Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[manga] Nana
Autor WiadomoŠ
Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2009-09-12, 14:18   [manga] Nana

My┬?l??, ┬?e chocia┬? cz??┬??? z Was s┬?ysza┬?a o wydawanej w Polsce mandze pani Yazawy pt: ''Paradise Kiss". W┬?r??d ┬?e??skiej cz??┬?ci czytelnik??w mang zrobi┬?a ona ma┬?┬? furror??. Ja podesz┬?am do tego tytu┬? bardzo nieufnie, kreska pocz┬?tkowo wydawa┬?a mi sie wstr??tna, a g┬???wna bohaterka by┬?a moim zdaniem nie tyle pusta, co do┬??? g┬?upia w swoim post??powaniu. Nie lubi?? tego typu dziewczyn. Przeczyta┬?am to chyba tylko ze wzgl??du na osob?? Arshiego ^_^. Jednak cos w tym by┬?o urzekaj┬?cego (ot cho??by George ;P) a do kreski szybko sie przyzwyczai┬?am (g┬???wn┬? jej wad┬? jest to ┬?e wszystkie postacie s┬? anorektycznie chude).
Po pewnym czasie ca┬?kiem przypadkiem trafi┬?am na inn┬? pozycje pani Yazawy - NANA. I tu mnie prosze pa??stwa zatka┬?o. ┬?wietne, moim zdaniem o niebo lepsze od ParaKissu!
Jest to historia o dw??ch dziewczynach, obie maj┬? na imie Nana, obie maj┬? po 20 lat i spotykaj┬? si?? w poci┬?gu jad┬?cym do Tokio gdzie obie maj┬? zamiar zacz┬?c swoje nowe ┬?ycie. I na tym ich podobie??stwa sie ko??cz┬?. S┬? tak r??┬?ne, ┬?e a┬? mnie zdziwi┬?o, ┬?e zdo┬?a┬?y si?? zaprzyja┬?ni??.
Nana Oosaki to samodzielna i niezale┬?na osoba. Jest ambitna, chce zosta?? gwiazd┬? rocka, spe┬?ni?? swoje marzenia i w tym celu udaje si?? do Tokio. Nana Komatsu, p??┬?niej zwana Hachi (tak j┬? raz nazwa┬?a Nana O. i tak ju┬? zosta┬?o) to infantyle dziewcz┬?tko zakochuj┬?ce sie co pi???? sekund w ka┬?dym napotkanym przedstawicielu p┬?ci przeciwnej. Jest naiwna i moim zdaniem tak┬?e g┬?upiutka; wyrusza do Tokio za swym ch┬?opakiem, kt??ry dosta┬? sie tam do szko┬?y i tam te┬? pracuje. W Tokio tak┬?e przebywa jej przyjaci??┬?ka Junoko, kt??ra tak┬?e tam studiuje i do kt??rej tak┬?e nasza ma┬?a Hachi jedzie.
Nana i Hachi jak ju┬? wspomnia┬?am poznaja si?? w poci┬?gu jad┬?cym do Tokio, nawi┬?zuj┬? mi┬?┬? pogaw??dk?? jednak rozdzielaj┬? si?? zaraz po opuszczeniu poci┬?gu. Przewrotny los sprawia ┬?e spotykaj┬? sie ponownie. Do spotkania dochodzi gdy panienki chc┬? wynaj┬?c mieszkanie. Akurat upatrzy┬?y sobie ten sam lokal i zadna z nich nie chce ust┬?pi??. Wreszcie dochodz┬? to pewnego kompromisu, postanawiaj┬? zamieszka?? razem, podzieli?? na p??┬? czynsz za mieszkanie. Uk┬?ad wydaje si?? by?? op┬?acalny, dziewczynom wychodzi taniej, a posiadanie wsp??┬?lokatorki mo┬?e by?? ciekawe i po┬?yteczne.
Pewnego dnia w nowym mieszkaniu dziewczyn zjawia sie Nobu - przyjaciel Nany O. i jak sie okaza┬?o cz┬?onek jej nieistniej┬?cego ju┬? zespo┬?u. Nobu gdy tylko sie dowiedzia┬?, ┬?e Nana pojecha┬?a do Tokio uciek┬? z domu i ruszy┬? za ni┬? maj┬?c nadziej?? na reaktywacj?? zespo┬?u i zrobienie wielkiej kariery w Tokio. Niestety wbrew jego oczekiwaniom Nana wcale nie jest zachwycona jego obecno┬?ci┬? (na dzie?? dobry wylewa mu piwo na g┬?owe i ka┬?de szczeniakowi wraca?? do domu), zmienia zdanie dopiero gdy Nobu prezentuje je piosenke kt??r┬? napisa┬?. Po pewnym czasie do┬?┬?cza do nich Yasu - by┬?y perkusista w ich zespole i tym oto sposobem brakuje im do szcz??sci ju┬? tylko basisty. Tutaj do akcji wkracza Hachi, chc┬?c pom??c przyjaci??┬?ce w rozwini??ciu jej zespo┬?u wywiesza og┬?oszenie w sklepie w kt??rym pracuje ┬?e zesp??┬? poszukuje basisty. Szybko zg┬?asza si?? m┬?ody (bo zaledwie 16 letni) i totalnie kawaii Shin i zesp??l ju┬? w pe┬?nym sk┬?adzie rozpoczyna swoj┬? drog?? ku karierze.
Tymczasem furror?? w Japonii robi inny zesp??┬? - Trapnest - z urodziw┬? i niezwykle utaletowana wokalistk┬? - Reir┬?. Hachi, jak na s┬?odkie dziewcz┬?tko przysta┬?o, jest jego wielk┬? fank┬? i udaje si?? jej nawet zdoby?? bilety na koncert. Pragnie zabra?? na to widowisk┬? swoj┬? przyjaci??┬?ke kt??r┬? sta┬?a si?? dla niej Nana O. ale ta jest dziwnie niech??tna. Dalsze wydarzenia oraz przyjazd Mistao - znajomej i fanki Nany O. uchylaj┬? Hachi r┬?bka tajemnicy. Okazuje si?? ┬?e Nan?? O. i jednego z cz┬?onk??w Trapnest - Rena co┬? kiedy┬? ┬?┬?czy┬?o. Ren tak┬?e by┬? niegdy┬? basist┬? zespo┬?u Nany jednak po jego odej┬?ciu do Trapnest zesp??┬? si?? w┬?a┬?nie rozpad┬?. Hachi postanawia zatem za wszelk┬? cen?? doprowadzi?? do spotkania Nany i Rena. Nie jest jednak w tym bezinteresowna ma nadziej??, ┬?e dzi??ki temu uda jej si?? jakim┬? cudem dosta?? za kulisy i pozna?? reszt?? zespo┬?u, a szczeg??lnie zab??jczo przystojnego Takumiego...

Mo┬?e si?? to wydawa?? jakim┬? tandetnym romansid┬?em, ale wierzcie mi - nie jest. Historia jest pe┬?na humoru i nie opowiada o banalnej mi┬?o┬?ci. Dla wielu bohater??w od mi┬?o┬?ci by┬?a wa┬?niejsza kariera, doskona┬?ym przyk┬?adem na to jet w┬?a┬?nie Nana i Ren. Cho?? dla Rena Nana by┬?a jedyn┬? kobiet┬? na ┬?wiecie (jak sam twierdzi┬?) to jednak zostawi┬? j┬? i zesp??┬? ┬?eby robi?? karier?? z Trapnest. Nana lepsza nie by┬?a, Ren nawet jej nie proponowa┬? ┬?eby pojecha┬?a z nim, bo wiedzia┬? ┬?e odm??wi. Ambicja Nany by┬?a ponad wszystko, nie chcia┬?a zy?? w cieniu Rena, sama chcia┬?a zdoby?? s┬?aw??, a nie patrzec na jego sukcsy, pozwoli┬?am mu wyjecha?? i po pewnym czasie sama uda┬? si?? do Tokio, ale nie po to aby odszukac Rena, a po to aby wreszcie si?? wybi?? i pokaza?? ┬?wiatu. Hachi natomiast zakochiwa┬?a si?? co pi???? minut, posiadanie ch┬?opaka nie przeszkadza┬?o jej w wzdychaniu do szefa sklepu w kt??ry pracowa┬?a i do Takumiego...

Wysz┬?o anime na podstwaie tej┬?e mangi i musz?? przyzna??, ┬?e jestem mile zaskoczona. Na og??┬? podchodze bardzo sceptycznie do ekranizacji mang, poza tym po tym jak zobaczy┬?am co z robili z Paradise Kiss (na podstawie tej mangi tak┬?e powsta┬?o anime i - nie oszukujmy si?? - bardzo kiepskie anime) bardzo ba┬?am si?? o NAN??. Okaza┬?o sie ┬?e ca┬?kowicie niepotrzebnie, tw??rcy sie postarali, kreska jest ca┬?kiem ┬?adna, oddaje klimat kt??ry by┬? w mandze, animacja dobra i co najwa┬?niejsze nie odbiega ani o jot?? od tre┬?ci mangi. Niekt??re scenki w anime s┬? jakby ┬?ywcem przerysowane z mangi. Bardzo mnie to cieszy bo nie lubie gdy ktos zmienia dobry pierwowz??r (jak by┬?o np w przypadku Hellsinga i wielu innych dobrych tytu┬???w kt??re w wersji animowanej zesz┬?y na psy < patrz ParaKiss >). Do tego dochodzi muzyka. Na razie nie mam zdania na jej temat, ale ┬?e to anime o robieniu kariery muzycznej odegra ona zapewne bardzo du┬?┬? rol??. Podba mi si?? piosenka z openingu, wszystko zapowiada si?? dobrze. Jedyne co mnie tam ┬?ci??┬?o z n??g to g┬?os Nany O., zupe┬?nie jakby tydzie?? chla┬?a i nie trze┬?wia┬?a, ale szybko si?? przyzwyczai┬?am.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

RustyAngel 
Wielbiciel CiemnoÂci
Little Devil

Do│▒czy│a: 13 Maj 2013
Sk▒d: Leszno / Pozna˝
Wys│any: 2013-05-15, 20:58   

S│ysza│am o obu tych mangach ale czyta│am szczerze mˇwi▒c tylko kilka rozdzia│ˇw PK i nie wci▒gnŕ│o mnie... Nana wydaje siŕ bardziej interesuj▒ca i chŕtnie siŕgnŕ i po ni▒ jak tylko ogarnŕ koniec roku szkolnego, obronŕ pracy dyplomowej i co tam jeszcze nade mn▒ wisi...

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: