Seria o Harrym Potterze

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Aivin

Post autor: Aivin »

Na ekranizacje r??wnieÂ? czekam, chociaÂ? boj?? si??, Â?e ta pierwsza cz??Â??? moÂ?e by?? troch?? nudna, bo caÂ?a akcja zaczyna rozgrywa?? si?? tak w poÂ?owie ksiÂ?Â?ki. Chyba roÂ?nie ze mnie pesymistka. CaÂ?Â? seri?? czytaÂ?am z zapartym tchem i nie Â?aÂ?uje ani minuty. Gdybym miaÂ?a wybra?? ulubiony tom, to b??dzie nim "Czara Ognia". Akcja, tajemnica, smoki i ten mecz :D

Dia

Post autor: Dia »

Aivin pisze:Na ekranizacje r??wnieÂ? czekam, chociaÂ? boj?? si??, Â?e ta pierwsza cz??Â??? moÂ?e by?? troch?? nudna, bo caÂ?a akcja zaczyna rozgrywa?? si?? tak w poÂ?owie ksiÂ?Â?ki.
Mnie nawet ksiÂ?Â?ka do poÂ?owy nudziÂ?a, tak bardzo brakowaÂ?o mi akcji w Hogwacie, wi??c boj?? si?? myÂ?le?? co oni zrobiÂ? z tego za film. W og??le to rozbijanie na dwie cz??Â?ci to idiotyczny pomysÂ?. Tylko im na kasie zaleÂ?y, jakby chcieli toby zmieÂ?cili caÂ?Â? ksiÂ?Â?k?? caÂ?oÂ?ci...

Aivin

Post autor: Aivin »

Mi si?? wydaje. Â?e w jednej cz??Â?ci by tego nie pomieÂ?cili za duÂ?o istotnych element??w, ale tak naprawd?? przekonam si?? jak zobacz??. NajwyÂ?ej b??d?? strasznie marudzi??.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

PatrzÂ?c na ostatniÂ? ekranizacj?? to moÂ?na dojÂ??? do wniosku, Â?e sÂ? bardzo dobrzy w pomijaniu wÂ?tk??w wi??c z Insygniami teÂ? by sobie poradzili. I zgadzam si?? z Dia - kasa, kasa, kasa.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2010, 11:17 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

Co do ekranizacji troch?? si?? jej boj??, bo 6 cz??Â??? no c??Â? jak dla mnie Â?rednio sobie z niÂ? poradzili.
Ale licz?? na to, Â?e ostatniej cz??Â?ci to juÂ? chyba nie zepsujÂ? ;)
I co do tego, Â?e ekranizacja w dw??ch cz??Â?ciach to chociaÂ? tego nie lubi?? to w tym wypadku to chyba najlepsze rozwiÂ?zanie, bo na pewno nie udaÂ?o by im si?? w jednej cz??Â?ci "wszystkiego" pokaza??.

Dia

Jak dla mnie to nawet majÂ?c w planach trzy cz??Â?ci i tak by wszystkiego nie pokazali. Zawsze odnosz?? takie wraÂ?enie, Â?e pomijajÂ? jakiÂ? wÂ?tek kt??ry mi si?? szczeg??lnie podobaÂ?, albo przedstawiajÂ? go tak, Â?e szkoda gada??. Nie wiem dlaczego, ale nie lubi?? tych ekranizacji, cho?? niekt??re cz??Â?ci sÂ? przedstawione lepiej inne gorzej. KsiÂ?Â?ki moim zdaniem sÂ? duÂ?o lepsze, a filmy mnie odstraszajÂ?, moÂ?e przez tego Daniela Radcliffe, kt??rego nie chce mi si?? juÂ? oglÂ?da??... ChociaÂ? wiem Â?e na ,,Insygnia Â?mierci" i tak p??jd?? :)

Lamia

Post autor: Lamia »

a filmy mnie odstraszajÂ?, moÂ?e przez tego Daniela Radcliffe, kt??rego nie chce mi si?? juÂ? oglÂ?da??...
Radcliffe Ci?? odstrasza? Dlaczego? Moim zdaniem Â?wietnie pasuje do tej roli. SpeÂ?nia w 100 % moje wyobraÂ?enie Harry'ego i gra caÂ?kiem fajnie. Co Ci si?? w nim nie podoba?

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Zgadzam si?? z LamiÂ?, chÂ?opak naprawd?? pasuje do roli, zresztÂ? wi??kszoÂ??? postaci Â?wietnie odwzorowuje bohater??w literackich. Pierwsze ekranizacje byÂ?y jeszcze doÂ??? nudnawe, bardziej dziecinne (zresztÂ? tak, jak sÂ? przeznaczone), ale od cz??Â?ci 3 naprawd?? mi si?? podobajÂ?, cz??Â??? 6 moÂ?e jest maÂ?o dynamiczna, ale bardziej mroczna. Ja jestem za! ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Lily

Post autor: Lily »

A mi wÂ?aÂ?nie na poczÂ?tku Daniel Radcliffe pasowaÂ? a w tych ostatnich cz??Â?ciach (w zakonie i ksi??ciu) mnie"odstrasza" ;-) chociaÂ? to zÂ?e sÂ?owo :-| raczej rozÂ?miesza. Jak widz?? jego miny to mi si?? Â?mia?? z niego chce przez caÂ?y film :mrgreen: Filmy w sumie nie sÂ? najgorsze, ksiÂ?Â?ka oczywiÂ?cie lepsza, ale lubi?? sobie czasem pooglÂ?da?? HP. ChociaÂ? nie mog?? im wybaczy?? jak zrobili zakon. Tak zepsu?? mojÂ? ulubionÂ? cz??Â???. :-x wedÂ?ug mnie nie wyszÂ?a im ta cz??Â???. Musieli duÂ?o wÂ?tk??w poskraca?? bo 5 cz??Â??? to jednak 950 ston ale mogli bardziej si?? postara??. No i jeszcze aktorka grajÂ?ca Ginny, jest Â?le dobrana, w ksi??ciu nie mogÂ?am na niÂ? patrze?? :evil:
Ciesz?? si??, Â?e ostatnia cz??Â??? bedzie podzielona bo to oznacza, Â?e zrobiÂ? jÂ? o wiele dokÂ?adniej. No i oczywiÂ?cie b??d?? miaÂ?a na co czeka?? :mrgreen: a tak byÂ? by koniec, wszystkie ksiÂ?Â?ki napisane filmy nakr??cone :-/

Dia

MoÂ?e Â?le si?? wyraziÂ?am, Daniel jak najbardziej pasowaÂ? mi do tej roli, ale tak mniej wi??cej do ,,Czary Ognia" p??Â?niej coÂ? zacz??Â?o mi w nim przeszkadza??. W og??le uwaÂ?am, Â?e z tr??jki przyjaci??Â? tylko Hermiona tj Emma Watson rozwin??Â?a swojÂ? gr?? aktorskÂ?. Aktor grajÂ?cy Rona (zabijcie mnie nie pami??tam jak on si?? nazywa) przez ostatnie 3 cz??Â?ci robi tylko jednÂ? min?? i w og??le niczym nie zaskakuje. Radcliffe po prostu przestaÂ? mi odpowiada?? i to sama nie wiem dlaczego, jakoÂ? inaczej gra, nie to co kiedyÂ?. Wiadomo Â?e przez lata czÂ?owiek si?? zmieniÂ? i mi zwyczajnie ta zmiana si?? nie spodobaÂ?a.
A filmowa Ginny to dla mnie kompletna poraÂ?ka.

Ach narzekam i narzekam, ale jak znowu puszczÂ? jakÂ?Â? cz??Â??? w TV to jÂ? obejrz?? kolejny raz i potem znowu... :mrgreen: i b??d?? si?? przy tym uÂ?miecha??.

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

jeÂ?li chodzi o gr?? Radcliffe'a, to nic mi jakoÂ? szczeg??lnie nie przeszkadza, ale nie wybacz?? mu, Â?e caÂ?kowicie rozwaliÂ? jednÂ? scen?? z 3 cz., a mianowicie tÂ?, w kt??rej Harry wybiega w pelerynie niewidce z tego baru (to chyba "Trzy miotÂ?y" albo "Pod Â?wi??skim Â?bem"), a potem siedzi na kamieniu i wydziera si?? na Syriusza. Daniel byÂ? sztuczny, sztywny i zepsuÂ? caÂ?Â? atmosfer??... :/

@lma

Post autor: @lma »

PozaznaczaÂ?am ewentualne spoilery w tym temacie. Tak na przyszÂ?oÂ???: Prosz?? oznaczajcie spoilery, bo moÂ?e ktoÂ? naprawd?? nie czytaÂ? jeszcze HP (to moÂ?liwe w og??le? xD) i nie b??dzie radochy.

Lily

Post autor: Lily »

Midnight11 pisze: a mianowicie tÂ?, w kt??rej Harry wybiega w pelerynie niewidce z tego baru (to chyba "Trzy miotÂ?y" albo "Pod Â?wi??skim Â?bem"), a potem siedzi na kamieniu i wydziera si?? na Syriusza.
To jest jedna z moich ulubionych scen :mrgreen: naprawd??, jedna z "lepszych" ;-) to jest takie Â?mieszne, Radcliffe w og??le nie umiaÂ? tego zagra?? szczeg??lnie jak krzyczy: :"a wtedy go zabij??!!!", powaÂ?na scena i zamiast by?? do gÂ???bi przej??ta to si?? Â?mieje jak op??tana :lol:

przepraszam za spoilery :oops: ale nie umiem inaczej, bez spoiler??w musiaÂ?a bym strasznie og??lnie opisywa??. ZresztÂ? nigdy nie wiem co mam zaznacza?? jako spoiler a co nie :roll: ale w przeszÂ?oÂ?ci b??d?? pr??bowaÂ?a pami??ta?? o tych co nie czytali :-D

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

Zgadzam si?? co do aktorki grajÂ?cej Ginny nijak mi nie pasuje, ale reszta nie jest Â?le.
Do Daniela si?? przyzwyczaiÂ?am, bo wizualnie chÂ?opak speÂ?niÂ? moje wyobraÂ?enie co do postaci Harrego :mrgreen: Ron zawsze mnie Â?mieszyÂ?, wi??c teÂ? jest ok, noi zostaje Emma, kt??ra, jak wspomniaÂ?a Dia najbardziej si?? rozwin??Â?a.
Strasznie lubi?? teÂ? posta?? Draco, uwaÂ?am, Â?e Tom naprawd?? jest genialnie dobrany do tej roli :-)
Trudno mi nawet powiedzie?? dlaczego po prostu go uwielbiam i juÂ? :-P

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Seria o Harrym Potterze

Post autor: tusia13pl »

Seria o Harrym Potterze sk?ada si? z siedmiu cz??ci:
* Harry Potter i Kamie? Filozoficzny
* Harry Potter i Komnata Tajemnic
* Harry Potter i Wi?zie? Azkabanu
* Harry Potter i Czara Ognia
* Harry Potter i Zakon Feniksa
* Harry Potter i Ksi??? Pó?krwi
* Harry Potter i Insygnia ?mierci
Autor: Joanne Kathleen Rowling
T?umaczenie: Andrzej Polkowski
J?zyk orygina?u: Angielski
Rok wydania: pierwsza cz??? HP i Kamie? Filozoficzny 1997 ( w Polsce 2000)
Wydawca: Media Rodzina

W?tpi?, ?eby nie by?o osoby, która cho?by o tej serii nie s?ysza?a.
Osobi?cie zawsze bardzo lubi?am j?. Najbardziej za wykreowany tam ?wiat. Sam opis jedzenia by? ciekawy, a nie ci?gn?? si? w niesko?czono?? jak w niektórych ksi??kach ;-) . Rowling wspaniale si? spisa?a. Chocia? bohaterowie s? denerwuj?cy. Nie ma tam ?adnego specjalnie wzbudzaj?cego sympati?. I za to te? lubi? J.K. Rowling, ?e nie uprawia marysuizmu i specjalnie nie wyró?nia jakiej? postaci, ?eby zaskarbi?a sympati? czytelników.

A wy co s?dzicie o tej serii? ;-)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 13:59 przez tusia13pl, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”