Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-15, 19:41
[txt] - Ilir - Kiedy umierać przyjdzie Ci czas
Autor Wiadomość
Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-04-06, 22:57   [txt] - Ilir - Kiedy umierać przyjdzie Ci czas

A oto mój wiersz:

To dobry początek na to by mówić
To dobry początek na to by żyć
To dobry początek na to by się podnieść
Gdy umierać przyjdzie Ci czas

To życie miejscem Twych myśli jest
To życie jest Twoim pokojem
To życie to Ty

To miłość życie Ci daje
To miłość spełnia Twe sny
To miłość ukojenie Ci daje

To szczęście energię Ci da
To szczęście powie Ci co dalej robić
To szczęście zatraci się w Tobie

Śmierć końcem Twej drogi będzie
To śmierć spokój Ci da
To śmierć najwięcej Ci powie

Nie jest to konkretny styl. Nagłe tchnienie i wiersz się pojawił.

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 15:40   

podoba mi si?? ostatnia strofa. nawet bardzo. te powt??rzenia w kaÂ?dej zwrotce wydajÂ? mi si?? troch?? bez sensu. np. jak czas mojej Â?mierci ma by?? dobrym poczÂ?tkiem by Â?y???? no i kiedy przyjdzie m??j czas na umieranie, to szcz??Â?cie mi niezbyt pomoÂ?e... no i nie pasuje mi teÂ? "To szcz??Â?cie zatraci si?? w Tobie". pewnie chodziÂ?o Ci o utrzymanie schematu, ale pr??dzej ktoÂ? moÂ?e si?? zatraci?? w szcz??Â?ciu, niÂ? szcz??Â?cie w kimÂ?.
mam nadziej??, Â?e Ci?? nie uraziÂ?am ;-) no i to tylko moje zdanie

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 15:52   

A mi tam si?? bardzo podobaÂ? :-)
Lubi?? czyta?? wiersze innych os??b, jeÂ?eli nie zostaÂ?y wydane... :P
A styl w kt??rym pisaÂ?aÂ? moÂ?na nazwa?? no nie wiem, moÂ?e po prostu nowoczesnym, bo ostatnio czytam coraz wi??cej r??Â?nych wierszy o jakimÂ? temacie, z natchnienia, podzielony na zwrotki, zazwyczaj bez rym??w, oraz taki kt??ry si?? pÂ?ynnie czyta, a nie powtarza 10 razy dany wers by zrozumie?? o co chodzi...

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-04-07, 23:28   

Midnight11, oczywiÂ?cie, Â?e nie uraziÂ?aÂ?.

A co do szcz??Â?cia. Ten wiersz m??wi o tym jakie sÂ? cykle naszego Â?ycia. Nie da si?? w kilku strofach streÂ?ci?? kaÂ?dego etapu (wybaczcie ale Mickiewiczem nie jestem). Wszystko co robimy ma sw??j okreÂ?lony cel. Wszystko co robimy to robimy po to by nie Â?aÂ?owa?? tego pod koniec naszej drogi. A gdzie niby szcz??Â?cie miaÂ?oby si?? podzia?? jak nie zatraci?? si?? w nas podczas Â?mierci? Zrozumcie, Â?e to dla Â?mierci Â?yjemy. Rodzimy si??, Â?yjemy i umieramy. To nasza natura.

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 00:42   

Wiersz podoba mi si??. Jest bardzo realny i zawiera filozofi?? naszego Â?ycia oraz wszystkiego co nas otacza. Wszystko prowadzi nas ku ko??cowi, jakim jest Â?mier??, co jest jedynÂ? sprawiedliwoÂ?ciÂ?.

Wydaje mi si??, Â?e w pierwszej strofie nawiÂ?zujesz do tego, Â?e Â?mier?? jest tylko nast??pnym etapem (wierzenia chrzeÂ?cijan) lub poczÂ?tkiem nowego Â?ycia (ponowne narodziny, wiara w reinkarnacje). MoÂ?liwe jednak, Â?e zabrn??Â?am zbyt daleko :-P

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-24, 21:21   

Fajny wiersz. Talent masz.
Ostatnia zwrotka, strofa czy jak to si?? tam nazywa, najbardziej mi sie podoba. Bardzo realistyczne :D

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-05-31, 22:57   

Midnight11 napisał/a:
podoba mi si?? ostatnia strofa. nawet bardzo. te powt??rzenia w kaÂ?dej zwrotce wydajÂ? mi si?? troch?? bez sensu. np. jak czas mojej Â?mierci ma by?? dobrym poczÂ?tkiem by Â?y???? no i kiedy przyjdzie m??j czas na umieranie, to szcz??Â?cie mi niezbyt pomoÂ?e... no i nie pasuje mi teÂ? "To szcz??Â?cie zatraci si?? w Tobie". pewnie chodziÂ?o Ci o utrzymanie schematu, ale pr??dzej ktoÂ? moÂ?e si?? zatraci?? w szcz??Â?ciu, niÂ? szcz??Â?cie w kimÂ?.
mam nadziej??, Â?e Ci?? nie uraziÂ?am ;-) no i to tylko moje zdanie

Tak teraz przeanalizowaÂ?em TwojÂ? wypowiedÂ? Midnight11 i przyszÂ?o mi do gÂ?owy pytanie: Boisz si?? Â?mierci? JeÂ?li tak to dlaczego? A jeÂ?li nie to jaki jest Tw??j stosunek do Â?ycia?

Wybacz, jeÂ?li te pytania okaÂ?Â? si?? zbyt osobiste, wtedy nie musisz odpowiada??. Zrozumiem.

Kometa: Misio - maÂ?y psychoanalityk xD

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-06, 21:44   

nie ;] wÂ?aÂ?ciwie nie wiem skÂ?d Ci si?? nasun??Â?a taka myÂ?l, bo cho??by fakt, Â?e spodobaÂ?a mi si?? ostatnia strofa temu zaprzecza. na wiersz patrzyÂ?am czysto obiektywnie. nigdy nie doszÂ?am do wniosku, Â?e Â?mier?? to coÂ? zÂ?ego, a co za tym idzie - nie boj?? si?? jej. jedyne, co budzi we mnie nieprzyjemne uczucia, aczkolwiek nie strach, jest Â?wiadomoÂ???, Â?e b??d?? musiaÂ?a kiedyÂ? Â?y?? po Â?mierci moich bliskich. ale zdÂ?Â?yÂ?am si?? mniej wi??cej pogodzi??, Â?e taka jest kolej rzeczy i nic na to nie moÂ?na poradzi??. m??j stosunek do Â?ycia... co wÂ?aÂ?ciwie masz przez to na myÂ?li??

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-06-06, 22:42   

JuÂ? odpowiedziaÂ?aÂ? na moje pytania ;-) :) Na taka odpowiedÂ? teÂ? oczekiwaÂ?em, dzi??kuje ;-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-07-26, 21:08   

Ale dlaczego majÂ?c dwadzieÂ?cia lat m??wisz o czasie umierania? Wiem, Â?e Â?mier?? to coÂ? naturalnego, ale przed tobÂ? dopiero otwiera si?? Â?wiat - czasem pi??kny, czasem podÂ?y , ale warty poznania.
Podoba mi sie ten wiersz, ale wywoÂ?uje u mnie poczucie smutku. MoÂ?e go Â?le odbieram?

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-26, 23:06   

Szcz??Â?liwie si?? zÂ?oÂ?yÂ?o Â?e czasem po prostu nie nadrabiaÂ?am czytania post??w, bo sk??ra mi Â?cierpÂ?a po tyn co przeczytaÂ?am.
MoÂ?e teraz ja si?? niedyskretnie zapytam ten wiersz to osobiste przeÂ?ycia czy wena.
Co do oceny wiersza to moÂ?e tak go okreÂ?l?? "CaÂ?a prawda".

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-07-27, 20:33   

Widzisz, dorota7677, bardzo dobrze odebraÂ?aÂ? ten wiersz. KaÂ?da osoba, kt??ra go czyta powinna odebra?? przesÂ?anie na sw??j spos??b, o to mi chodziÂ?o.
To nie sÂ? moje przeÂ?ycia, to jest prawda, kt??rÂ? zdobywamy w Â?yciu. Â?mierci teÂ? nie wolno si?? ba??. Tylko strach przed niÂ? moÂ?e nas do niej przybliÂ?y??.
PrzecieÂ? Â?mier?? to coÂ? naturalnego, moÂ?e nie stykamy si?? z tym na co dzie?? osobiÂ?cie ale sÂ?yszymy o niej.

Nie m??wi?? o caÂ?kowitym pozbyciu si?? strachu ale o zdobyciu szacunku dla Â?mierci.

Dziwne, prawda?

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-07-27, 20:44   

Wiesz, a ja si?? boj?? - moÂ?e nie Â?mierci, ale tego, Â?e nie wiem co b??dzie dalej. I ta niepewnoÂ??? jest najgorsza- ale temat juÂ? wtedy jest bardziej filozoficzny bo zahacza o dusz??. JeÂ?li Â?mier?? to koniec -to trudno. Ale jeÂ?li nie - niepewnoÂ??? dalszego ciÂ?gu wywoÂ?uje u mnie strach.

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-27, 21:06   

Nic nie jest dziwne. Nie pisaÂ?am nie w kontekÂ?cie strachu przed Â?mierciÂ?, bo dla pewnej grupy ludzi po prostu ona jest jak druga koleÂ?anka. Przy caÂ?ym szacunku do Â?ycia, Â?mier?? jest ta, kt??ra nam towarzyszy.

Co do odczu?? po przeczytaniu naprawd?? nie wiesz- bo jak piszesz nie byÂ?eÂ? na owej drodze- jak prawdziwe sÂ? sÂ?owa.
A moje zatytuÂ?owanie twojego wiersza to taki maÂ?y wyraz szacunku. Nawet nie wiesz, jakie to autentyczne, bo moje osobiste odczucia przed usuni??ciem guza m??zgu ewoluowaÂ?y wÂ?aÂ?nie po tej Â?cieÂ?ce, kt??rÂ? opisujesz.

A wiecie, co jest najwaÂ?niejsze po uÂ?wiadomieniu sobie Â?miertelnoÂ?ci (czyli peÂ?nej wiedzy-nie przypuszcze??- na ten temat) prosta czynnoÂ???: spojrzenie w bÂ???kit nieba i powiew wiatru na twarzy.

Ja bym Ci?? jeszcze namawiaÂ?a do pociÂ?gni??cia tematu.

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-07-27, 21:11   

Rubi, to wÂ?aÂ?nie pod wpÂ?ywem chwili do mnie przypÂ?yn??Â?o. Dodam, Â?e na kilka dni przed 10 kwietnia

Odpowiedz do tematu