Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tymi wilkołakami
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-03, 18:10   

Pod koniec 3 tomu Mercy wspomina, Â?e odkryÂ?a rodzaj magii wilkoÂ?ak??w. Ta magia sprawia, Â?e ludzie nie zwracajÂ? na wilkoÂ?aki uwagi. Ciekawe, czy dziaÂ?a tylko wtedy kiedy sÂ? w swojej wilczej postaci?

Z@kręcona 
Wielbiciel Ciemności
Z@kr?cona

Wysłany: 2010-12-14, 21:47   

Tak mnie coÂ? naszÂ?o i nie moÂ?e da?? spokoju; :-D przepraszam, bo to troszk?? bez sensu, ale czy wilkoÂ?aki liniejÂ? na lato i przybierajÂ? futra ? tzn czy oni jak si?? zmieniajÂ? w zimie to od razu majÂ? grube futra czy moÂ?e za kt??rÂ?Â? przemianÂ?? Czy zawsze majÂ? takie same pod tym wzgl??dem?

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-12-15, 12:11   

He he. Ciekawe. W takim zimowym futerku to latem troch?? gorÂ?co i odwrotnie.
Nawet jak liniejÂ? to na szcz??Â?cie nie rozrzucajÂ? wypadajÂ?cego futra po domu tylko po lesie albo innych krzakach.

A tu troch?? inna wizja wilkoÂ?ak??w, jaka zamierza zaserwowa?? czytelnikom Pilipiuk w swojej nowej ksiÂ?Â?ce "Wampir z M-3" http://blog.fabryka.pl/2010/12/15/wilczy-pazur/

Z@kręcona 
Wielbiciel Ciemności
Z@kr?cona

Wysłany: 2010-12-15, 14:40   

Czyli najprawdopodobniej przy zmianie ,,biorÂ? pod uwag??" to jaka jest pogoda, szkoda, Â?e nie ma o tym w ksiÂ?Â?ce, np. wyobraÂ?cie sobie dom Adama caÂ?y w futrze. DostaÂ?by biaÂ?ej gorÂ?czki :-P Coraz bardziej lubi?? Pilipiuka (ale nigdy nie mog?? znaleÂ??? tej jego ksiÂ?Â?ki kt??rÂ? chc??).,,A moÂ?e ty jesteÂ? jakimÂ? rasistÂ?? – ZmruÂ?yÂ?a oczy. – Â?e to niby inny gatunek? Albo, ja wiem, zoofilia?" :mrgreen: To mnie rozwaliÂ?o :lol:

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-12-15, 20:01   

ZmieniajÂ?, na to zwr??ciÂ?am uwag?? ( zboczenie posiadacza psa z duÂ?ym futrem)
Chyba przy Honey Mercy m??wiÂ?a coÂ? o letniej szacie, Â?e nie byÂ?a tak imponujÂ?ca jak zimowa, czy coÂ? w ten dese??.
Niemniej idzie wywnioskowa??, iÂ? zmiana taka nast??puje. Z drugiej strony czemu by miaÂ?a nie? w ko??cu wilk - oÂ?ak to zywe stworzenie. W zimie moÂ?e mu cos odmarznÂ??? a w lecie zagrza?? XD

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-15, 20:31   

tyle Â?e przypuszczalnie polega to na tym Â?e przy przemianie ma futro dostosowane do pory roku, wi??c odpada problem gubienia sierÂ?ci (chociaÂ? wizja Mercy kichajÂ?cej przy Adamie w chmurze jego futra jest kuszÂ?ca :mrgreen: )

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-15, 20:33   

No i w porzÂ?dku. A co z ta magiÂ? wilkoÂ?ak??w o kt??ra pytaÂ?am - jakie jest Wasze zdanie?

Cytat:
Pod koniec 3 tomu Mercy wspomina, Â?e odkryÂ?a rodzaj magii wilkoÂ?ak??w. Ta magia sprawia, Â?e ludzie nie zwracajÂ? na wilkoÂ?aki uwagi. Ciekawe, czy dziaÂ?a tylko wtedy kiedy sÂ? w swojej wilczej postaiÂ??

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-12-15, 21:13   

Tak, wydaje si?? iÂ? ma to zwiÂ?zek jedynie z wilczÂ? (magicznÂ?) stronÂ? czÂ?owieka.
ZaÂ? w postaci ludzkiej efekt jest dokÂ?adnie odwrotny. Jedynie Bran potrafi to gdzies skumulowa??.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-16, 19:54   

To ciekawe. I w jaki spos??b Bran to robi i dlaczego on moÂ?e to robi??, a inne Alfy nie. Bo gdyby to potrafili w czÂ?owieczej postaci, to byÂ?oby im duÂ?o Â?atwiej po ujawnieniu. Na pewno nie rzucaliby si?? tak w oczy.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 20:13   

Bran ma dziwne moÂ?liwoÂ?ci bo (spoiler)
Cytat:
kiedyÂ? pewna wiedÂ?ma kt??ra przypadkiem byÂ?a jego matkÂ? kontrolowaÂ?a go magiÂ? i uÂ?yczaÂ?a mu mocy kiedy wraz z Samuelem mordowali na jej rozkaz. Kiedy jÂ? zjadÂ? straciÂ? te moce, ale z czasem zacz??Â?y wraca?? (strach pomyÂ?le?? co b??dzie jeÂ?li wr??cÂ?)

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-12-17, 12:01   

Jak to Gobur dobrze opisaÂ? Bran to w og??le ciekawy przypadek.
Troch?? jest wyjaÂ?nienia w ko??c??wce Cry Wolf...ale to tylko zaostrza apetyt.

A mnie zastanawia czy np. z potomka NieczÂ?owieka mozna zrobic wilkoÂ?aka? i czy wtedy zachowa on moc (cho??by niewielkÂ?) odziedziczonÂ? po przodku z innego gatunku?

Z@kręcona 
Wielbiciel Ciemności
Z@kr?cona

Wysłany: 2010-12-17, 13:13   

To by byÂ?o ekstremalne poÂ?Â?czenie :) Jak taki wilczek si?? wÂ?cieknie to p??Â? biedy, ale p??Â? nieczÂ?owiek z wilkiem (np taki elf Â?nieÂ?ny) to by byÂ?a tragedia.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-17, 16:26   

wiesz Sas, po tym co si?? staÂ?o w SB moÂ?liwe Â?e pojawi si?? jeszcze ciekawszy osobnik Fae-wilkoÂ?acki :-P SÂ?dzÂ?c z tego co dotÂ?d si?? pojawiÂ?o przemiana w wilkoÂ?aka nie zabiera mocy, tyle Â?e peÂ?nego Fae nie da si?? zmieni?? (gdzieÂ? byÂ?o Â?e musi si?? by?? czÂ?owiekiem, Fae ludÂ?mi nie sÂ?), a ludzie z domieszkÂ? krwi Fae mocy nie majÂ? (jak syn Zee), albo majÂ? bardzo sÂ?abe. Podejrzewam Â?e jeÂ?li taki p??Â?fae posiada moc to nie zmieniÂ? by si?? bo za maÂ?o by w nim byÂ?o z czÂ?owieka. Ale jeÂ?li udaÂ?o by mu si?? zmieni??, zachowaÂ? by moc, cho?? moÂ?liwe Â?e dziaÂ?anie jej by si?? zmieniÂ?o. ZresztÂ? podobnie powinno by?? z pijawkami. Fae czystej krwi wampirem nie zostanie, p??Â? Fae ma szans??, i jeÂ?li posiada moc to b??dzie jÂ? miaÂ?, ale w jakiejÂ? zmutowanej formie.Jedyna niemoÂ?liwa kombinacja to wampir-wilkoÂ?ak czy wampir-zmiennoksztaÂ?tny

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-17, 18:32   

Cytat:
Jedyna niemoÂ?liwa kombinacja to wampir-wilkoÂ?ak czy wampir-zmiennoksztaÂ?tny

bo jak rozumiem, po zamianie w wampira i wilkoÂ?ak i zmiennoksztaÂ?tny tracÂ? swoja pierwotnÂ? magi?? i zostaje im tylko "wampirza". Bo wampira w wilkoÂ?aka raczej zmieni?? nie moÂ?na - nieÂ?ywy nie zamieni si?? w Â?ywego. Czyli moÂ?na powiedzie??, Â?e wilkoÂ?aki muszÂ? unika?? ugryzie?? wampir??w, ale wampiry nie muszÂ? si?? tym przejmowa??. Chodzi mi oczywiÂ?cie o ugryzienia wywoÂ?ujÂ?ce przemian??.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-12-17, 20:37   

A ja gdzieś czytałam (ale zabijcie mnie nie wiem co to było, bo mnie z deka zdegustowało) historię związku wampira i wilkołaka. W "szale namiętności" się wzajemnie nadgryźli i w efekcie oboje mieli dwoistą - nie - potrójną naturę - ludzko-wilczo-wampirzą. Dla mnie bez sensu. Nie wyobrażam sobie jak by to niby mogło dzialać.

[ Dodano: 2010-12-17, 20:59 ]
Gobur napisał/a:
może u słowian wilkołak wyrósł na wampirach, ale zmiennokształtni przewijają się w większości kultur: indiańscy spirit walker, japońskie kitsume, afrykańscy ludzie lamparty, indyjscy rakasha... Większość tych legend powstała niezależnie od siebie, co samo w sobie jest interesujące.

Prawdopodobnie ma to ścisły związek z chorobami np. genetycznymi, które zazwyczaj nie szanują podziałów kulturowych i rasowych (np. hipertrichoza, porfiria). Dodatkowo dewianci, chorzy psychicznie i zwykli psychopaci również pojawiają się wszędzie. Natomiast naturalną tendencją społeczną jest szukanie wyjaśnień różnych niepokojących zjawisk. Każdy zaś znajduje wytłumaczenie, które trafia na jego poziom poznawczy.

Odpowiedz do tematu