Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Saga o Ludziach Lodu
Autor WiadomoŠ
Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Do│▒czy│: 10 Wrz 2009
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2010-01-23, 23:52   

Szkoda, ┬?e nie odnios┬?a wi??kszego sukcesu. Co prawda SoLL i inne cz??┬?ci zosta┬?y wydane du┬?o wcze┬?niej ale chyba bez ┬?adnego rozg┬?osu.

Carnival
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-24, 23:06   

Bo najpierw po SOLL powinna by?? Saga o Czarnoksi??┬?niku,a potem Kr??lestwo ┬?wiat┬?a. Dla mnie Saga o Czarnoksi??┬?niku jest podobna do Ludzi Lodu. Kr??lestwo ┬?wiat┬?a faktycznie jest mocno S&F ale mi si?? podoba┬?o.

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Wys│any: 2010-01-24, 23:41   

Carnival, wszystkie te trzy sagi nie s┬? chronologiczne. Ona sama o tym pisa┬?a.

Carnival
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-25, 00:20   

wiem o tym, ale uwa┬?am ( po przeczytaniu wszystkich sag) ┬?e czytanie ich w zaproponowanej przeze mnie kolejno┬?ci jest najlepsze. Poza tym je┬?li kto┬? czyta Kr??lestwo ┬?wiat┬?a (a nie czyta┬? Sagi o Czarnoksi??┬?niku) i wpada tam na M??riego i Tiril to nie bardzo wie sk┬?d i jak i wog??le... no ale ka┬?dy ma prawo czyta?? jak mu si?? podoba oczywi┬?cie :) ja tylko proponuj?? :)

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-26, 19:49   

Generalnie zgadzam si?? z Carnivalem. To znaczy nie upieram si??, ┬?e SOLL trzeba przeczytac akurat przed Czarnoksi??┬?nikiem, ale dobrze jest znac obie te sagi przed przeczytaniem Kr??lestwa ┬?wiat┬?a. Choc ja nie zna┬?am Czarnoksi??┬?nika i jako┬? sobie z Kr??lestem poradzi┬?am.

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Wys│any: 2010-01-26, 23:02   

B??d?? musia┬? spr??bowa?? :-P ale i tak wole SoLL

Kometa: La la la, bom w swej wredno┬?ci sprawiedliwa i przykopi?? ci jak znowu zrobisz jednozdaniowego posta. I nie zdziwcie si?? jak w ko??cu zaczn?? rozdawa?? pozdrowienia w postaci ostrze┬?e??. I wcale teraz nie ┬?artuje. :evil:

Tula 
Weteran
Noaida

Do│▒czy│a: 12 Wrz 2009
Sk▒d: od siebie
Wys│any: 2010-01-27, 19:19   

Ja czyta┬?am najpierw SoLL nast??pnie o Czarnoksi??┬?niku i cztery cz??┬?ci Kr??lestwa ┬?wiat┬?a (wi??cej nie zdoby┬?am ).Szczerze to wcze┬?niej nie zdawa┬?am sobie sprawy ┬?e saga o K┬? zosta┬?a wydana wcze┬?niej ni┬? ta o Czarnoksi??┬?niku.
Je┬?li uda mi si?? zdoby?? e-booki brakujacych cz??┬?ci to na pewno przeczytam .

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-27, 19:47   

Cytat:
Szczerze to wcze┬?niej nie zdawa┬?am sobie sprawy ┬?e saga o K┬? zosta┬?a wydana wcze┬?niej ni┬? ta o Czarnoksi??┬?niku.

Jak to? Najpierw powsta┬?a Saga o Czarnoksi??┬?niku. By┬?a wydana w latach 91-94, a K┬? w latach 95-99. Tak przynajmniej twierdzi Wikipedia i tak mi te┬? si?? wydaje.

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Wys│any: 2010-01-27, 19:49   

S┬?uchajcie, czy Lucyfer pod koniec ju┬? SoLL zachowa┬? si?? sprawiedliwie co do Ludzi Lodu?
Fakt, pom??g┬? w uwolnieniu ich od dziedzictwa, ale kierowa┬? si?? w┬?asnymi sprawami takimi jak: wyj┬?cie z podziemia i obj??cie w┬?adzy na ziemi, pokonanie Archanio┬?a Micha┬?a.
Tova, podczas ostatniego zebrania ca┬?ego rodu wspomnia┬?a o tym.
Co Wy o tym my┬?licie?

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-27, 20:15   

heh na to pytanie powy┬?ej nie twierdze jescze nic bo sagi jeszcze nie zacz??┬?am. Jako┬? nie mog?? si?? zebra??, jakie┬? pare lat temu mama mi poleci┬?a, ┬?ci┬?gn??┬?am sobie ebooki i.... no w┬?a┬?nie i nic. Je┬?li chodzi o takie d┬?ugie sagi to przewa┬?nie mam s┬?omiany zapa┬?. Mo┬?e nied┬?ugo...

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-28, 08:05   

Ilir napisa│/a:
S┬?uchajcie, czy Lucyfer pod koniec ju┬? SoLL zachowa┬? si?? sprawiedliwie co do Ludzi Lodu?
Fakt, pom??g┬? w uwolnieniu ich od dziedzictwa, ale kierowa┬? si?? w┬?asnymi sprawami takimi jak: wyj┬?cie z podziemia i obj??cie w┬?adzy na ziemi, pokonanie Archanio┬?a Micha┬?a.
Tova, podczas ostatniego zebrania ca┬?ego rodu wspomnia┬?a o tym.
Co Wy o tym my┬?licie?

Fakt, to by┬?o do┬?c dziwne, gdy na koniec okaza┬?o si??, ┬?e spora cz??┬?c tej awantury odby┬?a si?? na jego u┬?ytek. Swoj┬? drog┬? by┬?am do┬?c mocno rozczarowana, jak wyewaluowa┬?a postac Lucyfera. Niby cacy, porz┬?dny go┬?c, a na ko??cu wychodzi na kawa┬? interesownego drania. Nie wiem, czy Sandemo tak zamierza┬?a przedstawic t┬? postac. Wysz┬?o jej to chyba niechc┬?cy. Przynajmniej takie wra┬?enie odnosz??.

Tula 
Weteran
Noaida

Do│▒czy│a: 12 Wrz 2009
Sk▒d: od siebie
Wys│any: 2010-01-28, 12:52   

Moi zdanie to ta ca┬?a afera z anio┬?ami i w┬?asnym interesem Lucyfera by┬?a totalna pora┬?k┬? .Nie mo┬?na by┬?o tego jako┬? inaczej rozwi┬?za?? ?
Przez wi??kszo┬??? czasy by┬? to ┬?wietny w┬?tek a koniec nie spodoba┬? mi si?? .

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Wys│any: 2010-01-28, 22:24   

Wkurzy┬?o mnie te┬? to i┬? Lucyfer jeszcze ┬?askawie pozostawi┬? ich moc przez jeden miesi┬?c. To znaczy: pozwoli┬? Rune i (oj nie pami??tam imienia ale ona by┬?a wygnana z plemienia na pocz┬?tku ich istnienia i ┬?a┬?owa┬?a, ┬?e by┬?a obci┬?┬?ona) pozosta?? w ┬?wiecie ┬?ywych bo nigdy nie do┬?wiadczyli ┬?ycia ludzkiego.

Podoba┬? mi si?? w┬?tek z Marco i Tili.

Jeszcze powiem i┬? podoba┬? mi si?? tom z Karine. Moim zdaniem by┬? najbardziej prawdziwy. Na bok odesz┬?y wszystkie problemy Ludzi Lodu.

agaos
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-29, 14:29   

Przeczyta┬?am tylko SOLL i do dzi┬? zastanawiam si?? nad fenomenem tej sagi, wszak to nic innego jak 47 romans??w z tzw. elementem nadprzyrodzonym i na dodatek pomimo wysi┬?ku pani Sandemo historie cz┬?onk??w rodu s┬? powtarzalne, tak jak ka┬?da mi┬?osna historia jest taka sama jak wszystkie i jedyna w swoim rodzaju jednocze┬?nie... a jednak cz┬?owiek brnie przez kolejne tomy i jeszcze mu si?? podoba ;-)

Carnival
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-29, 21:45   

Tula napisa│/a:

Je┬?li uda mi si?? zdoby?? e-booki brakujacych cz??┬?ci to na pewno przeczytam .

mam wszystkie ebooki Czarnoksi??┬?nika i Kr??lestwa ┬?wiat┬?a, jakby┬? chcia┬?a to napisz do mnie na maila.

Ilir napisa│/a:

Podoba┬? mi si?? w┬?tek z Marco i Tili.

Tak w kwestii zwi┬?zku Marco i Tili to .. SPOILER - zaznacz aby przeczyta?? nic z tego nie b??dzie ...
fragment z Kr??lestwa ┬?wiat┬?a:
"Marco urzeczywistni┬? swoje pragnienia, by s┬?u┬?y?? ludno┬?ci Ziemi swoimi
zdolno┬?ciami. Gia posz┬?a za nim, z czasem urodzi┬? im si?? syn i c??reczka. By┬?y to dzieci chyba
najbardziej zawi┬?ej rasy, jak┬? mo┬?na sobie wyobrazi??, w ┬?y┬?ach Gii p┬?yn??┬?a bowiem krew
elf??w, Lemuryjczyk??w, istot ziemi i ludzi, do tego za┬? do┬?┬?czy┬?o dziedzictwo Marca:
czarnych anio┬???w i Ludzi Lodu, u kt??rych nie nale┬?y zapomina?? o domieszce wschodniej
krwi.
Nic wi??c dziwnego, ┬?e by┬?y to bardzo niezwyk┬?e dzieci, obdarzone doprawdy
zdumiewaj┬?c┬? urod┬? i mn??stwem niesamowitych zdolno┬?ci."

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum