Saga o Ludziach Lodu

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Szkoda, Â?e nie odniosÂ?a wi??kszego sukcesu. Co prawda SoLL i inne cz??Â?ci zostaÂ?y wydane duÂ?o wczeÂ?niej ale chyba bez Â?adnego rozgÂ?osu.
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Carnival

Post autor: Carnival »

Bo najpierw po SOLL powinna by?? Saga o Czarnoksi??Â?niku,a potem Kr??lestwo Â?wiatÂ?a. Dla mnie Saga o Czarnoksi??Â?niku jest podobna do Ludzi Lodu. Kr??lestwo Â?wiatÂ?a faktycznie jest mocno S&F ale mi si?? podobaÂ?o.

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Carnival, wszystkie te trzy sagi nie sÂ? chronologiczne. Ona sama o tym pisaÂ?a.

Carnival

wiem o tym, ale uwaÂ?am ( po przeczytaniu wszystkich sag) Â?e czytanie ich w zaproponowanej przeze mnie kolejnoÂ?ci jest najlepsze. Poza tym jeÂ?li ktoÂ? czyta Kr??lestwo Â?wiatÂ?a (a nie czytaÂ? Sagi o Czarnoksi??Â?niku) i wpada tam na M??riego i Tiril to nie bardzo wie skÂ?d i jak i wog??le... no ale kaÂ?dy ma prawo czyta?? jak mu si?? podoba oczywiÂ?cie :) ja tylko proponuj?? :)

Lamia

Post autor: Lamia »

Generalnie zgadzam si?? z Carnivalem. To znaczy nie upieram si??, Â?e SOLL trzeba przeczytac akurat przed Czarnoksi??Â?nikiem, ale dobrze jest znac obie te sagi przed przeczytaniem Kr??lestwa Â?wiatÂ?a. Choc ja nie znaÂ?am Czarnoksi??Â?nika i jakoÂ? sobie z Kr??lestem poradziÂ?am.

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

B??d?? musiaÂ? spr??bowa?? :-P ale i tak wole SoLL

Kometa: La la la, bom w swej wrednoÂ?ci sprawiedliwa i przykopi?? ci jak znowu zrobisz jednozdaniowego posta. I nie zdziwcie si?? jak w ko??cu zaczn?? rozdawa?? pozdrowienia w postaci ostrzeÂ?e??. I wcale teraz nie Â?artuje. :evil:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 23:12 przez Ilir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Ja czytaÂ?am najpierw SoLL nast??pnie o Czarnoksi??Â?niku i cztery cz??Â?ci Kr??lestwa Â?wiatÂ?a (wi??cej nie zdobyÂ?am ).Szczerze to wczeÂ?niej nie zdawaÂ?am sobie sprawy Â?e saga o KÂ? zostaÂ?a wydana wczeÂ?niej niÂ? ta o Czarnoksi??Â?niku.
JeÂ?li uda mi si?? zdoby?? e-booki brakujacych cz??Â?ci to na pewno przeczytam .

Lamia

Szczerze to wczeÂ?niej nie zdawaÂ?am sobie sprawy Â?e saga o KÂ? zostaÂ?a wydana wczeÂ?niej niÂ? ta o Czarnoksi??Â?niku.
Jak to? Najpierw powstaÂ?a Saga o Czarnoksi??Â?niku. ByÂ?a wydana w latach 91-94, a KÂ? w latach 95-99. Tak przynajmniej twierdzi Wikipedia i tak mi teÂ? si?? wydaje.

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

SÂ?uchajcie, czy Lucyfer pod koniec juÂ? SoLL zachowaÂ? si?? sprawiedliwie co do Ludzi Lodu?
Fakt, pom??gÂ? w uwolnieniu ich od dziedzictwa, ale kierowaÂ? si?? wÂ?asnymi sprawami takimi jak: wyjÂ?cie z podziemia i obj??cie wÂ?adzy na ziemi, pokonanie ArchanioÂ?a MichaÂ?a.
Tova, podczas ostatniego zebrania caÂ?ego rodu wspomniaÂ?a o tym.
Co Wy o tym myÂ?licie?

pyczunia

Post autor: pyczunia »

heh na to pytanie powyÂ?ej nie twierdze jescze nic bo sagi jeszcze nie zacz??Â?am. JakoÂ? nie mog?? si?? zebra??, jakieÂ? pare lat temu mama mi poleciÂ?a, Â?ciÂ?gn??Â?am sobie ebooki i.... no wÂ?aÂ?nie i nic. JeÂ?li chodzi o takie dÂ?ugie sagi to przewaÂ?nie mam sÂ?omiany zapaÂ?. MoÂ?e niedÂ?ugo...

Lamia

Ilir pisze:SÂ?uchajcie, czy Lucyfer pod koniec juÂ? SoLL zachowaÂ? si?? sprawiedliwie co do Ludzi Lodu?
Fakt, pom??gÂ? w uwolnieniu ich od dziedzictwa, ale kierowaÂ? si?? wÂ?asnymi sprawami takimi jak: wyjÂ?cie z podziemia i obj??cie wÂ?adzy na ziemi, pokonanie ArchanioÂ?a MichaÂ?a.
Tova, podczas ostatniego zebrania caÂ?ego rodu wspomniaÂ?a o tym.
Co Wy o tym myÂ?licie?
Fakt, to byÂ?o doÂ?c dziwne, gdy na koniec okazaÂ?o si??, Â?e spora cz??Â?c tej awantury odbyÂ?a si?? na jego uÂ?ytek. SwojÂ? drogÂ? byÂ?am doÂ?c mocno rozczarowana, jak wyewaluowaÂ?a postac Lucyfera. Niby cacy, porzÂ?dny goÂ?c, a na ko??cu wychodzi na kawaÂ? interesownego drania. Nie wiem, czy Sandemo tak zamierzaÂ?a przedstawic tÂ? postac. WyszÂ?o jej to chyba niechcÂ?cy. Przynajmniej takie wraÂ?enie odnosz??.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Moi zdanie to ta caÂ?a afera z anioÂ?ami i wÂ?asnym interesem Lucyfera byÂ?a totalna poraÂ?kÂ? .Nie moÂ?na byÂ?o tego jakoÂ? inaczej rozwiÂ?za?? ?
Przez wi??kszoÂ??? czasy byÂ? to Â?wietny wÂ?tek a koniec nie spodobaÂ? mi si?? .

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

WkurzyÂ?o mnie teÂ? to iÂ? Lucyfer jeszcze Â?askawie pozostawiÂ? ich moc przez jeden miesiÂ?c. To znaczy: pozwoliÂ? Rune i (oj nie pami??tam imienia ale ona byÂ?a wygnana z plemienia na poczÂ?tku ich istnienia i Â?aÂ?owaÂ?a, Â?e byÂ?a obciÂ?Â?ona) pozosta?? w Â?wiecie Â?ywych bo nigdy nie doÂ?wiadczyli Â?ycia ludzkiego.

PodobaÂ? mi si?? wÂ?tek z Marco i Tili.

Jeszcze powiem iÂ? podobaÂ? mi si?? tom z Karine. Moim zdaniem byÂ? najbardziej prawdziwy. Na bok odeszÂ?y wszystkie problemy Ludzi Lodu.

agaos

Post autor: agaos »

PrzeczytaÂ?am tylko SOLL i do dziÂ? zastanawiam si?? nad fenomenem tej sagi, wszak to nic innego jak 47 romans??w z tzw. elementem nadprzyrodzonym i na dodatek pomimo wysiÂ?ku pani Sandemo historie czÂ?onk??w rodu sÂ? powtarzalne, tak jak kaÂ?da miÂ?osna historia jest taka sama jak wszystkie i jedyna w swoim rodzaju jednoczeÂ?nie... a jednak czÂ?owiek brnie przez kolejne tomy i jeszcze mu si?? podoba ;-)

Carnival

Tula pisze: JeÂ?li uda mi si?? zdoby?? e-booki brakujacych cz??Â?ci to na pewno przeczytam .
mam wszystkie ebooki Czarnoksi??Â?nika i Kr??lestwa Â?wiatÂ?a, jakbyÂ? chciaÂ?a to napisz do mnie na maila.
Ilir pisze:
PodobaÂ? mi si?? wÂ?tek z Marco i Tili.
Tak w kwestii zwiÂ?zku Marco i Tili to .. SPOILER - zaznacz aby przeczyta?? nic z tego nie b??dzie ...
fragment z Kr??lestwa Â?wiatÂ?a:
"Marco urzeczywistniÂ? swoje pragnienia, by sÂ?uÂ?y?? ludnoÂ?ci Ziemi swoimi
zdolnoÂ?ciami. Gia poszÂ?a za nim, z czasem urodziÂ? im si?? syn i c??reczka. ByÂ?y to dzieci chyba
najbardziej zawiÂ?ej rasy, jakÂ? moÂ?na sobie wyobrazi??, w Â?yÂ?ach Gii pÂ?yn??Â?a bowiem krew
elf??w, Lemuryjczyk??w, istot ziemi i ludzi, do tego zaÂ? doÂ?Â?czyÂ?o dziedzictwo Marca:
czarnych anioÂ???w i Ludzi Lodu, u kt??rych nie naleÂ?y zapomina?? o domieszce wschodniej
krwi.
Nic wi??c dziwnego, Â?e byÂ?y to bardzo niezwykÂ?e dzieci, obdarzone doprawdy
zdumiewajÂ?cÂ? urodÂ? i mn??stwem niesamowitych zdolnoÂ?ci."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”