Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Filmy, do ktˇrych lubicie wracaŠ.
Autor WiadomoŠ
Tirrathee 
Wielbiciel CiemnoÂci
Kosmiczny Smerf

Do│▒czy│a: 09 Mar 2010
Sk▒d: z w?asnej g?owy.
Wys│any: 2010-03-12, 20:48   

Zapomnia┬?am dorzuci?? serial Miecz Prawdy. Jest to naprawd?? straszny gniot, polecam najpierw przeczyta?? cho??by pierwsze dwa tomy serii o tym samym tytule, autorstwa Terry'ego Goodkinda, zowi┬? si?? 'Pierwsze prawo magii' i "Kamie?? ┬?ez', a ogl┬?daj┬?c serial b??dziecie tarza?? si?? po ziemi ze ┬?miechu. Ogl┬?daj┬?c pierwszy sezon, chichota┬?am jak po gazie rozweselaj┬?cym, przynajmniej podczas pierwszych odcink??w, kiedy akcja filmu mia┬?a jeszcze cokolwiek wsp??lnego z akcj┬? w ksi┬?┬?ce. :mrgreen:

Belit
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-13, 13:06   

Filmy :

-Forrest Gump - kocham i znam prawie na pami???? :)
-Grease i Moulin Rouge

Dodatkowo te┬? jestem fank┬? Tim Burton'a. Uwielbiam zar??wno filmy ( Edwarda No┬?ycor??kiego , Je┬?dzca bez g┬?owy czy ostatni┬? produkcj??- Alicje w Krainie Czar??w) jak i bajki ( np. Gnij┬?ca panna m┬?oda).

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-03-13, 15:49   

Ogl┬?da┬?a┬? "Alicj??..."? I jak mu ten film wyszed┬?? Tak szczerze, a┬? do b??lu :)

Belit
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-16, 14:41   

Przegl┬?darka zjad┬?a mi post :D ( albo moderator si?? wkurzy┬? ;))

Szczerze a┬? do b??lu to hmm 7/10. Na pewno w filmie urzeka surrealizm, plastyczno┬???, efekty 3D (ale te nie zawsze), Johny Deep jako Kapelusznik i Czerwona kr??lowa grana przez Helene Bonham Carter. Co do samej fabu┬?y. Nale┬?y pami??ta??, ze jest to interpretacja i historia oparta na ksi┬?┬?ce a nie jej ekranizacja. Niestety wi??kszo┬??? nie umie tego rozr??┬?ni??. Film momentami nudnawy i przewidywalny robiony pod mas?? i publiczk??. Jest jednak kilkana┬?cie pere┬?ek. Miejscami wr??cz przes┬?odzony, w innym miejscach daje si?? odczu?? specyficzny klimat dzie┬? Tima. Humoru nie brakuje ale nie jest to typ "powalaj┬?cego na pod┬?og??" ┬?eby tam tarza?? si?? i kwicze?? ze ┬?miechu. Sceny batalistyczne te┬? kiepskawe. Nie wiem jak z dubbingiem bo by┬?am na filmie z napisami.

Podsumowuj┬?c: Nie jest ┬?le ale po Burtonie spodziewa┬?am si?? czego┬? lepszego. Mimo wszytko nie ┬?a┬?uj?? ┬?e by┬?am i na d┬?ugo zapami??tam

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2010-03-16, 15:04   

Dzi??ki za opini??; my┬?l??, ┬?e si?? przejd??, bo jestem ciekawa. Osobi┬?cie - wol?? te jego filmy, kt??re maj┬? troch?? mroczniejszy klimat, ale zobaczymy.

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Koto│ak

Do│▒czy│a: 28 Lis 2009
Sk▒d: Gliwice/Bangkok
Wys│any: 2010-03-16, 16:56   

Z Alicj┬? przede wszystkim trzeba pami??ta??, i┬? pomimo tytu┬?u filmu, nie jest on oparty o "Alicja w Krainie Czar??w" ale o "Alicja po drugiej stronie lustra" [Through the Looking-Glass, and What Alice Found There].

Poza tym ja si?? bardzo rozczarowa┬?am i tyle. Byli┬?my na owym nieszcz??snym 3D i co┬? nam m??wi, ┬?e film nie by┬? robiony pod 3D. Zabrak┬?o mi Burtona w Burtonie, tej owej fantastycznej, mrocznej lekko gotyckiej ba┬?ni, kt??re on potrafi tak pi??knie opowiada??. A przecie┬?, ksi┬?┬?ka ju┬? sama w sobie jest wystarczaj┬?co groteskowa z tym posmakiem ba┬?ni dla doros┬?ych i drugim czy trzecim dnem. Mroczna i dojechana jak kot na dragach... i dla mnie osta┬? si?? tylko kot. The kot... ale jednak jeden kot wiosny nie czyni nawet w Krainie Czar??w. Reszta poprawna, lekko psychodeliczna ale brakuje czego┬? bardzo mi brakuje... :(

Generalnie wszystkie elementy na dobr┬? opowie┬??? Burtona by┬?y... aktorzy byli bo Depp i Helena. Muzyka by┬?a. Opowie┬??? by┬?a. Psychodeliczne stroje i postacie by┬?y. Nawet g┬?osy dlavJabberwock'iego oraz Pana G┬?sienicy... i nic... :(

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-28, 13:01   

Przed chwil┬? sko??czy┬?am ogl┬?da?? rewelacyjny film, kt??ry musz?? dopisac do mojej listy a mianowicie Cudowne dziecko. Gdybym mia┬?a opisa?? go jednym s┬?owem by┬?oby to: magiczny.

I jeszcze jeden Cienka czerwona linia- nie wiem jak mog┬?am o nim zapomnie??, wg mnie jeden z najlepszych film??w wojennych

Andiomene 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 05 Sty 2010
Sk▒d: Stary Las
Wys│any: 2010-05-17, 00:16   

Jednym z moich najulubie??szych film??w jest "Dead like me: life after death" jak go pierwszy raz ogl┬?da┬?am to si?? pop┬?aka┬?am ze ┬?miechu.
Takimi do kt??rych jeszcze wracam s┬? na pewno: Jestem legend┬?, kolekcjoner ko┬?ci, gniew oceanu, gladiator i apocalypto

magosia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-05-17, 11:53   

A.I. Sztuczna inteligencja film kt??ry zawsze mnie porusza.

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-07-28, 20:34   

Film??w do kt??rych lubi?? wraca?? jest ma┬?o i s┬? to g┬???wnie "wyciskacze ┬?ez" i oparte s┬? na ksi┬?┬?kach. Pierwszym filmem do kt??rego lubi?? wraca?? to "PS KOCHAM CI??"- ten film zaw┬?adn┬?┬? moj┬? dusz┬? i za ka┬?dym razem kiedy go ogl┬?dam serce p??ka mi na nowo. Drugim filmem, do kt??rego lubi?? wraca?? jest "SZKO┬?A UCZU??"- film nakr??cony na podstawie ksi┬?┬?ki "Jesienna mi┬?o┬???". Swojego czasu mog┬?am go ogl┬?da?? niemal codziennie i wychwytywa?? coraz to nowe szczeg??┬?y, kt??rych nie uda┬?o mi si?? wcze┬?niej zauwa┬?y??.

Rubi 
Weteran

Do│▒czy│a: 20 Lis 2009
Sk▒d: z kraju.
Wys│any: 2010-07-29, 00:24   

"Lokator"oraz "Psychoza" geniusz i doborowa obsada ahh ten Cary Grant.
"Forrest Gump"
"Grbavica"
'Robin Hood" ten z 1990
"Polowanie na Czerwony Pa┬?dziernik"
Z polskich komedia "rzeczpospolita Babska"

Czarownica 
Gawron

Do│▒czy│a: 23 Cze 2010
Sk▒d: z planety Ziemia
Wys│any: 2010-07-29, 10:51   

"Forrest Gump"
"Underworld'
"Pi┬?karski poker"

Kometa: Zwracam Wam uwag??, ┬?e du┬?o ┬?adniej i ciekawiej wygl┬?da┬?yby te posty gdyby przy ka┬?dym z wymienionych film??w pojawi┬?o si?? uzasadnienie, czemu akurat do tych a nie innych produkcji lubicie wraca?? ;)

Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2010-07-29, 20:30   

Filmy do kt??rych lubi?? wraca??... o masz sporo tego jest.

Oczywi┬?cie wszystkie Gwiezdne Wojny, ale te starsze darze wi??kszym szacunkiem i sympati┬?. Te nowsze te┬? s┬? oczywi┬?cie wspania┬?e, ale mam wra┬?enie, ┬?e utraci┬?y ten niepowtarzalny klimat pierwszych. Mam wszystkie na DVD i ja mi nuda doskwiera to razem z bratem sobie ogl┬?damy.

Z wampirycznych film??w to oczywi┬?cie Drakula z Garrym Oldmanem oraz Wywiad z Wampirem - gdzie musz?? przyzna?? ten jedyny raz film lepiej mi si?? podoba┬? od ksi┬?┬?kowego pierwowzoru. Lubi?? te┬? wr??ci?? sobie do pierwszej i trzeciej cz??┬???i Underworld. Druga mi si?? wyj┬?tkowo nie podoba┬?a.

Z film??w dla tak zwanej m┬?odzie┬?y to niezaprzeczalnym numerem jeden jest u mnie Zakochana Z┬?o┬?nica. Zaraz za ni┬? Szko┬?a Uwodzenia. Jedyne z film??w "cipoidalnych" kt??re mog?? ogl┬?da?? do urzygu i nie dostaj?? wysypki.

Z flim??w z gatunku s-f to wszystkie cz??┬?ci Obcego oraz Terminator 1 i 2, tr??jki nie uznaje - ten film jest TRAGICZNY. Chocia┬? czw??rka mi sie podoba┬?a i te┬? j┬? sobie czasem ogl┬?dam. Co prawda to ju┬? nie to co dwie pierwsze cz??┬?ci, ale mimo wszystko lubi?? ten film. Wspomnie?? te┬? musz?? o Powrocie do Przysz┬?o┬?ci, jako dziewcz?? bardzo m┬?ode ogl┬?da┬?am te filmy na okr┬?g┬?o, a i teraz jak lec┬? w TV to siadam z bananem na twrzy i ogl┬?dam. Dodatkowo: Pi┬?ty Element, Faceci w Czerni, Dzie?? Niepodleg┬?o┬?ci... Bo to takie dobre kino rozrywkowe ;)

Poza tym Edward No┬?ycor??ki, Co gryzie Gilberta Grape'a, Forrest Gump, Sok Z ┬?uka, Kruk, Leon Zawodowiec, , Seksmisja, Ch┬?opaki nie p┬?acz┬? (dialogi z niego znam na pami???? xD), Pulp Fiction, Fight Club i pewnie jeszcze co┬? ale ju┬? zapomnia┬?am. Ach, no i moje cacko ulubione czyli Las Vegas Parano. Kocham ten film xD

Z nieco nowszych produkcji to to na okr┬?g┬?o mog?? ogl┬?da?? Pirat??w Z Karaib??w (wszystkie cz??┬?ci, p┬?acz?? ze ┬?miech na tych filmach a Depp jako Sparrow jest FENOMENALNY!) Harry'ego Potter'a (mam wszystkie cz??┬?ci na DVD, bardzo mi si?? podoba to jak przeniesiono ┬?wiat Rowling na du┬?y ekran. No i Rickman jak Snape! Najlepszy! Uwielbiam go ogl┬?da??.), Kill Bill'a obie cz??┬?ci (ten film chyba mi si?? nigdy nie znudzi), Sin City, Efekt Motyla i Mrocznego Rycerza (chocia┬? pierwsza cz??┬??? - Pocz┬?tek - te┬? mi si?? bardzo podoba┬?a i lubi?? j┬? sobie od┬?wie┬?a?? ;).

Uff, chyba tyle.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2010-07-29, 21:43   

Ech Kometa gdybym nie mia┬?a m??┬?a to bym na serio napisa┬?a, ┬?e Ci?? kocham :mrgreen:
Wymieni┬?a┬? tak wiele, wiele film??w, kt??re uwielbiam i kolekcjonuj?? teraz, kiedy ju┬? mnie na to sta??, cho??by taki Terminator 2, kt??ry jest dla mnie filmem mistrzowskim. Czw??rka te┬? jest super, ale zawsze na ko??cu wkurzam si?? za Marcusa...
Kolejno stare Gwiezdne Wojny... ech, m??j ojciec kiedy┬? kiedy┬? przyni??s┬? nam na kasetach ca┬?┬? trylogi┬? przez co razem z bratem przerobili┬?my je bardzo bardzo wiele razy. Nowe mog┬? by??, ale dla mnie bardzo im dalek┬? do starszych.
Underworld 3 jako┬? mi jednak ┬?rednio podpad┬?o, ub??stwiam 1, a 2 te┬? jest ┬?wietna.
Szko┬?a Uwodzenia - zajebista, ale Szko┬?a Uczu??, swoj┬? drog┬? te┬? niez┬?y wyciskacz ┬?ez to naprawd?? pi??kny film. Nad orygina┬?em - ksi┬?┬?k┬? rycza┬?am jak b??br.
Reszty jako┬? nie b??d?? wymienia?? bo w 90% pokrywaj┬? si?? z Twoimi, chocia┬? dodam jeszcze, ┬?e z film??w (scenariusz) Quentina Tarantino w pokr??cony spos??b lubi?? Od Zmierzchu do ┬?witu. Moj┬? ostatni┬? mi┬?o┬?ci┬? jest nowy Sherlock Holmes, Gwiezdny Py┬?, Duma i Uprzedzenie (2005).

Kurde troch?? trudno wszystkie je wymieni??, bo jest ich tyle, ┬?e ho ho :roll:

Sylwia 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 28 Gru 2009
Wys│any: 2010-07-30, 22:45   

Film??w, do kt??rych lubi?? wraca?? jest ca┬?kiem sporo.
Ale w┬?r??d moich faworyt??w znajduj┬? si??:
- "Forrest Gump". Po raz pierwszy obejrza┬?am go jako dzieciak i od tego czasu regularnie do niego wracam. ┬?wietna gra aktorska, interesuj┬?ca fabu┬?a, kultowe wr??cz okre┬?lenia. Czego chcie?? wi??cej? ;-)
- "W┬?ciek┬?e psy" Quentina Tarantino. Mocne, nieco brutalne kino, niepozbawione jednak humoru. I to rewelacyjne zako??czenie...
- "Good bye Lenin!" w ciekawy spos??b pokazuje absurdy komunizmu w takim "zwyk┬?ym", codziennym ┬?yciu.
Mam te┬? s┬?abo┬??? do "W┬?adcy Pier┬?cieni", zar??wno ksi┬?┬?ek jak i film??w.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: