Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Harper Connelly
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-01-11, 07:34   

Dla mnie Cykli o Harper podoba się tak samo jak o Sokki. Autorkę należy podziwiać jednak za to, że potrafi napisać ciekawą serię nie tylko o wampirach (na które jest moda). Nie jest autorką jednej serii. A to duży plus dla autora. Harper wydaje się osobą bardzo delikatną, a nawet bym powiedziała kruchą i ze względu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Harper boi się odrzucenia a już szczególnie nie chce być odrzucona przez "rodzinę". Z tej rodziny został tylko jej "brat", który akceptuje jej zdolności. Harper bała się jak zareaguje Tolliver na jej uczucia. Nie dziwię się. Po takiej traumie, kiedy "straciła" wszystkich swoich bliskich, bała się, że straci również jego. Nie czytałam jeszcze najnowszej części ale z tego co słyszałam nie ustępuje niczym poprzednim.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-01-12, 08:39   

Lubi?? cykl o Harper Connelly, ale odbieram go bardziej jako klasyczny kryminaÂ?. WÂ?tek paranormalny i romansowy jest tylko dodatkiem do wÂ?tku gÂ???wnego, czyli rozwiÂ?zania zagadki kryminalnej. I tu dochodz?? do gÂ???wnej wady serii : wszystkie ksiÂ?Â?ki rozgrywajÂ? si?? wedÂ?ug tego samego schematu. PrzyjeÂ?dÂ?a Harper do miasteczka gzie sÂ? jakieÂ? trupy, spotyka si?? z niedowierzaniem i niech??ciÂ?, zaczyna dziaÂ?a??, ktoÂ? usiÂ?uje jÂ? wyeliminowa??, sÂ? zwroty akcji i niebezpieczne perypetie/nast??pne trupy po czym nast??puje rozwiÂ?zanie zagadki, prawie wszyscy przekonujÂ? si?? si?? do Harper. W pierwszej cz??Â?ci jest bardzo fajnie, w nast??pnych juÂ? tylko fajnie. Oki, moÂ?na powiedzie?? ,Â?e we wszystkich ksiÂ?Â?kach powinien by?? poczÂ?tek, rozwini??cie i zako??czenie, ale pewna schematycznoÂ??? fabuÂ?y odebraÂ?a mi nieco radoÂ?ci przy czytaniu kolejnych przyg??d H.C.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 19:19   

WÂ?aÂ?nie zacz??Â?am czyta?? pierwszÂ? cz??Â??? :-D
I od razu moÂ?na zauwaÂ?y?? wielkÂ? r??Â?nic?? dw??ch serii autorki (Sookie i Harper). Wi??cej jak przeczytam caÂ?oÂ???

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-01-12, 19:40   

To jestem ciekawa Twojej opinii. Sama przeczytaÂ?am jak na razie dwie cz??Â?ci i jestem z tego zadowolona. Ale Majster ma racj??. Ta seria jest bardziej kryminaÂ?em z wÂ?tkami paranormalnymi.
Jest zupeÂ?nie r??Â?na od ksiÂ?Â?ek o Sookie, ale wcale nie gorsza.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-01-12, 22:26   

dorota7677 napisał/a:
Ta seria jest bardziej kryminaÂ?em z wÂ?tkami paranormalnymi.

Od poczÂ?tku m??wiÂ?am Â?e to kryminaÂ?y. Ja bardzo lubi?? kryminaÂ?y i pomimo Â?e dostrzegam schematycznoÂ??? fabuÂ?y to jednak uÂ?miecham si?? pod nosem, bo to taka klasyczna schematycznoÂ???. W pewien spos??b klasyczna ;) Jeszcze nie zacz??Â?a mi przeszkadza??, ale teÂ? nie lubi?? gdy autor idzie zbyt bardzo na Â?atwizn??.

dorota7677 napisał/a:
Jest zupeÂ?nie r??Â?na od ksiÂ?Â?ek o Sookie, ale wcale nie gorsza.

OczywiÂ?cie, Â?e nie gorsza. Jest LEPSZA. Pierwsza cz??Â??? owszem miejscami troch?? si?? dÂ?uÂ?yÂ?a, ale dwie pozostaÂ?e? Bardzo fajne. A Sookie bym najch??tniej za uszy powiesiÂ?a.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Panthera 
Kotołak

Wysłany: 2011-01-15, 14:51   

Mam pytanie nabyÂ?am dziÂ? tom trzeci "An Ice Cold Grave" ale nie ma nigdzie ostatnio tomu drugiego wi??c myÂ?laÂ?am nad tym by najpierw przeczyta?? trzeci a potem dorwa?? gdzieÂ? drugi. Ale nasuwa si?? pytanie, czy waÂ?na jest tutaj kolejnoÂ??? czytania czy nie bardzo? WolaÂ?abym nie dowiedzie?? si?? czegoÂ? bardzo waÂ?nego w tomie 3 na poczÂ?tku o co rozbija si?? na przykÂ?ad caÂ?y tom 2...

PS.
*Loleczko na bog??w wszelakich... a moÂ?e by tak oznaczy?? spoiler o rodze??stwie? Argh jak ja nie lubi?? takiego spoilerowania.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-01-15, 18:08   

Panthera, tam chyba w tr??jce wspominajÂ? kto zabijaÂ? w dw??jce, takÂ?e troch?? nie teges... Ja bym nie byÂ?a zachwycona, natrafiajÂ?c na coÂ? takiego. Ale jeÂ?li chodzi o inne wÂ?tki to nic szczeg??lnego si?? tam nie dzieje, przy czym nie b??dziesz wiedzie?? kim jest Xylda i Manfred bez drugiej cz??Â?ci.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Panthera 
Kotołak

Wysłany: 2011-01-17, 11:04   

Ok dzi??ki, czyli wracam do polowania na tom drugi, kt??rego jakoÂ? nie chcÂ? mie?? na stanie :/

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-31, 12:36   

PrzeczytaÂ?am pierwszÂ? cz??Â??? :-D
Musz?? przyzna??, Â?e tak mocno mnie zaciekawiÂ?a, Â?e wciÂ?gn??Â?am jÂ? w jeden wiecz??r, co ostatnio rzadko si?? u mnie przytrafia.
Mimo, iÂ? nie jest to jakaÂ? wybitna i oryginalna ksiÂ?Â?ka to warto przeczyta??. Strasznie podobaÂ?y mi si?? relacje naszego rodze??stwa, Â?ledztwo teÂ?, chociaÂ? wytypowaÂ?am z poczÂ?tku "podejrzanego". Jednak ksiÂ?Â?k?? oceni?? w moim rankingu dosy?? wysoko 8/10. Jedynym paranormalnym dodatkiem byÂ? "talent" gÂ???wnej bohaterki i to wÂ?aÂ?nie mi si?? podobaÂ?o :-D
OsobiÂ?cie jestem zadowolona z lektury i zaczynam polowanie (co w poÂ?Â?czeniu z moim nazwiskiem Â?wietnie pasuje :mrgreen: ) na drugÂ? i trzeciÂ? cz??Â???.

P.S. ZauwaÂ?yÂ?am pewnÂ? zaleÂ?noÂ???. Jak komuÂ? podobaÂ?a si?? seria o Sookie to seria o Harper juÂ? niekoniecznie i odwrotnie. Hmm, ciekawe :-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-01-31, 14:07   

Na Facebooku Fabryki byÂ?a wzmianka o wydaniu 4 tomu. Premiera ma by?? 11 marca. Cho?? nie sÂ? pewni, czy to si?? jeszcze nie zmieni. Miejmy nadziej??, Â?e nie i ksiÂ?Â?ka wyjdzie w terminie.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Ola
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-31, 14:59   

@lma napisał/a:
P.S. ZauwaÂ?yÂ?am pewnÂ? zaleÂ?noÂ???. Jak komuÂ? podobaÂ?a si?? seria o Sookie to seria o Harper juÂ? niekoniecznie i odwrotnie. Hmm, ciekawe :-)

Wida??, jestem wyjÂ?tkiem od tej reguÂ?y :-P

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-01-31, 21:03   

Ola napisał/a:
@lma napisał/a:
P.S. Zauważyłam pewną zależność. Jak komuś podobała się seria o Sookie to seria o Harper już niekoniecznie i odwrotnie. Hmm, ciekawe :-)

Widać, jestem wyjątkiem od tej reguły :-P

Potwierdzam. Również jestem wyjątkiem od tej reguły. Dla mnie obie serie są świetne.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-31, 21:32   

hlukaszuk napisał/a:
Ola napisał/a:
@lma napisał/a:

Wida??, jestem wyjÂ?tkiem od tej reguÂ?y :-P

Potwierdzam. R??wnieÂ? jestem wyjÂ?tkiem od tej reguÂ?y. Dla mnie obie serie sÂ? Â?wietne.

Jak dla mnie seria o Sookie jest lekko denna (ujmujÂ?c baaardzo delikatnie).
CzytajÂ?c Harper moÂ?na zauwaÂ?y?? ogromnÂ? r??Â?nic?? w stylu obu serii (cho?? to teÂ? zaleÂ?y od tÂ?umaczki) i narracji, gdzie Sookie jest prostÂ? dziewczynÂ? o maÂ?ym rozumku i jej postrzeganie Â?wiata m??czy mnie niemiÂ?osiernie. Tutaj tego nie byÂ?o, powieÂ??? wciÂ?gn??Â?a mnie od pierwszej strony i mam zamiar przeczyta?? dalsze cz??Â?ci, gdzie ksiÂ?Â?ek o Sookie kijem nie tkn??.
Ostatnio spotkaÂ?am si?? ze stwierdzeniem, Â?e "seria o Harper jest nuÂ?Â?ca" i to wypowiadaÂ?y opini?? fanki serii wafla Billa, wi??c z tego wysnuÂ?am pewnÂ? zaleÂ?noÂ??? ;-)

Majster 

Wysłany: 2011-02-01, 06:40   

@lma napisał/a:

MoÂ?e to troch?? za mocno powiedziane, ale r??wnieÂ? mi Harper podoba si?? zdecydowanie bardziej. MyÂ?l??, Â?e jest to spowodowane tym, Â?e Harper bierze Â?ycie we wÂ?asne r??ce, podczas gdy Sookie daje si?? bardziej nieÂ??? losowi, a przynajmniej tak to odbieram. Wida?? podobajÂ? mi si?? mocne kobiety, przynajmniej w literaturze :-)

Ola
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-12, 17:09   

Sko??czyÂ?am wÂ?aÂ?nie czyta?? ostatni tom o Harper i jestem zachwycona tÂ? ksiÂ?Â?kÂ? :mrgreen: tylko troch?? mi szkoda, Â?e to juÂ? koniec...

Spoiler:

Przyznam, Â?e bardzo mnie zaskoczyÂ?o to, Â?e Mark zabiÂ? Cameron... zupeÂ?nie si?? tego nie spodziewaÂ?am. Przez te wszystkie tomy miaÂ?am nadziej??, Â?e Cameron jednak Â?yje i Â?e si?? odnajdzie. Poza tym Â?adnie si?? zaz??bia sprawa bogatej rodziny z rodzinÂ? Harper. Na poczÂ?tku myÂ?laÂ?am, Â?e Chip moÂ?e by?? jakoÂ? zamieszany w znikni??cie Cameron, jednak do gÂ?owy mi nie przyszÂ?a ta opcja z podmianÂ? dziecka przez ojca Tollivera. Generalnie podobaÂ?o mi si?? to co Harris wymyÂ?liÂ?a, gÂ???wnie dlatego, Â?e zaskoczyÂ?o takie wyjaÂ?nienie sprawy z Cameron.

Odpowiedz do tematu