Książki, do których lubimy wracać

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Saga PieÂ?ni Lodu i Ognia George R. R. Martina- po przeczytaniu tej serii trudno znaleÂ??? coÂ? co mogÂ?oby temu dor??wna??, takie moje zdanie. Cho?? z drugiej strony jestem takÂ?e zwolenniczkÂ? Sagi o Kushiela Jacqueline Carey- coÂ? z innej puÂ?ki ale r??wnie wciÂ?gajÂ?ce.
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

Hmmm...ksiÂ?Â?ki do kt??rych si?? wraca.U mnie mniej wi??cej tak:
-"WiedÂ?min" A.Sapkowski (zawsze i wsz??dzie)
-Saga Zmierzch S.Meyer(moÂ?e to gÂ?upie ale nie nudzÂ? mi si?? te ksiÂ?Â?ki)
-oczywiÂ?cie saga o Mercy P.Briggs (na pewno do niej wr??c??)
-cykl o Anicie Blake (czekam na dalsze jej losy)
-Harry Potter (to bardziej z czas??w szczeni??cych,ale te ksiÂ?Â?ki majÂ? coÂ? w sobie)
-Nocarz,Renegat,Nikt M.Kozak(ooo taaaak)

a na razie czytam to co mi si?? pod r??k?? nawinie.
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Sylwia

Post autor: Sylwia »

Hmm, ksiÂ?Â?ek, do kt??rych lubi?? wraca?? mogÂ?abym opisa?? wiele. Jestem przykÂ?adem maniaka ksiÂ?Â?kowego:)) Na dodatek czytuje wszystkie gatunki lieteratury...
WÂ?r??d moich ulubionych autor??w na zaszczytnym miejscu znajduje si?? J. Chmielewska, kt??rÂ? uwielbiam i kt??rej ksiÂ?Â?ki wszystkie przeczytaÂ?am. Lubi?? teÂ? Sapkowskiego, szczeg??lnie cykl "Narrenturn", "BoÂ?y bojownicy" i cz??Â??? trzeciÂ? "Lux perpetua". Rewelacyjny humor. I mogÂ?abym tak wymienia?? autor??w dziesiÂ?tkami, ale si?? ogranicze :-> I tak, pozostali faworyci to J.??wiek, A. Christie, S. Lem, St. I. Witkiewicz(o tak! niezr??wnany mistrz groteski, absurdu, teatru formistycznego, neologizm??w, etc. etc...), L.K. Hamilton, Tolkien, J. Iwaszkiewicz, M. Zusak, L. See i piszÂ?ca fenomenalne reportaÂ?e H. Krall. KsiÂ?Â?ek do ktorych regularnie wracam mam jeszcze mn??stwo, ale miaÂ?am si?? ograniczy??. Co mi jednak nieszczeg??lnie wyszÂ?o:-)

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

ci??Â?ko napisa?? o ksiÂ?Â?kach do kt??rych si?? wraca kiedy ja wracam prawie do wszystkich. Ale wracam (oczywiÂ?cie pomijajÂ?c seri?? o Mercy) do :
Pratchetta - opowieÂ?ci ze Â?wiata Dysku
Webera - cykl o Honor Harrington i jego inne ksiÂ?Â?ki np Star Fire
Drake - cykl o Belizariuszu
Elizabeth Moon - cykl o Paksenarion, Wojny Vatt??w
Hamilton - cykl o Merry Gentry i o Anicie Blake
Harris - cykl o Sookie
Wszystkie ksiÂ?Â?ki o przygodach MikoÂ?ajka
ChmielewskÂ?
Gromyko - o Wolsze Rednej
Dari?? DoncowÂ? - w Polsce wyszÂ?y dwa cykle tej autorki. Jak ktoÂ? lubi ChmielewskÂ? to te ksiÂ?Â?ki teÂ? powinny si?? podoba??.

Awatar użytkownika
Smile_

Post autor: Smile_ »

Ja raczej rzadko wracam do jakichkolwiek ksiÂ?Â?ek, ale jeÂ?li juÂ? to:
Pratchett (Â?wiat Dysku, oczywiÂ?cie),
Gromyko (Wolha Redna),
Kossakowska (Siewca) i to chyba wszystko.
ChociaÂ? jak byÂ?am mÂ?odsza jeszcze bardzo lubiÂ?am wraca?? do Harrego Pottera :lol:
"Je?li jest co?, co nie jest wykonalne
trzeba znale?? kogo? kto o tym nie wie i to zrobi."

"We are such stuff as dreams are made on. "

Dia

Post autor: Dia »

Zdecydowanie Harry Potter. Wprawdzie nie wiem dlaczego, ale od czasu do czasu nachodzi mnie taki nastr??j... Otwieram kt??rÂ?Â? cz??Â??? na pierwszej lepszej stronie i zaczynam czyta??, wkr??cam si?? totalnie. Nie wiem co mnie tak do tego ciÂ?gnie, bo na og??Â? bardzo rzadko wracam do ksiÂ?Â?ek.
Chc?? w przyszÂ?oÂ?ci odÂ?wieÂ?y?? sobie Trylogi?? Czarnego Maga- Trudi Canavan, ale to jeszcze nie teraz... Najpierw musz?? sobie troszk?? wi??cej zapomnie?? :)

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

taaak... "Harry Potter" zdecydowanie ma siÂ??? przyciÂ?gania ;-) jakiÂ? tydzie?? temu przeczytaÂ?am po raz drugi "Insygnia Â?mierci". stwierdziÂ?am, Â?e lepiej przypomnie?? sobie oryginalnÂ? treÂ??? zanim film pomiesza mi w gÂ?owie wydarzenia. poza tym po dwa razy czytaÂ?am teÂ? 3. i 6. cz??Â???. w wakacje zacz??Â?am teÂ? cz??sto zaglÂ?da?? do ksiÂ?Â?ek o naszej Mercy, szczeg??lnie do "Zewu ksi??Â?yca". ile szczeg??Â???w zdÂ?Â?yÂ?am juÂ? pozapomina??! :shock:

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Midnight11 mam podobny problem. Kiedy czytam drugi raz tÂ? samÂ? ksiÂ?Â?k?? nie mog?? wyjÂ??? z szoku ile rzeczy juÂ? zdÂ?Â?yÂ?am zapomnie??, zwÂ?aszcza ostatnio kiedy czytam naprawd?? jednÂ? ksiÂ?Â?k?? za drugÂ?. :-)
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Pearl

Post autor: Pearl »

O tak , do Harrego Pottera mam wielki sentyment i r??wnieÂ? gdy teraz zacz??Â?am czyta?? niekt??re cz??Â?ci dziwie si?? Â?e tyle szczeg??Â???w uszÂ?o mojej pami??ci ;-) Lubi?? teÂ? czasem przypomnie?? sobie pierwsze cz??Â?ci Mercy i Sooki Stackhouse. Ostatnio z nud??w nawet zajrzaÂ?am do trylogii Dar??w AnioÂ?a

Heru

Post autor: Heru »

Ja si?? zbytnio nie wyr??Â?niam, Harrego od czasu do czasu ch??tnie przeglÂ?dam.
Â?wietnie si?? czyta, no zostaÂ? mi pewien sentyment :)
Zdarza mi si?? teÂ? do Tolkiena wraca??.

Awatar użytkownika
TrudeDie

Post autor: TrudeDie »

Ja zdecydowanie uwielbiam wraca?? do ksiÂ?Â?ki naszej polskiej autorki, Ewy Dragi - "Inni".
Nie pogardz?? wszelakiej maÂ?ci fantastykÂ?, byle nie byÂ?a przereklamowana ani "zmierzchowa"...;) Pr??bowaliÂ?cie czyta?? "Intruz", Stephanie Meyer? Jak nie bierze si?? za wampiry to caÂ?kiem nieÂ?le jej wychodzi pisanie;)
"Musz? odebra?. Jestem lekarzem, a kiedy kto? dzwoni do mnie trzy razy, to znaczy co? w stylu: 'Odbierz ten cholerny telefon, zanim kto? umrze'." - Dr Gregory House

atlanta

Post autor: atlanta »

Wow, przeczytaÂ?am caÂ?y wÂ?tek i jestem pod wraÂ?eniem. Ja wr??ciÂ?am tylko do trzech ksiÂ?Â?ek i byÂ?y to lektury szkolne - ChÂ?opi, Lalka i Qvo Vadis. Wtedy czytaÂ?am co trzeciÂ? kartk?? bo bardziej interesowaÂ?a mnie Saga o Ludziach Lodu i ksiÂ?Â?ki Koontza. Teraz mam dÂ?ugÂ? list?? ksiÂ?Â?ek kt??re chce przeczyta?? i kt??ra ciÂ?gle roÂ?nie. ChociaÂ? w wolnych chwilach zacz??Â?am wraca?? do ulubinych ksiÂ?Â?ek tyle, Â?e w oryginale Â?eby troch?? po??wiczy?? m??zgownic?? :-)

Awatar użytkownika
Blair
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Blair »

Ja mam kilka takich powieÂ?ci, a i tak wszystko zaleÂ?y od mojego humoru.
Nie b??d?? oryginalna i powiem, Â?e Harry Potter - to juÂ? klasyka.
OczywiÂ?cie Mercedes Thompson I Kate Daniels, to bezwarunkowo.
Opr??cz tego lubi?? Igrzyska Â?mierci, kt??ry raz bym nie czytaÂ?a tej ksiÂ?Â?ki, zawsze przy tych samych fragmentach potrafi?? si?? rozpÂ?aka??, a przy innych rozeÂ?mia??.
Prawd?? powiedziawszy zwykle wracam do tych, kt??rym uczciwie potrafi?? przyzna?? 11/10 pkt. w skali :P
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Neria

Post autor: Neria »

Ja r??wnieÂ? ch??tnie wracam do Harrego Pottera. Mam takie melodie, Â?e musz?? przerobi?? od nowa wszystkie cz??Â?ci, albo jednÂ?, konkretnÂ?.
Trylogia Czarnego Maga teÂ? naleÂ?y do ksiÂ?Â?ek do kt??rych ch??tnie wracam, podobnie jak inna seria Trudi Canavan o Erze pi??ciorga (mimo Â?e mam tylko jednÂ? ksiÂ?Â?k??).
Opr??cz tego ch??tnie wracam do WÂ?adcy PierÂ?cieni i Hobbita, ale to tylko jak mam wyjÂ?tkowÂ? melodi??.
Na lekkie zaczytanie na dwie trzy godzinki bior?? OpowieÂ?ci z Narni :)

Awatar użytkownika
TrudeDie

Post autor: TrudeDie »

Ja zaÂ? Harry'ego Pottera przeczytaÂ?am dopiero w zeszÂ?ym tygodniu, ale b??d?? wraca?? ;)
Uwielbiam wraca?? do ksiÂ?Â?ek Meg Cabot ;). PrzeczytaÂ?am wszystkie serie jakie napisaÂ?a po dwa razy co najmniej ;p. Nie ob??dzie si?? r??wnieÂ? bez Dar??w AnioÂ?a, Domu Nocy i Â?wiata Nocy. To tyle z serii. A pojedyncze ksiÂ?Â?ki? Meg Cabot(^^.)- Nienasyceni; ksiÂ?Â?ki Nie Dla Mamy, Nie Dla Taty, Lecz Dla KaÂ?dej MAÂ?OLATY; Tajemnica Katie; Pami??tnik Cathy; a co najwaÂ?niejsze - INNI polskiej autorki EWY DRAGI oraz wszelkie twory OLGI RUDNICKIEJ(kryminaÂ?y ;).). Wi??cej sobie teraz nie przypomn??, ale jest tego strasznie duÂ?o ;p. Najwi??cej o wampirach, potem anioÂ?ach i Nefilim.
"Musz? odebra?. Jestem lekarzem, a kiedy kto? dzwoni do mnie trzy razy, to znaczy co? w stylu: 'Odbierz ten cholerny telefon, zanim kto? umrze'." - Dr Gregory House

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”