Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl o Anicie Blake
Autor Wiadomość
Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 12:47   

atlanta napisał/a:

Nie czytaÂ?am jeszcze 9 tomu i pewnie nie b??d?? miaÂ?a do niego dost??pu :-( a Gobur zainteresowaÂ?a mnie tym spoilerem.

Wiesz, nie Â?ebym si?? jakoÂ? bardzo obraziÂ? ale zainteresowaÂ?, nie zainteresowaÂ?a - pÂ?ci na razie nie zmieniam bo by mnie Â?ona z domu wyrzuciÂ?a - przestaÂ? bym by?? dla niej uzyteczny do czegokolwiek ;-)

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 13:08   

Hihihi Gobur sorki. No ale Â?yj?? z facetem dla kt??rego ksiÂ?Â?ki to strata czasu, wi??c pewnie stÂ?d moja gafa. MiÂ?o wiedzie?? Â?e sÂ? na tym Â?wiecie tacy co uwielbiajÂ? czyta?? :-)

Dominika
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 13:47   

atlanta napisał/a:
Dominika Â?miaÂ?o moÂ?esz czyta?? Anit??. W pierwszych t
omach wog??le nie ma scen Â???Â?kowych

TO nie tak ,Â?e ja nie lubi?? czyta?? o seksie :mrgreen: wr??cz przeciwnie ale w tym przypadku chodzi o to,Â?e sceny Â???Â?kowe dominujÂ? w caÂ?ej serii.Lubi?? jak si?? coÂ? dzieje a seks jest fajnym dodatkiem do caÂ?oÂ?ci nie odwrotnie ;-)

[ Dodano: 2011-01-20, 13:54 ]
WÂ?aÂ?nie sprawdziÂ?am poczt?? dzi??ki A jesteÂ? kochana :mrgreen:

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 21:12   

atlanta napisał/a:
Hihihi Gobur sorki. No ale Â?yj?? z facetem dla kt??rego ksiÂ?Â?ki to strata czasu, wi??c pewnie stÂ?d moja gafa. MiÂ?o wiedzie?? Â?e sÂ? na tym Â?wiecie tacy co uwielbiajÂ? czyta?? :-)

no tak, skÂ?d ja to znam... jak mnie M??j widzi z reklam??wkÂ? z empiku albo nowym e bookiem na pulpicie to od razu jest foch... :-/

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-01-28, 19:02   

Opis:„Nie mo?esz ufa? nikomu, kto sypia z potworami” - te s?owa zawsze by?y dewiz? zabójczyni wampirów Anity Blake. Jednak teraz ona sama zwi?za?a si? z Jean-Claude'em, wampirzym Mistrzem Miasta. Kiedy tajemniczy podpalacz o nadprzyrodzonych zdolno?ciach wybiera jako swe ofiary mieszkaj?ce w St. Louis wampiry, te zwracaj? si? o pomoc do Egzekutorki. Ona jedna mo?e ocali? je przed zag?ad?. Anita Blake odkrywa, ?e jest co?, czego obawia si? nawet jej ch?opak, Jean-Claude i nie jest to stado lamparto?aków, któremu przewodzi Richard – to rada z?o?ona ze starych, obdarzonych pot??n? moc? wampirów, która sprawuje niepodzielne rz?dy nad wszystkimi nadnaturalnymi istotami, a teraz przybywa do St. Louis i chce usun?? Mistrza Miasta…

Wychodzi 23-02-2011
Ok?adka odbiega nieco od poprzednich, ale to w?a?nie ta podoba mi si? najbardziej.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2011-01-29, 13:53   

Ok?adka podoba mi si? i musz? przyzna?, ?e jest najlepsza ze wszystkich jakie do tej pory zrobili. Co do samej ksi??ki to chyba mam jakie? zaniki w pami?ci poniewa? zupe?nie zapomnia?am co si? w niej dzieje. A? wstyd si? przyznawa? :mrgreen:
Czyta?am te ksi??ki ju? tak dawno, ?e historia Anity powoli zaciera mi si? w pami?ci.

Let_Me_In
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 16:07   

o rany...m??j by si?? skrzywiÂ? chociaÂ? troche to od razu "po Â?bie" dostaÂ?.
Ja dnia bez ksiÂ?Â?k nie moge przeÂ?y?? i on musi to zrozumie??, a jak nie to niech nie liczy na mojÂ? tolerancje wzgl??dem jego zÂ?ych nawyk??w.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-02-07, 10:38   

Premiera:2011-02-23
Stron:640
TytuÂ? oryginalny: Burnt Offerings
Opis:„Nie moÂ?esz ufa?? nikomu, kto sypia z potworami” - te sÂ?owa zawsze byÂ?y dewizÂ? zab??jczyni wampir??w Anity Blake. Jednak teraz ona sama zwiÂ?zaÂ?a si?? z Jean-Claude'em, wampirzym Mistrzem Miasta. Kiedy tajemniczy podpalacz o nadprzyrodzonych zdolnoÂ?ciach wybiera jako swe ofiary mieszkajÂ?ce w St. Louis wampiry, te zwracajÂ? si?? o pomoc do Egzekutorki. Ona jedna moÂ?e ocali?? je przed zagÂ?adÂ?. Anita Blake odkrywa, Â?e jest coÂ?, czego obawia si?? nawet jej chÂ?opak, Jean-Claude i nie jest to stado lampartoÂ?ak??w, kt??remu przewodzi Richard – to rada zÂ?oÂ?ona ze starych, obdarzonych pot??Â?nÂ? mocÂ? wampir??w, kt??ra sprawuje niepodzielne rzÂ?dy nad wszystkimi nadnaturalnymi istotami, a teraz przybywa do St. Louis i chce usunÂ??? Mistrza Miasta…

To jest jak do tej pory najÂ?adniejsza okÂ?adka.

DoÂ?Â?cz?? si?? do offtopa i napisz??, Â?e znalazÂ?am spos??b na mojego m??Â?a. Zamawiam ksiÂ?Â?k?? i oznajmiam mu, Â?e nie ma innego wyjÂ?cia jak po niÂ? jecha?? i jeszcze za niÂ? zapÂ?aci??, bo inaczej ... zawsze si?? coÂ? wymyÂ?li. Lub zwykÂ?y szantaÂ?, chcesz Â?ebym poszÂ?a z tobÂ? na zakupy )kt??re moja poÂ???wka uwielbia ;/) pÂ?acisz za ksiÂ?Â?k??.

Viki 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-02, 11:47   

Bardzo fajna seria. Ostatnio wzi??am si? za ksi??ki o Anicie i w tydzie? przeczyta?am 5 pierwszych cz??ci. Strasznie wci?ga nawet pomimo tego ?e niektóre opisy bywaj? przyt?aczaj?ce, szczególnie w drugiej cz??ci.

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 20:49   

Kocham te powie?ci. Anit? z jej zaje...tym poczuciem humoru. Ale chyba najbardziej zmiennokszta?tnych przedstawionych w tej serii. To w?a?nie dzi?ki tym ksi??kom zacz??am fascynowa? si? ?wiatem tych niezwyk?ych drapie?ników. Co prawda Rysio czasami wyprowadza mnie z równowagi swoim zachowaniem i tekstami, ale i tak uwielbiam o nim czyta?, w ka?dym nast?pnym tomie.

scarlett 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
Evocator

Wysłany: 2011-03-06, 11:58   

Ja przeczyta?am pierwsz? cz??? tej serii to wydawa?a mi si? idealna. By?am wr?cz oczarowana ?wiatem Anity. Niestety z ka?d? kolejn? ksi??k? jest coraz gorzej. Seria momentami jest wr?cz pisana na si?? tym bardziej ?e ksi??ek jest ju? ponad 10 i pani Hamilton wci?? pisz?.
Niemniej Anita jest ?wietna. Silna zadziorna mój ulubiony typ bohaterki. Jean-Clude to kolejny bohater paranormal do którego mo?na wzdycha?. Mo?na czyta? t? serie chocia?by tylko dla niego ;-)

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 12:44   

scarlett napisał/a:
Ja przeczyta?am pierwsz? cz??? tej serii to wydawa?a mi si? idealna. By?am wr?cz oczarowana ?wiatem Anity. Niestety z ka?d? kolejn? ksi??k? jest coraz gorzej. Seria momentami jest wr?cz pisana na si?? tym bardziej ?e ksi??ek jest ju? ponad 10 i pani Hamilton wci?? pisz?.
Niemniej Anita jest ?wietna. Silna zadziorna mój ulubiony typ bohaterki. Jean-Clude to kolejny bohater paranormal do którego mo?na wzdycha?. Mo?na czyta? t? serie chocia?by tylko dla niego ;-)

Zgadzam si?. Mnie do czwartej ksi??ki czytanie serii cieszy?o, potem co? si? popsu?o. Na pocz?tku ksi??ka wydawa?a mi si? fenomenalna. Mroczny klimat, ciekawe postacie, nieprzewidywalny obrót spraw. Niestety wszystko co dobre, kiedy? si? ko?czy i obecne cz??ci jako? mi nie le??/.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-10-11, 09:40   

Żeby wyrobić sobie w końcu własne zdanie na temat tej serii zabrałam się za pierwszy tom. Przyznaję, że nie prześledziłam Waszych wypowiedzi, bo jak na osobę, która przeczytała tylko pierwszy tom było tam stanowczo za dużo spoilerów 8-) Wystarczyło mi już dowiedzieć o jeden fakt za dużo odnośnie życia Edwarda, najciekawszego i najbardziej interesującego mnie bohatera, żeby szybko przelecieć na ostatnią stronę :-P

No i cóż, podobno później seria bardzo się stacza, ale chciałam się sama o tym przekonać. Na razie pierwsza część zdecydowanie zachęciła mnie do przeczytania kolejnej. Podejrzewam, że w pewnym momencie się zniechęcę, bo domyślam się, że Anita będzie z Jean-Claudem (jak na 20 książek w serii wątpię, żeby nie miała z nim być w którymś momencie :roll: ), a jest to osoba, która znowu interesuje mnie najmniej. Zobaczymy później, może coś się zmieni, ale na razie mnie od niego odrzuca, razem z tym jego bladym cielskiem i smukłymi palcami, ubranym w jedwabuśne czy inne tam koronki.

W Anicie podoba mi się to, że nie boi się przyznać, że się boi. Tylko, że ma dziewczyna strasznie destrukcyjne wobec siebie podejście. Dla byle obcego chłystka jest w stanie wkręcić się w sytuacje, które mogą się dla niej skończyć śmiercią. Przyznam, że nie rozumiem tego z jednej strony. Nie jestem chyba typem osoby, która dla reszty świata jest w stanie poświęcić wszystko i jeszcze siebie na dodatek. Kocham życie i przynajmniej 10 razy bym się nad tym zastanowiła. Nie krytykuję jej, nawet trochę podziwiam - ma możliwości, jest zabójcą, czuje się w pewien sposób odpowiedzialna za tych, którzy nie mogą się bronić. Ale już w samej pierwszej części było tych sytuacji naprawdę dużo i tak coś przeczuwam, że w którymś kolejnym tomie spowoduje to jakieś nieodwracalne problemy w jej życiu (np. zmianę w jej własnym ciele i nie chodzi mi o blizny czy tym podobne rzeczy).

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2011-10-11, 10:18   

Heh, ja nie cierpiałam JC. Pod koniec uważałam go za jedną z ciekawszych postaci i do tego jakoś tam konsekwentną w swoich czynach... a to tylko pokazuje, jak źle jest pod koniec O_o

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-10-11, 10:46   

O_O Czy możesz w takim razie podpowiedzieć kiedy nadejdzie to straszne "pod koniec" i on jako jedyny będzie znośną ostoją pośród bohaterów?

O Anitę się nie boję, autorki mają doś często tendencję do strasznego psucia głównych bohaterek, więc tak co nieco się tego spodziewam. Ale zaczynam się zastanawiać nad Edwardem... no jak nic go uśmierci albo oblepi w nadmierną ilość pozytywnych cech i uczuć :shock:

Odpowiedz do tematu