Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Ksi▒┐ki, do ktˇrych lubimy wracaŠ
Autor WiadomoŠ
sybel 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 25 Maj 2010
Sk▒d: Sosnowiec
Wys│any: 2010-05-25, 18:26   

Saga Pie┬?ni Lodu i Ognia George R. R. Martina- po przeczytaniu tej serii trudno znale┬??? co┬? co mog┬?oby temu dor??wna??, takie moje zdanie. Cho?? z drugiej strony jestem tak┬?e zwolenniczk┬? Sagi o Kushiela Jacqueline Carey- co┬? z innej pu┬?ki ale r??wnie wci┬?gaj┬?ce.

skrzacik 
Wielbiciel CiemnoÂci
skrzacik le?ny

Do│▒czy│a: 25 Maj 2010
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2010-05-26, 03:26   

Hmmm...ksi┬?┬?ki do kt??rych si?? wraca.U mnie mniej wi??cej tak:
-"Wied┬?min" A.Sapkowski (zawsze i wsz??dzie)
-Saga Zmierzch S.Meyer(mo┬?e to g┬?upie ale nie nudz┬? mi si?? te ksi┬?┬?ki)
-oczywi┬?cie saga o Mercy P.Briggs (na pewno do niej wr??c??)
-cykl o Anicie Blake (czekam na dalsze jej losy)
-Harry Potter (to bardziej z czas??w szczeni??cych,ale te ksi┬?┬?ki maj┬? co┬? w sobie)
-Nocarz,Renegat,Nikt M.Kozak(ooo taaaak)

a na razie czytam to co mi si?? pod r??k?? nawinie.
wiedzie?, ktˇry lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Sylwia 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 28 Gru 2009
Wys│any: 2010-05-28, 03:15   

Hmm, ksi┬?┬?ek, do kt??rych lubi?? wraca?? mog┬?abym opisa?? wiele. Jestem przyk┬?adem maniaka ksi┬?┬?kowego:)) Na dodatek czytuje wszystkie gatunki lieteratury...
W┬?r??d moich ulubionych autor??w na zaszczytnym miejscu znajduje si?? J. Chmielewska, kt??r┬? uwielbiam i kt??rej ksi┬?┬?ki wszystkie przeczyta┬?am. Lubi?? te┬? Sapkowskiego, szczeg??lnie cykl "Narrenturn", "Bo┬?y bojownicy" i cz??┬??? trzeci┬? "Lux perpetua". Rewelacyjny humor. I mog┬?abym tak wymienia?? autor??w dziesi┬?tkami, ale si?? ogranicze :-> I tak, pozostali faworyci to J.??wiek, A. Christie, S. Lem, St. I. Witkiewicz(o tak! niezr??wnany mistrz groteski, absurdu, teatru formistycznego, neologizm??w, etc. etc...), L.K. Hamilton, Tolkien, J. Iwaszkiewicz, M. Zusak, L. See i pisz┬?ca fenomenalne reporta┬?e H. Krall. Ksi┬?┬?ek do ktorych regularnie wracam mam jeszcze mn??stwo, ale mia┬?am si?? ograniczy??. Co mi jednak nieszczeg??lnie wysz┬?o:-)

Czarownica 
Gawron

Do│▒czy│a: 23 Cze 2010
Sk▒d: z planety Ziemia
Wys│any: 2010-07-22, 21:32   

ci??┬?ko napisa?? o ksi┬?┬?kach do kt??rych si?? wraca kiedy ja wracam prawie do wszystkich. Ale wracam (oczywi┬?cie pomijaj┬?c seri?? o Mercy) do :
Pratchetta - opowie┬?ci ze ┬?wiata Dysku
Webera - cykl o Honor Harrington i jego inne ksi┬?┬?ki np Star Fire
Drake - cykl o Belizariuszu
Elizabeth Moon - cykl o Paksenarion, Wojny Vatt??w
Hamilton - cykl o Merry Gentry i o Anicie Blake
Harris - cykl o Sookie
Wszystkie ksi┬?┬?ki o przygodach Miko┬?ajka
Chmielewsk┬?
Gromyko - o Wolsze Rednej
Dari?? Doncow┬? - w Polsce wysz┬?y dwa cykle tej autorki. Jak kto┬? lubi Chmielewsk┬? to te ksi┬?┬?ki te┬? powinny si?? podoba??.

Smile_ 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 15 Wrz 2009
Sk▒d: Z daleka :)
Wys│any: 2010-07-26, 10:51   

Ja raczej rzadko wracam do jakichkolwiek ksi┬?┬?ek, ale je┬?li ju┬? to:
Pratchett (┬?wiat Dysku, oczywi┬?cie),
Gromyko (Wolha Redna),
Kossakowska (Siewca) i to chyba wszystko.
Chocia┬? jak by┬?am m┬?odsza jeszcze bardzo lubi┬?am wraca?? do Harrego Pottera :lol:

"We are such stuff as dreams are made on. "

Dia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-08-27, 23:23   

Zdecydowanie Harry Potter. Wprawdzie nie wiem dlaczego, ale od czasu do czasu nachodzi mnie taki nastr??j... Otwieram kt??r┬?┬? cz??┬??? na pierwszej lepszej stronie i zaczynam czyta??, wkr??cam si?? totalnie. Nie wiem co mnie tak do tego ci┬?gnie, bo na og??┬? bardzo rzadko wracam do ksi┬?┬?ek.
Chc?? w przysz┬?o┬?ci od┬?wie┬?y?? sobie Trylogi?? Czarnego Maga- Trudi Canavan, ale to jeszcze nie teraz... Najpierw musz?? sobie troszk?? wi??cej zapomnie?? :)

Midnight11
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-08-28, 12:23   

taaak... "Harry Potter" zdecydowanie ma si┬??? przyci┬?gania ;-) jaki┬? tydzie?? temu przeczyta┬?am po raz drugi "Insygnia ┬?mierci". stwierdzi┬?am, ┬?e lepiej przypomnie?? sobie oryginaln┬? tre┬??? zanim film pomiesza mi w g┬?owie wydarzenia. poza tym po dwa razy czyta┬?am te┬? 3. i 6. cz??┬???. w wakacje zacz??┬?am te┬? cz??sto zagl┬?da?? do ksi┬?┬?ek o naszej Mercy, szczeg??lnie do "Zewu ksi??┬?yca". ile szczeg??┬???w zd┬?┬?y┬?am ju┬? pozapomina??! :shock:

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-09-01, 18:41   

Midnight11 mam podobny problem. Kiedy czytam drugi raz t┬? sam┬? ksi┬?┬?k?? nie mog?? wyj┬??? z szoku ile rzeczy ju┬? zd┬?┬?y┬?am zapomnie??, zw┬?aszcza ostatnio kiedy czytam naprawd?? jedn┬? ksi┬?┬?k?? za drug┬?. :-)

Pearl
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-10-31, 21:29   

O tak , do Harrego Pottera mam wielki sentyment i r??wnie┬? gdy teraz zacz??┬?am czyta?? niekt??re cz??┬?ci dziwie si?? ┬?e tyle szczeg??┬???w usz┬?o mojej pami??ci ;-) Lubi?? te┬? czasem przypomnie?? sobie pierwsze cz??┬?ci Mercy i Sooki Stackhouse. Ostatnio z nud??w nawet zajrza┬?am do trylogii Dar??w Anio┬?a

Heru
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-08, 00:31   

Ja si?? zbytnio nie wyr??┬?niam, Harrego od czasu do czasu ch??tnie przegl┬?dam.
┬?wietnie si?? czyta, no zosta┬? mi pewien sentyment :)
Zdarza mi si?? te┬? do Tolkiena wraca??.

TrudeDie 
Wielbiciel CiemnoÂci
Zmy?lona

Do│▒czy│a: 29 Sty 2011
Sk▒d: Z umys?u
Wys│any: 2011-02-16, 12:16   

Ja zdecydowanie uwielbiam wraca?? do ksi┬?┬?ki naszej polskiej autorki, Ewy Dragi - "Inni".
Nie pogardz?? wszelakiej ma┬?ci fantastyk┬?, byle nie by┬?a przereklamowana ani "zmierzchowa"...;) Pr??bowali┬?cie czyta?? "Intruz", Stephanie Meyer? Jak nie bierze si?? za wampiry to ca┬?kiem nie┬?le jej wychodzi pisanie;)

atlanta
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-16, 14:17   

Wow, przeczyta┬?am ca┬?y w┬?tek i jestem pod wra┬?eniem. Ja wr??ci┬?am tylko do trzech ksi┬?┬?ek i by┬?y to lektury szkolne - Ch┬?opi, Lalka i Qvo Vadis. Wtedy czyta┬?am co trzeci┬? kartk?? bo bardziej interesowa┬?a mnie Saga o Ludziach Lodu i ksi┬?┬?ki Koontza. Teraz mam d┬?ug┬? list?? ksi┬?┬?ek kt??re chce przeczyta?? i kt??ra ci┬?gle ro┬?nie. Chocia┬? w wolnych chwilach zacz??┬?am wraca?? do ulubinych ksi┬?┬?ek tyle, ┬?e w oryginale ┬?eby troch?? po??wiczy?? m??zgownic?? :-)

Blair 
Junior Admin

Do│▒czy│a: 26 Mar 2011
Sk▒d: I tak nie trafisz
Wys│any: 2011-05-02, 12:22   

Ja mam kilka takich powie┬?ci, a i tak wszystko zale┬?y od mojego humoru.
Nie b??d?? oryginalna i powiem, ┬?e Harry Potter - to ju┬? klasyka.
Oczywi┬?cie Mercedes Thompson I Kate Daniels, to bezwarunkowo.
Opr??cz tego lubi?? Igrzyska ┬?mierci, kt??ry raz bym nie czyta┬?a tej ksi┬?┬?ki, zawsze przy tych samych fragmentach potrafi?? si?? rozp┬?aka??, a przy innych roze┬?mia??.
Prawd?? powiedziawszy zwykle wracam do tych, kt??rym uczciwie potrafi?? przyzna?? 11/10 pkt. w skali :P

Neria
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-05-14, 10:37   

Ja r??wnie┬? ch??tnie wracam do Harrego Pottera. Mam takie melodie, ┬?e musz?? przerobi?? od nowa wszystkie cz??┬?ci, albo jedn┬?, konkretn┬?.
Trylogia Czarnego Maga te┬? nale┬?y do ksi┬?┬?ek do kt??rych ch??tnie wracam, podobnie jak inna seria Trudi Canavan o Erze pi??ciorga (mimo ┬?e mam tylko jedn┬? ksi┬?┬?k??).
Opr??cz tego ch??tnie wracam do W┬?adcy Pier┬?cieni i Hobbita, ale to tylko jak mam wyj┬?tkow┬? melodi??.
Na lekkie zaczytanie na dwie trzy godzinki bior?? Opowie┬?ci z Narni :)

TrudeDie 
Wielbiciel CiemnoÂci
Zmy?lona

Do│▒czy│a: 29 Sty 2011
Sk▒d: Z umys?u
Wys│any: 2011-06-21, 12:28   

Ja za┬? Harry'ego Pottera przeczyta┬?am dopiero w zesz┬?ym tygodniu, ale b??d?? wraca?? ;)
Uwielbiam wraca?? do ksi┬?┬?ek Meg Cabot ;). Przeczyta┬?am wszystkie serie jakie napisa┬?a po dwa razy co najmniej ;p. Nie ob??dzie si?? r??wnie┬? bez Dar??w Anio┬?a, Domu Nocy i ┬?wiata Nocy. To tyle z serii. A pojedyncze ksi┬?┬?ki? Meg Cabot(^^.)- Nienasyceni; ksi┬?┬?ki Nie Dla Mamy, Nie Dla Taty, Lecz Dla Ka┬?dej MA┬?OLATY; Tajemnica Katie; Pami??tnik Cathy; a co najwa┬?niejsze - INNI polskiej autorki EWY DRAGI oraz wszelkie twory OLGI RUDNICKIEJ(krymina┬?y ;).). Wi??cej sobie teraz nie przypomn??, ale jest tego strasznie du┬?o ;p. Najwi??cej o wampirach, potem anio┬?ach i Nefilim.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: