Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga o Ludziach Lodu
Autor Wiadomość
Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-01-29, 23:34   

[quote="Carnival"]
Tula napisał/a:

Tak w kwestii zwiÂ?zku Marco i Tili to .. SPOILER

Tak wi??c tutaj sagi si?? kÂ???cÂ?. Chyba b??d?? musiaÂ? przeczyta?? pozostaÂ?e dwie sagi.

Selene 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-02-01, 15:08   

PrzeczytaÂ?am tylko dwa tomy SoLL i to byÂ?o jakieÂ? trzy lata temu. PoleciÂ?a mi je mama. Nie wiem dlaczego na nich sko??czyÂ?am. Nie to, Â?e mi si?? nie podobaÂ?o, bo byÂ?o naprawd?? ciekawe. Nie tylko ze wzgl??du na Ludzi Lodu, ale takÂ?e na pi??kne skandynawskie krajobrazy, niedost??pne g??ry. Chyba myÂ?laÂ?am, Â?e kolejne tomy b??dÂ? podobne i nudne, bo w ko??cu jest ich 47. Ale teraz, jak zobaczyÂ?am wasze opinie na ten temat wszystko mi si?? przypomniaÂ?o.
”ZaraziÂ?am” nimi przyjaci??Â?k?? i razem, dzisiaj wybraÂ?yÂ?my si?? do biblioteki ze znikomÂ? nadziejÂ?, Â?e moÂ?e b??dÂ?. CaÂ?e szcz??Â?cie sÂ? dost??pne wszystkie tomy. Dlatego, kiedy przeczytam stosik ksiÂ?Â?ek, kt??ry czeka na mnie na p??Â?ce od kilku tygodni, od razu wezm?? si?? za Sag?? o Ludziach Lodu ;)

zaklinaczka 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-04-17, 15:50   

Ja r??wniez przeczytaÂ?am kilka lat temu caÂ?a sag??. Wtedy mi si?? bardzo podobaÂ?a. Niedawno wr??ciÂ?am do niej i wraÂ?enia juÂ? nie takie same. Historie wydajÂ? mi si?? troszk?? pÂ?ytkie i brakuje mi nieco humoru jak np. u niezastÂ?pionej Pani Briggs. :-D

Aivin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 13:46   

Ja dawno przeczytaÂ?am caÂ?Â? sag?? i to od niej zacz??Â?a si?? moja przygoda z ksiÂ?Â?kami. Drugi raz raczej bym do niej nie wr??ciÂ?a. Do dzisiaj zastanawiam si?? jak ja przeczytaÂ?am te 47 tom??w :D

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 13:45   

PrzeczytaÂ?am tylko pierwszÂ? ksiÂ?Â?k?? z tej dÂ?ugiej i jak dla mnie niemoÂ?liwej do przeczytania listy 47 cz??Â?ci. ByÂ?o to dawno temu i ci??Â?ko mi dokÂ?adniej coÂ? o niej powiedzie??, na pewno mi si?? podobaÂ?a, ale nie na tyle aby si??gnÂ??? po kolejnÂ?. Chyba ta liczba 47 mnie troszeczk?? odstraszyÂ?a, moÂ?e jak kiedyÂ? b??d?? miaÂ?a chwil?? czasu to zapoznam si?? z e-bookiem z drugÂ? cz??Â?ciÂ? :)

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-05-01, 19:08   

Dia, fenomen SoLL polega na tym, Â?e juÂ? od pierwszej cz??Â?ci powinna Ci?? wciÂ?gnÂ??? i wtedy nie liczy si?? ta liczba. Po prostu czyta si?? to jako jednÂ? ksiÂ?Â?k??, ciÂ?giem, jak idzie.
To wÂ?aÂ?nie pierwszy tom Zauroczenie powoduje iÂ? czytelnik od razu zakochuje si?? w Sadze o Ludziach Lodu, i nie chodzi tutaj wcale o wÂ?tki miÂ?osne ;-)

Andiomene 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-05-17, 00:39   

Ja SoLL zacz??Â?am czyta?? tak jakby od tyÂ?u tzn. MiaÂ?am moÂ?liwoÂ??? przeczytania tylko ostatniego tomu. PrzeczytaÂ?am i stwierdziÂ?am Â?e warto przeczyta?? caÂ?Â?. Niestety z braku czasu stoj?? w poÂ?owie sagi:/

Bite_Club
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-25, 10:00   

Sag?? poznaÂ?am wiele lat temu. Po prostu Â?ciÂ?gn??Â?am ksiÂ?Â?k?? z p??Â?ki mamy pierwszÂ?, a reszta to juÂ? historia. PodobaÂ?y mi si?? poczÂ?tkowe tomy, im p??Â?niej, tym mniej mi do gustu przypadaÂ? rozw??j fabuÂ?y.
Seria stoi teraz na moim regale... Ale pewnie nie wr??c?? do niej nijak. Jeden raz wystarczy jak dla mnie ;p

skrzacik 
Wielbiciel Ciemności
skrzacik le?ny

Wysłany: 2010-05-26, 05:23   

WÂ?aÂ?nie koleÂ?anka mnie namawia do przeczytania i chyba si?? skusz??.?Jak mi si?? spodoba 1 tom to kupi?? wszystkie tomy :-) .Napisz?? jak przeczytam :-)
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

shira84 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-01-09, 23:37   

przeczytalam caÂ?a sag?? chyba z 5 razy naprawde jÂ? lubie ale od 6 lat do niej nie zagladam bo wiem,Â?e bede miaÂ?a tak z 4 miesiÂ?ce z gÂ?owy.A tu trzeba Â?yc zajmowa?? si?? dzie??mi, pracowac a nie myÂ?lec w k??Â?ko o ksiÂ?zkach.A saga wciÂ?ga mnie jak narkotyk:)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-01-10, 18:05   

Niektórzy się zastanawiają w jaki sposób przeczytali serię. to proste - po kolei. Ta książka wciąga. Muszę się przyznać, że miałam wszystkie tomy i to wszystkich trzech cykli. Niestety, pożyczyłam 5 ostatnich książek Sagi o Ludziach Lodu" i teraz staram się jakoś sobie je odkupić - pożyczone książki do mnie nie wróciły i szans na powrót nie ma. Podobała mi się też saga o czarnoksiężniku, natomiast uważam, że Saga o Królestwie Światła jest najsłabsza. Co mi nie przeszkadza sięgać od czasu do czasu po 3 serie i przypominać je sobie - wszystkie 3 , po kolei.
Chociaż muszę przyznać, że epilog Ludzi Lodu mnie rozczarował, szczególnie w postaci Lucyfera, która to postać najpierw przedstawiona była w superlatywach, a potem nagle superlatywy zniknęły.

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 16:07   

CzytaÂ?am Sage w wieku 15 lat. Wtedy byÂ?am pod jej wielkim wraÂ?eniem. Ciekawa jestem czy po tylu latach i tylu innych ksiÂ?Â?kach ciÂ?gle by mi si?? podobaÂ?a. MoÂ?e kiedyÂ? do niej wr??c??.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-08-30, 13:43   

Jakoś wcześniej ten temat mi umknął. Wszystkie części mam w domu. Oraz Sagę o Czarnoksiężniku. I ich wspólną kontynuacje Sagę o Królestwie Światłości. Czytałam to wiele lat temu jak się ukazywały. Jedną na miesiąc. Potem często do nich wracałam. Mam do nich sentyment. Człowiek się związuje. A to taka długa seria i wybitne osobowości są z czytelnikiem od początku do końca. Każdy tom to klasyczny schemat pary której pomimo przeciwności w końcu udaje się być razem z paroma wyjątkami (Sol). Ale mnie w tej serii urzekł motyw przewodni. Tangel zły. Wiele nawiązań do legend i różnych baśniowych stworów. Dziś to już nie dziwi. Ale wtedy było powiewem nowości. Ludzie którzy dziedziczą pewną właściwość a dwie strony (dobra i zła) walczą aby przeciągnąć na swoją stronę. To trochę jak przydługa baśń wpleciona w dość długi odcinek czasu. Zakończenie Sagi o Ludziach Lodu mnie rozczarowało. Autorce zabrakło pomysłu. A że wplotła tam siebie to karygodne. No cóż. Pewnie przez tak długi czas zżyła się z bohaterami i chciała z nimi wystąpić na pierwszym panie.

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2011-08-30, 21:42   

hlukaszuk, jak najbardziej Cię rozumiem. Ja, niestety, posiadam tylko Sagę o Ludziach lodu, nie udało mi się zdobyć Sagi o Czarnoksiężniku i Sagę o Królestwie Światłości.

Czytałem pierwszą sagę kilka razy, i za każdym razem wywiera na mnie te same emocje.
Szkoda właśnie tylko, że Margit Sandemo źle zakończyła sagę...

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-08-30, 22:06   

I może dlatego kontynuowała ją w opowieści o Królestwie Światła. Może zdawała sobie sprawę, że nie wszystkim czytelnikom podoba się zakończenie. Ale uważam, że z Królestwem Światła przesadziła - to już nie była taka sama opowieść, nie miała takiego klimatu.

Odpowiedz do tematu