Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Jak to jest z tymi wilko│akami
Autor WiadomoŠ
Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Do│▒czy│a: 19 Sty 2010
Sk▒d: z bajki
Wys│any: 2010-02-09, 12:10   

No c??┬?, po g┬???bszej analizie tego co napisali┬?cie, to jako┬? i ja zacz??┬?am w┬?tpi?? w to co napisa┬?am. A szkoda.
Zna kto┬? jeszcze jakie┬? prawa, obyczaje wilko┬?ak??w? Bo ja mam wra┬?enie, ┬?e o czym┬? zapomnia┬?am :-/

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-09, 12:26   

co do tego czy Wilko┬?ak - kobieta mo┬?e urodzi?? jako wilk to mam du┬?e w┬?tpliwo┬?ci.
1) Po pierwsze, czy jako wilk jest w stanie zaj┬??? w ci┬?┬???? W ko??cu wilcza posta?? nie jest wilkiem tylko magiczn┬? form┬?, poza tym w przeciwie??stwie do ludzi wilki maj┬? okre┬?lone okresy w kt??rych s┬? p┬?odne, wi??c nie wiadomo jak to wychodzi u wilko┬?ak??w
2) Czy Wilko┬?ak mo┬?e tak d┬?ugo pozosta?? wilkiem - wed┬?ug Alpha and Omega wilcza forma wymaga wi??cej energii, do tego normalnie podczas pe┬?ni wilko┬?ak si?? zmienia dwa razy - tam i z powrotem (bo inaczej nie by┬?o by sytuacji w kt??rych m┬?ode wilko┬?aki nie zdaj┬? sobie sprawy z tego kim s┬? nawet po pierwszej zmianie, przymus dzia┬?a raczej w obie strony.
3) Co do tego ┬?e ludzkie kobiety nie mog┬? donosi?? ci┬?┬?y je┬?li dziecko nie jest w pe┬?ni cz┬?owiekiem to najprawdopodobniej efekt podwy┬?szonego metabolizmu p┬?odu - ludzka matka nie jest w stanie utrzyma?? go przy ┬?yciu, a wilko┬?aczka je┬?li z jaki┬? powod??w si?? nie b??dzie zmienia?? po┬?wi??ca sporo w┬?asnej ┬?ywotno┬?ci (to razem z wysi┬?kiem po┬?wi??conym na powstrzymanie przemiany zabi┬?o matk?? Charlesa)

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-02-09, 13:02   

Kolejna rzecz wed┬?ug mnie warta uwagi, to to, ┬?e wilko┬?ak jest istot┬?, kt??r┬? tworzy istota ludzka i wilk. Ka┬?da z po┬???wek mo┬?e mie?? w┬?asne (nawet inneod siebie) odczucia, emocje, potrzeby, co do tej samej kwestii i osoby. Jest to bardzo dobrze pokazane w On the Prowl z punktu widzenia Charles'a.

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-09, 13:15   

do tego jeszcze kwestia dominacji:
To czy wilk jest dominuj┬?cy, uleg┬?y czy jest omeg┬? jest zdecydowane w momencie urodzenia a nie przemiany. Dominuj┬?cy wilk ma prawo rz┬?dzi??, ale jego instynkt nakazuje te┬? mu ochrania?? bardziej uleg┬?ych od niego. Je┬?li cz┬?owiek przed przemian┬? dysponuje jak┬?┬? szczeg??ln┬? moc┬?, po przemianie jego moc ro┬?nie, cho?? mo┬?e ulec przekszta┬?ceniu. Ca┬?e stado jest zwi┬?zane z Alf┬?, je┬?li kto┬? magicznie podporz┬?dkuje sobie Alf??, zyskuje te┬? w┬?adz?? nad stadem.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Do│▒czy│a: 14 Wrz 2009
Sk▒d: Festung Breslau
Wys│any: 2010-02-09, 13:39   

pyczunia napisa│/a:
a ja tak wyskocze troch?? nie na temat, bo o wilkach a nie wilko┬?akach; wczoraj i w sobote na TV4 lecia┬? dokument o cz┬?owieku kt??ry wraz z ┬?on┬? na 6 lat zamieszka┬? ze stadem wilk??w, kt??re tak naprawd?? sam stworzy┬? w Idaho. Bardzo wzruszaj┬?ca opowie┬??? (mo┬?e jestem ┬?wirni??ta ale albo p┬?aka┬?am albo si?? g┬?upio cieszy┬?am do TV na tym filmie). Pokazane jest tam jak wilk i cz┬?owiek ┬?yj┬? praktycznie razem w przyja┬?ni i zachowania wilk??w w stadzie (g┬???wnie je┬?li chodzi o hierarchi??).

Ogl┬?da┬?am to chyba z kilka razy :) rewelacyjne, prawda?

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-02-09, 16:23   

Ten program jest super.
Zazdro┬?ci┬?am tym ludziom, ┬?e mieli okazje mieszka?? razem z wilkami. Poza tym niesamowite by┬?o to, ┬?e wilki tak im ufa┬?y.

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-09, 16:31   

Ja jeszcze nigdy nie ogl┬?da┬?am ┬?adnego filmu dokumentalnego wuwo┬?uj┬?cego u mnie takie emocje ;-)

A jak musieli zostawi?? to stado i wr??cili po roku, jak te wilki si?? cieszy┬?y. te zwierz??ta naprawd?? s┬? bardzo m┬?dre, maj┬? zasady kt??rych si?? trzymaj┬? (nawet ludziom to nie wychodzi) i darz┬? siebie nawzajem uczuciami i silnym przywi┬?zaniem.

Szczerze te┬? im zazdro┬?ci┬?am.

kresia01
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-09, 20:44   

Ja za to widzia┬?am program ( odbiegn?? troch?? od tematu) o ludziach kt??rzy wychowywali ma┬?e lwy 2 samce a potem zosta┬?y one przewiezione do rezerwatu w afryce i tam mieszka┬?y ze 3 lata ca┬?kiem same. Ludzie kt??rzy je wychowali chcieli je obejrze?? jak sobie radz┬? i wszyscy im m??wili ┬?e ich nie poznaj┬? ┬?e s┬? ju┬? ca┬?kiem dziki ┬?e uciekaj┬? od ludzi. Ale oni nie odpu┬?cili pojechali do tej Afryki i bez ┬?adnych zabezpiecze?? znale┬?li te dwa m┬?ode no ju┬? nie taki m┬?ode samce Jezu jak one si?? cieszy┬?y jakby znalaz┬?y zgubionych rodzic??w, skaka┬?y na nich mizia┬? si??. Boski widok wszyscy byli w szoku.

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-10, 11:34   

Nie jestem specjalistk┬? od wilko┬?ak??w. Nie czyta┬?am zbyt wielu ksi┬?┬?ek o tych stworzeniach, film??w te┬? widzia┬?am zaledwie kilka i nigdy mnie do nich nie ci┬?gn??┬?o. W┬?a┬?ciwie cykl o Mercy to moja pierwsza powa┬?niejsza przygoda z wilko┬?akami. Choc przyznam szczerze, ┬?e wcale mnie te stworzenia nie zafascynowa┬?y po lekturze. Wydaj┬? mi si?? jakie┬? zbyt niedost??pne i dzikie w swojej wilczej postaci. No i tak w┬?a┬?nie mi si?? kojarzy┬?y wilko┬?aki zawsze - jako nieprzywidywalne, dzikie potwory, co nawet m┬?odego wampira mog┬? zje┬?c. No i tu nagle prze┬?y┬?am do┬?c du┬?e zaskoczenie po przeczytaniu drugiego tomu cyklu o Vicki Nelson, gdzie wilko┬?aki to milusie futrzaki, ┬?asz┬?ce si?? do go┬?ci i ┬?api┬?ce frisbee w ogrodzie za domem. Bardziej to psy ni┬? wilki. Przyznam jednak szczerze, ┬?e co┬? mi si?? podoba┬?o w takiej wizji wilko┬?aka i poczu┬?am do nich wi??ksz┬? sympati?? ni┬? do wilko┬?ak??w w serii o Mercy.
A jak wy widzicie Adama, Brana, Charlsa i reszt?? ekipy na tle wilko┬?ak??w z innych powie┬?ci?

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-02-10, 12:22   

Bardzo lubi?? wilko┬?aki w serii o Mercy poniewa┬? autorka po┬?┬?czy┬?a ze sob┬? ┬?wiat wilk??w z ludzkim. Powsta┬?o stado dzia┬?aj┬?ce na zasadzie wilczego stada w naturze i to jest ┬?wietne. Wol?? kiedy wilko┬?aki s┬? tajemniczymi stworzeniami kt??re potrafi┬? budzi?? przera┬?enie oraz fascynacj??.

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-10, 15:28   

W niekt??rych ksi┬?┬?kach autorki wymy┬?laj┬?, ┬?e wilko┬?aki mog┬? walczy?? ze swoj┬? wilcz┬? natur┬? i nie zmienia?? si?? przy pe┬?ni ksi??┬?yca...
Po za tym w tej serii po raz pierwszy widzia┬?am aby kto┬? ocenia┬? wilko┬?aka jako dwie osoby: cz┬?owieka i wilka... W wi??kszo┬?ci ksi┬?┬?ek mimo wszystko jest to jedna osoba...
PS: Te┬? ogl┬?da┬?am ten film na tv4 boski by┬? :D

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-02-10, 16:16   

Cytat:
Po za tym w tej serii po raz pierwszy widzia┬?am aby kto┬? ocenia┬? wilko┬?aka jako dwie osoby: cz┬?owieka i wilka... W wi??kszo┬?ci ksi┬?┬?ek mimo wszystko jest to jedna osoba...

Racja, ale naprawd?? ciekawie si?? to czyta od strony wilko┬?aka, bo sama Mercy na ten temat nie bardzo mo┬?e si?? wypowiedzie?? :)

W ksi┬?┬?kach Briggs wilko┬?ak to istota, kt??rej wilk jest ca┬?y czas na granicy wybuchu, ogarni??ty gniewem lub innymi silnymi emocjami, a cz??┬??? ludzka jest tak jakby jego lampk┬? kontroln┬?.

wojowniczka 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
dziecko pola walki

Do│▒czy│a: 20 Maj 2010
Sk▒d: okolice Warszawy
Wys│any: 2010-02-10, 16:16   

Lubi?? wilko┬?aki w serii o Mercy, w┬?a┬?nie przez to, ┬?e posiadaj┬? dwie osobowo┬?ci - ludzk┬? i wilcz┬?. Cz┬?owiek nie mo┬?e decydowa?? sam o swojej wybrance, ona musi si?? tak┬?e spodoba?? wilkowi, je┬?li dobrze zrozumia┬?am. Z regu┬?y ludzie ┬?yj┬? w zgodzie ze swoj┬? wilcz┬? natur┬? - czeka ona, a┬? cz┬?owiek sam si?? zakocha, a nie wybiera mu partnerk??. Jednak czasem wilk pewnie te┬? mo┬?e si?? zbuntowa??, prawda? Jestem ciekawa, co wtedy czuje dany cz┬?owiek. Przyk┬?adowo, cz┬?owiek si?? zakocha, ale wilk nie zaakceptuje wybranki - wie, ┬?e musi od niej odej┬???, bo wilk ma nad nim przewag?? lecz serce mu si?? pewnie kraja. No i ko??cem ko??c??w, zapewne b??dzie musia┬? ┬?y?? z kim┬?, kto spodoba si?? wilkowi, a jemu nie do ko??ca. Bywaj┬? w ko??cu wredne wilki ;)

Nie wiem, czy wszystko dobrze zrozumia┬?am, poniewa┬? m??j angielski jest na ┬?rednim poziomie, wi??c mog┬? by?? b┬???dy wynikaj┬?ce z nie do ko??ca zrozumienia wszystkich s┬???w ;)

[color=darkblue]take my hand tonight, let's no think about tomorrow.

Smile_ 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 15 Wrz 2009
Sk▒d: Z daleka :)
Wys│any: 2010-02-18, 15:45   

Ksi┬?┬?ki o Mercedes Thompson to chyba jedyna seria w kt??rej lubi?? wilko┬?aki. Ba, jest to jeden z moich ulubionych gatunk??w. Wilko┬?aki s┬? ciekawie przedstawione, nie jako niedomyte, troch?? za du┬?e psy, ale jako majestatyczne wilki. P. Briggs prz┬?o┬?y┬?a si?? do opisu wilko┬?ak??w, wida?? to ju┬? na pierwszy rzut oka.

"We are such stuff as dreams are made on. "

Szept 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 05 Kwi 2010
Sk▒d: Zza ?ciany
Wys│any: 2010-05-02, 16:57   

Zgadzam si??. Nie s┬? tutaj niepanuj┬?cymi kompletnie nad sob┬? bestiami. Prawda, ┬?e kontrola czasem trudno im przychodzi, ale przynajmniej nie s┬? z jednej strony kompletnie krwio┬?erczymi bestiami, z drugiej to nie s┬? psy, kt??re przynosz┬? cz┬?owiekowi kapcie w pysku i gazet??.
W innych ksi┬?┬?kach wilko┬?aki to albo po prostu kompletne potwory-monstra(np chodz┬?ce na dwu nogach wilkopodobne cosie), albo aportuj┬?ce patyk zwierzaczki. O wilko┬?akach ze zmierzchu w og??le nie napomkn??.
A pomys┬? z hierarchi┬? stada, opisany akurat w taki spos??b, jest po prostu ┬?wietny. Oczywi┬?cie to wszystko to moja opinia, wi??c mam nadziej??, ┬?e nikogo tym nie obrazi┬?am.

Hm, wiem, ┬?e a┬? wstyd, ale...

Bardzo bym prosi┬?a o wyja┬?nienie mi kwestii z Omegami. Czym w┬?a┬?ciwie one s┬?? Przeczyta┬?am jedynie dwie pierwsze ksi┬?┬?ki o Mercy wydane po polsku, a co za tym idzie, jako┬? nie przypominam sobie, by pojawi┬?a si?? tam jaka┬? Omega. Dlatego bardzo prosi┬?abym o powiadomienie mnie, czym one w og??le s┬?? Niby mog┬?abym sprawdzi?? w necie, jednak moja znajomo┬??? j??zyk??w obcych bazuje gdzie┬? na czarnej li┬?cie pod numerem setnym, zaraz po matematyce i gumie bananowej... Z g??ry dzi??kuj?? :-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: