Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Przesuniŕty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Seria o Harrym Potterze
Autor WiadomoŠ
Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2009-09-13, 22:54   Harry Potter

Noooo dooobra. Za│o┐y│am ten temat, bo wypada xD

A zatem...

Harrego Pottera chyba nie trzeba przedstawiaŠ, ka┐dy przynajmniej o nim s│ysza│, doskona│a wiŕkszoŠ czyta│a chocia┐ jedn▒ czŕŠ. Ale ┐eby formalnoÂci sta│o sie zadoŠ:

Autor: Joanne Kathleen Rowling
Seria: Harry Potter, sk│ada siŕ z siedmiu czeÂci:
- Harry Potter i Kamie˝ Filozoficzny
- Harry Potter i Komnata Tajemnic
- Harry Potter i Wiŕzie˝ Azkabanu
- Harry Potter i Czara Ognia
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- Harry Potter i Ksi▒┐ŕ Pˇ│krwi
- Harry Potter i Insygnia Žmierci

T│umaczenie: Andrzej Polkowski
Jŕzyk orygina│u: Angielski
Rok wydania: pierwsza cz੠HP i Kamie˝ Filozoficzny 1997 ( w Polsce 2000)
Wydawca: Media Rodzina

Ja osobiÂcie bardzo lubiŕ ca│▒ seriŕ pomimo niechŕci do g│ˇwnego bohatera. Ksi▒┐ki ju┐ dawno przesz│y do histori i sta│y siŕ swego rodzaju ikon▒ oraz tematem wielu sporˇw. Nie ulega jednak w▒tpliwoÂci fakt, ┐e s▒ fenomenem na skalŕ Âwiatow▒. I chyba nikt w│aÂciwie nie wie dlaczego.

A teraz do dzie│a, kto lubi, a kto nie, za co i dlaczego? Czego ksi▒┐kom brakuje, co mog│oby byŠ inaczej, wasi ulubie˝cy i ulubione motywy. Jedziemy!

.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Do│▒czy│: 10 Wrz 2009
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2009-09-14, 23:40   

Na pocz┬?tku wzbrania┬?em si?? przed jakimi kol wiek ksi┬?┬?kami. R??wnie┬? przed Harrym Potterem. My┬?la┬?em swego czasu, ┬?e jak to mo┬?na czyta?? lub interesowa?? si?? takim czym┬?. Zobaczy┬?em filmy i zacz┬?┬?em czyta?? ksi┬?┬?ki. Szczerze powiedziawszy najbardziej podoba┬? mi si?? tom o tytule Zakon Feniksa. Najbardziej rozbudowana ksi┬?┬?ka, wiele akcji i du┬?o czar??w :mrgreen: , film niestety odbiega┬? du┬?o od ksi┬?┬?ki. Ma┬?o przypomina┬? ponad 900. tomow┬? powie┬???, ale to tylko film :-)

Ostatni tom taki sobie, do przeczytania

Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2009-09-15, 00:30   

Zgadzam si??, Zakon Feniksa by┬? najlepszy.

Ja z reszt┬? podobnie jak Misiek, bardzo sie broni┬?am przed ksi┬?┬?kami Rowling. I mnie tak┬?e do siegniecia po nie nam??wi┬? film. Pierwsza cz??┬??? sz┬?a mi jak po grudzie, ale kolejne po┬?yka┬?am w ci┬?gu jednej doby.

Ostatnia cz??┬??? podoba┬?a mi si?? najmniej. By┬?y fajne momenty, ale niekt??re w┬?tki wo┬?aj┬? o pomst?? do nieba.

Najbardziej i tak lubie Snape'a ;-) i bardzo by┬?am z┬?a za to co Rowling z nim zrobi┬?a w ostatniej cz??┬?ci. Z reszt?? ju┬? Ksi┬?┬?e P??┬?krwi zaczyna┬? mie?? tendencje spadkow┬? jako┬?ci. No c??┬?, bywa.

.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-09-21, 12:54   

Harry Potter to ju┬? klasyka :-)

Zawsze po┬?ycza┬?am seri?? od mojego m┬?odszego kuzyna (po co kupowa??). Jak zaczyna┬?am czyta?? to musia┬?am ju┬? sko??czy??, nawet przed ┬?witem.
Do dzi┬? mam ogromny sentyment do przyg??d o ma┬?ym czarodzieju. Ca┬?a seria ma niesamowity klimat.

Hmm, ciekawe czy m??j kuzynek nadal ma te ksi┬?┬?ki... Chyba musz?? si?? do niego u┬?miechn┬??? :mrgreen:

Tula 
Weteran
Noaida

Do│▒czy│a: 12 Wrz 2009
Sk▒d: od siebie
Wys│any: 2009-09-23, 12:59   

Czyta┬?am wszystkie cz??┬?ci i nie powiem podoba┬?y mi si?? ,ale jako┬? nie pa┬?am do nich sentymentem i raczej nie przeczytam ponownie .Jednak pomys┬? bardzo fajny i wyj┬?tkowy.
Cho?? sama posta?? Harrego Pottera jako┬? nie wywar┬?a na mnie wra┬?enia ,nie wiem dlaczego ,podobnie jak ┬?adna z pozosta┬?ych postaci.

Jednak, jak ju┬? wspomnia┬?a o tym @lma Harry Potter to ju┬? klasyk.Gdyby historia o ma┬?ym czarodzieju nie mia┬?a czego┬? w sobie ,to z ca┬?┬? pewno┬?ci┬? nie spodoba┬?a by si?? a┬? tak wielu odbiorc┬? .

Midnight11
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-09-26, 22:43   

uwielbiam Pottera. najlepsza cz??┬??? to wg mnie "Ksi┬?┬??? p??┬?krwi", a je┬?li chodzi o ekranizacj??, to ub??stwiam "Wi??┬?nia Azkabanu". mog?? to ogl┬?da?? cho??by codziennie. ca┬?a seria ksi┬?┬?ek o HP zajmuje u mnie honorowe miejsce na p??┬?ce, a obchodz?? si?? z nimi z [podobno] przesadn┬? ostro┬?no┬?ci┬?. ca┬?a opowie┬??? jest tak wci┬?gaj┬?ca, ┬?e nawet po sko??czeniu czytania jeszcze d┬?ugo ni┬? ┬?y┬?am.

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-10-14, 11:31   

Harrego czyta┬?am od pocz┬?tku i jest to jedna z moich ulubionych ksi┬?┬?ek. Zawsze wyczekiwa┬?am kolejnej cz??┬?ci. Pierwsz┬? ksi┬?┬?ke kupi┬?a mi mama (by┬?am wtedy w 2 albo 3 klasie podstaw??wki) i nam??wi┬?a do czytania. By┬?┬? to pierwsza ksi┬?┬?ka fantasy jak┬? sama przeczyta┬?am (wcze┬?niej tata czyta┬? mi w┬?adce pier┬?cienia :-P ) i mo┬?na powiedzie??, ┬?e od tego zacz??┬?a si?? moja "przygoda" z ksi┬?┬?kami fantasy :mrgreen:

Mi te┬? Zakon Feniksa najbardziej si?? podoba┬? :-D
Ostatnia cz??┬??? by┬?a s┬?aba szczeg??lnie zako??czenie nie m??wi┬?c o tym rozdziale 19 lat p??┬?niej :-/
Og??lnie w ksi┬?┬?kach Rowling podoba mi si?? ca┬?y ┬?wiat jaki stworzy┬?a: Hogwart, ministerstwo itd. potem dopiero fabu┬?a (kt??ra jest w niekt??rych momentach naci┬?gana). Niestety denerwowa┬?o mnie zachowanie Harrego szczeg??lnie w Zakonie Feniska i kolejnych cz??┬?ciach.
Uwielbiam Tonks, Lupina, Syriusza, Snape SPOILER: czyli niestety wszystkich tych kt??rych Rowling zabi┬?a :cry:

Ilir 
Admin Techniczny
Nied╝wied╝

Do│▒czy│: 10 Wrz 2009
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2009-10-15, 00:43   

Og??lnie Rowling dobrze zacz??┬?a ca┬?┬? seri??. Niestety, wydawca te┬? chcia┬? zarobi?? i nak┬?ada┬? na ni┬? nacisk, co mo┬?na odczu?? przy czytaniu np. Ksi┬?┬??? P??┬?krwi, gdzie praktycznie nic si?? nie dzia┬?o. Dopiero pod koniec ksi┬?┬?ki akcja si?? rozwin??┬?a i jak┬?e smutnym zako??czeniem sko??czy┬?a. Wiadomo o co chodzi.

Ostatni tom, no c??┬?. R??┬?nie si?? do tego odnosz??. Co prawda przeczyta┬?em dwa razy ale ten ostatni rozdzia┬?... Dobrze, ┬?e Rowling postanowi┬?a napisa?? du┬?o wyja┬?nie??. Doko??czy?? w┬?tek Harrego z Dumbledorem.

My┬?l?? te┬?, ┬?e podczas pisania sceny z Voldemortem, gdzie Czarny Pan wycelowa┬? w Harrego zakl??ciem Avada Kedavra, Rowling mia┬?a w┬?tpliwo┬?ci, czy bohatera u┬?mierci?? czy cudownie o┬?y?? by jednak dobro wygra┬?o.

Co by by┬?o gdyby Harry Potter umar┬?? Jak potoczy┬?aby si?? wtedy ksi┬?┬?ka? Czy powsta┬?y by kolejne tomy? Tego nikt nie wie a nawet nikt nie stara si?? zrozumie??. Tylko J.K. Rowling zna odpowiedzi na te pytania ;-)

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Do│▒czy│a: 14 Wrz 2009
Sk▒d: Festung Breslau
Wys│any: 2009-10-16, 12:44   

Cytat:
Og??lnie Rowling dobrze zacz??┬?a ca┬?┬? seri??. Niestety, wydawca te┬? chcia┬? zarobi?? i nak┬?ada┬? na ni┬? nacisk, co mo┬?na odczu?? przy czytaniu np. Ksi┬?┬??? P??┬?krwi, gdzie praktycznie nic si?? nie dzia┬?o. Dopiero pod koniec ksi┬?┬?ki akcja si?? rozwin??┬?a i jak┬?e smutnym zako??czeniem sko??czy┬?a. Wiadomo, o co chodzi.

Dok┬?adnie mam takie same odczucia!
Gdyby da?? czas Rowling to seria mia┬?aby znacznie, znacznie ciekawsza ko??c??wk??.

Pocz┬?tkowe tomy s┬? naprawd?? fajne - o ile kto┬? np. lubi┬? Pana Samochodzika czy inne ksi┬?zki w ten dese??.
Ja naprawd?? mi┬?o wspominam czytanie Rowling - jak powr??t do ┬?wiata dzieci??stwa gdzie wszystko by┬?o magiczne.

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-10-16, 19:29   

Ilir napisa│/a:

My┬?l?? te┬?, ┬?e podczas pisania sceny z Voldemortem, gdzie Czarny Pan wycelowa┬? w Harrego zakl??ciem Avada Kedavra, Rowling mia┬?a w┬?tpliwo┬?ci, czy bohatera u┬?mierci?? czy cudownie o┬?y?? by jednak dobro wygra┬?o.

Te┬? tak mi si?? wydawa┬?o :mrgreen: W og??le ta scena mnie strasznie ┬?mieszy┬?a. Voldermort stoi sobie z Harrym w k??┬?eczku i sobie gadaj┬? ;-) Harry popisuje si?? wiedz┬? o Voldemorcie i w ko??cu zaczyna si?? pojedynek i co? nuda :-/ Avada Kedavra -Expeliarmus (wybaczcie nie pami??tam jak to si?? pisze :roll: ) i bum spoilerek ma┬?y: koniec Voldermorta :-?
Ilir napisa│/a:

Co by by┬?o gdyby Harry Potter umar┬??

By┬?o by ciekawe zako??czenie i inne ni┬? wszystkie?
A ja tak bardzo liczy┬?am, ┬?e on zginie (oczywi┬?cie pokona Voldermorta ale zginie) a tu nici z moich marze?? ;-)

tusia13pl 
Weteran

Do│▒czy│a: 19 Maj 2010
Sk▒d: Kutno ;)
Wys│any: 2009-11-30, 22:44   

Wed┬?ug mnie HP jest to jedna z najlepszych serii i chocia┬? czas kiedy by┬?am zagorza┬?┬? fank┬? ju┬? min┬?┬? to i tak zamierzam broni??! Zbulwersowa┬?o mnie zdanie, ┬?e nie wiadomo dlaczego sta┬?o si?? fenomenem. Uwa┬?am dlatego, ┬?e jest ┬?wietnie napisana, jest pe┬?na magii i pozwala si?? przenie┬??? w daleki ┬?wiat, w kt??rym wszystko mo┬?na. Tak w┬?a┬?ciwie te┬? mnie Harry denerwowa┬?. Ale ta ksi┬?┬?ka jest magiczna. Najbardziej podoba┬?a mi si?? 3 i 5 cz??┬???. Po ile ja razy przeczyta┬?am ca┬?┬? seri??:P. I ile przela┬?am ┬?ez. Pami??tam koniec 7 cz??┬?ci jak H szed┬? na ┬?mier?? w pelerynie niewidce (nie wiem jak si?? to pisz??). Jak ja to prze┬?ywa┬?am. Dawno tego nie czyta┬?am, ale nie zamierzam wraca??, jak na razie. Jest to zamkni??ty rozdzia┬? w moim ┬?yciu. Okres dzieci??stwa (nie ┬?ebym by┬?a ca┬?kowicie doros┬?a:P). Ale si?? unios┬?am:P Przepraszam, ale ostatnio my┬?la┬?am o tym jak na hogsmeade sp??dza┬?am czas i o tym okresie w moim ┬?yciu. I jako┬? tak si?? rozczuli┬?am.

Rubi 
Weteran

Do│▒czy│a: 20 Lis 2009
Sk▒d: z kraju.
Wys│any: 2009-12-01, 00:13   

Czasem takie klasyki si?? po omija z braku czasu. Eh ┬?wiat dorastania dawno przemin┬?┬?. Chocia┬? swojemu siostrze??cowi czyta┬?am "Wi??┬?nia.." tak po ┬?rodku musia┬? mnie szturcha?? by kontynuowa┬?a ale na g┬?os :lol: . Chyba czas uzupe┬?ni?? lektur??.

Anthien
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-12-04, 12:10   

Harry Potter, oj to by┬?y czasy :-)
Pami??tam jak pierwsz┬? cz??┬??? dosta┬?am na 11 urodziny i tak si?? zafascynowa┬?am t┬? seri┬?, ┬?e ze zniecierpliwieniem czeka┬?am na dalsze cz??┬?ci, w mi??dzyczasie zbieraj┬?c wszelkie informacje na temat ksi┬?┬?ek, aktor??w, itp. (og??lnie o nowo┬?ciach).

Jest to magiczna ksi┬?┬?ka, w kt??rej ka┬?dy znajdzie w nich co┬? dla siebie i wielu czytelnik??w przypomni sobie czasy dzieci??stwa (jak to by┬?o w moim przypadku) :-D

dozi
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-12-12, 01:33   

Tak Potter to klasyka zgadzam si?? praktycznie od tej ksi┬?┬?ki zacz??┬?am czyta?? wcze┬?niej ksi┬?┬?ki by┬?y dla mnie g┬?upie a teraz jak czego┬? nie mam do czytania to jestem chora :-P

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Koto│ak

Do│▒czy│a: 28 Lis 2009
Sk▒d: Gliwice/Bangkok
Wys│any: 2009-12-12, 17:08   

Ja odk┬?ada┬?am czytanie Pottera do momentu a┬? wielkie ach i och ucichnie i wszyscy przestan┬? si?? zachwyca??. Filmy ca┬?kiem mi si?? podoba┬?y ale po prostu nie lubi?? niczego czyta?? kiedy s┬?ysz?? tylko i wy┬?┬?cznie jakie to super. Psuje mi to przyjemno┬??? bo mam wtedy bardzo wyg??rowane wymagania.
Musz?? przyzna??, ┬?e jestem teraz po 4 tomach i bardzo przyjemnie mi si?? to czyta. Ksi┬?┬?ka jest zgrabnie napisana, ┬?wiat ciekawie skonstruowany, nic wielkiego i wyszukanego ale wida??, ┬?e autorka mia┬?a zarys pomys┬?u na przynajmniej cz??┬??? serii w g┬?owie. Ciekawe postacie, kt??re fajnie si?? rozwijaj┬?. Ciekawe pomys┬?y na niekt??re urz┬?dzenia magiczne. Si??gn??┬?am po seri?? g┬?ownie dlatego, i┬? ostanie bestsellery fantastyczne s┬? na tak niskim poziomie, ┬?e ┬?eby mnie bola┬?y i na szcz??┬?cie ksi┬?┬?kowy Potter mnie nie rozczarowa┬?. Zar??wno pod wzgl??dem historii, kt??r┬? po cz??┬?ci ju┬? zna┬?am z film??w jak i pod wzgl??dem warsztatowym, bo to ca┬?kiem porz┬?dnie napisana ksi┬?┬?ka – mia┬?am okazje czyta?? po angielsku.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: