz jest jakimÂ? medium. Autorka przesadziÂ?a w tej kwestii.

Tulipany... lubi?? tulipany ale faktycznie w w tej ksiÂ?Â?ce troch?? za duÂ?o ich byÂ?o i w pewnym momencie zaczynajÂ? irytowa??. Jak juÂ? napisaÂ?a @lma, na poczÂ?tku nie przeszkadzajÂ? ale im dalej tym robi si?? to bardziej irytujÂ?ce.

Zapewne si??gn?? po drugi tom z ciekawoÂ?ci. MoÂ?e b??dzie lepszy. Na pewno go nie kupi?? poniewaÂ? szkoda mi kasy na tÂ? seri??.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Onyks

Post autor: Onyks »

ByÂ?am bardzo ciekawa tajemnicy Damena, ale rozwiazania kt??re tam padÂ?y nie sÂ? dla mnie. Tulipany r??wnieÂ? mnie draÂ?niÂ?y, a nawet nie tulipany, tylko wyciÂ?ganie ich zza ucha i fakt, Â?e nikt si?? nie zastanawiaÂ? skad on je bierze. ChodzÂ?ca kwiaciarnia.^^ Nie bardzo zrozumiaÂ?am co si?? staÂ?o z DrinÂ? i dlaczego. JakieÂ? to takie m??tne - jak dla mnie - caÂ?a ta nieÂ?miertelnoÂ???, zaÂ?wiaty, moce magiczne. MoÂ?na przeczyta??, ale na tym si?? ko??czy.

Ja niestety kupiÂ?am i troch?? mi Â?al bo zastanawiaÂ?am si?? jeszcze nad czymÂ? innym, ale c??Â? tak bywa. Oddam 12 letniej kuzynce. Mam nadziej??, Â?e przynajmniej jej si?? spodoba.

Luna

Post autor: Luna »

KsiÂ?Â?eczka czytaÂ?a si?? szybko, ale teÂ? uwaÂ?am, Â?e ko??c??wka fatalna. A zapowiadaÂ?o si?? caÂ?kiem ciekawie. A tu taki banalny happy end. Poza tym wyjaÂ?nienia tajemnic byÂ?y niedoprecyzowane i nielogiczne.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 17:06 przez Luna, łącznie zmieniany 1 raz.

natka8

Post autor: natka8 »

Sko??czyÂ?am juÂ? czyta??... Jak dla mnie ksiÂ?Â?ka ta zapowiadaÂ?a si?? caÂ?kiem fajnie... Ale byÂ?a bardzo podobna do innych kt??re juÂ? czytaÂ?am... CaÂ?y czas pojawiaÂ?y si?? te same fakty co w innych ksiÂ?Â?kach ( Dziewczyna z kÂ?opotami lub po przeprowadzce jest maÂ?o lubiana znajduje najlepszego faceta na Â?wiecie i happy end...) Gdybym wczeÂ?niej przeczytaÂ?a tÂ? ksiÂ?Â?k?? to pewnie byÂ?abym niÂ? oczarowana, a tak uwaÂ?am, Â?e byÂ?a deczko nudna, ale i tak ( w pewnym stopniu) ciekawa...

@lma

Tysiek pisze:ChodzÂ?ca kwiaciarnia.^^
Ha ha, dobre ;-) Ale fakt, Â?e nikt si?? jakoÂ? nie zastanowiÂ? skÂ?d on te tulipany wyciÂ?ga... 8-)
Tysiek pisze:Oddam 12 letniej kuzynce. Mam nadziej??, Â?e przynajmniej jej si?? spodoba.
I zrobiÂ?aÂ? dobry uczynek. A kuzynce myÂ?l??, Â?e si?? spodoba.

Jak juÂ? wspominaÂ?am ksiÂ?Â?ka nie jest zÂ?a, ale dobra teÂ? nie.
Szkoda, Â?e autorka nie skupiÂ?a si?? tylko na nieÂ?miertelnych - ich historii, poczÂ?tkach, eliksirze (tak? to eliksir byÂ?? :-P ). Ale nie, autorka dodaÂ?a jeszcze super umiej??tnoÂ?ci, jakby sama nieÂ?miertelnoÂ??? byÂ?a maÂ?o atrakcyjna.
MyÂ?l??, Â?e sama historia ma jakiÂ? potencjaÂ?, ale autorka przedobrzyÂ?a. I to BARDZO.

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Czyli kupi?? czy nie? Bo ja sama juÂ? nie wiem. A moÂ?e po prostu poÂ?ycz?? od koleÂ?anki, Â?eby jak coÂ? to kasy nie marnowa??.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

@lma

Ja radziÂ?abym uÂ?miechnÂ??? si?? Â?adnie i szeroko do koleÂ?anki :mrgreen: :lol:
Szkoda troch?? pieniÂ?Â?k??w na tÂ? ksiÂ?Â?k??.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

PrzeczytaÂ?am dwie cz??Â?ci i mam mieszane uczucia. Pierwsza cz??Â??? jest caÂ?kiem fajna i miÂ?o si?? jÂ? czyta ale sama fabuÂ?a przypomina mi dosy?? jednÂ? z historii ze Â?wiata nocy. Druga cz??Â??? mnie rozczarowaÂ?a, jej zako??czenie byÂ?o po prostu sÂ?abe i ciesz?? si?? Â?e posÂ?uchaÂ?am @lmy i poÂ?yczyÂ?am od koleÂ?anki te ksiÂ?Â?ki bo raczej szkoda na nie kasy wydawa??.

Awatar użytkownika
Blair
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Blair »

PrzeczytaÂ?am pierwszÂ? i mnie dosÂ?ownie porwaÂ?o. CoÂ? w takiej samej tematyce, ale jednak innego... Si??gn??Â?am po drugÂ?. Zacz??Â?o wia?? nudÂ? i pisaniem na "musa". PostanowiÂ?am si?? nie zraÂ?a??, bo pierwsza byÂ?a na prawd?? dobra,wi??c daÂ?am autorce szanse i przeczytaÂ?am kilka pierwszych rozdziaÂ???w trzeciego tomu. OdÂ?oÂ?yÂ?am. Na razie mam ciekawsze rzeczy do roboty.
MogÂ?o by?? tak dobrze ... ... ;(
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
TrudeDie

Post autor: TrudeDie »

Zacz??Â?am czyta?? drugi tom i... nigdy nie sko??czyÂ?am. Akcja zrobiÂ?a si?? przeraÂ?ajÂ?co NUDNA!. Moim zdaniem, Noel pisaÂ?a to na siÂ???, zatracajÂ?c przy okazji tÂ? lekkoÂ???, kt??rÂ? odczuwaÂ?am w pierwszym tomie.
"Musz? odebra?. Jestem lekarzem, a kiedy kto? dzwoni do mnie trzy razy, to znaczy co? w stylu: 'Odbierz ten cholerny telefon, zanim kto? umrze'." - Dr Gregory House

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”