Filmy, do których lubicie wracać.

Dyskusje o filmach i programach telewizyjnych.
Ulubieni aktorzy i prezenterzy, nowości kinowe oraz
znane i lubiane klasyki małego i dużego ekranu.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tirrathee

Post autor: Tirrathee »

ZapomniaÂ?am dorzuci?? serial Miecz Prawdy. Jest to naprawd?? straszny gniot, polecam najpierw przeczyta?? cho??by pierwsze dwa tomy serii o tym samym tytule, autorstwa Terry'ego Goodkinda, zowiÂ? si?? 'Pierwsze prawo magii' i "Kamie?? Â?ez', a oglÂ?dajÂ?c serial b??dziecie tarza?? si?? po ziemi ze Â?miechu. OglÂ?dajÂ?c pierwszy sezon, chichotaÂ?am jak po gazie rozweselajÂ?cym, przynajmniej podczas pierwszych odcink??w, kiedy akcja filmu miaÂ?a jeszcze cokolwiek wsp??lnego z akcjÂ? w ksiÂ?Â?ce. :mrgreen:
Just because you say it in English it doesn't become more cool. :P

Belit

Post autor: Belit »

Filmy :

-Forrest Gump - kocham i znam prawie na pami???? :)
-Grease i Moulin Rouge

Dodatkowo teÂ? jestem fankÂ? Tim Burton'a. Uwielbiam zar??wno filmy ( Edwarda NoÂ?ycor??kiego , JeÂ?dzca bez gÂ?owy czy ostatniÂ? produkcj??- Alicje w Krainie Czar??w) jak i bajki ( np. GnijÂ?ca panna mÂ?oda).

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

OglÂ?daÂ?aÂ? "Alicj??..."? I jak mu ten film wyszedÂ?? Tak szczerze, aÂ? do b??lu :)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Belit

Post autor: Belit »

PrzeglÂ?darka zjadÂ?a mi post :D ( albo moderator si?? wkurzyÂ? ;))

Szczerze aÂ? do b??lu to hmm 7/10. Na pewno w filmie urzeka surrealizm, plastycznoÂ???, efekty 3D (ale te nie zawsze), Johny Deep jako Kapelusznik i Czerwona kr??lowa grana przez Helene Bonham Carter. Co do samej fabuÂ?y. NaleÂ?y pami??ta??, ze jest to interpretacja i historia oparta na ksiÂ?Â?ce a nie jej ekranizacja. Niestety wi??kszoÂ??? nie umie tego rozr??Â?ni??. Film momentami nudnawy i przewidywalny robiony pod mas?? i publiczk??. Jest jednak kilkanaÂ?cie pereÂ?ek. Miejscami wr??cz przesÂ?odzony, w innym miejscach daje si?? odczu?? specyficzny klimat dzieÂ? Tima. Humoru nie brakuje ale nie jest to typ "powalajÂ?cego na podÂ?og??" Â?eby tam tarza?? si?? i kwicze?? ze Â?miechu. Sceny batalistyczne teÂ? kiepskawe. Nie wiem jak z dubbingiem bo byÂ?am na filmie z napisami.

PodsumowujÂ?c: Nie jest Â?le ale po Burtonie spodziewaÂ?am si?? czegoÂ? lepszego. Mimo wszytko nie Â?aÂ?uj?? Â?e byÂ?am i na dÂ?ugo zapami??tam

Awatar użytkownika
Oksa

Dzi??ki za opini??; myÂ?l??, Â?e si?? przejd??, bo jestem ciekawa. OsobiÂ?cie - wol?? te jego filmy, kt??re majÂ? troch?? mroczniejszy klimat, ale zobaczymy.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

Z AlicjÂ? przede wszystkim trzeba pami??ta??, iÂ? pomimo tytuÂ?u filmu, nie jest on oparty o "Alicja w Krainie Czar??w" ale o "Alicja po drugiej stronie lustra" [Through the Looking-Glass, and What Alice Found There].

Poza tym ja si?? bardzo rozczarowaÂ?am i tyle. ByliÂ?my na owym nieszcz??snym 3D i coÂ? nam m??wi, Â?e film nie byÂ? robiony pod 3D. ZabrakÂ?o mi Burtona w Burtonie, tej owej fantastycznej, mrocznej lekko gotyckiej baÂ?ni, kt??re on potrafi tak pi??knie opowiada??. A przecieÂ?, ksiÂ?Â?ka juÂ? sama w sobie jest wystarczajÂ?co groteskowa z tym posmakiem baÂ?ni dla dorosÂ?ych i drugim czy trzecim dnem. Mroczna i dojechana jak kot na dragach... i dla mnie ostaÂ? si?? tylko kot. The kot... ale jednak jeden kot wiosny nie czyni nawet w Krainie Czar??w. Reszta poprawna, lekko psychodeliczna ale brakuje czegoÂ? bardzo mi brakuje... :(

Generalnie wszystkie elementy na dobrÂ? opowieÂ??? Burtona byÂ?y... aktorzy byli bo Depp i Helena. Muzyka byÂ?a. OpowieÂ??? byÂ?a. Psychodeliczne stroje i postacie byÂ?y. Nawet gÂ?osy dlavJabberwock'iego oraz Pana GÂ?sienicy... i nic... :(
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Przed chwilÂ? sko??czyÂ?am oglÂ?da?? rewelacyjny film, kt??ry musz?? dopisac do mojej listy a mianowicie Cudowne dziecko. Gdybym miaÂ?a opisa?? go jednym sÂ?owem byÂ?oby to: magiczny.

I jeszcze jeden Cienka czerwona linia- nie wiem jak mogÂ?am o nim zapomnie??, wg mnie jeden z najlepszych film??w wojennych

Awatar użytkownika
Andiomene

Post autor: Andiomene »

Jednym z moich najulubie??szych film??w jest "Dead like me: life after death" jak go pierwszy raz oglÂ?daÂ?am to si?? popÂ?akaÂ?am ze Â?miechu.
Takimi do kt??rych jeszcze wracam sÂ? na pewno: Jestem legendÂ?, kolekcjoner koÂ?ci, gniew oceanu, gladiator i apocalypto

magosia

Post autor: magosia »

A.I. Sztuczna inteligencja film kt??ry zawsze mnie porusza.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Film??w do kt??rych lubi?? wraca?? jest maÂ?o i sÂ? to gÂ???wnie "wyciskacze Â?ez" i oparte sÂ? na ksiÂ?Â?kach. Pierwszym filmem do kt??rego lubi?? wraca?? to "PS KOCHAM CI??"- ten film zawÂ?adnÂ?Â? mojÂ? duszÂ? i za kaÂ?dym razem kiedy go oglÂ?dam serce p??ka mi na nowo. Drugim filmem, do kt??rego lubi?? wraca?? jest "SZKOÂ?A UCZU??"- film nakr??cony na podstawie ksiÂ?Â?ki "Jesienna miÂ?oÂ???". Swojego czasu mogÂ?am go oglÂ?da?? niemal codziennie i wychwytywa?? coraz to nowe szczeg??Â?y, kt??rych nie udaÂ?o mi si?? wczeÂ?niej zauwaÂ?y??.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

"Lokator"oraz "Psychoza" geniusz i doborowa obsada ahh ten Cary Grant.
"Forrest Gump"
"Grbavica"
'Robin Hood" ten z 1990
"Polowanie na Czerwony PaÂ?dziernik"
Z polskich komedia "rzeczpospolita Babska"
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010, 21:23 przez Rubi, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

"Forrest Gump"
"Underworld'
"PiÂ?karski poker"

Kometa: Zwracam Wam uwag??, Â?e duÂ?o Â?adniej i ciekawiej wyglÂ?daÂ?yby te posty gdyby przy kaÂ?dym z wymienionych film??w pojawiÂ?o si?? uzasadnienie, czemu akurat do tych a nie innych produkcji lubicie wraca?? ;)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 18:59 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Filmy do kt??rych lubi?? wraca??... o masz sporo tego jest.

OczywiÂ?cie wszystkie Gwiezdne Wojny, ale te starsze darze wi??kszym szacunkiem i sympatiÂ?. Te nowsze teÂ? sÂ? oczywiÂ?cie wspaniaÂ?e, ale mam wraÂ?enie, Â?e utraciÂ?y ten niepowtarzalny klimat pierwszych. Mam wszystkie na DVD i ja mi nuda doskwiera to razem z bratem sobie oglÂ?damy.

Z wampirycznych film??w to oczywiÂ?cie Drakula z Garrym Oldmanem oraz Wywiad z Wampirem - gdzie musz?? przyzna?? ten jedyny raz film lepiej mi si?? podobaÂ? od ksiÂ?Â?kowego pierwowzoru. Lubi?? teÂ? wr??ci?? sobie do pierwszej i trzeciej cz??Â???i Underworld. Druga mi si?? wyjÂ?tkowo nie podobaÂ?a.

Z film??w dla tak zwanej mÂ?odzieÂ?y to niezaprzeczalnym numerem jeden jest u mnie Zakochana ZÂ?oÂ?nica. Zaraz za niÂ? SzkoÂ?a Uwodzenia. Jedyne z film??w "cipoidalnych" kt??re mog?? oglÂ?da?? do urzygu i nie dostaj?? wysypki.

Z flim??w z gatunku s-f to wszystkie cz??Â?ci Obcego oraz Terminator 1 i 2, tr??jki nie uznaje - ten film jest TRAGICZNY. ChociaÂ? czw??rka mi sie podobaÂ?a i teÂ? jÂ? sobie czasem oglÂ?dam. Co prawda to juÂ? nie to co dwie pierwsze cz??Â?ci, ale mimo wszystko lubi?? ten film. Wspomnie?? teÂ? musz?? o Powrocie do PrzyszÂ?oÂ?ci, jako dziewcz?? bardzo mÂ?ode oglÂ?daÂ?am te filmy na okrÂ?gÂ?o, a i teraz jak lecÂ? w TV to siadam z bananem na twrzy i oglÂ?dam. Dodatkowo: PiÂ?ty Element, Faceci w Czerni, Dzie?? NiepodlegÂ?oÂ?ci... Bo to takie dobre kino rozrywkowe ;)

Poza tym Edward NoÂ?ycor??ki, Co gryzie Gilberta Grape'a, Forrest Gump, Sok Z Â?uka, Kruk, Leon Zawodowiec, , Seksmisja, ChÂ?opaki nie pÂ?aczÂ? (dialogi z niego znam na pami???? xD), Pulp Fiction, Fight Club i pewnie jeszcze coÂ? ale juÂ? zapomniaÂ?am. Ach, no i moje cacko ulubione czyli Las Vegas Parano. Kocham ten film xD

Z nieco nowszych produkcji to to na okrÂ?gÂ?o mog?? oglÂ?da?? Pirat??w Z Karaib??w (wszystkie cz??Â?ci, pÂ?acz?? ze Â?miech na tych filmach a Depp jako Sparrow jest FENOMENALNY!) Harry'ego Potter'a (mam wszystkie cz??Â?ci na DVD, bardzo mi si?? podoba to jak przeniesiono Â?wiat Rowling na duÂ?y ekran. No i Rickman jak Snape! Najlepszy! Uwielbiam go oglÂ?da??.), Kill Bill'a obie cz??Â?ci (ten film chyba mi si?? nigdy nie znudzi), Sin City, Efekt Motyla i Mrocznego Rycerza (chociaÂ? pierwsza cz??Â??? - PoczÂ?tek - teÂ? mi si?? bardzo podobaÂ?a i lubi?? jÂ? sobie odÂ?wieÂ?a?? ;).

Uff, chyba tyle.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Oksa

Ech Kometa gdybym nie miaÂ?a m??Â?a to bym na serio napisaÂ?a, Â?e Ci?? kocham :mrgreen:
WymieniÂ?aÂ? tak wiele, wiele film??w, kt??re uwielbiam i kolekcjonuj?? teraz, kiedy juÂ? mnie na to sta??, cho??by taki Terminator 2, kt??ry jest dla mnie filmem mistrzowskim. Czw??rka teÂ? jest super, ale zawsze na ko??cu wkurzam si?? za Marcusa...
Kolejno stare Gwiezdne Wojny... ech, m??j ojciec kiedyÂ? kiedyÂ? przyni??sÂ? nam na kasetach caÂ?Â? trylogiÂ? przez co razem z bratem przerobiliÂ?my je bardzo bardzo wiele razy. Nowe mogÂ? by??, ale dla mnie bardzo im dalekÂ? do starszych.
Underworld 3 jakoÂ? mi jednak Â?rednio podpadÂ?o, ub??stwiam 1, a 2 teÂ? jest Â?wietna.
SzkoÂ?a Uwodzenia - zajebista, ale SzkoÂ?a Uczu??, swojÂ? drogÂ? teÂ? niezÂ?y wyciskacz Â?ez to naprawd?? pi??kny film. Nad oryginaÂ?em - ksiÂ?Â?kÂ? ryczaÂ?am jak b??br.
Reszty jakoÂ? nie b??d?? wymienia?? bo w 90% pokrywajÂ? si?? z Twoimi, chociaÂ? dodam jeszcze, Â?e z film??w (scenariusz) Quentina Tarantino w pokr??cony spos??b lubi?? Od Zmierzchu do Â?witu. MojÂ? ostatniÂ? miÂ?oÂ?ciÂ? jest nowy Sherlock Holmes, Gwiezdny PyÂ?, Duma i Uprzedzenie (2005).

Kurde troch?? trudno wszystkie je wymieni??, bo jest ich tyle, Â?e ho ho :roll:

Sylwia

Post autor: Sylwia »

Film??w, do kt??rych lubi?? wraca?? jest caÂ?kiem sporo.
Ale wÂ?r??d moich faworyt??w znajdujÂ? si??:
- "Forrest Gump". Po raz pierwszy obejrzaÂ?am go jako dzieciak i od tego czasu regularnie do niego wracam. Â?wietna gra aktorska, interesujÂ?ca fabuÂ?a, kultowe wr??cz okreÂ?lenia. Czego chcie?? wi??cej? ;-)
- "WÂ?ciekÂ?e psy" Quentina Tarantino. Mocne, nieco brutalne kino, niepozbawione jednak humoru. I to rewelacyjne zako??czenie...
- "Good bye Lenin!" w ciekawy spos??b pokazuje absurdy komunizmu w takim "zwykÂ?ym", codziennym Â?yciu.
Mam teÂ? sÂ?aboÂ??? do "WÂ?adcy PierÂ?cieni", zar??wno ksiÂ?Â?ek jak i film??w.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino i TV ”