Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
Tajemnice Smallville
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-09-13, 23:37   Tajemnice Smallville

Ha, wiecie, ja tam nie zawsze piszę o tym, o czym lubię xD Przeglądając jedno forum nadziałam się na temat o tymże serialu, machnęłam tam swoją wypowiedź i tak sobie pomyślałam, że zobaczę jak się u nas w tej kwestii sprawy mają.

Ja wiem, że to był hit pare lat temu, teraz to już nie modne i passe, ale pamieta ktos jeszcze te ''szczenięce lata'' supermana?

Mnie zawsze wkurzał ten serial. Matka ogladała z wypiekami na twarzy, a ja miałam chęć rzucać w telewizor cieżkimi przedmiotami. Żaden z bohaterów nie przypadł mi do gustu, Ciepłe Kluchy - Clark, który swoją aparycją wywoływał u mnie napady agresji; śliczna, niezdecydowana i wiecznie w niebezpieczeństwie Lana; koleżanka naszego bohatera (jak jej tam było? Cleo? Nawet imiona maja banalne : / ) roztrzepana blondyneczka, obowiązkowo podkochująca się w nim; kumpel Clarka też jechał według oblatanego schematu - ten brzydszy, głupszy, zawsze w cienu kolegi. Jeszcze Lex mógłby się jakoś bronić, ale i jemu nawtykali jakiś chorych akcji z żoną czy tam narzyczoną i obowiązkowo konflikt z ojcem-bogaczem. Odcinki z kolei przypominały karykaturę Z Archiwum X (które swoją drogą też jest wg. mnie serialem mocno średnich lotów). Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Ani fabularnie ani poprzez bohaterów ten serial do mnie nie trafiał. Podnosił mi tylko ciśnienie i wzmagał irytacje, ale może to dlatego, ze nigdy nie lubiłam Supermana. Ani w komiksie, ani w kreskówce, ani w filmie.

.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-03-16, 08:29   

Jestem za sÂ?abym obserwatorem, skoro wczeÂ?niej nie zwr??ciÂ?am uwagi na ten temat ;)

Ot??Â? duÂ?o si?? zmieniÂ?o od sytuacji, kt??rÂ? opisaÂ?aÂ?. W USA leci juÂ? sezon 9 (kt??ry mog?? oglÂ?da?? na bieÂ?Â?co tylko dzi??ki portalom umieszczajÂ?cym go online), wida??, Â?e producenci porzÂ?dnie wzi??li si?? za serial - cz??sto na forach pojawia si?? podejrzenie, Â?e zwi??kszyli budÂ?et na efekty specjalne; scenariusz jest ciekawszy, zdecydowanie bardziej mroczny, a postacie, kt??re doÂ?Â?czyÂ?y (szczeg??lnie te majÂ?ce by?? ciemnÂ? stronÂ?) sÂ? Â?wietne - na plus wyszÂ?o to, Â?e niby sÂ? to czarne charaktery, ale nagle w kt??rymÂ? odcinku zrobiÂ? coÂ? takiego, Â?e do ko??ca nie wiadomo - wprowadzenie takich bohater??w (podobnie jak Lex) zrobiÂ?o wiele dobrego.

Akcja przede wszystkim przeniosÂ?a si?? do Metropolis, gdzie Clark pracuje juÂ? w Daily Planet razem z Lois i moÂ?e nie jest Supermanem w niebieskim kostiumie (dzi??ki Bogu), ale jego charakter zdecydowanie si?? zmieniÂ?. Jest bardziej pewien siebie i stanowczy, chociaÂ? czasem jeszcze nadal doprowadza mnie do szaÂ?u nadmiernÂ? cierpliwoÂ?ciÂ? i dobrociÂ?. Wiem, dziwak ze mnie.

Lois to Â?wietna gra aktorska Eriki Durance - prawdziwa pyskata i energiczna Lois. I tyle wystarczy :)

Chloe (sÂ?awna Cleo :mrgreen: ) to nie zakochana przyjaci??Â?eczka, tylko bardzo dobry haker, cho?? czasem troch?? za bardzo nakr??cona na punkcie ratowania Â?wiata...

Scenariusz jest czasem, wkurzajÂ?cy, (i te pomysÂ?y niekt??re!) ale na plus wyszÂ?o usuni??cie cho?? troch?? z pierwszego planu powtarzajÂ?cego si?? wÂ?tku kryptonitu i sÂ?aboÂ?ci Clarka na niego. No i Lany. Zdecydowanie.

Jest coÂ? takiego w tym serialu, Â?e nadal go oglÂ?dam, Â?e jestem ciekawa, co b??dzie dalej i rzeczywiÂ?cie zastanawiam si??, jak to si?? sko??czy.
Oby tylko nie ciÂ?gn??li go w niesko??czonoÂ??? i zako??czyli, zanim si?? wypali...

Odpowiedz do tematu