Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
Pamiętniki Wampirów
Autor Wiadomość
kara663 
Weteran
vampiria

Wysłany: 2012-07-15, 02:29   

Pewnie aby jakiś zapaleniec nie oskarżył ich o plagiat. Przyznam, że serialu nie oglądałam, tylko czytałam książki (tak, liczba mnoga, jakoś przetrwałam z 6 tomów), ale chyba JAKIEŚ podobieństwo w fabule musi tam być, tak samo jak niektóre pomysły na postać wampirów. To zawsze jakieś ryzyko, a w ten sposób nadadzą tylko bohaterom serialu imiona tych z książek i hulaj dusza – piekła nie ma ;-) Rzekłabym, patrząc na opinie moich koleżanek, że nawet to hulanie na dobre im wyszło :roll: Może ja też się niedługo skusze? :mrgreen:
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-07-15, 17:34   

Kara, nie jesteś sama, też przeczytałam chyba wszystkie sześć tomów. To było bardzo dawno temu, ale wtedy nawet mi się ta seria podobała. Jednak z tych nielicznych faktów, które mogę sobie teraz przypomnieć, z całą stanowczością mogę stwierdzić, iż serial jest zdecydowanie lepszy od książek. Z drugiej strony nie było to takie trudne :-P Ostatnio obejrzałam jakoś odcinek drugiego sezonu zdaje się i wydaje mi się, że serial ten nie idzie w dobrym kierunku. Scenarzyści dążą chyba do utworzenia miasta składającego się z samych wampirów i jak tak dalej pójdzie wytłuczą wszystkich żywych. Pierwszy sezon był, tak myślę, lepszy. Ale chyba powinnam obejrzeć więcej odcinków drugiego (albo trzeciego? W każdym razie tego, który leci na tvn7) sezonu, by móc stwierdzić to z całą stanowczością.

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2012-07-15, 23:02   

Na chomika wielkiego jaki plagiat?
Serial, nie przez przypadek ma tytuł taki sam jak książki a pani L.J.Smith jest podana jako osoba, mająca wkład w scenariusz w każdym z 64 odcinków [czyli, że iż na podstawie jej książki, świata, idei, postaci itd.]... pewnie dostali prawa by zrobić serial inspirowany jej książkami a to oznacza, że mogą sobie coś pożyczyć ale nie muszą trzymać się oryginału o ogóle. Natomiast ona sygnuje to zarówno tytułem jak i swoją osobą.

Odpowiedz do tematu