Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2011-08-23, 08:49
Slumdog. Milioner z ulicy.
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-09-13, 01:45   Slumdog. Milioner z ulicy.

Świetny film. Troszkę mnie drażniło, że zrobiony nieco na modłę Bollywoodu (NIECIERPIĘ tych filmów) i że ta dziewczyna taka piękna (jak z bollywoodzkiego filmu wyciągnięta właśnie :/ nie pasowała do reszty obsady, wyraźnie odstawała z tą swoją wymuskaną buźką od reszty bohaterów. Ciekawe czy to dlatego reżyser zdecydował się zrobić jej bliznę xD ), ale ogólnie wrażenie super. I ta muzyka. Sama tak nie poniewiera, ale razem ze scenami z filmu, z tym genialnym montażem... ekstra.

Podobało mi się też to, że film dostarcza tylu skrajnych emocji, smutek, złość, radość (uwielbiam tę scene z tym wychodkiem xD pomimo, że jest OBRZYDLIWA xD). Dołuje i buduje jednocześnie. I najlepsze jest to, że pod sam koniec już mnie nie obchodziło czy on wygra czy nie te pieniądze, bo tak naprawdę chodziło tylko o ten jeden telefon. Było mi to obojętne, niezależnie czy by je zdobył czy nie zakończenie podobałoby mi się tak samo.

I tak z cyklu odczuć własnych to i tak uważam, że najlepszą postacia tego filmu byl Salim. Jamal to prosta i poczciwa dusza, pomimo tego co przeszła wierzaca w dobro, często bardzo naiwna. Latika była najpłytsza z calej trójki, była czymś za czym Jamal miał tęsknić i do czego dążył, sama w sobie była nijaka, ot piękna, miła, dobra. Dopiero Salim dostarcza jakiś wiekszych bodźców, nie radzi sobie z tym co się wokół niego dzieje, a przecież stara się jak może, pomimo złośliwości jakie robi Jamalowi czuje się odpowiedzialny za młodszego brata. Gubi się i odnajduje. Gubi i odnajduje. To ludzkie, to normalne, choć tak wypaczone. To była postać, która mnie w tej histori urzekła.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 17:37   

WybraÂ?am si?? na ten film do kina, zach??cona przede wszystkim, Â?e film byÂ? zdobywcÂ? Oscara :shock:
Film bardzo mi si?? podobaÂ?. Muzyka Â?wietna, wr??cz genialna. Sama fabuÂ?a interesujÂ?ca, bohaterowie r??wnieÂ?. Par?? scen faktycznie odpychajÂ?cych, a z tym wychodkiem to byÂ? szok. Chyba Â?miaÂ?am si?? najgÂ?oÂ?niej ze wszystkich w kinie :mrgreen:

MyÂ?l??, Â?e film warto zobaczy??. Taki film z happy endem bo miÂ?oÂ??? wszystko zwyci??Â?y :-P i takie tam.

Saga 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2009-12-03, 13:10   

Mi Slumdog podobaÂ? si?? przede wszystkim, za podejÂ?cie do reali??w Indii. Za pokazanie Â?ycia w slamsach. I szale??stwa kt??re otacza tam Milioner??w, jakÂ? ta gra jest szansÂ? Â?eby si?? wyrwa?? ze schematu, Â?y?? tak jak si?? chce.

Tak jak pisaÂ?a Kometa, byÂ? mi na ko??cu wszytko jedno czy Jamal wygra czy nie. Dla mnie waÂ?niejsze byÂ? to, Â?e m??gÂ? zagra?? i Â?e Latika odebraÂ?a ten telefon.

Zdecydowanie wart zobaczenia ;-)

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2009-12-03, 20:48   

Mnie jednak Â?rednio si?? podobaÂ?, muzyka i poÂ?Â?czenie z filmem zebrane w zgrabnÂ? caÂ?oÂ???. Ale takÂ?e widziaÂ?am caÂ?Â? wspaniaÂ?oÂ??? Indii.W realnym Â?yciu jest okropne.Nie wiem jak adnim spojrzy na mnie ale zaraz podam coÂ? i pewnie si?? naraÂ??? na bana.
:!: Mog?? poda?? link do galerii ukazujÂ?cÂ? pi??kno i brzydot?? a moÂ?e realny Â?wiat :!: a dobra oberw?? po gÂ?owie (prosz?? mnie za surowo nie kara?? to dla edukacji).

Obok pi??kna i zapierajÂ?cych dech widok??w wyÂ?azi globalizacja ze swÂ? brzydkÂ? g??bÂ? (plaÂ?e gdzieÂ? w kt??rymÂ? momencie znajomy zrobiÂ? zdj??cia plaÂ?y peÂ?nej Â?mieci zakÂ?adka Madras)
http://www.przybra.9x.pl/...es/IMG_2293.jpg
http://www.przybra.9x.pl/...0-india-009.jpg
http://www.przybra.9x.pl/...0-india-010.jpg a to jest Â?ycie codzienne
http://www.przybra.9x.pl/...ndia-%20215.jpg

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 22:09   

MoÂ?e gÂ?upio to b??dzie wyglÂ?da??, ale do obejrzenia tego filmu zmusiÂ?a mnie mama ;-) , co chwila pytaÂ?a si?? czy juÂ? go oglÂ?daÂ?am, heh wi??c go obejrzaÂ?am. Mam?? on bardzo zachwyciÂ?, mi si?? tylko bardzo podobaÂ? :-D .
Na poczÂ?tku si?? gubiÂ?am w fabule- ale w sumie mogÂ?a to by?? zasÂ?uga gorÂ?czki i mimo tego nie zasn??Â?am przez te 2h. Pi??kna muzyka, zdj??cia, mnustwo kolor??w.
Co do historii Jamala to chÂ?opak miaÂ? duÂ?o szcz??Â?cia w swoim nieszcz??Â?ciu. ZnaÂ? wszystkie pytania bo praktycznie dotyczyÂ?y jego Â?ycia (moÂ?e inaczej- przewijaÂ?y si?? w jego Â?yciu pwene zdarzenia dzi??ki, kt??rym znaÂ? odpowiedzi) , hm ale fart- nie no jak dla mnie troch?? oklepane. I ten koniec, patrzÂ?c na caÂ?oÂ??? filmu troch?? za bardzo bajkowy, opr??cz Â?mierci Salima. Mimo tego, Â?e "wszedÂ? do gangu" i pierwsze wraÂ?enia o nim jest negatywne to jak si?? zagÂ???bi?? w jego posta?? to widac Â?e w gÂ???bi serca Â?aÂ?uje wszystkiego zÂ?ego co uczynil i na sw??j spos??b pr??buje to naprawi??.

TakÂ?e og??lne odczucia bardzo pozytywne.

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 14:49   

film byÂ? caÂ?kiem ciekawy, aczkolwiek nie ciÂ?gnie mnie do powt??rnego obejrzenia. moim zdaniem najlepsze byÂ?o to, Â?e wÂ?tki smutne i dramatyczne przeplatane byÂ?y zabawnymi, wr??cz komicznymi (sÂ?ynna scena w wychodku). teÂ? uwaÂ?am, Â?e Salim byÂ? najbardziej interesujÂ?cÂ? postaciÂ?. wÂ?tek miÂ?osny byÂ? doÂ??? nudny i przewidywalny, ale znoÂ?ny. najbardziej podziwiam za pomysÂ? z przedstawieniem caÂ?ego Â?ycia bohatera przy pomocy gÂ?upiego programu telewizyjnego.

przed obejrzeniem odrzucaÂ? mnie sam tytuÂ? i kr??tkie opisy filmu, bo po 1.kojarzyÂ? mi si?? z czymÂ? w styl "Richie Rich", a opowieÂ??? przypominaÂ?a bajk?? o Kopciuszku. do tego caÂ?ym sercem nienawidz?? "Milioner??w"...

Pearl
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 18:19   

Film bardzo mi si?? podobaÂ?. ZwÂ?aszcza gdy pokazywali jak mali bracia musieli sobie radzi?? by przeÂ?y??. Dobrze, Â?e pokazali realia Â?ycia w Indiach, zwÂ?aszcza maÂ?ych, opuszczonych dzieci cz??sto wykorzystywanych i krzywdzonych. Og??lnie film miaÂ? kilka Â?miesznych scen przy kt??rych moÂ?na byÂ?o si?? nieÂ?le poÂ?mia?? ;-) TeÂ? podzielam zdanie Â?e Salim byÂ? ciekawÂ? postaciÂ?. Mimo iÂ? przeszedÂ? na tÂ? "ciemnÂ? stron??" to na koniec si?? przeÂ?amaÂ? i pom??gÂ? bratu. Film warty obejrzenia :-)

Odpowiedz do tematu