Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Harper Connelly
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-07-02, 23:49   Cyk Harper Connelly

Dzi??kuj?? za opini??. Chyba si?? jednak skusz?? i kupi?? jÂ? w przyszÂ?ym tygodniu. A Â?e ksiÂ?Â?ek o Sookie nie kupowaÂ?aÂ? - no c??Â?, jak byÂ?y wydawane w takim tempie, to nic dziwnego Â?e si??gn??Â?aÂ? po ebooki

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-07-02, 23:56   

Teraz sÂ? wydawane bardzo szybko, ale to juÂ? musztarda po obiadku, bo mam gdzieÂ? w gÂ?owie caÂ?y czas list?? ksiÂ?Â?ek, kt??re chc?? zakupi?? i kt??rych nie czytaÂ?am, wi??c niestety, ale nie sÂ? na liÂ?cie moich priorytet??w. Narzeka si??, Â?e juÂ? nie ma kasy na gÂ?upoty w danym miesiÂ?cu, ale te trzydzieÂ?ci par?? zÂ?otych czasem nawet nie mam chwili wahania, Â?eby wyda?? 8-)

A teraz znowu b??dzie trzeba czeka?? na kolejny tom o Harper - "Grave Secret". Podejrzewam, Â?e okÂ?adka b??dzie oryginalna, jak do tej, chyba, Â?e "tendencje" wÂ?r??d czytelnik??w co do okÂ?adek znowu si?? zmieniÂ? :->

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-07-03, 06:57   Cykl Harper

To i tak maÂ?e piwo jak tylko b??dzie inna okÂ?adka. Gorzej kiedy zmienia si?? wydawca i ksiÂ?Â?ki sÂ? wydawane w innym formacie, a juÂ? mi to si?? trafiÂ?o przy Harris.

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-26, 15:28   

SkusiÂ?am sie na przeczytanie. Strasz nie mi sie spodobaÂ? 2 tom , chociaÂ? 1 jest nieczego sobie. Lubie posta?? Harper. NiedÂ?ugo zabieram sie za trzeciÂ? cz??Â???. Buahaha. :mrgreen:
Hmm, rozwiÂ?zanie pierwszej zagadki byÂ?o zdeczka dziwne. W drugiej mi sie bardzej podobaÂ?o.

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-29, 22:13   

PrzeczytaÂ?am pierwszy tom i jestem zadowolona. MoÂ?e nie zakochana, ale podobaÂ?o mi si??. PoczuÂ?am powiew Â?wieÂ?oÂ?ci, a pomysÂ? na dar bohaterki mi si?? spodobaÂ?. SpodobaÂ?a mi si?? teÂ? gÂ???wna bohaterka. Wreszcie ktoÂ? kto nie jest supermenem (jak juÂ? tu sÂ?usznie zauwaÂ?ono). Troch?? mnie juÂ? zacz??Â?y irytowa?? babo-chÂ?opy obsadzone w gÂ???wnych rolach.
Intryga niestety mi si?? spaliÂ?a w pewnym momencie, bo domyÂ?liÂ?am si??, Â?e [spoiler] nasze dwa mÂ?ode trupki-kochanki to rodze??stwo [/spoiler]. Mimo to przeczytaÂ?am z przyjemnoÂ?ciÂ? i szybko si?? wciÂ?gn??Â?am, a potem z trudem oderwaÂ?am. Z ch??ciÂ? si??gn?? po kolejne tomy.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-13, 15:00   

Gorąco polecam przeczytanie Cyklu Harper Connelly osobom niezdecydowanym. Książki są świetne. Akcja wciągająca. Trzecia zapowiada od razu wątek czwartej. Ponadto rozpoczął się romans. Czy korzystnie wpłynie na dalsze części trudno powiedzieć. Wolałabym by zostali rodzeństwem. To był fajny cykl bez gorących uczuć pomiędzy głównymi bohaterami. Niestety. Moda na miłość (chociażby w tle przeważyła).

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-29, 12:39   

Na facebooku zadaÂ?am pytanie o dalsze cz??Â?ci i oto odpowiedÂ? od wydawnictwa:

"W styczniu zabieramy si?? za produkcj?? Grave Secret :P"

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2010-11-15, 13:36   

W ko??cu dorwaÂ?am w swoje Â?apy tom pierwszy, bo jakoÂ? zawsze tu mieli 3 czy 4 a do tego nie paÂ?aÂ?am miÂ?oÂ?ciÂ? do serii o Sooki. I mega miÂ?e rozczarowanie bo po pierwszym tomie z o pani Stackhouse, to nie bardzo chciaÂ?am si?? tknÂ??? czegokolwiek pani Harris. Pomimo zapewnie?? znajomej, Â?e jednak warto bo ten cykl duÂ?o lepszy.
No tak stanowczo lepszy, moÂ?e nic super niesamowitego ale caÂ?kiem niezÂ?e czytadÂ?o jak si?? okazaÂ?o na jeden dzie??. Czyta si?? szybko, miÂ?o i caÂ?kiem przyjemnie, moÂ?e teÂ? nie uraczyÂ?am dÂ?uÂ?yzn bo przeczytaÂ?am w doÂ??? ekspresowym t??pi??. Nic wielce skomplikowanego... tylko ta wielka "przyjaÂ???" rodze??stw mnie troch?? mierzi. Taka o lektura na dzie?? lub dwa z chorobÂ? w Â???Â?ku. Ale pokazuje, Â?e Harris jakby chciaÂ?a to by potrafiÂ?a pisa?? coÂ? jednak lepszego iÂ? owÂ? 'wspaniaÂ?Â?" seri?? o nierozgarni??tej blondynce.
I tylko troch??, Â?al, Â?e okazuje si??, iÂ? ta seria sprzedaje si?? o wiele gorzej... ciekawe.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-11-15, 17:27   

Zmienisz zdanie w trzecim tomie (te słodkie rodzeństwo się rozjedzie) a poza tym książka dalej trzyma poziom. Ja z utęsknieniem czekam na czwarty tom (już niedługo).

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-11-15, 18:21   

Panthera, to wyobraÂ? sobie jaka ja byÂ?am zdruzgotana, bo najpierw przeczytaÂ?am dwa tomy serii o Harper, a potem si??gn??Â?am po Sookie uwaÂ?ajÂ?c Harris za autork?? na poziomie. No poprostu grabki mi opadÂ?y, byÂ?am tak cholernie rozczarowana i zwyczajnie zÂ?a ze nie macie poj??cie. Nie mogÂ?am uwierzy?? Â?e te dwie serie napisaÂ?a ta sama osoba. Nie m??wi?? Â?e seria Harper jest jakaÂ? super ambitna, ale podobaÂ?o mi si??, a Sookie... To upadek. To dno i wodorosty, m??wicie sobie co chcecie, ale nienawidz?? tego cyklu za gÂ?upot?? bohaterki, za wafla deBilla i za popierdolonoÂ??? pseudo-fabuÂ?y. I aÂ? szlag mnie jasny trafia, Â?e czysta krew i "Martwe" ksiÂ?Â?ki robiÂ? taki sukces podczas gdy caÂ?kiem przyzwoita seria jest pomijana. Chyba zÂ?oszcz?? si?? nie tyle na cykl czy autork?? co gÂ?upot?? ludzkÂ?.

A najgorsze jest to Â?e kiedyÂ? w swej gÂ?upocie pokazaÂ?am mojej matce pierwszy sezon serialu, kiedy jeszcze sama pr??bowaÂ?am zobaczy?? o co tyle szumu. Ja odpadaÂ?am po tym pierwszym sezonie i pierwszej ksiÂ?Â?ce z cyklu za to moja matka staÂ?a si?? fankÂ? zar??wno serialu jak i ksiÂ?Â?ek. Pr??bowaÂ?am to obr??ci?? na dobre dla siebie, podetknÂ??? jej ksiÂ?Â?ki o podobnej tematyce, ale nie daÂ?a si?? podejÂ??? :(

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-11-15, 18:29   

Wiesz Kometa, kiedy ja przeczytaÂ?am pierwszy tom przyg??d Sookie, to byÂ?am przekonana, Â?e to pastisz. I myÂ?l??, Â?e autorka chciaÂ?a Â?ebyÂ?my to tak odebrali. Ale pewnie nie spodziewaÂ?a sie takiego rozgÂ?osu i popularnoÂ?ci. A i wymagania wydawc??w pewnie zrobiÂ?y swoje i pociÂ?gn??Â?a tÂ? seri??, juÂ? nie w formie pastiszu. Ale ja jÂ? lubi??. Nie jest moÂ?e wysokich lot??w, ale i tak jest lepsza od wielu innych. A nie zawsze da si?? czyta?? arcydzieÂ?a.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-11-15, 20:13   

Lubie serię o Sokkie bo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Za to nie trawię serialu a najwięcej drugiego sezonu. Inni mają na odwrót. Może dlatego, że najpierw oglądali a później czytali. Nie wiem co mnie w tej serii przyciąga ale tak już jest. Cykl o Harper lubię tak samo jak Sokkie. Nie ma w nim wampirów to i nie jest na topie i nie jest lansowany. Ale moda zawsze odbija o 90 stopni. Więc, kiedy kryteria się zmienią fani, skaczący z kwiatka na kwiatek, rzucą się na Harper.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-11-17, 16:14   

W cyklu o Harper podoba mi si?? gÂ???wnie sama Harper i tak chyba powinno by?? jeÂ?li jest najwaÂ?niejszÂ? bohaterkÂ? 8-) Ma chwile sÂ?aboÂ?ci, jasne popeÂ?nia bÂ???dy, ale jej podejÂ?cie do wielu spraw albo ludzkich charakter??w zdecydowanie mi pasujÂ?. MiÂ?o si?? czyta w jej perspektywie, potrafi teÂ? odpowiedzie?? komuÂ? tak jak na to zasÂ?uguje. I racja, nie jest g??rnych lot??w, ale ani nie Â?aÂ?uj?? zakupu ani poÂ?wi??conego czasu :) ChociaÂ? 2 cz??Â??? podobaÂ?a mi si?? najbardziej.

Ola
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-08, 13:14   

ZgÂ?aszam si??, jako fanka serii o Harper! :mrgreen:

P??ki co trzeci tom jest moim ulubionym. CiÂ?gle mi brak czasu na przeczytanie czwartego... i w sumie wcale mi si?? nie Â?pieszy, bo szkoda mi, Â?e ta seria jest taka kr??tka.

Widz??, Â?e zeszÂ?o si?? na por??wnanie serii o Harper z seriÂ? o Sookie. OsobiÂ?cie lubi?? obie, jednak wol?? t?? o Harper. Serial True Blood uwielbiam i skoro CBS wykupiÂ?o prawa do nakr??cenia serialu o Harper to licz?? na to, Â?e b??dzie r??wnie dobry.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2011-01-11, 06:59   

PrzeczytaÂ?am wszystkie polskie cz??Â?ci i wyrzucam sobie, Â?e zrobiÂ?am to dopiero teraz. Seria jest fantastyczna. Nie dziwie si??, Â?e maÂ?o os??b wierzy Harper, Â?e ma swoje zdolnoÂ?ci, bo nie wiem czy sama bym uwierzyÂ?a. Ale wkurza mnie, Â?e ludzi patrzÂ? na niÂ? tak jakby byÂ?a jakimÂ? potworem. Okej, jej zdolnoÂ?ci moÂ?e i sÂ? dziwne, ale nie obrzydliwe. Obrzydliwy moÂ?e by?? pedofil, a nie coÂ? co jednak pomaga ludziom. A to, Â?e bierze za to pieniÂ?dze to pryszcz. Za coÂ? trzeba Â?y??. To tak jakby wkurza?? si?? na muzyk??w, Â?e biorÂ? pieniÂ?dze za granie na koncertach.

spoiler
Ciesz?? si??, Â?e Harper i Tollivier si?? zeszli, bo nikt tak jak on jej by nie zrozumiaÂ? i tak by o niÂ? nie dbaÂ?. Z lekka wkurzaÂ?a mnie ta jej postawa, Â?e nic mu nie powie bo on odejdzie. Rozumiem to, ale ja bym tak chyba nie potrafiÂ?a. W ko??cu Â?yj?? si?? raz i akurat ona powinna to wiedzie??. Poza tym znaÂ?a swojego "brata" wi??c na prawd?? powinna coÂ? zauwaÂ?y??.

Mimo tego uwaÂ?am, Â?e ksiÂ?Â?ki sÂ? naprawd?? dobre i bez por??wnania lepsze od serii o Sookie.

Odpowiedz do tematu