Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Seria o Harrym Potterze
Autor Wiadomość
Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-05-21, 20:25   

Do pi?tego tomu mi si? podoba. Dalsze dwa tomy nie za bardzo. Odnosz? wra?enie, ?e pisarka pisa?a to bez przekonania, tak po prostu bo mia?a kontrakt i nie chcia?a straci? forsy. Harry si? "sp?aszczy?", zg?upia? i sta? si? emocjonalnym wrakiem z paranoiczn? obsesj?.
Rona, nigdy nie lubi?am, wi?c nic nie straci?am. Hermiona, có? lekko si? zmieni?a, ale nie za bardzo i to jest w?a?nie plus.
No i ten Epilog... Jak dla mnie by? nudny jak flaki z olejem.

Do tych pierwszych 5 cz??ci wracam z przyjemno?ci?, ale te dwie przeczyta?am raz i wi?cej si? nawet nie tykam.

Poza tym, brakuj? mi w tych ksi??kach opisania magicznego ?wiata. Zw?aszcza zwierz?t. Ca?a ksi??ka skupia si? na czarodziejach. A przecie? nie tylko oni w tym ?wiecie ?yli.

wojowniczka 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
dziecko pola walki

Wysłany: 2010-05-21, 20:45   

Pi?? pierwszych cz??ci zawsze zaczyna?am czyta? w tym samym dniu, kiedy w?drowa?y na sklepowe pó?ki. Ja czyta?am swój egzemplarz, siostra swój, ?eby nie by?o k?ótni, a potem kto pierwszy przeczyta?, by? lepszy. I tak te ksi??ki si? poch?ania?o nie wiadomo kiedy (tak samo, jak lecia? czas). Jednak, przyznam z r?k? na sercu, ?e szóstego i siódmego tomu tak w?a?ciwie nie przeczyta?am, chyba, ?e liczy si? troch? pocz?tku i ko?ca. Po prostu zniech?ci?am si? co do tego, w?a?ciwie sama nie wiem czemu, ale jako? do tej pory nie ci?gnie mnie, aby wzi?? i przeczyta? je od deski do deski, jak to si? mówi.

[color=darkblue]take my hand tonight, let's no think about tomorrow.

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-05-21, 20:48   

Nie lubi? Epilogu. To musz? przyzna?. Zawsze jak czytam, ?ewszystko ju? by?o w porz?dku czuj? si? taka zdruzgotana. Jak to cokolwiek mo?e by? tam w porz?dku :?: :!:

Dobra nie mam poj?cia jak ukry? spojlery!!

Loleczka: Poddaje si?. Ja te? nie umiem.

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-21, 21:17   

Mo?e jestem jedyna, ale ja NIENAWIDZ? tej serii... Nigdy mi si? nie podoba?a, obecnie mi si? nie podoba i nie b?dzie mi si? podoba?.... Z ciekawo?ci przeczyta?am pierwsz? cz??? i pierwsze cztery filmy obejrza?am i jako? nie przemawia do mnie ten cykl...

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-05-22, 09:48   

Nie jest jedyna natka8, , znam wielu ludzie którzy nie przepadaj? za t? seria. Có?, ka?dy ma inny gust.

Osobi?cie bardzo lubi? t? seri? pomimo, ?e nie przepadam za g?ównym bohaterem. Autorka stworzy?a fascynuj?cy ?wiat magii który potrafi pobudzi? wyobra?ni? i sprawi?, ?e cz?owiek z ch?ci? sam przeniós?by si? do niego.
Ksi??ki s? bardzo dobre i niesamowicie ?atwo i szybko si? je czyta. Oczywi?cie zdarzaj? si? gorsze momenty ale trudno napisa? ksi??k? która by ich nie mia?a. Ze wszystkich tomów najbardziej lubi? 3 i 5 tom pomimo, ?e podczas czytania Zakonu rycza?am jak dziecko w pewnym momencie. Wiadomo w którym. Nie wybacz? autorce tego co zrobi?a pewnej postaci...

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-08, 23:27   

Pami?tam jak pierwsz? cz??? dosta?am na 11 urodziny i tak si? zafascynowa?am t? seri?, ?e ze zniecierpliwieniem czeka?am na dalsze cz??ci, w mi?dzyczasie zbieraj?c wszelkie informacje na temat ksi??ek, aktorów, filmów, itp. (ogólnie o nowo?ciach).

Jest to magiczna ksi??ka, w której ka?dy znajdzie w nich co? dla siebie i wielu czytelników przypomni sobie czasy dzieci?stwa (jak to by?o w moim przypadku) :-D
Jest to ca?kiem dobra seria. ?wiat wykreowany przez autork?, jest na swój sposób magiczny i nieziemski. Jednak w zako?czeniu 7 cz??ci mi czego? brakowa?o. Mo?e przez to, ?e autorka pisa?a pod presj? wydawcy i nie mog?a na spokojnie wszystkiego przemy?le?. Dlatego wysz?o, jak wysz?o... :mrgreen:

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-08-30, 17:57   

Osobiście podobały mi się postacie nauczycieli. Z wyjątkiem tych mało znaczących. Profesor MacGonagal, Dumbledor, Szalonoki, Snejp czy ten ostatni co zastąpił Snejpa od eliksirów (klub ślimaka), Uważam, że w zbudowanie tych postaci autorka włożyła więcej pracy niż w postacie uczniów. Są bardziej skomplikowane. Zachowania niektórych nauczycieli są zawsze przewidywalne ale zdarzają się wyjątki jak Dumbledor. Czasem, kiedy wracam do tych książek, odnoszę wrażenie, że autorka miała nieodpartą chęć być w swoim życiu nauczycielem. Stworzyła więc takich, jakimi sama chciała by być i takich, którzy jej zdaniem nie powinni istnieć.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-09-26, 16:39   

Przeczyta?am wszystkie cz??ci. Ostatni?, czyli Harry Potter i Insygnia ?mierci, mam nawet w domu. 8-)
Nie mam fragmentów, które najbardziej lub najmniej mi si? podoba?y (przynajmniej nie przypominam sobie takich). Ceni? seri? za ca?okszta?t.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-09-27, 17:41   

Przeczyta?am co prawda wszystkie cz??ci i nawet by?am na jednej cz??ci w kinie. Ca?kiem fajne ,ale raczej nie wróc? do tego drugi raz. Wydaje mi si? ?e jestem ju? za stara ?eby czyta? o ma?oletnich czarodziejach, wol? czyta? o tych starszych :mrgreen:
Jednak przyzna? musz? ?e Harry Potter zapocz?tkowa? moje zainteresowanie magi? w ksi??kach.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-27, 19:02   

Ja przygod? z seri? rozpocz??am kiedy wysz?o polskie wydanie, co? ko?o 2000 roku. Pierwsz? cz??ci? by?am tak zafascynowana, ?e przeczyta?am j? chyba z 7 razy (tak dobrze widzicie 7 :-D ) i polowa?am nawet na promocj? coca-cola, która za ile? tam punktów czy nakr?tek - nie pami?tam- dawa?a tak? ksi??k?. Oczywi?cie brak?o nak?adu - standard. Kolejne cz??ci czyta?am tak?e z wielkim zaciekawieniem, ale ju? po jednym razie ( no dobra 5 tom 3 razy :-P ). Cztery ostatnie tomy mam w domu za spraw? mojej siostry, która uzna?a, ?e ksi??ka taka to wspania?y pomys? na prezent urodzinowy... Wszystkie ksi??ki mi si? podoba?y oprócz ostatniej (Harry i Insygnia ?mierci). Ca?e to ?a?enie po lesie wydaje mi si? lekko naci?gane i pisane na si?? - nie wiem dlaczego mo?e z wiekiem zmieni? mi si? gust. My?l? ?e naprawd? mia?am fio?a na punkcie tej ksi??ki 8-) ALE spokojnie m?odszym czytelnikom mog? t? ksi??k? poleci?. I je?li s?dzicie, ?e w dobie komputerów sztuka czytania zanik?a, zw?aszcza w?ród dzieci, to niezawodny znak, ?e jeste?cie mugolami :mrgreen:

monika78
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-19, 18:10   

Ja te?, przeczyta?am wszystkie cz??ci i obejrza?am filmy o Harrym Potterze. Zacz??am czyta? od pi?tej ksi??ki, a wi?c nie musia?am d?ugo czeka? na nast?pne cz??ci. Mimo, ?e jestem starsz? czytelniczk?, ksi??ka bardzo mi si? podoba?a. Je?eli posiadasz w sobie wra?liwo?? dziecka, ksi??ka wci?gnie ci? w swój magiczny ?wiat.

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 01:05   

Mo?e to i wstyd, ale bardzo lubi? ta serie. Podoba mi si? jak kolejne cz??? ewoluuj?, najpierw s? przyjemne zabawne, potem ginie jedna osoba, a potem to ju? masakra. A tak na powa?nie, to zawsze ?mia?am si? z mojego m?odszego brata, ?e to czyta ,a? którego? dnia zachorowa?am i z nudów zabra?am si? za cz??? pierwsz?..... sko?czy?o si? tak , ?e nie zd??y?am wyzdrowie? a wszystkie cz??ci zosta?y przeczytane.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 12:27   

Mnie rowniez cala ta seria bardzo sie podobala. Wszystkie czesci poza trzecia sa tak samo ciekawe. Trzecia cos do mnie nie przemowila. Przyznam, ze filmy tez sa niezle. Cala ta serie niestety musialam sprzedac ,,jakis'' czas temu jak sie wyprowadzalam do innego kraju, poniewaz mam wszystkich ksiazek zbyt duzo (tak mowi moj tatus). Teraz baaardzo zaluje, bo mieszkanie mam nawet spore wiec na pewno dalabym rade je gdzies wcisnac :-D

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-04, 22:11   

Mi si? podoba?o. Uwielbiam ?wia stworzony przez Rowling. Mugole, czarodzieje - super! Jasne czasem by?o troch? nudnawo, ale ogólnie nie mog? powiedzie? nic z?ego o Harrym.
7 cz??? jest hmm.. ciekawa do dyskusji. By?o mi strasznie smutno gdy wszyscy fajni ludzie padali, po kolei, martwi. I szczerze mówi?c.. to ja wola?abym inny koniec. By?oby ..efektowniej ;p
I.. nadal czekam na list z Hogwartu :D

marika
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 22:12   

Ja bardzo lubi? t? seri?. Jedna z niewielu która mnie naprawd? wci?gn??a. Poch?on??am wszystkie cz??ci mimo ?e z ka?d? kolejn? autorka ju? nie wiedzia?a co wymy?la? ?eby zaciekawi? czytelnika. Je?li by sie zdarzy?o ?e by?oby wi?cej cz??ci to chyba bym jednak nie przetrawi?a. Zdecydowanie te 7 co by?o by?o a? za wiele. Filmy natomiast na podstawie ksi??ki z ka?dym kolejnym coraz gorsze mimo ?e coraz wi?cej efektów specjalnych.

Odpowiedz do tematu