Cykl Nieśmiertelni

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Cykl Nieśmiertelni

Post autor: Seand96 »

Obrazek

Autor:No??l Alyson
Wydawnictwo: Wydawnictwo DolnoÂ?lÂ?skie
TytuÂ? oryginaÂ?u: Evermore
TÂ?umaczenie: DobromiÂ?a Jankowska
Data wydania: 10 Luty 2010
Cena: 29,90 zÂ?
Tom cyklu: 1

NiezwykÂ?a opowieÂ??? o NieÂ?miertelnych i nowym Â?wiecie, w kt??rym prawdziwa miÂ?oÂ??? nigdy nie umiera.
Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliÂ?szÂ? rodzin??. Od tej chwili staje si?? medium – sÂ?yszy myÂ?li r??Â?nych ludzi, widzi ich aur?? i dzi??ki przelotnemu cho??by dotykowi moÂ?e pozna?? ich przeszÂ?oÂ???. Te nadprzyrodzone umiej??tnoÂ?ci sprawiajÂ?, Â?e otoczenie traktuje jÂ? jak dziwadÂ?o, wi??c Ever zamyka si?? w sobie i odgradza od Â?wiata.
Wszystko si?? zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszy?? dudniÂ?ce w jej gÂ?owie gÂ?osy i wejrze?? w jej dusz??. Dzi??ki niemu Ever wchodzi w Â?wiat alchemii i magii, dowiadujÂ?c si?? rzeczy, o kt??rych zwykÂ?y Â?miertelnik nie ma poj??cia. Kim jest Damen? SkÂ?d pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, Â?e zakochaÂ?a si?? bez pami??ci i Â?e jej Â?ycie wkr??tce zmieni si?? nie do poznania.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 16:23 przez Seand96, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Brzmi ciekawie, ale moÂ?e podpowiesz coÂ? wi??cej o wÂ?asnych wraÂ?eniach po przeczytaniu?
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Zgadzam si?? z OksÂ?, aby ktoÂ? napisaÂ? coÂ? od siebie na temat tej ksiÂ?Â?ki. ByÂ?am zaintrygowana tym tytuÂ?em ale kiedy zacz??Â?y si?? por??wnania z wiadomo czym moje zainteresowanie zmalaÂ?o. Poza tym czytaÂ?am tylko opinie fanek tak wÂ?aÂ?nie tego... (Zmierzchu) :mrgreen:
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Seand96

Szczerze m??wiÂ?c to ja osobiÂ?cie taj ksiÂ?Â?ki nie mam, tylko czytam kolejno rozdziaÂ?ami, bo taka dziewczyna przepisuje ;-)

Historia zaczyna si?? od wypadku w kt??rym ginie caÂ?a rodzina Ever, wÂ?Â?cznie z niÂ?. Mimo wszystko jakimÂ? cudem wraca do Â?ywych tyle Â?e z dodatkowymi umiej??tnoÂ?ciami jak np czytanie w myÂ?lach, widzi przyszÂ?oÂ??? ludzi a tak Â?e rzeczy kt??re dotyka, aury Â?ywe ludzi, no i widzi duchy (bardzo cz??sto odwiedza jÂ? jej siostra Riley). Opiek?? nad niÂ? podejmuj?? ciotka ze strony jej ojca. Wraz z ciotkÂ? przenoszÂ? si?? do innego miasta by tam zaczÂ??? na nowo Â?ycie. Ever kiedyÂ? byÂ?a niezwykle popularna, lecz po wypadku stara si?? unika?? ludzi, przez co zaprzyjaÂ?nia sie z 2 niezbyt lubianymi osobami w jej nowej szkole Miles'em i Haven.

Jak na razie mu sie ta ksiÂ?Â?ka bardzo podoba i z przyjemnoÂ?ciÂ? jÂ? czytam :mrgreen:

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

Kupiona, przeczytana.
PodobaÂ?o mi si?? chociaÂ? mam jakiÂ? troch?? niedosyt ;)
A czy moÂ?na por??wnywa?? do Zmierzchu, moÂ?e troch?? pewne motywy, ale og??lnie fabuÂ?a si?? r??Â?ni.

Awatar użytkownika
Seand96

Czy ja wiem, wedÂ?ug mnie ta ksiÂ?Â?ka jest o wiele lepsza od zmierzchu...
I teÂ? raczej mnie si?? z niÂ? nie kojarzy, wi??c nie ma nawet co por??wnywa?? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Smile_

Post autor: Smile_ »

PrzeczytaÂ?am pierwszy rozdziaÂ?, zaczyna si?? ciekawie. Mam nadziej??, Â?e reszta ksiÂ?Â?ki nie rozczaruje.
"Je?li jest co?, co nie jest wykonalne
trzeba znale?? kogo? kto o tym nie wie i to zrobi."

"We are such stuff as dreams are made on. "

Luna

Post autor: Luna »

Ja jestem po 10 rozdziaÂ?aÂ?ach. Czyta si?? dobrze, lekko, szybko. KsiÂ?Â?eczka dla mÂ?odzieÂ?y (bo w jej Â?wiecie si?? rozgrywa), ale starsi (np. ja:) teÂ? nie b??dÂ? si?? nudzi??.
Nie wiem, co b??dzie dalej, ale uwaÂ?am, Â?e jest to zdecydowanie fajniejsze od Zmierzchu. Wiecie moÂ?e na kiedy planowane sÂ? kolejne tomy?

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Chyba dopiero w czerwcu planujÂ? wyda?? kolejny tom.
strasznie dÂ?ugo kaÂ?Â? sobie czeka??, ale moÂ?e coÂ? jeszcze zmieniÂ?.

Dodam, Â?e wczoraj dostaÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k?? ale nie wiem kiedy si?? za niÂ? zabior??...

Awatar użytkownika
Seand96

Tak masz racj?? Anne z tego co czytaÂ?am na str wydawnictwa to na czerwiec jest zapowiedziany kolejny tom ;-)

Jestem po 13 rozdziaÂ?ach i jak na razie mnie nie rozczarowuje :mrgreen:

natka8

Post autor: natka8 »

Nie sko??czyÂ?am jeszcze jej czyta??, ale ksiÂ?Â?ka bardzo mi si?? podoba...

A tak przy okazji. Druga cz??Â??? tej serii nazywa si?? " bÂ???kitna godzina".

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

Na chomiku dziewczyna tÂ?umaczy juÂ? kolejnÂ? cz??Â??? bo oficjalne wydanie, tak jak juÂ? wspominaÂ?yÂ?cie dopiero zapowiadane jest na czerwiec.
SÂ?dzÂ?c po pierwszym rozdziale to nast??pna cz??Â??? zapowiada si?? naprawd?? nieÂ?le :mrgreen:

@lma

Post autor: @lma »

Przyznam, byÂ?am nastawiona do tej ksiÂ?Â?ki na NIE. Nawet nie miaÂ?am w planach jej kupi??, bo chciaÂ?am wprowadzi?? w Â?ycie program "Oszcz??dnoÂ???". No niestety, plany wzi??Â?y w Â?eb, bo gdy zobaczyÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k?? w Matrasie to chwyciÂ?am jÂ? i pobiegÂ?am do kasy, tym bardziej, ze wzgl??du na zniÂ?k?? 25%. OkÂ?adka jest bardzo Â?adna i to chyba wÂ?aÂ?nie przez niÂ? zakupiÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k??.

Szesnastoletnia Ever straciÂ?a w wypadku swojÂ? rodzin??. Od tamtego czasu jej Â?ycie wyglÂ?da jednym sÂ?owem Â?aÂ?oÂ?nie. Nie doÂ???, Â?e wini siebie za ten wypadek to od tego czasu staÂ?a si?? medium - widzi aur?? ludzi, sÂ?yszy myÂ?li, widzi duchy. Troch?? naciÂ?gane. Ever sprzed wypadku byÂ?a popularnÂ? dziewczynÂ?, a po wypadku odgradza si?? od wszystkich z powodu natÂ?aczajÂ?cych jÂ? myÂ?li ludzi. Staje si?? dziwadÂ?em, jak sama siebie okreÂ?la. PrzyjaÂ?ni si?? z dw??jkÂ? outsider??w - Haven, szalona "gotka" i Miles - sympatyczny gej. Milesa uwielbiam, jakoÂ? ostatnio lubi?? bohater??w-gej??w (nie wiem czemu).
Jej Â?ycie zmienia si?? w chwili, gdy poznaje "i tu wciÂ?Â? ten sam schemat" - przystojnego, tajemniczego, seksownego, (...), Damena...

PoczÂ?tek o zgrozo! Nudny, ale potem jest coraz lepiej. KsiÂ?Â?ka troch?? nier??wna, czasem nudna, czasem wciÂ?gajÂ?ca. Takie wahania miaÂ?a. Jeden moment super, by nast??pny juÂ? byÂ? mniej "ekscytujÂ?cy". Nie mniej jednak wciÂ?gn??Â?a mnie ta ksiÂ?Â?ka.
Troch?? wkurza mnie juÂ? narracja pierwszoosobowa, ale da si?? przeÂ?y??.

Tak czy inaczej, czytaÂ?o si?? dosy?? fajnie, wystarczajÂ?co fajnie Â?eby si??gnÂ??? po nast??pnÂ? cz??Â???. Ale nie b??d?? jej wyczekiwa?? z "wypiekami" na twarzy, bo jednak coÂ? brakowaÂ?o w tej ksiÂ?Â?ce... Albo po prostu ja si?? starzej??... Nast??pna cz??Â??? juÂ? w czerwcu, przeczyta?? przeczytam ale co do kupna to si?? jeszcze zastanowi??.

Jedyne co mnie bardzo dobiÂ?o w tej ksiÂ?Â?ce, to... za duÂ?o nadprzyrodzonych rzeczy, za duÂ?o. Medium ok, sÂ?yszenie myÂ?li - ok, da si?? wytrzyma??, ale im dalej tym wi??cej takich "dar??w". A do tego jeszcze NieÂ?miertelni. Momentami miaÂ?am wraÂ?enie, Â?e autorka przeholowaÂ?a z wyobraÂ?niÂ?, a to dopiero pierwsza cz??Â??? cyklu.

Na dzie?? dzisiejszy nie Â?aÂ?uj?? kupna, ale pewnie w marcu b??d?? Â?aÂ?owa?? jak si?? okaÂ?e Â?e nie mam kasy na "KÂ?amc??" ??wieka :-/

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

@lma pisze:Na dzie?? dzisiejszy nie Â?aÂ?uj?? kupna, ale pewnie w marcu b??d?? Â?aÂ?owa?? jak si?? okaÂ?e Â?e nie mam kasy na "KÂ?amc??" ??wieka :-/
Zawsze moÂ?na wystawi?? na allegro. MoÂ?liwe, Â?e znajdzie si?? ch??tny i b??dzie kasa na innÂ? pozycj??.

A tak a propos
Szesnastoletnia Ever straciÂ?a w wypadku swojÂ? rodzin??. Od tamtego czasu jej Â?ycie wyglÂ?da jednym sÂ?owem Â?aÂ?oÂ?nie. Nie doÂ???, Â?e wini siebie za ten wypadek to od tego czasu staÂ?a si?? medium - widzi aur?? ludzi, sÂ?yszy myÂ?li, widzi duchy
to koÂ?acze mi si?? po gÂ?owie ksiÂ?Â?ka o podobnym wÂ?tku czytana przed laty. Ale co to byÂ?o to nie mog?? sobie jakoÂ? przypomnie??, wi??c pewnie nic ciekawego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Nie podoba mi si?? ta ksiÂ?Â?ka. Dla mnie jest to kolejne czytadÂ?o do poduchy dla maÂ?olat. FabuÂ?a jest oklepana i moim zdaniem wszystko jest jasne od samego poczÂ?tku. Nie zostaÂ?am niczym zaskoczona i wynudziÂ?am si?? strasznie czytajÂ?c tÂ? ksiÂ?Â?k??.
Ciesze si??, Â?e nie wydaÂ?am moich pieni??dzy na niÂ? poniewaÂ? Â?aÂ?owaÂ?abym tego zakupu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”