Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
True Blood
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-09-14, 00:13   True Blood

Macie temat. Serial teraz na topie i niejako wpisuje się w tematykę naszego forum, to niech będzie...

Serial jest miliard razy lepszy niż książka, co się bardzo rzadko zdarza. Tam przynajmniej są rozwinięci inni bohaterowie, i nie muszę męczyć się w kółko z bystrą jak woda w klozecie Sookie i waflem Billem. Swoją drogą uważam, że za to się Paquin należy oskar - świetnie gra konkursową idiotkę. Powinna dostać w ramach rekompensaty za takie upokarzanie się. Co to w ogóle za rola? Lubiłam ta aktorkę, miała zawsze fajne role, a to? WTF?! żeby nie Lafayette, Tara, Eric czy Sam nie traciłabym na to swojego czasu. Bo rodzeństwo Stackhouse to wyjątkowe ćwoki, a Bill, jak wspominałam - to wafel.

Uwaga, zaznaczam, że jestem tylko po pierwszym sezonie i moje uwagi dotyczą właśnie jego. Drugiego jeszcze nie tknęłam i wcale mi się nie śpieszy jakoś.

Lafayette uwielbiam chyba za dumę. Nie jestem jakąś szczególną fanką gejów, ale nie można odmówić uroku tej postaci. Pomimo tego czym się zajmuje i orientacji seksualnej jest taki normalny... Taki życiowy, ma do tego wszystkiego właściwe podejście. Najlepsza była akcja z hamburgerem, jak rozmazał jednemu uprzedzonemu gościowi po twarzy. Nie da sobie chłopak w kaszę dmuchać.

Ale i tak moim ulubieńcem jest Eric. Już pomijam fakt, że mi się zwyczajnie podoba, to w dodatku jest takim wampirem jakie lubię. Zimny, stanowczy i bezwzględny. I rozpierdziela tekstami. Cenię go za sarkazm i takie (sorry za wyrażenie) sku*wysyńskie opanowanie. Poza tym lubię jego duet z Pam (jak i samą Pam), razem wyglądają tak doskonale zdzirowato i wrednie. Z resztą ta kobieta jest cholernie seksowna. Widać, że już nie najmłodsza, urody przeciętnej, ale ma w sobie mnóstwo seksu. Gdybym była facetem poleciałabym na nią, bez dwóch zdań. Tak więc duet Eric - Pam, zaspokaja moje wszelkie potrzeby estetyczne, zarówno te wizualne jak i, powiedzmy, mentalne.

Tara mi czasem przypomina mnie samą. Jest awanturna, często krzywdzi ludzi których kocha i samotna. W dużej mierze ją rozumiem, choć czasem mnie wkurza. Ale jak tak myślę to pewnie w jej sytuacji postępowałabym bardzo podobnie. Martwi mnie tylko fakt, że ta aktorka nie ma szyi :/ Sęk w tym że moja sympatia do niej leci na łeb na szyję, zwłaszcza po tym jak się zaczęła bawić w te całe Voo-doo.
Sam jest spoko. Tak zwyczajnie. Taki normalny, równy facet. W prawdzie raczej w życiu by o nim nie pomyślała jako o partnerze, to jako kumpel byłby świetny.
Rozwaliła mnie Amy. Totalnie nawiedzona laska - szkoda że nie żyje, była mocna. Miała ciekawą mimikę twarzy i ładny głos. Podobała mi się gra tej aktorki, będzie mi jej brakować.
Ciekawie się zapowiada Jessica choć jest cholernie wkurzająca. Ale sceny z nią sprawiły mi mnóstwo radości jednak. Mam nadzieję, że przysporzy Billowi jak najwięcej problemów, bo nie cierpię tego palanta. I daj Boże żeby to on był z Sookie, żadnemu facetowi w tym serialu tak źle nie życzę żeby się z nią związał. Tylko Billowi. Pasują do siebie idealnie. Tylko żebym jeszcze nie musiała ich oglądać....

Poza tym jestem trochę zła, bo niemal od początku rozszyfrowałam kto był mordercą. Zarówno w serialu jak i w książce [książkę zaczęłam czytać w połowie pierwszego sezonu. Po dwóch dniach zgadłam kto był mordercą nie doczytawszy do końca, ale końcówka sezonu mnie utwierdziła w przekonaniu]. Chociaż w serialu miałam dwóch podejrzanych - w książce zgadłam od razu. Co oczywiście tylko potęguje moje rozczarowanie - lubię być zaskakiwana. :/ Ale podoba mi się odtwórca roli mordercy. Ciekawa im z tego postać wyszła w serialu.

.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 17:44   

Ja jestem w trakcie oglÂ?dania drugiego sezonu, ale stan??Â?am na trzecim i utkn??Â?am, nie wiem sama dlaczego:).
Co do serialu to przyznam Â?e momentami byÂ?am zniesmaczona tym co widziaÂ?am, ale potem jakoÂ? przywykÂ?am. Strasznie duÂ?o krwi i seksu, no w ko??cu serial dla dorosÂ?ych :D Na pewno serial jest lepszy od ksiÂ?Â?ki, bynajmniej moim zdaniem.

Ulubiona posta??: Jessica, Pam i Eric :mrgreen: Eric jest zarÂ?bisty normalnie. Dla niego moÂ?e zdecyduje si?? przeczyta?? dalsze ksiÂ?Â?ki, ale nad tym jeszcze si?? zastanowi?? ;)
Nielubiana posta??: chyba Sookie i Bill, ale Billa nie lubiÂ?am juÂ? w ksiÂ?Â?ce.

Co do finaÂ?u pierwszego sezonu:
Pierwsza sprawa: Nie sÂ?dziÂ?am Â?e to powiem ale jednak... KsiÂ?Â?kowa Sookie jaka byÂ?a, ale sama poradziÂ?a sobie z Rene. A w serialu... hmm... Jak zobaczyÂ?am Billa to
Cytat:
myÂ?laÂ?am Â?e p??kn?? ze Â?miechu jak "pÂ?onÂ?Â?/smaÂ?yÂ? si??" w sÂ?o??cu... Groteskowy widok. AÂ? miaÂ?am nadziej?? Â?e to koniec Billa-Wampira :lol: ale jednak nie :evil: I to jego "Sookeey"(jakoÂ? tak) :| Aaa, i nagi Sam. NieÂ?le, nieÂ?le...

Druga sprawa: A scena w szpitalu to gdzie?
Cytat:
PrzecieÂ? Ericzek wysÂ?aÂ? jej ten dziwny kwiat przypominajÂ?cy ... no wiecie co... hehe :oops:

W kaÂ?dym bÂ?dÂ? razie nie podoba mi si?? Â?e Eric jest ukazany jako potw??r a ta ciota Bill jako bohater. Ble :evil:

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 21:18   

ja wczoraj obejrzaÂ?am ostatni odcinek II sezonu... zdecydowanie g??ruje nad I. najbardziej podobaÂ? mi si?? wÂ?tek Godric'a.
wie ktoÂ? moÂ?e kiedy zacznÂ? pojawia?? si?? odcinki III?? pewnie nie pr??dzej niÂ? na wiosn?? :/

s.mapet 
Weteran
Pecik :)

Wysłany: 2009-09-15, 21:34   

Zabijcie mnie, ale do mnie ten serial w jakiÂ? magiczny spos??b w og??le nie trafiÂ?. ObejrzaÂ?am 3 pierwsze odcinki i jakoÂ? tak mnie odrzuciÂ?y, Â?e nie mogÂ?am dalej przez to przebrnÂ???. W sumie zacz??Â?am oglÂ?da?? serial, bo graÂ?a w nim Paquin, ale jak jÂ? zobaczyÂ?am w tych wÂ?oskach i jak zachowywaÂ?a si?? jak totalna kretynka to poczuÂ?am zniesmaczenie, Â?e aktorka, kt??rej role zwykle bardzo mi pasowaÂ?y nagle popeÂ?niÂ?a taki epic fail. C??Â? moÂ?e kiedyÂ? si?? przekonam i jednak obejrz??, ale p??ki, co si?? na to nie zapowiada.

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 16:35   

mi si?? teÂ? na poczÂ?tku nie podobaÂ?, ale jakoÂ? potem si?? strasznie wkr??ciÂ?am. a co do Sookie, to jest po prostu walni??ta. na miejscu Paquin w Â?yciu bym nie odegraÂ?a tak dennej postaci.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 16:48   

Co do trzeciego sezonu:
ReÂ?yser Alan Ball planuje rozpocz??cie zdj???? do pierwszego odcinka jeszcze przed Â?wi??tami BoÂ?ego Narodzenia. Serial wr??ci na anten?? z trzecim sezonem w 2010 roku.
Na razie tylko tyle wiadomo. Tyle co nic.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2009-10-12, 18:00   

W pierwszy jakoÂ? sie wciÂ?gn??Â?am ale drugi... chyba ze 3 odcinki oglÂ?dn??Â?am i wymi??kÂ?am. Tak szczerze to nie wiem czemu...

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 19:12   

Serialu nie oglÂ?daÂ?am czytaÂ?am tylko ksiÂ?Â?k??. I Â?aÂ?uje ale nie dlatego, Â?e nie widziaÂ?am filmu ale Â?e czytaÂ?am ksiÂ?Â?k?? :mrgreen: bo to byÂ?a strata czasu. KsiÂ?Â?ka byÂ?a bardzo sÂ?abe przynajmniej ja tak sÂ?dz??. W ksiÂ?Â?ce wkurzyÂ?o mnie wszystko: Sookie, jej szef, Bill i dÂ?ugo by jeszcze wymienia?? :-x
Nie wiem jaki jest serial ale po przeczytaniu ksiÂ?Â?ki nie mam ochoty go oglÂ?da?? :-|

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2009-10-17, 13:16   

Bez owijania w baweÂ?n??, te ksiÂ?zki nie czyta si?? dla fascynujÂ?cej fabuÂ?y.
Ale popieram denne to byÂ?o Â?e o rany.
Chyba tylko gorsze byÂ?y te Pamietniki Wampir??w - czy jakoÂ? tak.
Serio, bardziej produktywne od czytania ich byÂ?o by wbicie sobie widelca w oko i wyregulowanie ostroÂ?ci.

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 14:59   

Sasanka napisał/a:

Chyba tylko gorsze byÂ?y te Pamietniki Wampir??w - czy jakoÂ? tak.

Tak Pami??tniki Wampir??w :-D popieram one byÂ?y masakryczne przeczytaÂ?am tylko 1 tom ale to byÂ?o straszne, na prawde tak gÂ?upiej ksiÂ?Â?ki dawno nie czytaÂ?am :shock:

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2009-10-18, 13:18   

Taaa... ja ze zgrozy chyba doczytaÂ?am do ko??ca 1 tom i nigdy wi??cej nic do rÂ?k nie wezme tej autorki.
Serio, jezeli chcecie zapozna?? sie ze szmirÂ? jakich maÂ?o to polecam tÂ? pozycj??.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2009-10-18, 14:38   

Co do serialu to gdy miaÂ? wejÂ??? na anten?? to czekaÂ?am na niego bo po prostu lubi?? seriale w tym klimacie i oglÂ?dam prawie wszystkie jeÂ?li tylko mog??.Jednak po obejrzeniu kilku odcink??w daÂ?am sobie spok??j bo to straszna szmira nic wi??cej (jak dla mnie ) .Nic mi si?? w tym serialu nie podobaÂ?o ,kompletnie nic .
Co do "Pami??tnik??w wampir??w" to widz?? Â?e jestem w mniejszoÂ?ci kt??ra przeczytaÂ?a wszystkie cz??Â?ci .Jedno mog?? wam powiedzie?? nie macie czego Â?aÂ?owa?? ,dalej jest jeszcze gorzej jeÂ?li w og??le jest moÂ?liwe .OsobiÂ?cie czytaÂ?am pami??tniki tylko i wyÂ?Â?cznie dla Damona ,ale i jego autorka w ostatniej cz??Â?ci zmieniÂ?a w caÂ?kiem nie ciekawÂ? posta?? .
Co jednak najbardziej mnie zÂ?oÂ?ci, to fakt Â?e ta beznadzieja jest bardziej popularna jak cykl o Mercy ,tylko si?? zastanawia?? nad ludzkimi gustami .

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 16:43   

RewelacjÂ? to ten serial nie jest... Ale oglÂ?dalnoÂ??? to ma, i to niezÂ?Â?.
Ja stan??Â?am zdaje si?? na trzecim odcinku drugiego sezonu i jakoÂ? nie ciÂ?gnie mnie Â?eby kontynuowa?? oglÂ?danie. Pewnie kiedyÂ? doko??cz?? ale teraz oglÂ?dam inne seriale ;)

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2009-10-18, 17:27   

@lma napisał/a:
Ja stan??Â?am zdaje si?? na trzecim odcinku drugiego sezonu i jakoÂ? nie ciÂ?gnie mnie Â?eby kontynuowa?? oglÂ?danie. Pewnie kiedyÂ? doko??cz?? ale teraz oglÂ?dam inne seriale ;)

O Bosze... to moÂ?liwe ??

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-19, 11:26   

Sasanka napisał/a:
@lma napisał/a:

O Bosze... to moÂ?liwe ??

Ale moÂ?liwe, Â?e ma oglÂ?dalnoÂ????? Tak, ma. Nawet Wydawnictwo Mag wydaje ksiÂ?Â?ki z cyklu o Sookie gÂ???wnie przez to (sami zresztÂ? przyznali na swoim forum), Â?e serial jest "hitem". No i dobrze zrobili, Â?e zainwestowali, bo ksiÂ?Â?ka r??wnieÂ? dobrze si?? sprzedaje. Na empiku najnowsza ksiÂ?Â?ka widnieje jako bestseller... Tak jest... Ludziki kupujÂ? te ksiÂ?Â?ki :-/
A jeÂ?li chodzi o to, Â?e oglÂ?daÂ?am ale przerwaÂ?am to oglÂ?danie... No c??Â?, sÂ? inne seriale, nawet lepsze ;-)

Odpowiedz do tematu