Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Przesuniŕty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Seria o Harrym Potterze
Autor WiadomoŠ
Aivin
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-01, 18:36   

Na ekranizacje r??wnie┬? czekam, chocia┬? boj?? si??, ┬?e ta pierwsza cz??┬??? mo┬?e by?? troch?? nudna, bo ca┬?a akcja zaczyna rozgrywa?? si?? tak w po┬?owie ksi┬?┬?ki. Chyba ro┬?nie ze mnie pesymistka. Ca┬?┬? seri?? czyta┬?am z zapartym tchem i nie ┬?a┬?uje ani minuty. Gdybym mia┬?a wybra?? ulubiony tom, to b??dzie nim "Czara Ognia". Akcja, tajemnica, smoki i ten mecz :D

Dia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-02, 15:36   

Aivin napisa│/a:
Na ekranizacje r??wnie┬? czekam, chocia┬? boj?? si??, ┬?e ta pierwsza cz??┬??? mo┬?e by?? troch?? nudna, bo ca┬?a akcja zaczyna rozgrywa?? si?? tak w po┬?owie ksi┬?┬?ki.

Mnie nawet ksi┬?┬?ka do po┬?owy nudzi┬?a, tak bardzo brakowa┬?o mi akcji w Hogwacie, wi??c boj?? si?? my┬?le?? co oni zrobi┬? z tego za film. W og??le to rozbijanie na dwie cz??┬?ci to idiotyczny pomys┬?. Tylko im na kasie zale┬?y, jakby chcieli toby zmie┬?cili ca┬?┬? ksi┬?┬?k?? ca┬?o┬?ci...

Aivin
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-02, 18:02   

Mi si?? wydaje. ┬?e w jednej cz??┬?ci by tego nie pomie┬?cili za du┬?o istotnych element??w, ale tak naprawd?? przekonam si?? jak zobacz??. Najwy┬?ej b??d?? strasznie marudzi??.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2010-04-02, 18:22   

Patrz┬?c na ostatni┬? ekranizacj?? to mo┬?na doj┬??? do wniosku, ┬?e s┬? bardzo dobrzy w pomijaniu w┬?tk??w wi??c z Insygniami te┬? by sobie poradzili. I zgadzam si?? z Dia - kasa, kasa, kasa.

Asiak2206
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-03, 12:12   

Co do ekranizacji troch?? si?? jej boj??, bo 6 cz??┬??? no c??┬? jak dla mnie ┬?rednio sobie z ni┬? poradzili.
Ale licz?? na to, ┬?e ostatniej cz??┬?ci to ju┬? chyba nie zepsuj┬? ;)
I co do tego, ┬?e ekranizacja w dw??ch cz??┬?ciach to chocia┬? tego nie lubi?? to w tym wypadku to chyba najlepsze rozwi┬?zanie, bo na pewno nie uda┬?o by im si?? w jednej cz??┬?ci "wszystkiego" pokaza??.

Dia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-06, 14:32   

Jak dla mnie to nawet maj┬?c w planach trzy cz??┬?ci i tak by wszystkiego nie pokazali. Zawsze odnosz?? takie wra┬?enie, ┬?e pomijaj┬? jaki┬? w┬?tek kt??ry mi si?? szczeg??lnie podoba┬?, albo przedstawiaj┬? go tak, ┬?e szkoda gada??. Nie wiem dlaczego, ale nie lubi?? tych ekranizacji, cho?? niekt??re cz??┬?ci s┬? przedstawione lepiej inne gorzej. Ksi┬?┬?ki moim zdaniem s┬? du┬?o lepsze, a filmy mnie odstraszaj┬?, mo┬?e przez tego Daniela Radcliffe, kt??rego nie chce mi si?? ju┬? ogl┬?da??... Chocia┬? wiem ┬?e na ,,Insygnia ┬?mierci" i tak p??jd?? :)

Lamia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-06, 14:35   

Cytat:
a filmy mnie odstraszaj┬?, mo┬?e przez tego Daniela Radcliffe, kt??rego nie chce mi si?? ju┬? ogl┬?da??...

Radcliffe Ci?? odstrasza? Dlaczego? Moim zdaniem ┬?wietnie pasuje do tej roli. Spe┬?nia w 100 % moje wyobra┬?enie Harry'ego i gra ca┬?kiem fajnie. Co Ci si?? w nim nie podoba?

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-04-06, 14:44   

Zgadzam si?? z Lami┬?, ch┬?opak naprawd?? pasuje do roli, zreszt┬? wi??kszo┬??? postaci ┬?wietnie odwzorowuje bohater??w literackich. Pierwsze ekranizacje by┬?y jeszcze do┬??? nudnawe, bardziej dziecinne (zreszt┬? tak, jak s┬? przeznaczone), ale od cz??┬?ci 3 naprawd?? mi si?? podobaj┬?, cz??┬??? 6 mo┬?e jest ma┬?o dynamiczna, ale bardziej mroczna. Ja jestem za! ;-)

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-06, 15:55   

A mi w┬?a┬?nie na pocz┬?tku Daniel Radcliffe pasowa┬? a w tych ostatnich cz??┬?ciach (w zakonie i ksi??ciu) mnie"odstrasza" ;-) chocia┬? to z┬?e s┬?owo :-| raczej roz┬?miesza. Jak widz?? jego miny to mi si?? ┬?mia?? z niego chce przez ca┬?y film :mrgreen: Filmy w sumie nie s┬? najgorsze, ksi┬?┬?ka oczywi┬?cie lepsza, ale lubi?? sobie czasem poogl┬?da?? HP. Chocia┬? nie mog?? im wybaczy?? jak zrobili zakon. Tak zepsu?? moj┬? ulubion┬? cz??┬???. :-x wed┬?ug mnie nie wysz┬?a im ta cz??┬???. Musieli du┬?o w┬?tk??w poskraca?? bo 5 cz??┬??? to jednak 950 ston ale mogli bardziej si?? postara??. No i jeszcze aktorka graj┬?ca Ginny, jest ┬?le dobrana, w ksi??ciu nie mog┬?am na ni┬? patrze?? :evil:
Ciesz?? si??, ┬?e ostatnia cz??┬??? bedzie podzielona bo to oznacza, ┬?e zrobi┬? j┬? o wiele dok┬?adniej. No i oczywi┬?cie b??d?? mia┬?a na co czeka?? :mrgreen: a tak by┬? by koniec, wszystkie ksi┬?┬?ki napisane filmy nakr??cone :-/

Dia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-06, 17:20   

Mo┬?e ┬?le si?? wyrazi┬?am, Daniel jak najbardziej pasowa┬? mi do tej roli, ale tak mniej wi??cej do ,,Czary Ognia" p??┬?niej co┬? zacz??┬?o mi w nim przeszkadza??. W og??le uwa┬?am, ┬?e z tr??jki przyjaci??┬? tylko Hermiona tj Emma Watson rozwin??┬?a swoj┬? gr?? aktorsk┬?. Aktor graj┬?cy Rona (zabijcie mnie nie pami??tam jak on si?? nazywa) przez ostatnie 3 cz??┬?ci robi tylko jedn┬? min?? i w og??le niczym nie zaskakuje. Radcliffe po prostu przesta┬? mi odpowiada?? i to sama nie wiem dlaczego, jako┬? inaczej gra, nie to co kiedy┬?. Wiadomo ┬?e przez lata cz┬?owiek si?? zmieni┬? i mi zwyczajnie ta zmiana si?? nie spodoba┬?a.
A filmowa Ginny to dla mnie kompletna pora┬?ka.

Ach narzekam i narzekam, ale jak znowu puszcz┬? jak┬?┬? cz??┬??? w TV to j┬? obejrz?? kolejny raz i potem znowu... :mrgreen: i b??d?? si?? przy tym u┬?miecha??.

Midnight11
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-07, 16:00   

je┬?li chodzi o gr?? Radcliffe'a, to nic mi jako┬? szczeg??lnie nie przeszkadza, ale nie wybacz?? mu, ┬?e ca┬?kowicie rozwali┬? jedn┬? scen?? z 3 cz., a mianowicie t┬?, w kt??rej Harry wybiega w pelerynie niewidce z tego baru (to chyba "Trzy miot┬?y" albo "Pod ┬?wi??skim ┬?bem"), a potem siedzi na kamieniu i wydziera si?? na Syriusza. Daniel by┬? sztuczny, sztywny i zepsu┬? ca┬?┬? atmosfer??... :/

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-07, 20:55   

Pozaznacza┬?am ewentualne spoilery w tym temacie. Tak na przysz┬?o┬???: Prosz?? oznaczajcie spoilery, bo mo┬?e kto┬? naprawd?? nie czyta┬? jeszcze HP (to mo┬?liwe w og??le? xD) i nie b??dzie radochy.

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-16, 19:56   

Midnight11 napisa│/a:
a mianowicie t┬?, w kt??rej Harry wybiega w pelerynie niewidce z tego baru (to chyba "Trzy miot┬?y" albo "Pod ┬?wi??skim ┬?bem"), a potem siedzi na kamieniu i wydziera si?? na Syriusza.

To jest jedna z moich ulubionych scen :mrgreen: naprawd??, jedna z "lepszych" ;-) to jest takie ┬?mieszne, Radcliffe w og??le nie umia┬? tego zagra?? szczeg??lnie jak krzyczy: :"a wtedy go zabij??!!!", powa┬?na scena i zamiast by?? do g┬???bi przej??ta to si?? ┬?mieje jak op??tana :lol:

przepraszam za spoilery :oops: ale nie umiem inaczej, bez spoiler??w musia┬?a bym strasznie og??lnie opisywa??. Zreszt┬? nigdy nie wiem co mam zaznacza?? jako spoiler a co nie :roll: ale w przesz┬?o┬?ci b??d?? pr??bowa┬?a pami??ta?? o tych co nie czytali :-D

Asiak2206
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-04-17, 11:49   

Zgadzam si?? co do aktorki graj┬?cej Ginny nijak mi nie pasuje, ale reszta nie jest ┬?le.
Do Daniela si?? przyzwyczai┬?am, bo wizualnie ch┬?opak spe┬?ni┬? moje wyobra┬?enie co do postaci Harrego :mrgreen: Ron zawsze mnie ┬?mieszy┬?, wi??c te┬? jest ok, noi zostaje Emma, kt??ra, jak wspomnia┬?a Dia najbardziej si?? rozwin??┬?a.
Strasznie lubi?? te┬? posta?? Draco, uwa┬?am, ┬?e Tom naprawd?? jest genialnie dobrany do tej roli :-)
Trudno mi nawet powiedzie?? dlaczego po prostu go uwielbiam i ju┬? :-P

tusia13pl 
Weteran

Do│▒czy│a: 19 Maj 2010
Sk▒d: Kutno ;)
Wys│any: 2010-05-21, 20:08   Seria o Harrym Potterze

Seria o Harrym Potterze sk?ada si? z siedmiu cz??ci:
* Harry Potter i Kamie? Filozoficzny
* Harry Potter i Komnata Tajemnic
* Harry Potter i Wi?zie? Azkabanu
* Harry Potter i Czara Ognia
* Harry Potter i Zakon Feniksa
* Harry Potter i Ksi??? Pˇ?krwi
* Harry Potter i Insygnia ?mierci
Autor: Joanne Kathleen Rowling
T?umaczenie: Andrzej Polkowski
J?zyk orygina?u: Angielski
Rok wydania: pierwsza cz??? HP i Kamie? Filozoficzny 1997 ( w Polsce 2000)
Wydawca: Media Rodzina

W?tpi?, ?eby nie by?o osoby, ktˇra cho?by o tej serii nie s?ysza?a.
Osobi?cie zawsze bardzo lubi?am j?. Najbardziej za wykreowany tam ?wiat. Sam opis jedzenia by? ciekawy, a nie ci?gn?? si? w niesko?czono?? jak w niektˇrych ksi??kach ;-) . Rowling wspaniale si? spisa?a. Chocia? bohaterowie s? denerwuj?cy. Nie ma tam ?adnego specjalnie wzbudzaj?cego sympati?. I za to te? lubi? J.K. Rowling, ?e nie uprawia marysuizmu i specjalnie nie wyrˇ?nia jakiej? postaci, ?eby zaskarbi?a sympati? czytelnikˇw.

A wy co s?dzicie o tej serii? ;-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku