Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia - Proroctwo sióstr
Autor Wiadomość
@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 14:11   Trylogia - Proroctwo sióstr

Autor: Michelle Zink
Tytuł: Proroctwo Sióstr
Tom: 1
Tłumaczenie: Marta Kapera
Język oryginału: Angielski
Liczba stron: 368
Rok wydania: październik 2009
Oprawa: twarda z obwolutą
Okładka: klik
Wymiary:144 x 208 mm
Wydawca:Wydawnictwo Telbit

opis:
Bliźniaczki Lia i Alice Milthrope właśnie zostały sierotami. W dodatku stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Kiedy każda z nich odkrywa swoją rolę, jaką spełnia w proroctwie, obracającym kolejne pokolenia sióstr przeciwko sobie, dziewczyny zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę.

Tajemnicę, na którą składa się znamię na nadgarstku, śmierć rodziców, księga, mężczyzna oraz życie pełne sekretów...

Lia i Alice nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie to, że nie mogą ufać sobie wzajemnie.

"Proroctwo sióstr" jest pierwszą częścią trylogii.

"To nie przypadek, że ojca znaleziono martwego na podłodze w Ciemnym Pokoju, że wkrótce potem odkryłam znamię, obserwowałam niesamowite obrzędy odprawiane przez moją siostrę i dostałam tą dziwną, ukrywaną książkę. Nie mam pewności, co to wszystko znaczy i czy te wydarzenia łączą się ze sobą, ale sądzę, że tak. I mam zamiar dowiedzieć się, w jaki sposób."

Przykuwająca uwagę opowieść, przenosząca czytelnika w inny wymiar.
Booklist

Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.
The Guardian

Zniewalająca tragedia...
Publishers Weekly

To niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.
Kirkus

Parę słów ode mnie:
Akcja zaczyna się w roku 1890, w momencie pogrzebu ojca bliźniaczek - Amalii i Alice.
Siostry mimo pokrewieństwa, różnią się niczym woda i ogień. Lia jest spokojna, rozważna, uprzejma dla wszystkich, natomiast Alice - opryskliwa, pewna siebie i jak dla mnie momentami przerażająca i nieobliczalna. Wszystkich traktuje z góry, nawet własną ciotkę, nie wspominając o słuźbie.
Na bliźniaczkach ciąży proroctwo. Przepowiednia o dwóch siostrach - bliźniaczkach - strażniczce i bramie. Każda z sióstr stanie po przeciwnej stronie. Odwieczna wojna dobra ze złem, tylko tutaj każda ma wybór strony. Która z sióstr okaże się tą dobrą, a która złą?
Nieoczekiwany przebieg porodu 16 lat wcześniej wszystko komplikuje. Nic nie jest takie oczywiste, jakby się mogło wydawać.

Dziwna książka, tajemniczy medalion, sny, głosy i te znamiona. Cała ta historia zaczyna się niezwykle tajemniczo.
Byłam zaskoczona, że tyle dzieje się już w pierwszym rozdziale. Autorka nie traci czasu na pisanie o banałach. I nawet dobrze jej to wychodzi.
Lia czuje jak Alice oddala się od niej. Alice staje się "dziwna", taka mroczna.

Lia na szczęście nie jest zupełnie sama w tym szaleństwie. Ma przyjaciółki, które w jakiś sposób również są zamieszane w proroctwo.

Jest też wątek miłosny. Hmm, moim zdaniem trochę zbędny, niepotrzebny, tak jakby w każdej książce młodzieżowej musi być romans. Chociaż kto wie, czy w następnej części wątek ten odegra jakąś ważną rolę.

Jest to książka trzymająca w napięciu, tak tajemnicza od pierwszych do ostatnich stronic. Czytając w niektórych momentach czułam dreszcze, a na końcu książki uroniłam łezkę. Byłam zawiedziona, że tak szybko przeczytałam. Książka kończy się w takim momencie, że już nie mogę się doczekać kiedy poznam ciąg dalszy.

Piękne, eleganckie wręcz wydanie książki. Każda strona, rozdział pięknie zaakcentowany. Czytało się niezwykle przyjemnie. Robiąc przerwy w czytaniu rozmyślałam o tej książce. No szał po prostu.

Czekam z niecierpliwością na drugą część - Guardian. Mam tyle pytań, niejasności... A jak na złość trzeba czekać prawie rok aby uzyskać odpowiedzi...

Polecam tę książkę, choć może "starym wyjadaczom" fantastyki nie przypadnie ona do gustu, dlatego też podkreślić, że książka ta skierowana raczej jest dla młodzieży.

dozi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 16:33   

To ta ksiÂ?Â?ka kt??rÂ? chciaÂ?abym przeczytac ale nie moge nigdzie dostac w empiku puska i ebook??w brak :-( ale na szcz??Â?cie istnieje allegro :-)

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-14, 11:02   

Niedawno wyszÂ?a druga cz??Â???, a ja wciÂ?Â? jej nie przeczytaÂ?am :/

Autor: Michelle Zink
TytuÂ?: StraÂ?niczka Bramy
Tom: 2
TÂ?umaczenie: Marta Kapera
J??zyk oryginaÂ?u: Angielski
Liczba stron: 374
Rok wydania: paÂ?dziernik 2010
Oprawa: mi??kka
Wymiary:144 x 208 mm
Wydawca: Wydawnictwo Telbit

opis:
Drugi tom trylogii Michelle Zink, kontynuacja Proroctwa si??str. UwikÂ?ane w historyczne proroctwo bliÂ?niaczki Milthorpe rozstajÂ? si??. Lia opuszcza rodzinny dom, by z dala od swojej siostry doprowadzi?? do ko??ca przepowiedni??, za sprawÂ? kt??rej staÂ?y si?? dla siebie Â?miertelnymi wrogami. Tymczasem Alice, chcÂ?c jej w tym przeszkodzi??, odsÂ?ania swoje najbardziej przeraÂ?ajÂ?ce oblicze. Obie wiedzÂ?, Â?e jakkolwiek rozstrzygnie si?? ta walka - naznaczona zdradÂ? i nadziejÂ? - tragicznego finaÂ?u nie da si?? uniknÂ???... "Aby doprowadzi?? proroctwo do ko??ca, potrzebne jesteÂ?my obydwie: Alice i ja. StraÂ?niczka i Brama. Boj?? si?? pomyÂ?le??, z czym to moÂ?e si?? wiÂ?za??. Jak mamy wsp??Â?pracowa??, dÂ?Â?Â?c do rozwiÂ?zania przepowiedni, skoro jesteÂ?my po przeciwnych stronach? (...) Bez wzgl??du na to, co przyniesie przyszÂ?oÂ???, jedno wiem na pewno: Alice miaÂ?a racj??. Kiedy proroctwo zostanie doprowadzone do ko??ca, jedna z nas b??dzie musiaÂ?a zginÂ???". Szesnastoletnie bliÂ?niaczki Lia i Alice nie wiedzÂ?, komu mogÂ? zaufa??. WiedzÂ? jedynie, Â?e nie mogÂ? ufa?? sobie wzajemnie...

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-14, 12:03   

MoÂ?na obie dosta?? przez empik.com oraz sÂ? dost??pne na merlin.pl (m??j ulubiony sklep internetowy). A poniewaÂ? Wasze opinie o ksiÂ?Â?kach cz??sto si?? sprawdzaÂ?y pewnie po nowym roku skusz?? si?? na zakup ;-)

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-14, 14:05   

Ja bym Ci proponowaÂ?a przeczyta?? par?? rozdziaÂ???w i wtedy postanowi?? czy warto inwestowa?? w tÂ? seri?? czy nie. Bo fakt, teÂ? czytaÂ?am duÂ?o opinii na temat rej serii ale tych gorszych opinii teÂ? nie zabrakÂ?o :-)
Â?eby nie byÂ?o potem na mnie ;-)
Kolejna cz??Â??? i ostatnia zarazem ma pono?? wyjÂ??? w USA w sierpniu a u nas pewnie w paÂ?dzierniku :-)
Musz?? w ko??cu nadrobi?? wszelkie zalegÂ?oÂ?ci i ruszy?? dupsko i przeczyta?? drugÂ? cz??Â???.

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 07:21   

pierwsza cz??Â??? jest wydana w dw??ch r??Â?nych okÂ?adkach. w takiej jakÂ? podaÂ?aÂ?, @lma, a druga:
http://merlin.pl/Proroctw...t/1,696903.html

ta druga bardziej zgrywa si?? z drugÂ? cz??Â?ciÂ?:
http://wysylkowa.pl/ks1101215.html#wiecej

zaintrygowaÂ?y mnie recenzje, kt??re przeczytaÂ?am, ale na razie mam zbyt duÂ?o ksiÂ?Â?ek w kolejce do przeczytania ;-)

Odpowiedz do tematu