Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
Pamiętniki Wampirów
Autor Wiadomość
Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2011-01-30, 09:26   

Baaardzo mi si?? nudzi a w domu mam niedoko??czony True Blood i Pami??tniki... no i jestem twarda zaczynam odcinek trzeci Pami??tnik??w ;) Czy juÂ? pisaÂ?am, Â?e mi si?? nudzi. Bohaterom w serialu chyba zresztÂ? teÂ? tak si?? paÂ???tajÂ? i tu i tam bez Â?adu i skÂ?adu. Ich poziom emocji jest tak wyeksponowany, Â?e dobrze, Â?e ciÂ?gle podkreÂ?lajÂ? co czujÂ? bo grÂ? tego nie wyraÂ?ajÂ? w og??le... lol. Acz duÂ?o zabawniej by byÂ?o, gdyby nosili takie tagi "jestem zdoÂ?owana, bo rodzicie nie Â?yj", "jestem smutnym wampirem na odwyku", "jestem wesoÂ?ym wampirem ale znudzonym, pije krew" ;) ...

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-30, 10:01   

no tak, racja, przez pierwsze odcinki wszystkim si?? nudzi:P Ja zacz??Â?am oglÂ?da?? za namowÂ? siostry, nawet mi si?? spodobaÂ?o, ale dopiero od 2 sezonu si?? zaczyna dzia?? :-)

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-07, 17:56   

CaÂ?kiem niedawno uzaleÂ?niÂ?am si?? od Pami??tnik??w, nie wiem jak to si?? staÂ?o, ksiÂ?Â?ka to najwi??kszy gniot jakiego kiedykolwiek moje oczy widziaÂ?y! Ale w serialu coÂ? jednak jest... kiedyÂ? dawno dawno temu zaczynaÂ?am i dobrn??Â?am do 6 odcinka, faktycznie grÂ? aktorskÂ? to nie powalajÂ? i znudziÂ?o mi si??... Wr??ciÂ?am kiedy TVN zaczÂ?Â? emisj?? serialu i mi tym o nim przypomniaÂ?. Elena to najbardziej wkur*iajÂ?ca posta?? z serialu, a Â?e jest gÂ???wnÂ? bohaterkÂ? to moÂ?e to stwarza?? pewien problem... Ale gdy pojawia si?? Katherine! Z drugim sezonem polubiÂ?am Caroline i w og??le jakoÂ? tak si?? wciÂ?gn??Â?am, Â?e teraz Â?yj?? byle do czwartku, kiedy to pojawia si?? nowy odcinek ;]

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 13:40   

znowu przerwa??!! ja tu caÂ?a szcz??Â?liwa, Â?e zbliÂ?a si?? piÂ?tek, wraz z nim nowy odcinek, a tu si?? okazuje, Â?e mog?? si?? go spodziewa?? dopiero... 7 KWIETNIA! zna ktoÂ? przyczyn?? takiej dÂ?ugiej przerwy??
dla zainteresowanych - daty wyemitowanie odcink??w w USA:
odcinek 17. - 7 kwietnia 2011 || odcinek 18. - 14 kwietnia 2011 || odcinek 19. - 21 kwietnia 2011 || odcinek 20. - 28 kwietnia 2011 || odcinek 21. - 5 maja 2011 || odcinek 22. - 12 maja 2011

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-03-03, 22:26   

Hahahah :mrgreen: kiedyÂ? dokÂ?adnie identyczne pytanie zadaÂ?am koledze ( jakiÂ? serial wtedy ogladaliÂ?my razem). KolegÂ? po namyÂ?le, ze stoickim spokojem, odparÂ?:
- Jedyne co mi do gÂ?owy przychodzi to to, Â?e dowiedzieli sie iÂ? to ogladasz i stwierdzili, Â?e ci?? nie lubiÂ?.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.s. ale tym razem to nie moja wina - nie ogladam tego :lol:

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 17:25   

W USA majÂ? chyba jakÂ?Â? przerw?? wiosennÂ? w emisji seriali. TeÂ? si?? na tym zÂ?apaÂ?am. W piÂ?tek po szkole jak tradycja nakazuje zasiadÂ?am przy komputerze uÂ?miechni??ta i peÂ?na nadziei, szukam odcinka 17 i co? Nie ma go! A co gorsza karzÂ? mi na niego czeka?? aÂ? do kwietnia! Dla mnie tydzie?? mi??dzy kolejnymi odcinkami to juÂ? zbyt wiele, a caÂ?y miesiÂ?c bez Damona to jakaÂ? abstrakcja. Pozostaje tylko uzbroi?? si?? w cierpliwoÂ??? ;] ale jakoÂ? to do mnie nie przemawia...

oleczka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-08, 22:18   

TeÂ? tak miaÂ?am.
UsiadÂ?am przed komputerem, szukam... i nic no to stwierdziÂ?am Â?e sprawdz?? co jest nie tak. ZobaczyÂ?am komunikat i myÂ?laÂ?am Â?e spadn?? z krzesÂ?a. Najpierw myÂ?laÂ?am Â?e przerwa potrwa jakiÂ? tydzie?? a tu Â?e do poczÂ?tku kwietnia...
teraz pozostaÂ?o tylko czeka?? ;-)

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-03-01, 12:54   

Ktoś ogarnia czy coś ciekawego dzieje się w tym 3 sezonie? Tylko bez spoilerów :-P Bo ja skończyłam na kilku pierwszych odcinkach i nie mogę ruszyć dalej, a kumpela mi tu mówi, że cuda niewidy się dalej dzieją. Tyle Elena pozostaje niezmiennie irytująca :-P

Natrafiłam na youtubie na fajną montażówkę z pamiętników, bardzo ładnie zgraną z muzyką http://www.youtube.com/watch?v=knzyHxbHJFE

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-03-01, 13:15   

Również utknęłam na kilku pierwszych, ale jakoś nie budziły moich achów i ochów, żeby pilnować godzin, w których są nadawane. Jak się któryś nawinął to owszem, obejrzałam. Co się tam wyprawia teraz nie mam pojęcia.
Spoiler:

Rozśmieszył mnie kompas, który wskazywał nie północ, a kierunek, w którym w promieniu iluś mil, znajdował się wampir. Zasięg okolic miasteczka Eleny. Dla mnie to nieporozumienie.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2012-03-01, 14:17   

Dzieje się dzieje. Ciężko mi tak bez spoilerów, ale: Elena drażni niezmiennie, Stefan wreszcie nieco mniej i rzecz straszna (to wszystko przez Elene)Damon zmiękł. Jest też nowa tajemnica.
Spoiler:

Ludzie zabijani tak jak wampiry

. Nie wiem co będzie dalej, a kolejny odcinek podobno 15 marca.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-01, 00:09   

Hmmm... trzeci sezon sobie jest i tyle. Nie potrafię powiedzieć, czy podoba mi się bardziej niż poprzedni, jednakże śledzę losy bohaterów od samego początku, ponieważ minęło już tyle czasu, a ja cały czas nie mogę się nadziwić, że z takiego nieporozumienia, którym była książka, wyszedł taki serial 8-)

Wracając do rzeczy. Obecnie jestem już po obejrzeniu osiemnastego odcinka. Nie mam zamiaru spoilerować w jakikolwiek sposób, bo wiem, że byście i tak przeczytały :-P

Ogólnie akcja strasznie szybko się rozwija. Z sezonu drugiego cały czas jest kontynuowany wątek roli Eleny w Wielkim przez duże "W" planie Klausa, który wita i żegna Mistic Falls. Biedak chyba nie może się zdecydować...
Będzie troszkę o jego rodzinie. No dobra - więcej niż troszkę. Nawet przewinie się wątek o rodzicielach, białym drzewku, którego się boją, a
Spoiler:

powinni bać się wszyscy - HA! A nie mówiłam, że będziecie czytać ? :-P Oglądać, a nie czytać!

Jako nowa bohaterka, na scenę wkroczy pani doktor, która odegra istotną rolę w przeciągu kilku odcinków.
Dość niespodziewanie rozwinie się sytuacja z Alarickiem. Reżyserzy chyba stwierdzili, że zaczęło się robić nudno.

Osobiście należę do Team'u Deamon, i muszę stwierdzić, że choć zdzieram sobie gardło, to Elena chwilowo nie potrafi ruszyć w żadną stronę...

Ktoś w ogóle się orientuje ILE ma być sezonów? Bo NAPRAWDĘ nie chcę czytać książki, ale przez ten serial tak polubiłam Deamon'a, że sama nie wierzę, że to mówię - chyba chcę wiedzieć co będzie dalej. :shock:
Co nie oznacza, że jestem anormalna, bo serial jest tak różny od książki, że mógłby być osobną powieścią, a autorka nawet nie mogłaby posądzić ich o plagiat :twisted:

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2012-04-01, 17:13   

Blair daruj sobie czytanie bo serial to bardzo dowolna interpretacja książek. Nijak ma się do tego co się dzieje, przynajmniej z tego co ja czytałam. Podobnie jak ty miałam nadzieję dowiedzieć się czegoś o dalszych losach bohaterów, ale tak jak pisałam nie warto czytać bo i tak nie rozjaśni to nic z sytuacji w serialu.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-01, 21:41   

Zgadzam się z Tulą, książka jest nie do strawienia. Zanim wyszedł serial próbowałam czytać książki. Wytrzymałam do czwartej, mając nadzieję na coś lepszego. Kiedy jednak ktoś zginął a potem zmartwychwstał, przejściowo będąc aniołem, dałam sobie spokój. Nie warto tego czytać.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-02, 19:08   

hlukaszuk napisał/a:
Zgadzam się z Tulą, książka jest nie do strawienia. Zanim wyszedł serial próbowałam czytać książki. Wytrzymałam do czwartej, mając nadzieję na coś lepszego. Kiedy jednak ktoś zginął a potem zmartwychwstał, przejściowo będąc aniołem, dałam sobie spokój. Nie warto tego czytać.

Serial daje mi nadzieję, że każdego gniota da się poprawić :-P Niektóre moje koleżanki strasznie się zachwycały książką, a ja nie wiedziałam czy się z nich śmiać, czy się ich bać. Ta książka to czyta głupota. Teraz spójrzmy na serial - czyste przeciwieństwo.
Gra aktorów nie jest jakimś mistrzostwem, jednak da się to ogarnąć. Warto jednak zauważyć, że od pierwszego sezonu wszyscy mają całkowicie inne charaktery niż te przedstawione w książce. Elena, stworzona jako płytka, głupia blondynka. Na dodatek jedna z całej "Elity" szkoły. Czy nie wydaje się to troszkę... stereotypowe? Serialowa postać głównej bohaterki jest natomiast cichą, sympatyczną i pełną ciepła osobą, która wiele przeszła.
Widząc tę zasadniczą różnicę wiedziałam, że serial mnie zaciekawi.

Zwykle nie daję nikomu wyrwać mi z łapek książki - nawet najgorszej. Chociażby po to, żebym później mogła ją oczernić :mrgreen: Jednak po trzecim tomie "Pamiętników" powiedziałam zasadnicze dość nie tylko na serię, ale także wszystkie powieści tej autorki. Przechodząc do sedna - ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która próbowała czytać "Tajemniczy krąg" i zaczęła oglądać serial. Tutaj także widać poprawki. ;-)

EDIT: W piątek obejrzałam sobie w wersji angielskiej ostatni odcinek trzeciego sezonu i cóż to były za emocje 8-)

Jeśli chodzi o Alaricka, to
Spoiler:

całkowicie spodziewałam się takiego przebiegu wydarzeń. Z drugiej strony słyszałam także plotki, że w przyszłym sezonie jeden z moich bardziej lubianych bohaterów powróci pod postacią ducha.

Zakończenie było wzruszające. Popłakałam się po prostu. Później byłam na siebie zła, ale co tam. Wyglądało to tak jakby cała akcja tego odcinka została skumulowana w końcowych 10 minutach, jednakowoż było warto.
Spoiler:

I ten Deamon, próbujący zabić swojego złego-najlepszego-przyjaciela, a później krzyczący "Nie umieraj!Nie możesz umrzeć!" ( nie pamiętam, czy to było dokładnie w ten sposób, bo piszę z pamięci)

Może jest ze mną coś nie tak, ale uważam, że było to całkowicie boskie *-*

A teraz mega-spoiler! Tyczy się sezonu czwartego, więc jak ktoś jeszcze nie dokończył poprzedniego to radzę nie czytać! Na pytania odpowiadania Julia Plec, producent serialu.

Spoiler:

Czego widzowie mają się spodziewać?

Na wstępie smutna wiadomość dla fanów serialu, którzy nie przepadali za Mattem - tak, bohater przeżył wydarzenia z końcówki finału. Plec potwierdza również, że Klaus odpowiedzialny jest za linię krwi Salvatorów. Pośrednio też sugeruje też, że nie widzieliśmy jak ciało Klausa spłonęło.

Dlaczego teraz przemienili Elenę?
Plec twierdzi, że od początku planowali zabrać Elenie wszystkich dorosłych członków jej rodziny. Dlatego w 3. sezonie rozbudowali jej emocjonalną relację z Alarica i jego także odebrali. Teraz pozostała sama, bez nikogo dorosłego, bez rodziców, bez opiekuna. Według Plec jest to dla Eleny naturalny kolejny krok w jej życiu. Naturalnie na początku 4. sezonu poruszony zostanie temat dokończenia przemiany Eleny, która nie będzie za bardzo się z tym zgadzać.

Czy Elena wiedziała, że krew wampira płynie w jej żyłach?
Plec twierdzi, że zostanie to wyjaśnione na początku 4. sezonu.

Czy wykorzystają fakt, że Damon poznał Elenę przed Stefanem?
Dowiadujemy się, że widzowie w premierze poznają nowe informacje związane z tym wydarzeniem, które bardzo wpłyną na Elenę.

Czy Elena będzie w 100% oddana Stefanowi?
Tak.

Co będzie z Radą?
W 4. sezonie mamy poznać nowego członka Rady. Rada będzie tematem pierwszego odcinka, gdyż z uwagi na nową wiedzę będą chcieli uporać się z wewnętrznymi problemami oraz panoszącymi się wampirami.

Co będzie z Bonnie?
W 4. sezonie będzie musiała zrozumieć konsekwencję swoich działań oraz dotrzeć do sedna tego, kim jest jako czarownica i kim chce być.

Co zrobi Rebekah?
Rebekah z uwagi na śmierć Klausa stanie się "bardzo, bardzo agresywna i mordercza".

Kim będzie nowy główny wróg bohaterów?
Niestety, nie zdradziła niczego na temat tożsamości nowego łotra. Najwyraźniej jest to element, nad którym mają dopiero pracować. Wcześniej Plec podkreślała, że będzie to bardzo charyzmatyczna, potężna i zła postać, przy której pierwotne wampiry, na czele z Klausem, mają wyglądać jak stworzenia z bajek dla dzieci.

Czwarty sezon już we wrześniu. Mam nadzieję, że nie będzie opóźnień. Wiadomość ta nie jest podana oficjalnie, ale w jednym z wywiadów podobno Ian (Deamon) podał, że będzie razem około siedem sezonów i
Spoiler:

jest całkowicie pewien, że jego bohater będzie żył do szóstego. Reszta to... tajemnica :-P

czarodziejka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-15, 00:07   

Serial a książki to dwa światy. Przebrnęłam przez kilka tomów cyklu z różnymi wrażeniami :roll: , natomiast na kolejny sezon serialu czekam z niecierpliwością. :-P Z
Zastanawiam się dlaczego serial powstał na podstawie książek skoro tak bardzo się różni. :?:

Odpowiedz do tematu