Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Cykl NieÂmiertelni
Autor WiadomoŠ
Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│a: 03 Lis 2009
Sk▒d: Z Google
Wys│any: 2010-02-17, 17:54   Cykl NieÂmiertelni

Autor:No??l Alyson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolno┬?l┬?skie
Tytu┬? orygina┬?u: Evermore
T┬?umaczenie: Dobromi┬?a Jankowska
Data wydania: 10 Luty 2010
Cena: 29,90 z┬?
Tom cyklu: 1

Niezwyk┬?a opowie┬??? o Nie┬?miertelnych i nowym ┬?wiecie, w kt??rym prawdziwa mi┬?o┬??? nigdy nie umiera.
Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbli┬?sz┬? rodzin??. Od tej chwili staje si?? medium – s┬?yszy my┬?li r??┬?nych ludzi, widzi ich aur?? i dzi??ki przelotnemu cho??by dotykowi mo┬?e pozna?? ich przesz┬?o┬???. Te nadprzyrodzone umiej??tno┬?ci sprawiaj┬?, ┬?e otoczenie traktuje j┬? jak dziwad┬?o, wi??c Ever zamyka si?? w sobie i odgradza od ┬?wiata.
Wszystko si?? zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszy?? dudni┬?ce w jej g┬?owie g┬?osy i wejrze?? w jej dusz??. Dzi??ki niemu Ever wchodzi w ┬?wiat alchemii i magii, dowiaduj┬?c si?? rzeczy, o kt??rych zwyk┬?y ┬?miertelnik nie ma poj??cia. Kim jest Damen? Sk┬?d pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, ┬?e zakocha┬?a si?? bez pami??ci i ┬?e jej ┬?ycie wkr??tce zmieni si?? nie do poznania.

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-02-18, 11:56   

Brzmi ciekawie, ale mo┬?e podpowiesz co┬? wi??cej o w┬?asnych wra┬?eniach po przeczytaniu?

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-02-18, 18:32   

Zgadzam si?? z Oks┬?, aby kto┬? napisa┬? co┬? od siebie na temat tej ksi┬?┬?ki. By┬?am zaintrygowana tym tytu┬?em ale kiedy zacz??┬?y si?? por??wnania z wiadomo czym moje zainteresowanie zmala┬?o. Poza tym czyta┬?am tylko opinie fanek tak w┬?a┬?nie tego... (Zmierzchu) :mrgreen:

Seand96 

Wys│any: 2010-02-18, 19:05   

Szczerze m??wi┬?c to ja osobi┬?cie taj ksi┬?┬?ki nie mam, tylko czytam kolejno rozdzia┬?ami, bo taka dziewczyna przepisuje ;-)

Historia zaczyna si?? od wypadku w kt??rym ginie ca┬?a rodzina Ever, w┬?┬?cznie z ni┬?. Mimo wszystko jakim┬? cudem wraca do ┬?ywych tyle ┬?e z dodatkowymi umiej??tno┬?ciami jak np czytanie w my┬?lach, widzi przysz┬?o┬??? ludzi a tak ┬?e rzeczy kt??re dotyka, aury ┬?ywe ludzi, no i widzi duchy (bardzo cz??sto odwiedza j┬? jej siostra Riley). Opiek?? nad ni┬? podejmuj?? ciotka ze strony jej ojca. Wraz z ciotk┬? przenosz┬? si?? do innego miasta by tam zacz┬??? na nowo ┬?ycie. Ever kiedy┬? by┬?a niezwykle popularna, lecz po wypadku stara si?? unika?? ludzi, przez co zaprzyja┬?nia sie z 2 niezbyt lubianymi osobami w jej nowej szkole Miles'em i Haven.

Jak na razie mu sie ta ksi┬?┬?ka bardzo podoba i z przyjemno┬?ci┬? j┬? czytam :mrgreen:

Asiak2206
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-18, 19:34   

Kupiona, przeczytana.
Podoba┬?o mi si?? chocia┬? mam jaki┬? troch?? niedosyt ;)
A czy mo┬?na por??wnywa?? do Zmierzchu, mo┬?e troch?? pewne motywy, ale og??lnie fabu┬?a si?? r??┬?ni.

Seand96 

Wys│any: 2010-02-18, 22:32   

Czy ja wiem, wed┬?ug mnie ta ksi┬?┬?ka jest o wiele lepsza od zmierzchu...
I te┬? raczej mnie si?? z ni┬? nie kojarzy, wi??c nie ma nawet co por??wnywa?? :mrgreen:

Smile_ 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 15 Wrz 2009
Sk▒d: Z daleka :)
Wys│any: 2010-02-19, 16:27   

Przeczyta┬?am pierwszy rozdzia┬?, zaczyna si?? ciekawie. Mam nadziej??, ┬?e reszta ksi┬?┬?ki nie rozczaruje.

"We are such stuff as dreams are made on. "

Luna
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-19, 17:10   

Ja jestem po 10 rozdzia┬?a┬?ach. Czyta si?? dobrze, lekko, szybko. Ksi┬?┬?eczka dla m┬?odzie┬?y (bo w jej ┬?wiecie si?? rozgrywa), ale starsi (np. ja:) te┬? nie b??d┬? si?? nudzi??.
Nie wiem, co b??dzie dalej, ale uwa┬?am, ┬?e jest to zdecydowanie fajniejsze od Zmierzchu. Wiecie mo┬?e na kiedy planowane s┬? kolejne tomy?

Anne 
Junior Admin

Wys│any: 2010-02-19, 17:53   

Chyba dopiero w czerwcu planuj┬? wyda?? kolejny tom.
strasznie d┬?ugo ka┬?┬? sobie czeka??, ale mo┬?e co┬? jeszcze zmieni┬?.

Dodam, ┬?e wczoraj dosta┬?am t┬? ksi┬?┬?k?? ale nie wiem kiedy si?? za ni┬? zabior??...

Seand96 

Wys│any: 2010-02-19, 19:31   

Tak masz racj?? Anne z tego co czyta┬?am na str wydawnictwa to na czerwiec jest zapowiedziany kolejny tom ;-)

Jestem po 13 rozdzia┬?ach i jak na razie mnie nie rozczarowuje :mrgreen:

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-24, 16:41   

Nie sko??czy┬?am jeszcze jej czyta??, ale ksi┬?┬?ka bardzo mi si?? podoba...

A tak przy okazji. Druga cz??┬??? tej serii nazywa si?? " b┬???kitna godzina".

Asiak2206
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-24, 19:17   

Na chomiku dziewczyna t┬?umaczy ju┬? kolejn┬? cz??┬??? bo oficjalne wydanie, tak jak ju┬? wspomina┬?y┬?cie dopiero zapowiadane jest na czerwiec.
S┬?dz┬?c po pierwszym rozdziale to nast??pna cz??┬??? zapowiada si?? naprawd?? nie┬?le :mrgreen:

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-25, 11:20   

Przyznam, by┬?am nastawiona do tej ksi┬?┬?ki na NIE. Nawet nie mia┬?am w planach jej kupi??, bo chcia┬?am wprowadzi?? w ┬?ycie program "Oszcz??dno┬???". No niestety, plany wzi??┬?y w ┬?eb, bo gdy zobaczy┬?am t┬? ksi┬?┬?k?? w Matrasie to chwyci┬?am j┬? i pobieg┬?am do kasy, tym bardziej, ze wzgl??du na zni┬?k?? 25%. Ok┬?adka jest bardzo ┬?adna i to chyba w┬?a┬?nie przez ni┬? zakupi┬?am t┬? ksi┬?┬?k??.

Szesnastoletnia Ever straci┬?a w wypadku swoj┬? rodzin??. Od tamtego czasu jej ┬?ycie wygl┬?da jednym s┬?owem ┬?a┬?o┬?nie. Nie do┬???, ┬?e wini siebie za ten wypadek to od tego czasu sta┬?a si?? medium - widzi aur?? ludzi, s┬?yszy my┬?li, widzi duchy. Troch?? naci┬?gane. Ever sprzed wypadku by┬?a popularn┬? dziewczyn┬?, a po wypadku odgradza si?? od wszystkich z powodu nat┬?aczaj┬?cych j┬? my┬?li ludzi. Staje si?? dziwad┬?em, jak sama siebie okre┬?la. Przyja┬?ni si?? z dw??jk┬? outsider??w - Haven, szalona "gotka" i Miles - sympatyczny gej. Milesa uwielbiam, jako┬? ostatnio lubi?? bohater??w-gej??w (nie wiem czemu).
Jej ┬?ycie zmienia si?? w chwili, gdy poznaje "i tu wci┬?┬? ten sam schemat" - przystojnego, tajemniczego, seksownego, (...), Damena...

Pocz┬?tek o zgrozo! Nudny, ale potem jest coraz lepiej. Ksi┬?┬?ka troch?? nier??wna, czasem nudna, czasem wci┬?gaj┬?ca. Takie wahania mia┬?a. Jeden moment super, by nast??pny ju┬? by┬? mniej "ekscytuj┬?cy". Nie mniej jednak wci┬?gn??┬?a mnie ta ksi┬?┬?ka.
Troch?? wkurza mnie ju┬? narracja pierwszoosobowa, ale da si?? prze┬?y??.

Tak czy inaczej, czyta┬?o si?? dosy?? fajnie, wystarczaj┬?co fajnie ┬?eby si??gn┬??? po nast??pn┬? cz??┬???. Ale nie b??d?? jej wyczekiwa?? z "wypiekami" na twarzy, bo jednak co┬? brakowa┬?o w tej ksi┬?┬?ce... Albo po prostu ja si?? starzej??... Nast??pna cz??┬??? ju┬? w czerwcu, przeczyta?? przeczytam ale co do kupna to si?? jeszcze zastanowi??.

Jedyne co mnie bardzo dobi┬?o w tej ksi┬?┬?ce, to... za du┬?o nadprzyrodzonych rzeczy, za du┬?o. Medium ok, s┬?yszenie my┬?li - ok, da si?? wytrzyma??, ale im dalej tym wi??cej takich "dar??w". A do tego jeszcze Nie┬?miertelni. Momentami mia┬?am wra┬?enie, ┬?e autorka przeholowa┬?a z wyobra┬?ni┬?, a to dopiero pierwsza cz??┬??? cyklu.

Na dzie?? dzisiejszy nie ┬?a┬?uj?? kupna, ale pewnie w marcu b??d?? ┬?a┬?owa?? jak si?? oka┬?e ┬?e nie mam kasy na "K┬?amc??" ??wieka :-/

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2010-02-25, 21:06   

@lma napisa│/a:
Na dzie?? dzisiejszy nie ┬?a┬?uj?? kupna, ale pewnie w marcu b??d?? ┬?a┬?owa?? jak si?? oka┬?e ┬?e nie mam kasy na "K┬?amc??" ??wieka :-/

Zawsze mo┬?na wystawi?? na allegro. Mo┬?liwe, ┬?e znajdzie si?? ch??tny i b??dzie kasa na inn┬? pozycj??.

A tak a propos
Cytat:
Szesnastoletnia Ever straci┬?a w wypadku swoj┬? rodzin??. Od tamtego czasu jej ┬?ycie wygl┬?da jednym s┬?owem ┬?a┬?o┬?nie. Nie do┬???, ┬?e wini siebie za ten wypadek to od tego czasu sta┬?a si?? medium - widzi aur?? ludzi, s┬?yszy my┬?li, widzi duchy

to ko┬?acze mi si?? po g┬?owie ksi┬?┬?ka o podobnym w┬?tku czytana przed laty. Ale co to by┬?o to nie mog?? sobie jako┬? przypomnie??, wi??c pewnie nic ciekawego.

Anne 
Junior Admin

Wys│any: 2010-02-26, 13:38   

Nie podoba mi si?? ta ksi┬?┬?ka. Dla mnie jest to kolejne czytad┬?o do poduchy dla ma┬?olat. Fabu┬?a jest oklepana i moim zdaniem wszystko jest jasne od samego pocz┬?tku. Nie zosta┬?am niczym zaskoczona i wynudzi┬?am si?? strasznie czytaj┬?c t┬? ksi┬?┬?k??.
Ciesze si??, ┬?e nie wyda┬?am moich pieni??dzy na ni┬? poniewa┬? ┬?a┬?owa┬?abym tego zakupu.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: