Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2011-08-23, 08:49
Step Up I oraz II.
Autor Wiadomość
wojowniczka 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-05-21, 20:39   Step Up I oraz II.

Hm, skoro w temacie Dirty Dancing zaczął się robić naprawdę delikatny bałagan w związku z poniższym filmem, pozwoliłam sobie założyć ów temat. (nie bijcie za samowolę!).

Tak więc... Co was urzekło w filmie Step Up oraz Step Up II, czego znieść nie mogliście albo czego było wam brak. Jak na spowiedzi. :D

Osobiście uwielbiam te filmy, mogłabym je oglądać godzinami. Najbardziej właśnie dwójkę, szczególnie końcowy taniec Andy'ego i Chase'a oraz całej ich grupy.

Step Up: Taniec zmysłów:
Tyler Gage, główny bohater, wskutek nierozważnego chuligańskiego wybryku zostaje skazany na pracę społeczną w szkole artystycznej. Na początku czuje się w nowej roli nieswojo i obco, lecz to się zmienia, gdy poznaje piękną studentkę Norę, która jest utalentowaną tancerką baletową. Norze potrzebny jest odpowiedni partner na występ dyplomowy, gdyż Andrew (partner dotychczasowy) skręca sobie kostkę. Pewnego dnia w sali gdzie odbywają się próby, załamana dziewczyna siedzi i nie wie co ma począć, gdy Tyler ofiarowuje swoją pomoc. Dziewczyna wciąga go w świat muzyki i pomaga mu odkryć w sobie wyjątkowy talent do tańca.

Step Up 2 the Streets:
Andie, dziewczyna z biednej dzielnicy, przybrana siostra Tylera Gage'a (bohatera pierwszej części filmu), kiedy zmarła jej matka zamieszkała u jej najlepszej przyjaciółki. Ma zamiar wraz ze swoją grupą "410" wziąć udział w nielegalnym turnieju tańca "the Streets". Unikając wyjazdu do ciotki w Teksasie zostaje zapisana do Maryland School of the Arts (MSA). Powoli traci czas, który poświęcała "410" i zostaje wyrzucona z grupy.

Chase, najlepszy i najseksowniejszy uczeń MSA (brat dyrektora) poznaje Andie i razem postanawiają (wraz z pewną grupą tancerzy) stworzyć własną ekipę, która wystartuje w turnieju "the Streets". Między Chase'em, a Andie rozwija się uczucie.

[color=darkblue]take my hand tonight, let's no think about tomorrow.

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-05-21, 20:43   

Wiesz, ?e mia?am w?a?nie za?o?y? o tym temat :mrgreen: .
Uwielbiam! Zw?aszcza 1 cz??? ;-) . Obie s? podobne, a kompletnie inne. W pierwszej ucz? ta?ca takiego bardziej "szkolnego", a w drugiej ulicznego.
Uwielbiam tam muzyk? i taniec. Zw?aszcza z fina?u 1 cz??ci ;-)

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-21, 21:19   

Ja te? lubi? obydwie cz??ci... Jest tam du?o ruchu, ekspresji, fajnej muzyki i momentami ogl?daj?c sama mia?am ochot? pota?czy?.... Taa.... gdybym chocia? umia?a xD

wojowniczka 
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-05-21, 21:22   

natka8, to dok?adnie jak ja. By?am tak zafascynowana, ?e w pewnych momentach chcia?am wsta? i po prostu ta?czy? tak jak oni. Tylko, ?e to raczej dla mnie niewykonalne. :D

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-05-21, 21:32   

Chyba ka?dy by chcia? ta?czy? tak jak oni.

Ha! Tym razem Kometa nie b?dzie musia?a mnie upomina?, bo mog? si? rozp?ywa? nad tymi filmami :mrgreen:

Kometa: Upomina?am WSZYSTKICH, a nie tylko ciebie ;)

Uwielbiam, to jednak za ma?o, aby opisa? co czuj? do tych filmów. S? tak zachwycaj?ce, ?e nie kiedy wzruszaj?. A kiedy indziej ?miesz?, b?d? budz? gniew na te "z?e cz?owieki".

Mi chyba te? najbardziej si? podoba? taniec w tych filmach. Zw?aszcza w jedynce. Bo pokazywa? on, ?e przede wszystkim, ?e liczy si? sam taniec i tancerze, a nie styl ta?ca. I ?e trzeba znosi? podzia?y styli.
Filmy na 6!

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 23:55   

Lubię te filmy, ale szczególną sympatią darzę pierwszą część, którą oglądałam wieeele razy. To pewnie z powodu tańca klasycznego, no i oczywiście dwójki głównych bohaterów. Jak się później dowiedziałam: filmowa Nora i Tyler to małżeństwo, które poznało się właśnie na planie tego filmu :-P
tusia13pl: Jak słodko... :roll: dobra, już się nie wcinam :mrgreen:
Druga część także jest ciekawa i chociaż jest podobna fabuła, to zdecydowanie się różni tańcem, ale co tu dużo pisać...

Wiecie, że 6 sierpnia ma być Polska premiera Step up 3D :?:

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-07-10, 22:08   

A wiem, nawet zwiastun widzia?am. Zamierzam jecha? specjalnie do ?odzi, bo u mnie w mie?cie remontuj? kino. W tym zwiastunie wida?, ?e w filmie tak sceny robili, ?eby w 3D fajnie wygl?da?y co jest troch? g?upie, ale có?. Tak w?a?ciwie nie rozumiem po co robi? to w 3D, ale i tak si? strasznie ciesz? z 3 cz??ci ;-)

wojowniczka 
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-07-19, 19:10   

Hm, ja mam pytanie co do nast?pnej cz??ci Step Up. To chyba b?dzie ju? trójka, prawda? Bo z tego co widzia?am na zapowiedzi, wyst?puj? ju? inni aktorzy i inna fabu?a.

Zamierzam si? wybra? na to do kina - niestety nie na premier?, bo w?tpi?, ?e za granic? co? zrozumiem. Ale na pewno pójd? :D

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-07-19, 21:36   

Wybacz, ale musz? zada? pewne pytanie, poniewa? w Twojej wypowiedzi nie zauwa?y?am pewnego elementu, który zapowiedzia?a?. Bardzo mi zale?y, ?e udzieli? satysfakcjonuj?cej Ci? odpowiedzi, wi?c musz? zapyta?. Jak brzmi to pytanie? Mam nadziej?, ?e moja wypowiedz nie narusza wyznawanych przez Ciebie warto?ci i nie obra?a Ci?, poniewa? nie o to mi chodzi. Chce by? tylko pomocna. Je?li co? ?le zrozumia?am z góry przepraszam.

ZADOWOLONA?

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-07-19, 21:41   

Tusia, ja ci? kiedy? kopne w ty?ek za te jednolinijkowe posty. I zaczn? je w ko?cu kasowa?.

wojowniczka napisał/a:
To chyba b?dzie ju? trójka, prawda?

Wydaje mi si?, ?e to jest pytanie. I tak, to b?dzie ju? trójka.

tusia13pl: Wydaje mi si?, ?e jest to tylko wprowadzenie do pytania :-P .

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 13:42   

Mnie sie podobala przede wszystkim pierwsza czesc. Taniec koncowy byl naprawde rewelacyjny i odtworca roli pierwszoplanowej rowniez ,,ciekawy'' :mrgreen:

Anthien napisał/a:
Jak si? pó?niej dowiedzia?am: filmowa Nora i Tyler to ma??e?stwo, które pozna?o si? w?a?nie na planie tego filmu :-P

a to dla mnie nowosc :shock:

Niestety druga czesc nie zaciekawila mnie tak jak pierwsza. Z kolei taniec koncowy byl naprawde niezly :-D

Tzecia czesc wyszla juz jakis czas temu lecz niestety nie mialam okazji jej ogladnac :cry:

aneta91
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-16, 18:16   

Obejrza?am wszystkie cz??ci filmu, i ka?da w sumie na swój sposób by?a fajna, pierwsza mia?a ciekaw? historie, druga dobr? muzyke, natomiast trzecia mia?a ?wietne uk?ady taneczne i ostatnia cz??? jest dla mnie faworytem ze wzgl?du na choreografie zawart? w filmie :)

wojowniczka 
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-11-16, 18:25   

aneta91 napisał/a:
natomiast trzecia mia?a ?wietne uk?ady taneczne i ostatnia cz??? jest dla mnie faworytem ze wzgl?du na choreografie zawart? w filmie :)

Trójki jeszcze nie ogl?da?am, nie zd??y?am wybra? si? na ni? do kina - czekam, wi?c, a? pojawi si? w wersji DVD. Je?li chereografia jest tak ?wietna, jak mówisz, to ju? kocham t? cz??? ;-)

A tak poza tematem leciutko: Ogl?da? kto? mo?e Street Dance?

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-11-16, 19:00   

wojowniczka napisał/a:
Je?li chereografia jest tak ?wietna, jak mówisz, to ju? kocham t? cz??? ;-)
Pokochasz, z pewno?ci? ;-) Uk?adu s? naprawd? boskie... By?am w kinie i gdyby nie to ?e sko?czy?a mi si? kasa posz?abym jeszcze raz.
Cytat:
A tak poza tematem leciutko: Ogl?da? kto? mo?e Street Dance?
Niestety nie.

wojowniczka 
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-11-16, 20:10   

Oh, to tym bardziej nie mog? si? doczeka? obejrzenia tej cz??ci. Obiecuj? zda? swoje prze?ycia zaraz po obejrzeniu ;-)

A co do Street Dance, podobno nie jest takie fajne, ale jednak i tak chcia?abym to obejrze?, poniewa? kocham filmy, w których ta?cz?, ?piewaj?, je?d?? na ?y?wach czy inne takie o podobnej tematyce ;-)

Odpowiedz do tematu