Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[manga] Vampire Knight
Autor WiadomoŠ
Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2010-01-16, 02:23   [manga] Vampire Knight

C??┬?, mam wra┬?enie, ┬?e ziarno pod postaci┬? tego tematu nie padnie na ┬?yzny grunt - trafi┬?o mi si?? tu wyj┬?tkowo niemangowe towarzystwo ;) Mimo to jednak chc?? zwr??ci?? Wasz┬? uwag?? na ten tytu┬? z racji tematyki ksi┬?┬?ek w jakiej wi??kszo┬??? z nas si?? obraca oraz tego, ┬?e pozycja ta doczeka┬?a si?? polskiego wydania.

Yuuki Kurosu nie pami??ta niczego sprzed sz??stego roku swego ┬?ycia. Jej pierwszym wspomnieniem jakie ma jest zimowa, wietrzna noc kiedy to zaatakowa┬? j┬? wampir. Przera┬?ona dziewczynka zapewne nie usz┬?aby z ┬?yciem gdyby z pomoc┬? nie przyszed┬? jej m┬?ody i tajemniczy ch┬?opiec - Kaname Kuran...

Yuuki za spraw┬? Kaname trafi┬?a pod opiek?? Kaiena Kurosu - nieco ekscentrycznego dyrektora Akademii Kurosu (Kurosu - mo┬?e by?? rozumiane jako japo??ski, fonetyczny odpowiednik angielskiego Cross czyli krzy┬?, lub jako Czarny Pan: kuro - czarny, su - pan, w┬?a┬?ciciel). M??┬?czyzna opiekuje si?? ni┬? jak w┬?asn┬? c??rk┬?, jest dla niej dobry oraz wyrozumia┬? wi??c dziewcz?? nie ma na co narzeka??. I cho?? nie wie kim naprawd?? jest, sk┬?d pochodzi i kim byli jej rodzice zdaje si?? tym zbytnio nie przejmowa??. Jest otoczona trosk┬? i mi┬?o┬?ci┬?, bo zar??wno dyrektor jak i Kaname, kt??ry cz??sto ich odwiedza cackaj┬? si?? z ni┬? jak tylko mog┬?.

Wkr??tce do tej nietypowej "rodzinki" do┬?┬?cza m┬?ody Zero Kiryuu, ch┬?opak kt??ry straci┬? rodzic??w i brata w bardzo nieprzyjemnych okoliczno┬?ciach i podobnie jak Yuki trafi┬? pod skrzyd┬?a dyrektora Kurosu. Cho?? dzieciak ma za sob┬? naprawd?? traumatyczne przej┬?cia udaje mu si?? zaprzyja┬?ni?? z Yuki i zaakceptowa?? Kaiena jako nowego opiekuna, jednak gdy przychodzi mu do konfrontacji z Kaname pojawia si?? niemi┬?osierny zgrzyt. A pow??d tego jest prosty - Zero wywodzi si?? ze znanej i szanowanej rodziny ┬?owc??w wampir??w, natomiast Kaname znajduje si?? na samym szczycie hierarchii Dzieci Nocy - jest czystokrwistym wampirem. A ┬?eby by┬?o weselej to w┬?a┬?nie jeden z rodu czystokrwistych wampir??w wymordowa┬? ca┬?┬? rodzin?? Zero...

Kilka lat p??┬?niej dyrektor Kurosu decyduje si?? na wprowadzenie do swojej szko┬?y nowych uczni??w, kt??rzy b??d┬? ucz??szcza?? do tak zwanej "Nocnej Klasy". Jedynie Yuki i Zero zdaj┬? sobie spraw??, ┬?e Nocna Klasa to tak naprawd?? m┬?ode pokolenie wampirzej elity. Kurosu d┬?┬?┬?cy do pojednania obu gatunk??w - ludzi i wampir??w - decyduje si?? na tak┬? form?? edukacji. Nie by┬?o by to mo┬?liwe gdyby nie wk┬?ad Kaname - m┬?odego 'ksi??cia' w┬?r??d wampir??w oraz dzi??ki wynalazkowi tabletek krwi, kt??re maja zast┬?pi?? Dzieciom Nocy ludzk┬? krew. Nie mniej jednak Dzienna Klasa nie ma poj??cia o prawdziwej naturze Nocnej Klasy, zmiany zmianami i pacyfizm pacyfizmem, ale p??ki co nie ma jeszcze potrzeby straszenia dzieciak??w wampirami w szkole. Bo mo┬?e i wampiry ucz??szczaj┬?ce do Akademii s┬? pokojowo nastawione, nie oznacza to jednak, ┬?e czasem nie dokucza im g┬???d i ch???? do zmiany menu. No bo serio, kto z Was chcia┬?by na okr┬?g┬?o ┬?yka?? jakie┬? g┬?upie tabletki? Aby nie dosz┬?o do "incydent??w" tr??jka uczni??w zostaje wyznaczona do pilnowania porz┬?dku w szkole. Po stronie Dziennej Klasy to oczywi┬?cie Yuki i Zero, a po Nocnej Kaname. I o ile Kaname sam┬? swoj┬? moc┬? jest w stanie zapanowa?? nad swymi pobratymcami o s┬?abej woli, o tyle Yuki i Zero dostaj┬? do dyrektora 'tak na wszelki wypadek' bro?? ┬?owc??w - pistolet "Blood Rose" oraz ostrze "Artemis" - kt??ra nie jest w stanie wyrz┬?dzi?? wi??kszej krzywdy cz┬?owiekowi, za to ka┬?dy wampir powinien si?? jej ba??...

* * *

Sama nie wiem od czego by tu zacz┬???. Ta manga to straszny groch z kapust┬?. Pe┬?na pseudo-mhrocznych w┬?tk??w i mi┬?osnych uniesie?? wyj??tych ┬?ywcem z melodramatu... Albo ze Zmierzchu.

Akademia Kuros przypomina nieco Hogwart, dzieli si?? na S┬?oneczne i Ksi??┬?ycowe Dormitorium, a Yuki, Zero i Kaname s┬? kim┬? na wz??r prefekt??w w swoich klasach. Podzia┬? wampir??w na te czystokrwiste i te nie oraz ich uprzedzenia czy te┬? ich brak wzgl??dem ludzi przypominaj┬? czarodziejsko-spo┬?eczne konflikty ze ┬?wiata HP. Dyrektor Kuros ma co┬? z niefrasobliwo┬?ci i pogodno┬?ci Dumbledore'a, cho?? jest du┬?o m┬?odszy od znanego czarodzieja. ┬?owcy wampir??w oraz te wampiry, kt??re poluj┬? na swych 'zdzicza┬?ych' braci przypominaj┬? auror??w. A na si┬??? da┬?oby si?? znale┬??? jeszcze kilka innych powi┬?za??.

No i nasze ulubione w┬?tki mi┬?osne. Na pierwszym planie mamy nasz urokliwy tr??jk┬?cik: Kaname - Yuki - Zero. A┬? si?? ci┬?nie por??wnanie z innym znanym tr??jk┬?tem w kt??ry zamieszany jest bosko przystojny wampir. Tak w┬?a┬?nie, Zmierzch. Kaname spokojnie mo┬?e konkurowa?? z Edziem o miano najbardziej boskiego wampira ┬?wiata, ze swoj┬? tajemnicz┬? i wiecznie zblazowan┬? facjat┬?, oraz obsesyjn┬? wr??cz ch??ci┬? chronienia Yuki.

Yuki w por??wnaniu z Bell┬? wypada nieco lepiej, nie jest a┬? tak nudna, niezdarna i md┬?a, ale i tak trzeba j┬? ratowa??. Poza tym projekt tej postaci przyprawi┬?by o pr??chnic?? ka┬?dego - s┬?odka twarzyczka o wielgachnych i obowi┬?zkowo niewinnych oczach czasem przyprawia o md┬?o┬?ci. Oczywi┬?cie Yuki jak ka┬?da bohaterka shōjo ma 'misj?? zbawienia ┬?wiata', wszystkim si?? przejmuje, ka┬?demu chce pomaga?? i ci┬?gle p┬?acze, biedne, dobre, urocze dziewcz┬?tko. Pocz┬?tkowo nawet jestem w stanie zrozumie?? jej rozdarcie mi??dzy dwoma adoratorami. Kaname jest jej bohaterem - kim┬? kogo podziwia┬?a od dziecka, jest mu winna wdzi??czno┬???, a jednocze┬?nie darzy go ogromnym zaufaniem - to on by┬? przy niej zawsze w najtrudniejszych chwilach no i w ko??cu to on uratowa┬? jej ┬?ycie. Tego typu fascynacje s┬? normalne w wieku dojrzewania, w┬?a┬?ciwe dla m┬?odego podlotka jakim jest Yuki. Z drugiej strony jest Zero, przyjaciel z dzieci??stwa, namiastka starszego brata, kto┬? kogo zachowania i nastroje zna ca┬?kiem nie┬?le. Cho?? bywa gburowaty i trudny w odbiorze, zawsze idzie rami?? w rami?? z ni┬?, nie jest jakim┬? odleg┬?ym idea┬?em jak Kaname, kt??ry jest ┬?wietny we wszystkim. Yuki zdaje sobie spraw??, ┬?e wampiry i ludzie nie pasuj┬? do siebie, przy Kaname czuje si?? gorsza, Zero natomiast to kto┬? r??wny jej. Dopiero p??┬?niej sytuacja zaczyna si?? r??wno sra?? i ju┬? naprawd?? przestaj┬? rozumie?? t┬? dziewczyn??. A autork?? to ju┬? w og??le, co te┬? pchn??┬?o t┬? kobiet?? w takim kierunku? Ale nie uprzedzajmy fakt??w.

Wracaj┬?c do por??wna??, dla Zero zosta┬?a rola Jacoba, ale doprawdy por??wnywani go z nim by┬?oby r??wne ubli┬?aniu mu, jak i samej autorce mangi. Co prawda zas┬?uguje ona na kilka bluzg??w, ale akurat nie za osob?? Zero. Zero jak chce to potrafi by?? niez┬?ym dupkiem i ma g┬?upi┬? tendencje do u┬?alania si?? nad sob┬? (i trzymania si?? ci┬?gle za g┬?ow??. Cho?? Kaname go dzielnie goni. Przy czym pan wampir trzyma si?? za potylic?? "na melancholika" natomiast Zero "na depresanta". To serio potrafi by?? wkurzaj┬?ce). Ale lubi?? jego podej┬?cie - dobry wampir to martwy wampir. Ka┬?demu z Nocnej Klasy, kto cho?? troch?? odchyli si?? od szkolnego regulaminu od razu ustawia luf?? pistoletu przed nosem. Pod tym wzgl??dem mo┬?na przyr??wna?? go do Jacoba - obaj niecierpi┬? tych stworze?? tak samo mocno. Nie mniej jednak Zero nie jest takim nachalem jak nasz pan wilko┬?ak, w pewien spos??b chyba rozumie fascynacje Yuki osob┬? Kaname cho?? og??lnie go to wkurza niemi┬?osiernie.

Tutaj co nale┬?y przyzna?? autorce to tak naprawd?? nie wiadomo kogo wybierze Yuki. Obaj panowie to r??wnie silne i wyraziste osobowo┬?ci, mnie osobi┬?cie trudno by┬?o powiedzie?? kt??rego wol??, bo po r??wno mnie zachwycali czym┬? jak i wkurzali. Cho?? sk┬?onna jednak jestem przechyli?? szl?? swojej sympatii na Zero, Kaname to przede wszystkim snob, troch?? mnie tym dra┬?ni. Tak czy inaczej sytuacja nie jest wcale jasna i nawet kiedy Yuki dokonuje wyboru to wci┬?┬? zostaje nam... hm... 'nadzieja', ┬?e jednak zmieni zdanie. Z reszt┬? te mi┬?osne w┬?tki robi┬? si?? potem szalenie zagmatwane i posrane do reszty tu si?? kochaj┬?, ale si?? nienawidz┬?, obiecuj┬? sobie, ┬?e jak si?? spotkaj┬? nast??pnym razem to si?? pozabijaj┬?, jednak nie przeszkadza to im wzajemnie ratowa?? sobie ┬?ycia, gdzie┬? tam w og??le pojawia si?? w┬?tek kazirodczy... Doprawdy mo┬?na od tego zg┬?upie??. Przesada i bark wyczucia. Znacznie wola┬?am 'proste' dylematy zakochanej nastolatki w pocz┬?tkowych tomach. Autorka stanowczo przekombinowa┬?a.

Co do innych zmierzchowych podobie??stw to nale┬?y tu wymieni?? to, ┬?e wampiry z elity s┬? zab??jczo pi??kne i poci┬?gaj┬?ce, a tak┬?e maj┬? r??┬?ne super moce. Kaname to w og??le master of disaster, z rozdzia┬?u na rozdzia┬? dowiadujemy si?? o jego coraz to nowszych skillach, ale jego g┬???wn┬? umiej??tno┬?ci┬? jest mo┬?liwo┬??? panowania nad innymi wampirami. Jak przedstawiciel czystej krwi mo┬?e rozkazywa?? wampirom "z ni┬?szej p??┬?ki", a tak┬?e jest w stanie przemieni?? cz┬?owieka w wampira. Ni┬?sze wampiry tego nie potrafi┬?. Dalej mamy dw??ch kuzyn??w: Aidou, kt??ry potrafi zamra┬?a?? oraz Kaien, kt??ry w┬?ada ogniem. Jest te┬? Rima ciskaj┬?ca piorunami oraz Shiki potrafi┬?c stworzy?? co┬? na kszta┬?t bicza z w┬?asnej krwi. I kilku innych mniej lub bardziej 'zdolnych'.

Mo┬?na si?? te┬? doszuka?? i podobie??stw z innych s┬?awnych produkcji, jak cho??by tabletki zamiast ludzkiej krwi, kt??re maja u┬?atwi?? wampirom wsp??┬?istnienie z lud┬?mi - zalatuje True Blood na kilometr. Jakby nie patrze?? maga wpisuje si?? w dzisiejsze trendy idealnie. Waneko (polski wydawca) ma ┬?eb na karku, my┬?l??, ┬?e zarobi na tym tytule niema┬?e pieni┬?┬?ki. Je┬?li za┬? chodzi o mnie to mam mieszane uczucia. Kilka w┬?tk??w mi si?? tam naprawd?? podoba┬?o i wci┬?gn??┬?o mnie, w og??le to uwielbiam duet Rima i Shiki. To chyba jedyne normalne postaci w tej mandze, szkoda ┬?e jest ich tak ma┬?o. Ale te┬? Ruka i Kaien zapowiadaj┬? si?? ciekawie. Intryguj┬?ca jest te┬? Seiren, stra┬?niczka Kaname, serio czasem boj?? si?? tej dziewczyny. Chyba jedyny wampir w tej mandze, kt??ry zas┬?uguje na miano TRUE. Milcz┬?ca i tajemnicza, skuteczna i mordercza. Spr??bujcie jej podskoczy??. Nie ma jej wiele w mandze, jest cieniem Kaname, jakby dodatkiem do niego, ale powa┬?nie jestem za rozwini??ciem tej postaci. Cho?? z drugiej strony obawiam si??, ┬?e mog┬?aby straci?? na swoim 'uroku'.

Minus??w ma ta manga r??wnie du┬?o co plus??w i wierzcie mi, ┬?e nie na darmo por??wna┬?am j┬? do Zmierzchu. Naprawd?? tr??jka g┬???wnych bohater??w czasem mo┬?e doprowadzi?? cz┬?owieka do szewskiej pasji, a po tym gdy Yuki dokonuje wyboru ju┬? nic nie jest takie samo. Poziom zje┬?d┬?a w d??┬? drastycznie i tyle z tego dobrego, ┬?e inne postaci zaczynaj┬? mie?? co┬? do powiedzenia. Z reszt┬? dra┬?ni mnie tam wampirza hierarchia i to, ┬?e jak si?? okazuje wampiry mog┬? mie?? dzieci. O. Nie dam rady wyrazi?? tu w pe┬?ni swojego niezadowolenia bez rzucania spoilerami zatem po prostu odsy┬?am do mangi.

Tutaj: http://www.onemanga.com/Vampire_Knight/1/01/ macie scany po angielsku (jako┬??? niekt??rych jest koszmarna, ┬?e nie wspomn?? o nier??wnym przek┬?adzie r??┬?ni ludzie to t┬?umaczyli.

A tutaj: http://chomikuj.pl/Yvette...*c5*82umaczenie macie dwa pierwsze tomy po polsku.

Kto ciekaw niech czyta i przypominam ┬?e czyta si?? to od prawej do lewej.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-16, 15:41   Re: [manga] Vampire Knight

Kometa napisa│/a:
C??┬?, mam wra┬?enie, ┬?e ziarno pod postaci┬? tego tematu nie padnie na ┬?yzny grunt - trafi┬?o mi si?? tu wyj┬?tkowo niemangowe towarzystwo ;)

Ha, przeczyta┬?am par?? mang w swoim ┬?yciu, chocia┬? wol?? anime :P A Vampire Kinght czyta┬?am :)

Kometa napisa│/a:
Mimo to jednak chc?? zwr??ci?? Wasz┬? uwag?? na ten tytu┬? z racji tematyki ksi┬?┬?ek w jakiej wi??kszo┬??? z nas si?? obraca oraz tego, ┬?e pozycja ta doczeka┬?a si?? polskiego wydania.

Widzia┬?am na allegro po 17z┬?, mo┬?e si?? skusz?? bo kreska jest cudna...

Kometa napisa│/a:
No i nasze ulubione w┬?tki mi┬?osne. Na pierwszym planie mamy nasz urokliwy tr??jk┬?cik: Kaname - Yuki - Zero. A┬? si?? ci┬?nie por??wnanie z innym znanym tr??jk┬?tem w kt??ry zamieszany jest bosko przystojny wampir. Tak w┬?a┬?nie, Zmierzch. Kaname spokojnie mo┬?e konkurowa?? z Edziem o miano najbardziej boskiego wampira ┬?wiata, ze swoj┬? tajemnicz┬? i wiecznie zblazowan┬? facjat┬?, oraz obsesyjn┬? wr??cz ch??ci┬? chronienia Yuki.

No tak tr??jk┬?cik musi by??. Nie przebolej?? je┬?li Yuki nie b??dzie z Zero...
Nie przepadam za Yuki, jako┬? tak nie trawi?? tej postaci, ale tak jak piszesz - por??wnanie Yuki z Bell┬? wychodzi na pozytyw dla Yuki.

Kometa napisa│/a:
Tutaj co nale┬?y przyzna?? autorce to tak naprawd?? nie wiadomo kogo wybierze Yuki. Obaj panowie to r??wnie silne i wyraziste osobowo┬?ci, mnie osobi┬?cie trudno by┬?o powiedzie?? kt??rego wol??, bo po r??wno mnie zachwycali czym┬? jak i wkurzali. Cho?? sk┬?onna jednak jestem przechyli?? szl?? swojej sympatii na Zero, Kaname to przede wszystkim snob, troch?? mnie tym dra┬?ni.

A manga wci┬?┬? si?? "rysuje"... :) Ja tam jestem za Zero, Kaname wywo┬?uje u mnie negatywne uczucia.

Og??┬?em nie jest to ambitna fabu┬?a, ale potrafi przyci┬?gn┬???. Zreszt┬? praktycznie wszystkie mangi (anime te┬?) maj┬? zakr??cone jak tampon w pi**** historie. A to tr??jk┬?cik, a to zwi┬?zek kazirodczy, a to haremik... Tak, tak, Japo??czyki wielbi┬? takie fabu┬?y. Niemniej jednak ta manga podoba mi si?? i ma┬?o tego anime te┬? ogl┬?da┬?am. Anime jest... niestety zryte. Ko??c??wka drugiej serii zawiod┬?a mnie na ca┬?ej linii :(

Kto┬? jeszcze zna t┬? mang??/anime? :)

P.S. Ogl┬?da┬?am/czyta┬?am dawno, a czytam obecnie tylko te nowsze chaptery, wi??c nie pami??tam szczeg??┬???w co do fabu┬?y :)

Kometa 
Doppel X

Wys│any: 2010-01-16, 18:08   

C??┬? ja chyba te┬? wol?? Zero. Kaname jest dziwny. To znaczy... Mo┬?e tak: tak na dobr┬? spraw?? nie lubi?? Kaname, ale podoba┬?o mi si?? kilka jego akcji (nie┬?le za┬?atwi┬? wampirz┬? rad??, tak trzyma?? xD) Zero natomiast wzbudza moj┬? sympati??, ale na lito┬??? bosk┬? ilo┬??? traumy i jego u┬?alanie si?? nad sob┬? ┬?wi??tego by wyprowadzi┬?a z r??wnowagi. Poza tym ja nie chc?? ┬?eby on by┬? z Yuki. Naprawd?? niech┬?e trzyma si?? ot tej dziewczyny z daleka, jej towarzystwo nie wychodzi mu na dobre. O, na przyk┬?ad Yori to takie milusie dziewcz?? :)

Co do posranych w┬?tk??w to czyta┬?am kilka mang o takich, ot cho??by moja ulubiona mangaczka Kaori Yuki, w Angel Sanctuary w┬?tek kazirodczy, w Conut Cainie i kazirodczy i mordowali si?? w rodzinie i umawiali si?? na randki z ┬?ywymi trupami, w Ludwigu Kakumei g┬???wny bohater obskoczy┬? wszystkie ba┬?niowe ksi??┬?niczki, kilka z nich zabi┬? inne uratowa┬? a jeszcze inne pochn┬?┬? do samob??jstwa. Ale jednak by┬?o Kaori Yuki ma taki styl, jej mangi zawsze by┬?y straszne i psychicznie lansowa┬?y ludziom m??zgi, ten typ tak ma, ona umie opowiada?? takie historie.
Natomiast to co mamy w VK... najpierw by┬?o tak zwyczajnie i sielankowo, a┬? tu nagle wyskakuje taki Rido b??g wie sk┬?d, okazuje si?? ┬?e Yuki jest kim┬? zupe┬?nie innym i nagle ta historia skr??ca w kierunku kt??ry mi tu zwyczajnie do niczego nie pasuje. Na dodatek autorka nie radzi sobie z oddaniem nowego klimatu opowie┬?ci.

Tak czy inaczej jedyn┬? par┬? kt??rej ja tam kibicuje jest Rima i Shiki. Ewentualnie jeszcze ch??tnie poprzygl┬?dam si?? sytuacji pomi??dzy Ruk┬? a Kainem. A co do naszego tr??jk┬?ta to niech si?? zbiorowo powiesz┬?.

Wracaj┬?c jeszcze do Rido to nie mog?? poj┬?c jednej rzeczy. Z tego co zrozumia┬?am Rido by┬? wujem Kaname. Zatem bratem jego ojca, bo te┬? m??wili do niego per Kuran. Senri Shiki z kolei jest synem Rido. Kuzynem Kaname od strony ojca. Dlaczego te┬? nie nazywa si?? Kuran? I dlaczego wszyscy padaj┬? na pysk przed Kaname a przed Shikim nie? Przecie┬? kiedy Rido si?? odrodzi┬? rada przed nim kl??ka┬?a i tytu┬?owa┬?a go per "sama", zatem respektowa┬?a go jako cz??┬??? czystokorwistych z klanu Kuran. O Shikim nikt tak nawet nie pomy┬?la┬?. Ja t?? cz??┬??? czyta┬?am po angielsku i mog┬?am czego┬? nie zrozumie??, ale wydaje mi si?? to troch?? nielogiczne. Rozumiem, ┬?e matka Shikiego mog┬?a nie by?? czystej krwi, zatem nie by┬? on traktowany jak Kaname, ale nazwisko Kuran powinien nosi??. Kto┬? mi to mo┬?e wyja┬?ni???

To s▒ w│aÂnie rzeczy

Rubi 
Weteran

Do│▒czy│a: 20 Lis 2009
Sk▒d: z kraju.
Wys│any: 2010-01-17, 00:38   

G┬?owna linia prosta spadkobierc??w przejmuje nazwisko reszta ma nazwisko matiki/ek. To tak w skr??cie.Bynajmniej w tamtej kulturze co jest strasznym pomieszaniem z popl┬?taniem.
Manga troch?? traci w zwi┬?zku z t┬?umaczem na angielski. Niuanse bywaj┬? czasem bardzo decyduj┬?ce.
Man?? uwielbiam, anime te┬?. Hmm lubi?? Kaname, troch?? irytuje mnie Yuki. Za to stosunkiem Kaname-Yuki-Zero. Ahh :lol: :lol: dziwny irytuj┬?cy nie pozbawiony dramatyzmu w wyborach i odwadze.

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-03-09, 12:52   

Ja ostatni┬? zainteresowa┬?am si?? t┬? mang┬?/anime, ze wzgl??du na muzyk??, kt??ra tam leci, czyli Kanon Wakeshima :) I nie moge si?? bardziej zgodzi?? z Komet┬? odno┬?nie bohater??w: zdecydowanie wola┬?abym wi??cej duetu Rima i Shiki, a je┬?li chodzi o Seiren, to dobrze, ┬?e zostaje w cieniu i nie wiemy o niej nic wi??cej, bo nadaje to jej postaci tajemniczo┬?ci i niedopowiedzenia, jakie lubi??.

Co do tr??jk┬?tu mi┬?osnego - zdecydowanie jestem za Zero, mo┬?e jestem dziwna, ale lubi?? gbur??w i nie gadaj┬?cych po pr??┬?nicy facet??w. Yuki by┬?aby zdecydowanie ciekawsz┬? postaci┬?, gdyby by┬?a pyskata, twarda, stanowcza i bardziej pewna siebie, ale jednocze┬?nie dobra i dbaj┬?ca o innych. O Kaname by┬?o ju┬? napisane a┬? za du┬?o i zgadzam si?? ze wszsytkim :)

Denerwowa┬?a mnie w anime czasami kreska, a raczej jej jako┬??? - np ruchy, sceny walki, albo dziwne oczy Yuki, ca┬?e czerwone i po prostu ... okr┬?g┬?e :/
Za to kreska w mandze, zgadzam si??, jest super. Zako??czenie drugiej serii by┬?o te┬? ciekawsze i bardziej sensowne, ni┬? w anime i tego im nie wybacz??!
...
To moim skromnym zdaniem :-D

Za to muzyka w anime - to by┬?o co┬?...

skrzacik 
Wielbiciel CiemnoÂci
skrzacik le?ny

Do│▒czy│a: 25 Maj 2010
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2010-05-30, 21:34   

Ja niestety mangi nie czyta┬?am,dopiero czytam :mrgreen: .Ale anime owszem obejrza┬?am.Zawsze wola┬?am jednak wersj?? papierow┬?.W anime zazwyczaj co┬? pomijaj┬?,jak to w ekranizacjach.Og??lnie bardzo mi si?? podoba.Czekam na dalsze tomy.
wiedzie?, ktˇry lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Kometa 
Doppel X

Wys│any: 2010-05-30, 21:44   

skrzacik, nie wiesz ┬?e trzeba si?? zdeklarowa?? z kim twoim zdaniem powinna by?? Yuki 'cukrzycy-mo┬?na-dosta??-od-patrzenia-na-ni┬?' Kurosu? Czy z Kaname 'zblazowan┬?-facjat┬?' Kuranem czy mo┬?e z Zero 'jestem-taki-emo' Kiryuu? :roll: Mangi shoujo rz┬?dz┬? si?? swoimi prawami, wiesz? xD

Ja chyba jednak mam po kokardk?? tego tytu┬?u. Na pocz┬?tku by┬?o nawet fajnie, ale teraz... na maskara jaka┬?.

T??sknie za NAN┬? :cry:

To s▒ w│aÂnie rzeczy

Anthien
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-06-01, 16:26   

Tak si?? sk┬?ada, ┬?e mangi nie czyta┬?am (mo┬?e kilka rozdzia┬???w) - a swoj┬? drog┬? kreska jest ┬?liczna ^^ - ale obejrza┬?am pierwsz┬? seri?? tego anime. Drugiego nie da┬?am rady, ale mo┬?e kiedy┬? uda mi si?? obejrze??.
Na pocz┬?tku bardzo fajnie si?? zapowiada┬?o, pomys┬? oryginalny jedna szko┬?a 2 klasy - nocna i dzienna. Podoba mi si?? ┬?wiat przedstawiony i zab??jczo przystojne wampiry. Jednak fabu┬?a zniech??ci┬?a mnie w momencie, gdy Yuuki odkry┬?a swoj┬? natur??, nagle uros┬?y jej w┬?osy, sta┬?a si?? s┬?odk┬? cukrow┬? dziewczynk┬? i wybra┬?a jakiego┬? wampira, kt??ry w dodatku jest jej bratem i chce j┬? mie?? na w┬?asno┬???... Czy tw??rcy nie wiedz┬?, ┬?e zwi┬?zki kazirodcze s┬? chore? Czy mo┬?e by?? gorzej? A ┬?yczy┬?am jej ┬?eby zosta┬?a z Zero - wprawdzie taki emo, ale ma w sobie to co┬?. Oj wkurzy┬?am si?? jak si?? o tym dowiedzia┬?am, wi??c przesta┬?am ogl┬?da?? anime :mrgreen:

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-06-01, 16:37   

Ja odpad┬?am gdzie┬? w ┬?rodku 1 serii.
Nie da┬?am rady obejrze?? dalej poniewa┬? nie mog┬?am strawi?? g┬???wnej bohaterki. Jej idiotyczne zachowanie i te gadki mnie dobija┬?y.
Pomys┬? ze szko┬?┬? jest fajny ale przedstawienie go nie wysz┬?o tak jak powinno.

sybel 
Wielbiciel CiemnoÂci

Sk▒d: Sosnowiec
Wys│any: 2010-06-01, 20:10   

Powiem, ┬?e nie mia┬?am okazji czyta?? mangi, ale za to ogl┬?da┬?am obydwie serie anime i wci┬?gn??┬?o. Mo┬?e w mandze jest wi??cej opisane oraz bardziej dok┬?adnie opowiedziana historia Yuuki, jednak nawet ma┬?y fragment tego zawarty w anime zainteresowa┬? mnie. Du┬?y podziw czuje tak┬?e do tw??rc??w opening??w jak i ending??w, oraz ca┬?ej muzyki. Jest ┬?ywa i niepowtarzalna, cho?? tekst nie by┬? tak jako┬? skomplikowany.

skrzacik 
Wielbiciel CiemnoÂci
skrzacik le?ny

Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2010-06-01, 21:30   

Sori widocznie nie doczyat┬?am dok┬?adnie.Co do magiczneo tr??jk┬?cika to jednak jestem za Zero.Zwi┬?zki z rodzin┬? do mnie nie przemawiaj┬?
wiedzie?, ktˇry lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Kometa 
Doppel X

Wys│any: 2010-06-01, 22:55   

skrzacik napisa│/a:
Sori widocznie nie doczyat┬?am dok┬?adnie.

Spoko, ja tylko ┬?artowa┬?am xD Naprawd?? nie zwyk┬?am si?? czepia?? a┬? tak ;) Po prostu chcia┬?am cie troch?? poci┬?gn┬??? za j??zyk, ludzie ┬?mia┬?o! Pisa??, pisa??, pisa??!

To s▒ w│aÂnie rzeczy

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-06-02, 17:35   

Obejrza┬?am anime ale jako┬? specjalnie mnie nie wci┬?gn??┬?o. W sumie to tak: pomys┬? na mange/anime bardzo fajny przynajmniej na pocz┬?tku bo jak w pewnym momencie okazuje si??, ┬?e Yuuki jest siostra Kaname to my┬?la┬?am, ┬?e zrobi?? komu┬? krzywd??.Chocia┬? nie by┬?o by tak ┬?le gdyby inaczej ten w┬?tek sko??czyli. Mog┬? by?? sobie rodze??stwem ale niech si?? ze sob┬? nie wi┬?┬?┬?. :shock: a oni a raczej Kaname planuje jaki┬? ┬?lub :-/ masakra
Wkurza mnie Kaname, nie mog?? na niebo patrze??. Zapatrzony w siebie egoista, my┬?li, ┬?e mu wszystko wolno. :-|
Co do Yuuki to niby jest t┬? stra┬?niczk┬? i ma bro?? Artemisa a w sumie to nic nie umie zrobi??, nawet siebie samej obroni??.
Zero mimo ┬?e jest zapatrzonym w siebie emo co nie umie doceni?? pomocy jak┬? dostawa┬? od Yuuki to i tak go lubi?? ;-)
No i oczywi┬?cie Yuuki musi by?? z Zero :mrgreen: nie mog┬?am znie┬??? tego, ┬?e odesz┬?a z Kaname, przez to nie chcia┬?o mi si?? ju┬? czyta?? mangi, a raczej szuka?? t┬?umaczenia

Hazaja
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-06-04, 22:34   

A jak przysta┬?o na fana Azji i wampir??w obejrza┬?am i przeczyta┬?am (w tej kolejno┬?ci) ... szczerze, to bardziej mi si?? podoba┬?o anime.... szczeg??lnie muzyka by┬?a boska.... pierwszy sezon anime po prostu wymiata┬?, ┬?aden bohater mnie nie irytowa┬? itp.... w drugim by┬?o ju┬? gorzej, ten pog┬???biaj┬?cy si?? zwi┬?zek Yuuki i Kaname by┬? dobijaj┬?cy (tak, ca┬?y czas by┬?am za Zero :D ), po za tym odnios┬?am wra┬?enie, ┬?e sama Yuuki nie wie czego chce i jeszcze ta ca┬?a afera z Zero i w og??le dobijaj┬?ce zako??czenie i brak kontynuacji w postaci sezon 3.... no ale i tak... jak wspomnia┬?am wole anime od mangi przez t┬? muzyk??, kt??ra sprawia, ┬?e anime wci┬?ga i chce sie do niego wraca?? :-P

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-06-05, 10:08   

Mnie muzyka nie przekona┬?a i nie che wraca?? do tego anime nigdy wi??cej.
Zastanawiam si?? dlaczego tw??rcy mangi czy te┬? anime zawsze musz?? wszystko popsu?? robi┬? jakie┬? idiotyczne w┬?tki. Poza tym Japo??czycy maj┬? dziwny zwyczaj robienia g┬???wnych bohaterek jako sko??czone idiotki kt??rym chce si?? skr??ci?? kark.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: